20 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Robocze spotkanie na granicy

   Prezydent Miasta Przemyśla Robert Choma wziął udział w odbywającym się 7 lutego br. spotkaniu roboczym na przejściu granicznym w Medyce. Spotkanie zorganizowane zostało przez wojewodę podkarpackiego Mirosława Karapytę uczestniczącego w tym dniu w rocznej odprawie kadry kierowniczej Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej. Obok wymienionych obecni byli również: Komendant BiOSG płk. Dominik Tracz, Dyrektor Izby Celnej w Przemyślu Jadwiga Zenowicz, Jan Pączek Starosta Przemyski oraz Marek Iwasieczko Wójt Gminy Medyka.

   W trakcie spotkania przedstawione zostały możliwości dalszej modernizacji przejścia granicznego drogowego i kolejowego w Medyce. Wojewoda podkarpacki podkreślał, że jest zwolennikiem takich działań, jak również budowy nowego przejścia w Malhowicach - Niżankowicach. Obok infrastruktury granicznej poruszano także temat małego ruchu granicznego i planowanych w nim ułatwień. Prezydent Robert Choma w rozmowie z przedstawicielami Izby Celnej osobno poświęcił uwagę problemom wynikającym z funkcjonowania oddziału Izby przy ul. Ofiar Katynia.

JPGUczestnicy roboczego spotkania

JPGUczestnicy roboczego spotkania

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl