20 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Konkurs "Najlepsze zajęcia z Przedsiębiorczości" dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych

Studenckie Forum BBC organizuje w drugiej połowie roku szkolnego 2007/2008 kolejną już edycję konkursu „Najlepsze zajęcia z Przedsiębiorczości”. Jest to projekt stworzony specjalnie dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, który ma za zadanie pobudzić wyobraźnię i rozszerzać horyzonty osób, które dopiero wchodzą w dorosłe życie.

Dzięki konkursowi, nauczycie się przedsiębiorczości od strony, jakiej jeszcze nie znacie. Poprzez praktyczne zadania, młodzi ludzie będą mieli szansę poznania wielu wartościowych zagadnień i zdobycia umiejętności: budowania business planu nowego przedsięwzięcia, poznania dokumentów potrzebnych do założenia własnej działalności, wspólnego rozwiązywania zadań, współpracy, pracy w zespole, jak również wygrać atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Zapisy trwają do 2 marca 2008 r.

Konkurs przewiduje 3 etapy. W ramach pierwszego uczniowie grupują się w 3 osobowe zespoły i pod opieką nauczyciela tworzą własny pomysł na biznes. Drugi etap to rozwiązywanie problemów w formie case study. Trzeci etap – ogólnopolski – odbędzie się w Warszawie, gdzie zespoły zmierzą się również w formie studium przypadku z zadaniem polegającym na stworzeniu najciekawszego rozwiązania sytuacji biznesowej. Tym razem jednak będzie to rywalizacja na żywo. Liczy się przede wszystkim kreatywność i innowacyjność pomysłu. Zwycięski zespół wybierany przez Kapitułę Konkursu otrzymuje wartościowe nagrody.

Więcej informacji na stronie: www.najlepsze-zajecia.pl

Założenia projektu

Organizacja SF BCC

Opublikował:  | Data publikacji: 26-02-2008 09:24
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 30-03-2010 13:04