30 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

PRZEMYSKIE GAZELE BIZNESU

Po raz siódmy firma Coface Poland przygotowała zestawienie najbardziej dynamicznych firm w Polsce. Według organizatora „Gazele Biznesu” to jedyny w swoim rodzaju tego typu projekt w Polsce, którego celem jest wyróżnianie każdego roku najbardziej dynamicznych małych i średnich firm działających na naszym rynku, czyli firm które wykazały sprzedaż na poziomie nie niższym niż 10 milionów złotych i nie wyższym niż 300 milionów złotych. Nie trafiają one do zestawień największych lub najbardziej dochodowych firm, a to właśnie one mają największy udział w tworzeniu produktu krajowego brutto.

Z punktu widzenia "Pulsu Biznesu" gazela to firma średniej wielkości, która dzięki niezwykle dynamicznemu rozwojowi doskonale daje sobie radę wśród nawet znacznie większych konkurentów. W razie zagrożenia z ich strony, po prostu ucieka do przodu.

Projekt „Gazel” realizowany jest wspólnie przez dziewięć dzienników ekonomicznych należących do Grupy Wydawniczej Bonnier. Oprócz „Pulsu Biznesu” podobne zestawienia sporządzają jego siostrzane dzienniki ze Szwecji, Danii, Austrii, Litwy, Łotwy, Rosji, Estonii i Słowenii. Mimo że szczegółowe kryteria doboru firm biorących udział w tych rankingach różnią się w zależności od realiów gospodarczych poszczególnych krajów, idea pozostaje jedna.

Ranking Gazele Biznesu jest unikalny z wielu względów. Przede wszystkim większość firm, które się w nim znalazły, nie zgłosiła osobiście swego udziału, lecz została dostrzeżona przez Coface Poland. O sile rankingu decydują także rygorystyczne kryteria obejmujące wyniki z trzech lat, co powoduje, że przedostanie się przez sito selekcji nie jest łatwe. O miejscu na liście decyduje dynamika rozwoju, potwierdzona wynikiem finansowym.
Ranking promuje firmy, które działają w sposób przejrzysty. Stąd przedsiębiorstwa, które się w nim znajdują to nie tylko sprawdzone, kwalifikowane i wiarygodne firmy, ale także takie, które preferują solidność i jawność działania. Nie bez znaczenia dla renomy rankingu jest fakt, że udział w nim jest całkowicie bezpłatny, a ocena bezstronna. Firma musi obronić się wyłącznie osiągniętymi rezultatami, które w tym zestawieniu są jedynym jury.

Osiem firm z naszego miasta znalazło się w ogólnopolskim rankingu Gazele Biznesu 2007

Miejsce w rankingu

w województwie w kraju  

8.

259.

  Apkon

17.

433.

  PPH Alkor Jacek Wołk i Jerzy Szott

21.

502.

  Niwex

32.

804.

  Infores Przemyśl

35.

860.

  Kazar Footwear

46.

1127.

  REM II

56.

1489.

  Fabryka Aparatury Elektromechanicznej Fanina

71.

1832.

  Danuta Baczyk PW Piotruś Pan

Serdecznie gratulujemy przemyskim Gazelom Biznesu!

Liczba firm - Gazel w województwach (mapa K. Sikorski pb.pl).

Opublikował:  | Data publikacji: 26-02-2008 12:36
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 30-03-2010 13:04