ZUK rozpoczął malowanie pasów

Część mieszkańców mogła się poczuć zaniepokojona informacjami, które pojawiły się w Tygodniku "Życie Podkarpackie" z 19 czerwca br. w artykule zatytułowanym "Uwaga piesi i kierowcy! Pomalują starte linie i pasy na jezdniach, ale na całość nie starczy". Uspokajamy, że nowy przetarg na oznakowanie poziome ulic na terenie miasta Przemyśla został już ogłoszony, a termin otwarcia ofert w tym postępowaniu to 28 czerwca. Niezależnie jednak od tego przedłużającego się ze względu na przedstawione ceny usługi postępowania, mając na względzie bezpieczeństwo kierowców i pieszych, część oznakowania jest malowana przez Zakład Usług Komunalnych Sp. z o.o.

Zlecenie malowania przejść dla pieszych, linii zatrzymania przed przejściem, śluz rowerowych i oznakowania miejsc dla osób niepełnosprawnych ma miejsce w ramach obowiązującej umowy pomiędzy Spółką i Miastem. Zakres odświeżenia oznakowania poziomego przez ZUK jest oczywiście ograniczony ze względu na możliwości sprzętowe Spółki, pozostała część zostanie zrealizowana po wspomnianym rozstrzygnięciu przetargu.

Prace wykonywane przez ZUK już trwają.

prace przy malowaniu przejścia dla pieszych w Przemyślu

prace przy malowaniu przejścia dla pieszych w Przemyślu

Kategorie strony: Aktualności, Gospodarka
Opublikował(a): Witold Wołczyk Data publikacji: 19-06-2024 11:57 Modyfikował(a): Witold Wołczyk Data modyfikacji: 19-06-2024 11:57

Na skróty