8 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Koncert Kofi-Makowski Project

Przemyskie Centrum Kultury i Nauki "ZAMEK" zaprasza do Klubu „Niedźwiadek” (18 kwietnia, godz. 19.00) na koncert jazzowy grupy KOFI - MAKOWSKI PROJECT w międzynarodowym składzie: Tony Kofi – saksofon (Anglia), Łukasz Makowski – kontrabas (Polska), Alf Wilhelm Lundberg – gitara (Norwegia) i Winston Clifford – perkusja (Anglia).

 

Tony Kofi – saksofonista, kompozytor. Jest jednym z najlepszych i często nagradzanych angielskich saksofonistów młodego pokolenia (m.in. nagroda BBC za najlepszy zespół i najlepszy album 2005 roku). Koncertował z najlepszymi muzykami.

Łukasz Makowski – kontrabasista, gitarzysta basowy, kompozytor. Ukończył Akademię Muzyczną w Gdańsku oraz na Griegakademiet w Bergen na kierunku klasyczny kontrabas solowy. Jest muzykiem ze sporym doświadczeniem zarówno jazzowym jak i klasycznym. Między innymi grał koncerty solowe z Orkiestrą Symfoniczną Akademii Muzycznej w Gdańsku oraz z Bergen Unge Kammerorkester. Współpracował z najlepszymi muzykami polskiej sceny jazzowej: Adamem Wenderem, Piotrem Baronem oraz z Teatrem Muzycznym w Gdyni. Od 2005 roku jest częścią środowiska jazzowego w Bergen.

Alf Wilhelm Lundberg – gitarzysta, pianista i kompozytor. Ukończył prestiżowe studia jazzowe w Trondheim. Po czterech latach studiów obejmujących aranżacje i kompozycje zdobył jako gitarzysta pierwsze miejsce na festiwalu Umbria Jazz Clinics w 2003 roku. Koncertował we Włoszech i Francji oraz na największych festiwalach w Norwegii.

Winston Clifford – perkusista, wokalista. Jeden z najbardziej rozchwytywanych perkusistów w Anglii. Współpracował z najlepszymi brytyjskimi i zagranicznymi muzykami. Ostatnio koncertował w całej Europie z zespołem „Carmen Lundy”.

źródło: PCKiN

Opublikował:  | Data publikacji: 15-04-2008 12:25
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 24-03-2009 10:06