Kwalifikacja wojskowa rozpoczęta

Początek roku to czas kiedy w całej Polsce ruszają kwalifikacje wojskowe, które mają na celu ustalenie kategorii zdrowia do służby wojskowej. W dniu dzisiejszym rozpoczęła się również w Przemyślu i potrwa do 20 marca br. Powiatowa Komisja Lekarska - tradycyjnie jak co roku prowadzona jest wspólnie dla Miasta Przemyśla i Powiatu Przemyskiego.

Inauguracje kwalifikacji otworzył Szef Wojskowego Centrum Rekrutacji  w Jarosławiu właściwego terytorialnie dla miasta i powiatu przemyskiego Pan ppłk Robert Bajorski wraz ze Starostą Przemyskim Panem Janem Pączkiem oraz Prezydentem Miasta Przemyśla Panem Wojciechem Bakunem. Podczas kwalifikacji do służby rekrutują jednostki wojskowe Garnizonu Przemyśl w tym oczywiście rekruterzy Mobilnego Zespołu Rekrutacyjnego z 20 Przemyskiej Brygady Obrony Terytorialnej im gen. dyw. Stefana Roweckiego ps. "GROT"  oraz z 5 Batalionu Strzelców Podhalańskich im. gen. bryg. Andrzeja Galicy.

DSC_1824.jpeg

DSC_1825.jpeg

Opublikował(a): Kamil Krukiewicz Data publikacji: 12-02-2024 10:56 Modyfikował(a): Maciej Szeremeta Data modyfikacji: 12-02-2024 14:33

Na skróty