11 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Przemysław Babiarz zachęca do szusów na przemyskim stoku

Znany z ekranów telewizyjnych Przemyślanin, dziennikarz sportowy Przemysław Babiarz przyjechał do Przemyśla, aby pojeździć na nartach. Udało nam się z nim porozmawiać i zapytać o cel wizyty. Jak przyznaje Przemek w rodzinne strony przyjeżdża chętnie nie tylko latem, ale i zimą. Zachęca znajomych do odwiedzania Przemyśla przez cały rok. Latem wędrówki i wycieczki rowerowe, zimą aktywne uprawianie sportów narciarskich i łyżwiarstwa na sztucznym lodowisku - i to wszystko w centrum miasta. „To wyjątkowe miejsce” – powiedział Przemyślanin podczas rozmowy. Powrócił również na chwilę do przeszłości, gdzie to co jest dzisiaj rzeczywistością, było marzeniem młodości. Przyznał, iż nie raz chciał, aby ta dolina podczas krótkich zim pokryta była śniegiem – i to się spełniło dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technicznym. Pomimo braku opadów śniegu możliwa jest jazda na nartach.
Zwrócił uwagę, iż Przemyśl jest jednym z nielicznych miejsc w Polsce gdzie można podróżować wyciągiem narciarskim przez cały rok. Zapytany o to jak zachęciłby ludzi z Pomorza do przyjazdu na stok do Przemyśla odpowiedział: -„Przełamujemy schematy i na nartach jeździmy nie tylko w wysokich górach, ale również i tam gdzie nie trzeba zaopatrywać się w specjalne łańcuchy i nie musimy przedzierać się przez zaspy. Przyjeżdżamy asfaltową drogą do Przemyśla udając się w okolice Zniesienia, spacerując ścieżkami wokół Kopca Tatarskiego, na zakończenie tej wyprawy możemy pojeździć na nartach, lub skorzystać z całorocznego toru saneczkowego”. Jako uczestnik programu „Gwiazdy tańczą na lodzie” Przemek zachęca również do uprawiania łyżwiarstwa:
„W Przemyślu nie tylko jeździ się na nartach, ale również na łyżwach. U stóp tego pięknego stoku znajduje się fenomenalne lodowisko sztuczne, na którym do późnych godzin wieczornych można wywijać różne figury. Ja jako człowiek, który występował w programie Gwiazdy tańczą na lodzie zachęcam wszystkich do uprawiania łyżwiarstwa”.
Przemysław Babiarz będzie się przyglądał sportowej rywalizacji podczas odbywającej się w dniu 14 lutego br. I Wojewódzkiej Spartakiady Służb Mundurowych, w której wezmą udział funkcjonariusze Policji i Straży Pożarnej.

WIDOK NA PRZEMYSKI STOK NARCIARSKI - WWW.POSIR.PL

JPGNULL (86,20KB)

JPGPrzemysław Babiarz zachęca do szusów na przemyskim stoku (122,39KB)

Opublikował:  | Data publikacji: 13-02-2008 14:05
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 24-03-2009 10:13