8 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Bezpieczeństwo najważniejsze !

Już od kilku lat w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Przemyślu organizowany jest gimnazjalny konkurs „ Znam i przestrzegam bezpieczeństwa w ruchu drogowym”. Tegoroczna edycja przy współpracy Straży Miejskiej, Policji Wydziału  Ruchu Drogowego i Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu  Drogowego odbyła się 27 marca.. Młodzież z Gimnazjum nr 4 sprawdzała swoją wiedzę ze  znajomości prawa o Ruchu Drogowym wypełniając test składający się z 25 pytań. Konkurs rozgrywany był w  kategorii indywidualnej i drużynowej. Najlepszym zawodnikiem okazał się Jakub Hałdys z klasy III b, który udzielił  najwięcej poprawnych odpowiedzi (23), drugie miejsce zajęła Elżbieta Surdek, a miejsce trzecie przypadło Markowi Żegleckiemu.

Wśród drużyn I miejsce wywalczyła reprezentacja klasy II b składająca się z trzech dziewcząt i to właśnie im przypadł Puchar Komendanta Straży Miejskiej.

Bardzo dużą pomoc organizatorka konkursu pani Halina Stachowicz (nauczycielka techniki w ZSzOI) otrzymała od Straży Miejskiej , która ufundowała nagrody i  pamiątkowy puchar, natomiast przedstawiciel WORD pan Wojciech Sosnowski dla każdego uczestnika konkursu ufundował drobny  upominek.

Konkurs od kilku lat  cieszy się dużym zainteresowaniem wśród uczniów,  istnieje więc potrzeba propagowania wśród  młodzieży szkolnej wiedzy oraz umiejętności związanych z bezpieczeństwem w ruchu drogowym jako pieszych i kierujących rowerami lub motorowerami.

JPGNULL (70,46KB)

JPGNULL (54,16KB)

JPGNULL (103,83KB)

Opublikował:  | Data publikacji: 04-04-2008 09:57
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 04-04-2008 09:57