14 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Zapraszamy do udziału w projekcie „BOOMERANG”

Wszystkie kobiety, które tworzą, w różnym klimacie, i w różnych dziedzinach, a także ponad dziedzinami zapraszamy serdecznie do udziału w projekcie „boomerang”. Zapraszają nas do podzielenia się sobą i swoją twórczością artystki z niemieckiej grupy FrauenKultur. Projekt polega na tym, że do wędrującej skrzyni artystki z kolejnych miast będą wrzucać swoje prace, a efektem końcowym ma być różnorodna wystawa artystek ze wszystkich miast partnerskich Paderborn. Prace muszą być oprawione w passepartout wielkości DIN A 3 (29,7 x 42 cm) i w kolorze „chamois”.

 

Jeśli jesteście zainteresowane-drogie Panie, to zapraszamy do współpracy!

Prosimy o składanie prac pod adresem:
Klub Muha ul. Bohaterów Getta 13 codziennie od 16-tej z wyjątkiem poniedziałków
Tel. kontaktowy Lila Kalinowska - 506 641 082
Więcej info na www.muha.com.pl

Termin przyjmowania prac: od 05.02.2007 r.


Dodatkowe dokumenty: -artystyczne cv w języku angielskim lub niemieckim
-kwestionariusz zgłoszeniowy (do pobrania na stronie www.muha.com.pl)

Pomysłodawcą Projektu „Boomerang” jest Urząd Miejski w Paderborn (Niemcy) - komórka ds. równouprawnienia, w ramach której działają artystki zrzeszone w Grupie Roboczej „FrauenKultur”, Koordynatorem akcji w UM w Paderborn jest pani Christa Mertens.
W Grupie roboczej „FrauenKultur” działają artystki z różnych dziedzin, głównie malarki, rzeźbiarki, literatki. Jednym z celów grupy roboczej jest zapoczątkowanie (budowa) sieci, która przybliżyłaby działalność artystek wśród szerszej publiczności. Projekt zakłada zorganizowanie wędrującej wystawy w postaci skrzyni sztuki („Kunstbox”), która zostanie wysłana do wszystkich miast partnerskich Paderbornu tj. Bolton (Wlk Brytania), Le Mans (Francja), Debrecen (Węgry), Przemyśl (PL), Belleville (USA), Pamplona (Hiszpania). Trasa „skrzyni sztuki” rozpocznie się w Paderborn.
Artystki z Paderborn oraz innych miast partnerskich uczestniczą w projekcie, wkładając do skrzyni swoją pracę wg swojego uznania, wykonaną specjalnie na tę okazję (jest to warunek udziału w akcji). Może to być obraz, fotografia, prace z dziedziny literatury (np. wiersze), fotografia rzeźby itp. W projekcie może wziąć udział każda artystka, niezależnie od tego w jakiej dziedzinie pracuje.
Organizatorem przemyskiej części wystawy jest Klub Muha a współorganizatorem Urząd Miejski w Przemyślu.

opr. Iwona Liweń
Wydział Kultury, Promocji i Turystyki

Opublikował:  | Data publikacji: 25-01-2008 09:58
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 24-03-2009 10:06