4 °C
×

Szachowe osiągnięcia SP 4

W dniu 23.04.2008 w Hali Sportowej w Przemyślu odbyły się eliminacje szkół podstawowych i licealnych do Finału VIII Indywidualnych Szachowych Mistrzostw Szkół Podstawowych i Liceów Województwa Podkarpackiego na 2008 rok.
Tempo gry wynosiło 15 minut dla zawodnika na partię.

W rozgrywkach w Hali Sportowej brało udział kilkudziesięciu uczniów. W grupie turniejowej szkół podstawowych klas I-III wystąpiła na cały powiat przemyski tylko jedna zawodniczka, która zarazem reprezentowała naszą szkołę – uczennica klasy Id Blanka Białowąs. Mogła ona grać tylko z chłopcami i poradziła sobie bardzo dobrze wyprzedzając prawie wszystkich zawodników. Ostatecznie w grupie 10 chłopców zajęła 2 miejsce.

Tym samym zdobyła tytuł Mistrza Powiatu Przemyskiego wśród dziewcząt w klasach I-III. W grupie 16 chłopców klas IV-VI naszą szkołę reprezentowali Krzysztof Mazur (klasa Vc) i Wojtek Pich (klasa VIb).

Krzysztof Mazur ostatecznie zajął 2 miejsce i zakwalifikował się do Finału Indywidualnych Szachowych Mistrzostw Szkół Podstawowych, zaś Wojtek Pich otrzymał dyplom za zajęcie  6 miejsca.

Nie zawiodła utytułowana reprezentantka szachowa - Inga Białowąs (klasa V c) trzykrotna finalistka Mistrzostw Polski Juniorek. Rozgrywała ona swoje pojedynki z przedstawicielkami liceów, gdzie wygrała wszystkie swoje pojedynki, zdobywając komplet punktów i zajęła bezkonkurencyjnie 1 miejsce.

Trzymamy kciuki za naszą trójkę i życzymy im sukcesów w Chotowej, gdzie 8 maja 2008 r odbędzie się Finał VIII Indywidualnych Szachowych Mistrzostw Szkół Podstawowych.