10 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Zapraszamy na imprezy PCKiN

W najbliższych dniach w Przemyślu będą miały miejsce trzy unikalne wydarzenia kulturalne, których organizatorem jest Przemyskie Centrum Kultury i Nauki. Już w najbliższą środę 27 lutego br. (g. 19.00) w Klubie "Niedźwiadek" zagra Keith Thompsons Strangebrew & Patsy Gamble. 3 marca br. (poniedziałek g. 19.00,  Zamek Kazimierzowski) na zakończenie Zimowych Teatraliów 2008 z recitalem "I poczucie szczęścia …Nawet gdy wichura" wystąpi Ewa Błaszczyk. Wkrótce potem - 9 marca (g. 18.00) na scenie Zamku Kazimierzowskiego będzie można zobaczyć recital kolejnej artystki, znanej interpretatorki rosyjskich ballad i romansów - Żanny Biczewskiej.

 

Koncert bluesowo-rockowy zespołu KEITH THOMPSONS STRANGEBREW & PATSY GAMBLE
(bilety w cenie 20 zł)

27 lutego o godz. 19.00 Klub „Niedźwiadek” zaprasza na nie lada gratkę dla wszystkich miłośników bluesa o zabarwieniu rockowym. Wspaniały wieczór gwarantowany.
Keith Thompson - jeden z najlepszych gitarzystów i wokalistów blues-rockowych w Wielkiej Brytanii z wieloletnim doświadczeniem scenicznym i studyjnym. Jego muzyka oscyluje pomiędzy bluesem i energetycznym jazz rockiem. Pracował w kilkunastu zespołach i jako artysta solowy. Regularnie koncertuje we wszystkich krajach Europy i Stanach Zjednoczonych. W przerwach między koncertami udziela się jako muzyk sesyjny. Jego gitarę można usłyszeć na kilkudziesięciu albumach różnych artystów, wielu filmach i programach telewizyjnych. Ma na swoim koncie współpracę z takimi artystami jak: Spooky Tooth, Steve Winwood, Ruby Turner, Wurzel/ Motorhead/, Dave Markee, Henry Spinetti, Luter Grosvenor i wieloma innymi.
Patsy Gamble - Saksofonistka z wieloletnim stażem scenicznym, występowała
w wielu krajach świata. Pracuje m in. dla Roda Stewarda, Eugene „Hideaway” Bridgesa, Dolly James na stałe współpracuje również z legendarnym Mickiem Jaggerem z the Rolling Stones. Patsy prowadzi również swój własny zespół z którym koncertuje po Europie promując swój najnowszy album „After Sunsets” Na trasie koncertowej w Polsce, zespół wystąpi z cenioną polską sekcją rytmiczną w składzie: Łukasz Gorczyca - bas i Tomek Dominik – dr.

 

Piosenka poetycka „I poczucie szczęścia …Nawet gdy wichura” w wykonaniu Ewy Błaszczyk

(bilety w cenie 20 zł)


Premiera tego recitalu odbyła się 9 grudnia 2006 roku w Teatrze Studio mieszczącym się w Pałacu Kultury i Nauki w
Warszawie. W spektaklu znajdziemy bogactwo stanów ducha i różnorodność nastrojów. Całość, mimo dramatycznego zapisu losu, tchnie optymizmem. Ewa Błaszczyk nie robi zwyczajnego recitalu. Opowiada o tym co mamy tutaj na ziemi, co robimy, że jest to „przystanek w drodze”, że wszyscy wiemy co nas na końcu czeka – ale żyć trzeba. Można odnieść wrażenie, że ta znakomita artystka połączyła życie ze sztuką, że jego koniec czyni bohaterem spektaklu. Zamiast zabawiać widzów skalą wokalnych możliwości, Ewa Błaszczyk robi teatr, który nie potrzebuje żadnych podpórek. Proponuje piosenki-opowieści o ludzkim losie, który przepełniony jest śmiechem, ale częściej łzami. Częścią życia – jej również – jest cierpienie i o tym właśnie artystka śpiewa wierząc, ze wszystko jednak ma sens, że warto walczyć o swoje życie, mieć nadzieję i nie poddawać się, „nawet, gdy wichura”.

Recital Żanny Biczewskiej
(bilety w cenie 30 zł)


Żanna Biczewska (Żanna Władimirowna Biczewskaja, ur. 17 czerwca 1944 w Moskwie) - rosyjska kompozytorka i pieśniarka ludowa, interpretatorka rosyjskich ballad i romansów. Poza tradycyjnym repertuarem rosyjskim i białoruskim śpiewa też ballady Bułata Okudżawy. Wielokrotnie nagradzana w ZSRR, koncertowała w całej Europie. Często gościła w Polsce, również jako jurorka Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze. Profesjonalną karierę sceniczną rozpoczęła w 1971 roku. Już w momencie debiutu objawiła się jako indywidualność. Pieśniami i romansami rosyjskimi zainteresowała się po spotkaniu z Bułatem Okudżawą, którego nazywa swoim ojcem chrzestnym i nauczycielem. W jej repertuarze znajdują się również utwory własne. W 1980 roku została laureatką Międzynarodowego Konkursu Artystów Estrady w Poznaniu. Jej płyty rozchodzą się w milionowych nakładach w ponad 40 krajach. Popularność ta opiera się na solidnym fundamencie: pełnym szacunku podejściu do rosyjskiej tradycji ludowej, doskonałych warunkach wokalnych i oryginalnym sposobie wykonania. Od 1999 roku artystka prowadzi swój autorski program "Od serca do serca" w radiu Głos Rosji.

Opublikował:  | Data publikacji: 25-02-2008 15:03
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 04-06-2009 11:44