17 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Wyróznienie dla Przemyślanina

Janusz Bator, rzemieślnik, Starszy Cechu Rzemiosł Różnych w Przemyślu otrzymał w dniu 13 lutego br. w siedzibie Związku Rzemiosła Polskiego w Warszawie Honorowe Wyróżnienie w XIV edycji konkursu Nagrody Literackiej im. Władysława Reymonta za twórcze zainteresowanie kulturą, historią regionu i rzemiosła, a także za dokumentowanie działalności rzemiosła na przestrzeniu wieków.

Wśród wyróżnionych działań na pierwszym miejscu znalazł się napisany przez pana Batora rozdział „Poczta w Twierdzy Przemyśl” zawarty w publikacji „90 rocznica walk o Twierdzę Przemyśl 1914-1915”. Ponadto zauważona została jego praca na rzecz powstania albumu „Przemyśl w starych pocztówkach”, publikacji „620 lat przemyskich cechów i organizacji rzemieślniczych” oraz powstania Muzeum Dzwonów i Fajek w Przemyślu.
×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl