Aleksander Zarębiński wśród stypendystów Our Future Fundation

Wybrano 25 stypendystów Our Future Foundation. Wśród laureatów znaleźli się triumfatorzy krajowych i międzynarodowych olimpiad naukowych, twórcy start-upów, młodzi adepci sztuki i sportu. Do grona laureatów należy również  przemyślanin Aleksander Zarębiński, który obecnie dzięki wsparciu Rafał Brzoska Foundation uczy się w jednej z najbardziej prestiżowych szkół Wielkiej Brytanii Dulwich College w Londynie.

27 czerwca 2023 roku odbyło się czwarte uroczyste wręczenie stypendiów Our Future Foundation.Tego dnia Zamek Królewski w Warszawie stał się miejscem uhonorowania 25 utalentowanych osób, którzy kierują swoje aspiracje ku najsławniejszym uniwersytetom na świecie. Gala zgromadziła w swoim gronie ponad 300 gości, poczynając od licealistów, studentów, a na przedsiębiorcach i reprezentantach organizacji pozarządowych i administracji kończąc.

IMG_8028-scaled.jpeg

W Zamku Królewskim stypendia licealistom wręczali m.in. Adam Niedzielski (Minister Zdrowia), Grzegorz Puda (Minister Funduszy i Polityki Regionalnej), Wojciech Murdzek (MEiN), Piotr Mazurek (KPRM), Tomasz Rożek (Nauka. To Lubię), Mariola Ciszewska-Mlinarič (Akademia Leona Koźmińskiego), Tomasz Heryszek (Węglokoks), Artur Warzocha (Tauron). Stypendium Fundacji OFF Aleksandrowi Zarebińskiemu wręczył Adam Niedzielski (ówczesny Minister Zdrowia). Po zakończeniu uroczystej Gali wręczenia stypendiów Fundacja OFF zaprosiła laureatów programu stypendialnego do udziału w letnim Rejsie Mentoringowym. 

IV Gala Wręczenia Stypendiów OFF 2023.00_00_39_16.Still001.jpeg

W trakcie tygodniowej wędrówki żeglarskiej szlakiem Wielkich Jezior Mazurskich uczestnicy łączyli się z mentorami Fundacji celem właściwego przygotowania się  do aplikacji na zagraniczne studia. W czasie rejsu uczestnicy wzięli  udział w licznych  interdyscyplinarnych warsztatach edukacyjnych, prowadzonych zarówno przez studentów, przedsiębiorców, jak i przedstawicieli akademii. W ciągu kolejnych miesięcy, mentorzy  OFF będą wspierać podopiecznych w opracowywaniu spersonalizowanych planów rozwoju oraz przygotowań do przyszłych rekrutacji na studia. Mentorzy Programu stypendialnego OFF doradzają  w wyborze uniwersytetu i kierunku, przedstawiają szczegóły aplikacji, pomagają w przygotowaniu niezbędnych dokumentów, a także służą radą przy planowaniu dalszej ścieżki kariery lub poszukiwaniu dodatkowego finansowania i przede wszystkim dzielą się z podopiecznymi tym, co najważniejsze przy wyborze studiów – swoimi osobistymi doświadczeniami i bezcenną wiedzą z pierwszej ręki.

IV-Gala-Stypendialna_OFF_27.06.2023_logo_0326.jpeg

Laureaci stypendium otrzymają również szansę na odbycie pierwszego stażu zawodowego, w ramach programów przygotowanych przez partnerów Fundacji, która zapewnia bezpłatne wsparcie dla dziesiątek polskich licealistów, aplikujących na najlepsze światowe uczelnie wyższe.

Do tej pory udało jej się pomóc ponad 150 młodym Polakom, którzy dziś studiują na takich uniwersytetach jak Harvard, Oxford, Yale czy LSE

Dzięki zaangażowaniu Aleksandra Zarebińkiego i prowadzonymi przez niego rozmowami  zarówno z Zarządem Fundacji OFF oraz władzami miasta Przemyśla, a przede wszystkim Prezydentem Wojciechem Bakunem planowane jest spotkanie przedstawicieli Fundacjii OFF z przemyskimi licealistami w ramach programu Akcja Inspiracja, co umożliwi przemyskiej młodzieży uzyskanie cennych informacji na temat możliwości kształcenia  w najlepszych Uniwersytetach świata m.in takich jak Oxford Cambridge, Harward, Yale i in....
 

Kategorie strony: Edukacja i sport
Opublikował(a): Kamil Krukiewicz Data publikacji: 28-11-2023 09:28 Modyfikował(a): Kamil Krukiewicz Data modyfikacji: 13-12-2023 11:21

Na skróty