XIX Święto Fajki - Fajka Francuska "Viva la pipe"

Przemyska fajka stała się naszym produktem regionalnym podobnie jak forty Twierdzy Przemyśl, czy tradycje ludwisarskie, które są naszym atutem i znakiem rozpoznawalnym Przemyśla. Głównym celem imprezy jest promocja miasta jako stolicy Polskiej Fajki, a tym samym upowszechnianie przemyskiego rękodzieła artystycznego o przeszło 150-letniej nieprzerwalnej tradycji.
 
W programie tradycyjnie już parada ulicami miasta pod Muzeum Dzwonów i Fajek, gdzie nastąpi uroczysta inauguracja imprezy poprzez rozpalenie ognia w cybuchu pomnika fajki – ławeczki. Każdego roku staramy się prezentować zróżnicowane „fajkowe” klimaty i tak podczas ubiegłorocznej edycji impreza odbyła się pod hasłem fajki czeskiej, tym razem tematyka Święta Fajki wprowadzi nas w klimat FAJKI FRANCUSKIEJ. Tegoroczną paradę poprowadzą ulubieni przez wszystkich dudziarze z Częstochowa Pipes & Drums, szczudlarze, kuglarze, mimowie w odpowiedniej stylizacji nawiązującej do tegorocznej edycji fajki francuskiej oraz miłośnicy rzemiosła fajczarskiego. Cała grupa, przejdzie ulicami miasta, w sposób teatralny „odgrywając” swoje role. W wyznaczonych miejscach pojawią się pokazy z ogniem, trochę cyrku i teatru.
 
Na przemyskim Rynku odbędzie się międzynarodowy kiermasz fajkowy, gdzie na licznych straganach każdy będzie mógł obejrzeć najpiękniejsze i najbardziej wymyślne fajki, które będzie można zakupić bądź zamówić. Lokalni artyści, rzemieślnicy i wytwórcy zaprezentują również rękodzieła innego rodzaju… a jeśli rękodziełem można nazwać wytwór sztuki kulinarnej, to zapraszam na degustację serów i win.
A na zakończenie imprezy koncerty zespołów: Wojtek Szumański, Cyrk Deriglasoff i JELONEK.
 
448163379_889816196518230_2389621190874312974_n.jpeg
Kategorie strony: Aktualności
Opublikował(a): Kamil Krukiewicz Data publikacji: 11-06-2024 12:29 Modyfikował(a): Kamil Krukiewicz Data modyfikacji: 11-06-2024 12:29

Na skróty