13 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Szkolenie związane z budową produktu turystycznego pn. „Miasto turystyczne – Twierdza Przemyśl”.

Serdecznie zapraszamy do udziału w szkoleniu będącym kontynuacją wdrażania strategii rozwoju turystyki dla miasta Przemyśla. Spotkanie odbędzie się w dniu 20 luty 2008r. o godz. 14.00 w Starostwie Powiatowym w Przemyślu, pl. Dominikański 3 (sala narad II p.).

Tematyka spotkania związana jest ściśle z koncepcją budowania produktu turystycznego pn. „Miasto turystyczne – Twierdza Przemyśl”.

Zaproszenie kierujemy do tych wszystkich, którzy pragną działać wspólnie z Samorządem Przemyskim i kreować nową ofertę turystyczną miasta Przemyśla. Miasto Przemyśl posiada ogromny potencjał historyczny, który zostanie zaprezentowany przez pasjonatów i znawców historii miasta i regionu przemyskiego. Celem prezentacji jest zainspirowanie do tworzenia konkurencyjnej oferty turystycznej miasta w oparciu o walory i atrakcje miasta i wypromowaniu miasta jako turystycznej twierdzy.

Poniżej przedstawiamy harmonogram spotkania licząc na Państwa aktywny udział.

„Miasto turystyczne – Twierdza Przemyśl”

Harmonogram spotkania w dniu 20.02.2008r.
 (Miejsce:  Starostwo Powiatowe, sala narad II p.)14.00 – 14.10 Rejestracja uczestników, powitanie

14.10 – 15.15 Spotkanie uczestników szkolenia z Prezydentem Miasta Przemyśla oraz przedstawicielami Rady Miejskiej (dyskusja)

godz. 15.15 przerwa kawowa

godz. 15.30 – „Historia miasta i regionu” ( wybrane epizody z historii miasta jako elementy do wykorzystania w  budowaniu oferty turystycznej miasta) - Lucjan Fac

godz. 16.30 – „Życie codzienne w Przemyślu w okresie autonomii Galicyjskiej (przykłady obyczajów, życia kulturalnego, rozrywkowego itp.) - Tomasz Pudłocki

godz. 17.15 przerwa kawowa

godz. 17.30 – „Życie kulturalne i obyczajowe żołnierzy w Twierdzy Przemyśl” (prezentacja starych fotografii ze zbiorów Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej) - Jacek Błoński

godz. 18.15 - Prezentacja wyposażenia wojskowego z czasów I wojny światowej oraz innych eksponatów przez Stowarzyszenie 3-go Historycznego Galicyjskiego Pułku Artylerii Fortecznej im. Księcia Kinsky’ego („Muzeum Twierdzy Przemyśl”) 

godz. 18.30 - Prezentacja działalności Przemyskiego Stowarzyszenia Dobrego Wojaka Szwejka

Opublikował:  | Data publikacji: 12-02-2008 15:05
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 21-02-2008 11:46