XIX Przemyskie Dyktando

Treść publikacji jest dostępna na stronie www partnera, kliknij odnośnik:
http://sp4.przemysl.edu.pl/

24 listopada już po raz dziewiętnasty odbył się w naszej szkole konkurs Przemyskie Dyktando pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Przemyśla Wojciecha Bakuna. Uczestnicy stanęli w ortograficzne szranki w dwóch kategoriach: uczniów klas trzecich i klas szóstych. Autorką tekstów dla obu grup była przemyska poetka, p. Maria Żemełko.

W kategorii klas szóstych zaszczytny tytuł Mistrza Ortografii zdobył Miłosz Małanycz ze Szkoły Podstawowej nr 14. Tytuł wicemistrza przypadł Zuzannie Stelmarczyk ze Szkoły Podstawowej nr 4, a wyróżnienia wywalczyły Magdalena Rudek z SP 4 i Wiktoria Ciszewska z SP 14.

W kategorii klas trzecich Mistrzem Ortografii została Hanna Górska z Niepublicznej Szkoły Podstawowej nr 2 KAMON, a wicemistrzem Maciej Prachowski ze Szkoły Podstawowej nr 16. Wyróżnienia otrzymały Adela Defoe z SP 16 i Aleksandra Jaworska z Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. I. Newtona

Zarówno zwycięzcom, jak i pozostałym uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy znajomości niełatwych zasad polskiej ortografii. Już teraz zapraszamy na kolejną, jubileuszową edycję Przemyskiego Dyktanda w przyszłym roku szkolnym.

 

Beata Policht

Data publikacji: 29-11-2023 07:19

Na skróty