19 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Kilka słów o Zawodach Break Dance w Przemyślu

Jeszcze dwa lata temu nikt nie przypuszczał, że uda się w Przemyślu je zorganizować… A jednak 16 lutego br. w Hali Sportowej Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyły się Ogólnopolskie Zawody Break Dance. W zawodach wzięło udział 16 ekip z całej Polski:

1. Floor Fusion Squad- Rokietnica
2. Flava Is Back - Radomsko, Włoszczowa, Gliwice
3. SIDE BY SIDE- Zamość
4. MOST BROKEN CREW – Warszawa
5. Turu skład- Mielec, Twisted Feet Crew – Biała Podlaska
6. Vietcong Crew - Tarnobrzeg
7. Duża Doza Niepokoju – Kraśnik
8. Yeah Baks Crew – Kańczuga
9. WATAHA BREAKERS – Tyczyn
10. 2w1 rodzina – Tarnobrzeg
11. Luzna Lanserka Cool Boys - Jelenia Góra, Chełm
12. Beat Masters – Tarnów
13. ILL SKILLZ Crew- Rybnik
14. 103% Funky Trip - Przeworsk
15. The Happy Crew - Dzierżoniów
16. Kru Gang Plus- Stalowa Wola

Hala Sportowa bardzo szybko wypełniała się nie tylko młodymi widzami, którzy chcieli oglądnąć tę niecodzienną i zresztą pierwszą tego typu imprezę w Przemyślu. Zawody wygrała ekipa Flava Is Back, drugie miejsce zajęła grupa 103% Funky Trip, a trzecie Luźna Lanserka Cool Boys. Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe- mp3 i koszulki, a także statuetki i dyplomy, wszystkie grupy otrzymały upominki związane z naszym miastem.
Break dance uczy pokory i szacunku. Ci młodzi ludzie codziennie trenują, zmagają się ze swoją słabością, uczą się szacunku dla swojej pracy i osiągnięć innych, a co najważniejsze mają pasję, która łączy i pozwala spotykać się młodym ludziom z całej Polski.
Zawody break dance to kolejne działanie projektu „Młodość ze sztuką”, który postawił na kreatywność młodego człowieka, naturalne zdolności i potrzebę rozwoju. W pracy projektu widać tworzące się pozytywne relacje młodych ludzi i dorosłych. O problemach się mówi, a nie je omija, przemilcza, jeżeli coś tworzymy to wspólnie i te zawody są tego przykładem.
W „Młodości ze sztuką” współpracują: grupa teatralna „Zawieszeni”, grupy hip hopowe, grupa break dance- Unikal Family, drużyny sportowe z instytucjami, które otworzyły się na problemy: Przemyską Spółdzielnią Mieszkaniową, Strażą Miejską, Urzędem Miejskim. Jakie skutki przynosi ta współpraca widać, choćby po ostatnich zawodach. Codzienna praca w Klubie Osiedlowym Przemyskiej Spółdzielni Mieszkaniowej przy wsparciu Straży Miejskiej pozwala uwierzyć, że razem można tworzyć wiele pozytywnych rzeczy, a nie tylko narzekać, że jest źle.
Zawody zostały zorganizowane w ramach projektu dofinansowanego przez Narodową Agencję Programu „Młodzież w Działaniu”, Fundacji Rozwoju Edukacji.
W tym miejscu chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy nas wsparli przy organizacji zawodów. Słowa wdzięczności kierujemy do Prezydenta Miasta Przemyśla- Pana Roberta Chomy, Pana Mariusza Zamirskiego- Dyrektora Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Pana Adama Króla- Dyrektora Młodzieżowego Domu Kultury, Pana Jerzego Tarkowskiego z Pogotowia Medycznego, Klubu Sing- Sing, Sklepu „Kartel”.
Gorące podziękowania kierujemy również dla Prezesa Przemyskiej Spółdzielni Mieszkaniowej- Pana Zbigniewa Kurosza i Komendanta Straży Miejskiej w Przemyślu- Pana Jana Geneja, a także Pani Danuty Wiech- Naczelnika Wydziału Spraw Społecznych i Obywatelskich UM w Przemyślu, którzy na co dzień wspierają pracę projektu „Młodość ze sztuką”.
Kończąc chcielibyśmy życzyć młodzieży z którą współpracujemy wytrwałości w dążeniu do obranego celu, osobom nas wspierającym dalszego zaufania do nas i naszych projektów, a sobie cierpliwości, wiary w człowieka i uporu w realizowaniu założonych celów.

„Młodość ze sztuką” www.mlodosczesztuka.prv.pl
Agnieszka Kruczyńska - Przemyska Spółdzielnia Mieszkaniowa
Katarzyna Chomicka- Teatr „Zawieszeni”
Piotr Gradowski - Straż Miejska

JPGlogo

Opublikował:  | Data publikacji: 20-02-2008 11:32
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 04-06-2009 11:44