10 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Redaktor naczelny ogólnopolskiej gazety na spotkaniu w Szkole Podstawowej nr 15 w Przemyślu

        Ponad 40 uczniów szkoły podstawowej nr 15 miało okazję uczestniczyć w spotkaniu z zastępcą redaktora naczelnego ogólnopolskiej gazety POLSKA Panem Wojciechem Rogacinem. W trakcie  spotkania  uczniowie dowiedzieli się  o kulisach pracy dziennikarskiej, o licznych podróżach zagranicznych o spotkaniach z wybitnymi osobistościami świata nauki, kultury i polityki z którymi dziennikarze przeprowadzają rozmowy i od których pozyskują informacje. Uczestnicy spotkania mieli okazje przekonać się jak ciekawa i odkrywcza jest praca dziennikarza ale również jak jest niebezpieczna, trudna i odpowiedzialna. 

Po spotkaniu z młodzieżą Pan Wojciech Rogacin powiedział. 

Rozmowa i spotkanie z drugim człowiekiem zawsze wzbogaca, a spotkanie z ludźmi młodymi dodaje radości i pozytywnej energii. Dlatego chętnie przyjąłem zaproszenie Pani Małgorzaty Wajdy, by spotkać się z młodzieżą Szkoły Podstawowej nr 15 w Przemyślu i przybliżyć specyfikę pracy dziennikarza, redaktora i korespondenta zagranicznego. A także, by opowiedzieć o gazecie „Polska”, którą współtworzyłem i w której pełnię funkcję zastępcy redaktora naczelnego.

        Muszę wyznać, że zaproszenie to otrzymałem już dość dawno temu. Jednak przez wiele miesięcy - ze względu na obowiązki zawodowe – nie byłem w stanie pozytywnie na nie odpowiedzieć. Dopiero 11 lutego udało mi się przybyć do pięknego miasta Przemyśla i spotkać z grupą kilkudziesięciu uczniów szkoły.

        Spotkanie to i konwersacja z młodzieżą była dla mnie prawdziwą przyjemnością. Byłem wręcz zaskoczony otwartością młodzieży, mądrymi pytaniami, czasami zaskakującymi. Dla mówcy niezwykle budującym jest, gdy całe audytorium żywo reaguje na poruszane tematy, zgłasza wiele pytań i trafnie na nie odpowiada – a tak właśnie było podczas dwugodzinnego spotkania w Szkole Podstawowej nr 15.

Dlatego spotkanie to będę bardzo miło wspominał, jak również późniejsze rozmowy z Panem Dyrektorem, Panią Bibliotekarką, czy wizytę w szkolnym studiu nagrań.

 

JPGNULL (73,06KB)

Opublikował:  | Data publikacji: 10-03-2008 12:05
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 10-03-2008 12:05