14 medali najmłodszych lekkoatletów

Ostatnim  akordem  halowego  sezonu  na  Podkarpaciu  były  rozegrane  na  Hali  Rzeszowskiego  Uniwersytetu  Mistrzostwa  Województwa Młodzików U16/roczniki 2009-10/  oraz  Dzieci Starszych  U14/roczniki 2011-12/ i Młodszych U12/roczniki 2013 i młodsi/.

Dodatkowo  swoje  Mistrzostwa rozgrywali  młodzicy z  Małopolski  a  gościnnie zaprezentowała się  ekipa  ze  Słowacji . Na  starcie  stanęło  ponad  600  adeptów „królowej  sportu”. Bardzo  udany  start  zaliczyli  lekkoatleci  przemyskiego  „Tempa 5” ,  zgarniając  14  krążków /5 złotych , 4  srebrne  , 5  brązowych/.

Zawody  poprzedziła  uroczystość  wręczenia  statuetek  za  współzawodnictwo  klubów  oraz  trenerów  województwa  podkarpackiego w  2023 roku.  Wśród  wyróżnionych Klubów  na  4  pozycji uplasowało się  UKS „Tempo 5”  a  w  kategorii  trenerów   5  miejsce  zajęła  Maria  Sugier.

Wyniki:

Kategoria Młodzików U16:

2  złote  medale;

Trojnar  Eryk/2009/  -  60mppł /8,75s re. życ./

Grzywacz  Aleksander/2009/  -  60m /7,73s w elim. oraz 7,71s w finale rek. życ./

1 srebrny:

Trojnar  Eryk/2009/  -  300m /38,19s rek. życ./

4 brązowe:

Zając  Sabina/2010/  -  1000m/3,11,91min/

Dryjański  Ksawery/2010/  -  60mppł /10,31s rek. życ./

Czuryk  Damian/2009/   -  kula 5kg /10,49m/

Sztafeta 4x200m mix  -  1,46,66min

 W składzie -  Grzywacz Aleksander , Ochota Andżelika , Trojnar  Eryk , Zając  Sabina

Pozostałe  rezultaty:

Żyła  Ireneusz/2009/  -  60m /8,12s rek. życ. w elim. i 8,34s w finale/

Łaskarzewska Julia/2010/  - 60mppł /11,54s/  oraz  300m/47,63s/

Dryjański Ksawery/2010/   -  300m /44,25s rek. życ./

Ochota Andżelika/2010/  -  300m/45,16s/  oraz  w dal/4,45m/

Grzywacz  Aleksander/2009/  - 300m/39,68s/

Gaweł  Liliana/2010/   -  600m/1,54,24min rek. życ./

Foryś  Natalia/2010/    -  600m/1,56,68min rek. życ./

Tarczyńska  Martyna/2010/    kula 3kg /6,66m/

Kategoria  Dzieci  Starszych U14:

3  złote:

Chudoment  Martyna/2011/  -  60mppł/12,03s/

Koza  Patrycja/2011/     -  kula 2kg /9,93m rek. życ./

Zając  Gabriel/2011/    -  1000m/3,12,51min/

3  srebrne:

Reizer  Róża /2011/    -  1000m/3,35,08min/

Jach  Marcin/2011/    -   1000m /3,12,77min/

Sztafeta 4x200m  mix  -  1,55,64 min

W składzie – Mielnik  Igor , Kolii  Mirosława , Jach  Marcin , Skawińska  Martyna

1  brązowy:

Turczyński  Szymon/2012/  -  w dal ze strefy/4,38m/

Pozostałe  wyniki:

Mielnik Igor/2011/  - 60mppł/11,56s/ oraz 60m/8,75s w elim. i 8,92s w finale/

Skawińska  Martyna/2012/  - 60m/8,59s w elim. i 8,71s w finale/ oraz 300m/49,02s/

Grzesiński  Maksymilian/2012/  -  300m/50,53s/ oraz w dal strefa/3,99m/

Chudoment Martyna/2011/  -  wzwyż/130cm rek. życ./

Kolii Mirosława/2011/   -  60m /9,19s/

Kosterkiewicz Maja/2012/  -  60m/9,57s/   oraz  w dal strefa/3,63m/

Turczyński  Szymon/2012/  -  60m/9,02s rek. życ./

 

 

 

 

 

 

  

Kategorie strony: Edukacja i sport
Opublikował(a): Kamil Krukiewicz Data publikacji: 01-03-2024 11:51

Na skróty