Dziękujemy Danielowi Dryniakowi za jego służbę !

Dzisiaj w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie odbył się ceremonialny apel, podczas którego st. bryg. Daniel Dryniak zdał obowiązki zastępcy podkarpackiego komendanta wojewódzkiego PSP oraz uroczyście pożegnał się ze służbą. 

Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele władz wojewódzkich, samorządowcy z Podkarpacia jak również służby mundurowe. Podczas uroczystego apelu, samorząd miasta Przemyśla reprezentowali Prezydent Miasta Przemyśla Wojciech Bakun oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Przemyślu Robert Bal.

 

St. bryg. mgr inż. Daniel Dryniak urodził się 4 września 1976 r. w Radymnie.

Służbę na rzecz ochrony przeciwpożarowej rozpoczął w 1996 r. jako podchorąży na studiach inżynierskich w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. Po ukończeniu studiów w roku 2000 pełnił służbę w Jednostce Ratowniczo Gaśniczej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Przeworsku, a w 2001 roku w Komendzie Miejskiej PSP w Przemyślu przechodząc przez kolejne stanowiska służbowe, w 2009 roku został Zastępcą Dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej.  

W roku 2002 ukończył studia magisterskie w warszawskiej Szkole Głównej Służby Pożarniczej. W 2006 roku ukończył studia podyplomowe w Wyższej Szkole Prawa i Administracji Przemyśl-Rzeszów z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy, a w 2013 ukończył studia podyplomowe w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie z zakresu zapobiegania pożarom i awariom.

W grudniu 2015 roku został powołany na stanowisko Zastępcy Komendanta Miejskiego PSP w Przemyślu, a od lutego 2016 roku pełnił obowiązki Komendanta Miejskiego PSP w Przemyślu.

W maju 2016 roku został powołany na stanowisko Zastępcy Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.

Daniel Dryniak jest także instruktorem płetwonurkowania, sportowego strzelectwa myśliwskiego, ratownikiem WOPR, biegaczem i społecznikiem.

Za swoją dotychczasową służbę i działalność społeczną został wielokrotnie odznaczony, m.in.: Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Krzyżem Zasługi za Dzielność, Medalem Brązowym za Długoletnią Służbę, Srebrną Odznaką „Zasłużony dla ochrony przeciwpożarowej”, Złotym Medalem „Za zasługi dla pożarnictwa”, Brązowym Medalem „Za zasługi dla Policji”, Odznaką Honorową „ Za zasługi dla Ochrony Praw Człowieka”, Odznaką Honorowy Dawca Krwi Zasłużony dla Zdrowia Narodu, Odznaką Honorową PCK III stopnia, Złotym Medalem „Za zasługi dla Ligi Obrony Kraju”, Medalem Honorowym im. Bolesława Chomicza.

Zdjęcia: Komenda Wojewódzka PSP w Rzeszowie

Tekst za: https://www.gov.pl/web/kwpsp-rzeszow/st-bryg-daniel-dryniak

Kategorie strony: Aktualności
Opublikował(a): Maciej Wolański Data publikacji: 02-02-2024 14:46 Modyfikował(a): Maciej Wolański Data modyfikacji: 02-02-2024 14:50

Na skróty