10 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

"Niech kolęda serca budzi"

   Motto tegorocznego koncertu noworocznego miało inspirować odbiorców do tego, aby śpiew kolęd uwrażliwiał serca tak, aby stawały się bardziej otwarte i czułe na wszystko, co wokół się dzieje. Jasełka, które odbyły się 20 stycznia 2008 na przemyskim Zamku Kazimierzowskim to forma wdzięczności „Wzrastania” najpierw P. Bogu, a także ludziom za doświadczone dobro w etapie całego roku.

   Swoim darczyńcom poprzez taniec i śpiew dziękowały dzieci i młodzież z Przemyśla przy kilkuosobowej reprezentacji Radymna. Konferansjerem misterium była jak zwykle niezawodna w tej roli P. Elżbieta Maciołek. Scenariusz Jasełek w zasadzie typowy, skrócony w przebiegu i wzbogacony przez dodatkowe postacie pór roku, dzieci oraz tańce: aniołków, śnieżynek, pasterzy jak też liczne kolędy i pastorałki. Po finałowym śpiewie grupa młodzieżowa, dla podkreślenia akcentu karnawałowego wykonała walca.

   Wśród licznie przybyłych gości, znaleźli się: Piotr Idzikowski Naczelnik Wydziału Edukacji, Ks. Tadeusz Pater, Siostry zakonne, reprezentacja Radnych: Jan Bartmiński, Wiesław Morawski. Mamy świadomość, że nie wszystkich udało się nam dostrzec i wymienić z imienia, ale wszystkie Osoby odpowiadające na nasze zaproszenie byli dla nas ważni.

   Przygotowanie grup było możliwe dzięki dotacjom z Programu Rządowego uzyskanego za pośrednictwem Kuratorium Oświaty( w Przemyślu) jak też Funduszu Inicjatyw Obywatelskich – FIO. Współorganizatorem jasełek było Przemyskie Centrum Kultury i Nauki „Zamek”. Wdzięczni jesteśmy za ten współudział – Pani Dyrektor jak i pozostałemu zespołowi pracowniczemu. Nad spektaklem czuwała Monika Wątróbska oraz Piotr Misiński przy pomocy pozostałego zespołu wychowawczego: Urszuli Hendzel, Lucyny Misińskiej, Grzegorza Dudziaka, Joasi Dorosz. Układy taneczne ćwiczyła Marta Sosnowska oraz Elżbieta Sebastianka. Halina Wołos uszyła kolejne kostiumy dla tancerzy. Cieszymy się, że trud pracy wychowawców, wykonawców oraz najistotniejsze intencja i zamierzenie koncertu mogło być zapisane i utrwalone w formach. Sprawne przygotowanie scenografii i jej uporządkowanie było możliwe dzięki zaangażowaniu wychowawców i grupy młodzieżowej ze „Wzrastania”. Szczególne podziękowania należały się Stanisławowi Szarzyńskiemu za pośrednictwem, którego trafiły do nas i innych miejsc w Przemyślu dary od Polsko – Amerykańskiej organizacji Charytatywnej w której działają: Michał Ostrowski, Zbigniew Dziatłowicz, Mariusz Kozłowski, Janusz Szmyda oraz do dzieci niepełnosprawnych od Komitetu Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym z Florydy reprezentowanego przez Czesława Kowalewskiego. Dla Dzieci niepełnosprawnych zorganizowana została Pomoc z Folrydy przy inicjatywie Czesława Kowalewskiego.
   Mamy nadzieję, że kolejna edycja koncertu „Wzrastania” w scenerii Zamku Kazimierzowskiego przyczyniła się do artystycznego ubogacenia młodych aktorów, a także duchowego widzów.


Alicja Sabatowska

Prezes Stowarzyszenia "Wzrastanie"

JPGJasełka (147,45KB)

Opublikował:  | Data publikacji: 28-01-2008 15:37
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 04-06-2009 11:44