19 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Pokaz filmu "Przebacz" z udziałem twórców

Od 2 do 8 maja br. w Kinie "Kosmos" przemyscy miłośnicy filmu mogli zobaczyć film "Przebacz"  w reżyserii Przemyślanina Marka Stacharskiego. 6 maja odbył się uroczysty pokaz filmu z udziałem twórców. Dzień później reżyser i odtwórczyni głownej roli, Aleksandra Nieśpielak, spotkali się z Prezydentem Miasta Robertem Chomą. Marek Stacharski, który jak sam mówi dzieli swój czas pomiędzy Londyn, Warszawę i Przemyśl, opowiadał o swoich wrażeniach ze spotkania z widzami, a także o najbliższych planach artystycznych. Wspomniał m.in. o pomyśle wykorzystania plenerów rodzinnego miasta w przy realizacji kolejnego filmu.

"Przebacz" jest filmem wielokrotnie nagradzanym. m.in. na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym „Era Nowe Horyzonty” (pierwsza nagroda w 2006), nagrodą za debiut aktorski dla Marty Malikowskiej (Gdynia 2006), nagrodą za reżyserię i scenariusz dla Marka Stacharskiego Slamdance on The Road (Kraków 2007).

JPGAleksandra Nieśpielak i Marek Stacharski na spotkaniu u Prezydenta

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl