2 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Prezydent Miasta wziął udział w spotkaniu ze społecznością ukraińską

Prezydent Miasta Przemyśla Robert Choma, na zaproszenie Ambasadora Ukrainy Olexandra Motsyka, wziął udział w odbywającym się w dniu 14 kwietnia w Pałacu Prezydenckim spotkaniu z przedstawicielami społeczności ukraińskiej w Polsce. Spotkanie było jednym z punktów programu wizyty Prezydenta Ukrainy Wiktora Juszczenko w naszym kraju i rozmów z Prezydentem RP Lechem Kaczyńskim.

W Pałacu Prezydenckim obecni byli przedstawiciele mniejszości ukraińskiej z Przemyśla, a także grupa młodzieży z Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 2 im. Markiana Szaszkiewicza z ukraińskim językiem nauczania, wraz z Dyrektorem Piotrem Pipką oraz Naczelnikiem Wydziału Edukacji i Sportu UM Piotrem Idzikowskim. Młodzież wykonała m.in. hymny narodowe Ukrainy i Polski, zaprezentowała również krótki program muzyczny. Spotkanie było też okazją do bezpośredniej rozmowy Prezydenta Roberta Chomy z Prezydentem Ukrainy Wiktorem Juszczenko, w trakcie którego poruszono także kwestię Ukraińskiego Domu Narodowego.

Prezydent Miasta Przemyśla wziął również udział w otwarciu w Muzeum Narodowym wystawy "Ukraina Światu".

JPGPrezydent Ukrainy Wiktor Juszczenko w rozmowie z Prezydentem Robertem Chomą

Opublikował:  | Data publikacji: 17-04-2008 11:47
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 24-03-2009 10:06
×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl