14 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Koncert "Alex Rossi & Lester Kidson Band”"

Przemyskie Centrum Kultury i Nauki "Zamek" zaprasza na kolejny koncert do Klubu "Niedźwiadek". 2 kwietnia (godz. 19.00, bilety 20 zł) wystąpi w nim zespół „Alex Rossi & Lester Kidson Band”.

Bluesowo - rockowy koncert będzie jednym z niewielu występów przewidzianych podczas trasy zespołu w Polsce. Jego lider Alex Rossi (Brazylia) jest w naszym kraju po raz pierwszy.

Alex Rossi (Brazylia) - harmonijkarz, bluesman, kompozytor, najbardziej znany wirtuoz tego instrumentu w Ameryce Południowej. Ma na swoim koncie występy na wszystkich kontynentach. Jest jednym z najlepszych harmonijkarzy, podczas tras koncertowych towarzyszył największym wykonawcom bluesowym świata, wprowadził do bluesa swój własny styl.

Lester Kidson (Leszek Chróścicki) - to wokalista i gitarzysta polskiego pochodzenia od lat mieszkający w Kanadzie. Wiele czasu spędził tam na studiowanie bluesa. Śpiewa w dwóch językach i czyni to z równie znakomitym efektem. W 2000 roku przyjechał do kraju i ...tu pozostał. Po pewnym czasie założył własny zespół „Lester Kidson & Blues Lovers”, w którego skład wchodzą muzycy różnych narodowości: na perkusji gra Walerij Mirosznikow z Omska, na instrumentach klawiszowych Tomasz Butryn, na gitarze basowej Michał Przybyła.


Na polskim tourne grupy „Alex Rossi & Lester Kidson Band” sekcję towarzyszącą tworzą znani w Przemyślu muzycy: Łukasz Gorczyca – gitara basowa i Tomasz Dominik perkusja (występowali u nas 27 lutego br. z grupą KEITH THOMPSON’S STRANGEBREW & PATSY GAMBLE).

źródło: PCKiN

JPGAlex Rossi (10,79KB)

Opublikował:  | Data publikacji: 27-03-2008 12:31
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 04-06-2009 11:44