14 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

DZIAŁALNOŚC ŚWIETLICY SP nr 4 w Przemyślu w II semestrze roku szkolnego.

Na przełomie miesiąca lutego i marca uczniowie świetlicy SP 4 byli przygotowywani do udziału w konkursie „Czysta woda - zdrowa żywność - zdrowie”. Pracą konkursową była inscenizacja pt. „O złym czarodzieju Bim - Bom”, który próbował namówić popularne postacie z bajek do jedzenia niezdrowej żywności i zaśmiecania środowiska naturalnego oraz prace plastyczne w formie plakatów technika collage. Finał konkursu odbył się 14.03.2008r na Międzyszkolnej konferencji  „Czysta Woda – Zdrowa Żywność – Zdrowie”, Światowy Dzień Wody.Organizatorami byli: Arboretum Bolestraszyce, Centrum Kulturalne w Przemyślu, Gospodarstwo Rybackie w Starzawie. Spotkanie to poświęcone było problemom zanieczyszczeń wody, jej braku, niesprawiedliwego jej dostępu. Uczestnicy spotkania obejrzeli film pt: „Historia Pana Karpia”. Pamiętając, że tylko dzięki czystej wodzie jesteśmy w stanie wyprodukować zdrową żywność gwarantującą nam zdrowie.

W kategorii - plakat nagrodę zdobył; uczeń Kamil Kochanowicz kl. V b a wyróżnienie otrzymali Dawid Janicki i Filip Tokarski z klasy. III c. Uczniowie pracowali pod kierunkiem Pani Anny Luli i Ewy Mazur.     

W kategorii – inscenizacja teatralna - uczniowie biorący w niej udział otrzymali indywidualne nagrody rzeczowe oraz zdobyli nagrodę główną w formie wycieczki do Gospodarstwa Rybackiego w Starzawie, która odbędzie się 18 04.2008r. Byli to:

Bartnicka Magdalena kl. III c,

Bolechowski Michał kl. III c,

Feduniewicz Magdalena kl. I d,

Janicki Dawid kl. III c,

Jodłowska Julia kl. I d,

Klepacka Natalia kl. III c,

Kurasiewicz Justyna kl. III c,

Lewicki Karol kl. III c,

Sarzyński Konrad kl. III c,

Tokarski Filip kl. III c.

Autorem inscenizacji pt. „O złym czarodzieju Bim - Bom” jest Pani Anna Lula a koordynatorem działań była Pani Marta Oleszek.

Przygotowywani byli również do konkursu „Historia Mojej Rodziny - Drzewo Genealogiczne” w Rzeszowie, którego finał odbył się 18.03.2008r. Celem było zainteresowanie historią własnej rodziny, poszerzenie wiedzy na ten temat oraz popularyzacja poszukiwań genealogicznych. Zadanie polegało na opracowaniu przez uczestnika konkursu drzewa genealogicznego swojej rodziny; dla szkół podstawowych w formie plastycznej w dowolnej technice.  Z Naszej świetlicy zostały dostarczone dwie prace Angeliki Semerko z klasy. II a i Kingi Flader z klasy II c. Uczennice pracowały pod kierunkiem Pani Małgorzaty Czernickiej i Anny Luli.  Przy ocenie prac była brana pod uwagę ilość zawartych w drzewie informacji, zaangażowanie własne autora, kompozycja i artystyczny poziom pracy. Angelika Semerko zdobyła I miejsce w swojej grupie wiekowej,  otrzymała dyplom i nagrodę. Nagrodzona praca została przekazana do zbiorów Działu Historii. Wystawa prac pokonkursowych potrwa do 18.04.2008r. zorganizowanego przez Muzeum Historii Miasta Przemyśla pod patronatem Kuratora Oświaty

Świetlica to miejsce, w którym kultywuje się tradycje i obyczaje świąteczne. Z tej okazji uczniowie wykonywali prace  związane ze świętami wielkanocnymi w postaci: palm wielkanocnych, pisanek, króliczków, baranków itp., które następnie zostały ułożone w stroik wielkanocny stanowiący pracę zbiorową. Kilku uczniów wykonało także prace indywidualne. Wszystkie prace zostały wystawione na POLSKO - UKRAIŃSKIM KONKURSIE WIELKANOCNYM zorganizowanym w hotelu Gromada.  Inauguracja konkursu odbyła się w dniu 26.03.2008r.


W kategorii praca zbiorowa wyróżnienie otrzymał stroik wielkanocny wykonany przez uczniów z naszej świetlicy, a w kategorii praca indywidualna wyróżnienie zdobyli uczniowie Dawid Janicki kl. III c, za „ pisankę niespodziankę” ( na zdjęciu poniżej) i Hubert Janicki kl. II a, za ażurową pisankę  ze sznurka.


Dużym zainteresowaniem wśród uczniów uczęszczających    do naszej świetlicy cieszą się zajęcia plastyczne, podczas których wykonują prace techniką origami. Już po raz ósmy wzięliśmy udział w Międzyświetlicowym Przeglądzie „Baw się z nami origami” zorganizowanym przez Świetlicę SP nr 15 w Przemyślu w dniu 02.04.2008r.

Reprezentantami świetlicy byli uczniowie z klasy III c: Kamil Walczak i Piotr Warchał. Gościnnie w przeglądzie udział wzięli Bartosz Rychel    i Kamil Kucharski z klasy V a.
Uczeń Kamil Kucharski już po raz piąty był uczestnikiem przeglądu „Baw się z nami origami”. Wykonał przepięknego łabędzia techniką origami modułowe, który wzbudził podziw organizatorów i wszystkich uczestników przeglądu. 

Każdy uczestnik miał za zadanie wykonać pracę z origami według schematu, który otrzymał. Tematem przewodnim była wiosna. Jak się okazało wszyscy doskonale poradzili sobie z tym zadaniem.

JPGNULL (95,47KB)

JPGNULL (62,75KB)

JPGNULL (53,94KB)

Opublikował:  | Data publikacji: 24-04-2008 10:01
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 24-04-2008 10:13