Wieczór autorski Małgorzaty Żak-Lorenowicz

Centrum Kulturalne w Przemyślu zaprasza na kolejny „Przystanek Poezja”. Organizowany cykliczne od ponad 20 lat „Przystanek” promuje twórczość poetycką wybranego podkarpackiego poety. Wieczór autorski przybliża jego sylwetkę oraz jego dotychczasowe dokonania. Tym razem na 58. Spotkaniu, w czwartek  30 listopada o godz. 18.00, będziemy gościć Małgorzatę Żak-Lorenowicz, mieszkankę Wacławic.

zdjęcie Małgorzaty Żak - Lorenowicz
MAŁGORZATA ŻAK-LORENOWICZ

Poetka  ur. 30 listopada 1978 r. w Przemyślu.  Kochająca mama dwóch synów Nikodema i Tobiasza i córki Estery. Mieszka w Wacławicach. Z wykształcenia polonistka, bibliotekarka, logopeda, z zamiłowania animatorka kultury, na co dzień pracująca z dziećmi i młodzieżą. W plebiscycie „Nowin” zdobyła tytuł  "Nauczyciela na medal 2018 Województwa Podkarpackiego”.  Pasję literacką odkryła będąc jeszcze dzieckiem. Słowo jest i było dla niej zawsze ważne; przez nie wyraża siebie, swoje emocje, spostrzeżenia i doświadczenia. Jej wiersze po raz pierwszy opublikował tygodnik ,,Pogranicze” w grudniu 1998 r.  Pojawiły się także w Almanachu Poetyckim „28.Dorocznego Spotkania Poetów, wydanym w 2022 r. przez Centrum Kulturalne w  Przemyślu.

W lipcu  2021 r. pani Elżbieta Bernatek - instruktorka Klubu Garnizonowego V Batalionu Strzelców Podhalańskich w Przemyślu i młodzi artyści, zainspirowani jej  tekstami, które nieśmiało publikowała w Internecie zorganizowali spotkanie autorskie pt. „Samotność ma kolor niebieski”. Prezentowała także swoje teksty mieszkańcom gminy Orły, podczas spotkania promującego czytelnictwo w Domu Ludowym w Trójczycach „Witajcie w naszej bajce”, zorganizowanym przez społeczność Szkoły Podstawowej  w Trójczycach we współpracy z Gminną Biblioteką w Orłach. W październiku 2022 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Orłach w ramach projektu „Zaczytane Orły” zorganizowała ,,Wieczór z Poezją Małgorzaty Żak-Lorenowicz”.  Jest uczestniczką cyklicznych spotkań organizowanych w Centrum Kulturalnym w Przemyślu pn. Wieczór z Poezją. Od kwietnia 2023 r.  jest członkiem RSTK w Przemyślu. Reprezentowała Stowarzyszenie na Festiwalu literacko-artystycznym w Krzemiennej nad Sanem.

W październiku br. została podwójnie wyróżniona:  honorowym wyróżnieniem w prestiżowym Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim  „Małopolska Nagroda Poetycka Żródło” w Tarnowie, za wiersz ,,Wśród tulipanów” oraz za wiersz  „Nad nami” w XI Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim im. Stanisławy Kopiec  „O lubeński dzwon”.  Jej wiersze pisane zarówno dla dzieci jak i dorosłych zdobywają uznanie czytelników.   Utwierdziło to autorkę w przekonaniu, że należy dzielić się swoimi przemyśleniami i odczuciami, z nadzieją, że przyniosą  komuś radość, skłonią do refleksji,  zainspirują -  zaś  samej autorce wyrażanie siebie słowem poetyckim  sprawia wielkie wzruszenie, radość i spełnienie.

Plakat zapraszający ze zdjęciem nieba z chmurami i tekst
CENTRUM KULTURALNE W PRZEMYŚLU
zaprasza na PRZYSTANEK POEZJA
pt. Pod niebem...
WIECZÓR AUTORSKI
MAŁGORZATY ZAK-LORENOWICZ
Oprawa muzyczna:
MAŁGORZATA GLESMAN
/śpiew, wiolonczela/
PRZEMYSE
30 listopada 2023 r. | godz. 18:00
Klub "Piwnice" CK, Przemyśl, ul. S. Konarskiego 9
WSTĘP WOLNY

Opublikował(a): Witold Wołczyk Data publikacji: 28-11-2023 12:12 Modyfikował(a): Witold Wołczyk Data modyfikacji: 28-11-2023 12:18

Na skróty