Orkiestra zagrała po raz 32!

wiatowy fenomen, jakim jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy co roku wzbudza wiele pozytywnych emocji, a przede wszystkim hojność Polaków, którzy wspierają cele Fundacji. W tym roku 28 stycznia zbieraliśmy na "Płuca  po pandemii". Ja informuje przemyski sztab WOŚP, zorganizowany jak zwykle przez Młodzieżowy Dom Kultury, wolontariusze zebrali w Przemyślu do puszek 79 414,58 zł. Częścią artystyczną, która przyciągnęła w tym roku mieszkańców do Rynku, gdzie była ustawiona scena, zajęło się w tym roku Stowarzyszenie Wolne Miasto Przemyśl. Gwiazdą muzyczną tegorocznego przemyskiego Finału WOŚP była Małgorzata Ostrowska.

To co najważniejsze działo się w przemyskim Rynku, ale nie zabrakło wydarzeń towarzyszących, które uatrakcyjniały wydarzenie, czyli Wielkiej Przeprawy Świątecznej Pomocy (wspólny wyjazd właścicieli pojazdów z napędem 4x4) organizowanej przez Automobilklub Przemyski, wspólnej kąpieli w Sanie Przemyskich Morsów, biegu Orkiestry Świątecznej Pomocy przygotowanego przez Przemyski Klub Biegacza, pleneru studentów architektury PANS, spotkania przy grach planszowych przygotowanego przez niezawodne stowarzyszenie Stowarzyszenie "PiK-Pionki i Karty" w Centrum Aktywizacji Społecznej. W namiotach ustawionych w Rynku można było się posilić pyszną zupą przygotowaną przez BOSKO Restauracja & Deli, zjeść kiełbasę z grilla, albo specjalnie upieczone na tę okazję ciastka. 

A na płycie Rynku swój sprzęt prezentowały służby przemyskie mundurowe.

WOSP MOrsy_1.jpeg

 

A na scenie ustawionej przed Urzędem Miejskim zagrali: DJ RAFAŁ BŁACHUT BLEIZ, HELLSET, KASETY, BACK TO ROCK, POWER PLAY, MANCHESTER i oczywiście MAŁGORZATA OSTROWSKA wraz z zespołem. Podczas tego ostatniego koncertu nie zabrakło znanych wszystkim przebojów wokalistki z "Meluzyną" i "Szklaną pogodą". 

WOSP Ostrowska_4.jpeg

 

Tradycyjne, kończące Finał "Światełko do nieba" to widowiskowy pokaz teatru ognia, który również zgromadził tłum przemyślan.

WOSP_publiczność.jpeg

WOSP scena 2.jpeg

Udany Finał WOŚP nie byłby możliwy gdyby nie wsparcie przemyskich firm, organizacji i stowarzyszeń, a były to: Polna S.A. Nadleśnictwo Krasiczyn, Lasy Państwowe Focus Graf Miejsce Kawa i Zabawa Pub Niedźwiadek Rutyna Bez Ogródek Burger Mistrz Przemyśl BOSKO Restauracja & Deli Wiśniowe Love Pizzeria Mamma Mia Hotel i Restauracja Albatros Studio Fryzur Paulina Stecyszyn, Grupa Lion, Transbet Betoniarnie EREM Mrówka Przemyśl Meble Makarowski PARAMEDYK, DobreSushi Przemyśl Devil Hands Tattoo DawajTu ANMA Restauracja Galleon DELIKATESY Piotruś Pan DOMET Progress - Paweł Żurawski, Dmuchance Przemysl SMSkurier.pl Pizzeria Margherita Piwiarnia Warecka UBEZPIECZENIA Alicja Kopczak, STUDIO M PrzeMiś Anna Łapińska Jumping STARS CLUB fitness Bud-geo Adam Zagalak

tekst i zdjęcia: Witold Wołczyk

zdjęcia: Kamil Krukiewicz

Opublikował(a): Witold Wołczyk Data publikacji: 29-01-2024 13:22 Modyfikował(a): Witold Wołczyk Data modyfikacji: 29-01-2024 13:50

Na skróty