8 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

DZIEŃ OTWARTYCH DRZWI w SP1

Dzień 14 lutego w naszej szkole był wyjątkowy z dwóch powodów. Po pierwsze – odwiedzili nas mili goście z Publicznego Przedszkola Zgromadzenia Sióstr Felicjanek w Przemyślu.  Po drugie – 14 lutego tradycyjnie w naszej szkole obchodziliśmy Dzień św. Walentego, popularne Walentynki.

O godzinie 10 powitaliśmy w naszych progach grupę 6-latków z przedszkola sióstr Felicjanek pod opieką pani Doroty Walciszewskiej i Elżbiety Sorockiej. Zwiedzanie szkoły nasi goście rozpoczęli od świetlicy szkolnej, gdzie gorąco przywitała ich pani dyrektor Renata Czajkowska i wręczyła wszystkim dzieciom walentynkowe upominki. Następnie nasi mili goście udali się razem z panią Elżbietą Kuźmą, wychowawczynią klasy Ia na lekcję otwartą, w której aktywnie uczestniczyli jako „uczniowie”, a cała klasa pierwsza przygotowała dla nich część artystyczną i wręczyła im pamiątkowe serduszka. Kolejną klasę, którą odwiedziły 6-latki z zaprzyjaźnionego z nami przedszkola była klasa III, której uczniowie pod opieką pani Doroty Zembrzuskiej powitali gości piosenkami, śpiewanymi nawet w języku angielskim i wspólną zabawą. Niezwykle serdecznie przyjęły maluchy z przedszkola najstarsi uczniowie naszej szkoły z klasy VI a – klasy o profilu dziennikarskim, prowadzonej przez panią Renatę Godos. Starsi uczniowie opowiedzieli maluchom o nauce w starszych klasach, o uczących ich nauczycielach, a także o pracy w Klubie Młodego Redaktora, związanym ze szkolną gazetką Jedyneczką. Pod koniec spotkania uczennice klasy VI a wręczyły wszystkim maluchom ostatnie wydanie naszej szkolnej gazetki.

W dalszym etapie „wędrówki” przedszkolaków po naszej szkole, maluchy trafiły do oddziału przedszkolnego prowadzonego przez panią Władysławę Niejedli. Grom, zabawom nie było końca. Dobra zabawa towarzyszyła naszym miłym gościom w naszej świetlicy. Pod okiem pani Elwiry Węgrzyn – wychowawcy świetlicy szkolnej maluchy bawiły się zabawkami, malowały, rysowały i korzystały z naszych świetlicowych gier. Następnie dzieci udały się do biblioteki szkolnej, gdzie pani Monika Lach – nasza pani bibliotekarka zapoznała ich z pracą w bibliotece, pokazała ciekawe egzemplarze książek, które najbardziej lubią uczniowie naszej szkoły. Z biblioteki nasi mili goście mieli niedaleko do pracowni informatycznej prowadzonej przez panią Agatę Kozłowską. Mogli tam spróbować swoich umiejętności w grach komputerowych.

Najwięcej emocji dostarczyły jednak maluchom zawody w unihokeja, przygotowane specjalnie dla nich przez pana Andrzeja Makarę – nauczyciela wychowania fizycznego. Dzieci chętnie wzięły udział w zabawie, która trwała na tyle długo, że nasi mili goście opuścili mury naszej szkoły zmęczeni i... zadowoleni.

JPGNULL (314,41KB)

JPGNULL (282,51KB)

JPGNULL (344,95KB)

JPGNULL (377,23KB)

Opublikował:  | Data publikacji: 22-02-2008 14:43
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 22-02-2008 14:44