Aleksandra Makar wygrywa 2 Grand Prix Podkarpacia Juniorów!

W dniu 19.11.2023r. w Ustrzykach Dolnych odbyło się 2 Grand Prix Podkarpacia Juniorów. Wzięła w nim udział trójka zawodników MLKS Nurt Przemyśl: Aleksandra Makar, Gracjan Dębski oraz Wojciech Dębski. Nasi zawodnicy grali o jedną, a nawet trzy kategorie wyżej (Wojciech). Znakomicie zaprezentowała się Ola, która wygrała całe zawody. 

W grupie pokonała 3:0 Maję Wojtyła oraz 3:0 Annę Rogalę (obie KU AZS Politechnika Rzeszów). Następnie w ćwierćfinale wygrała 3:0 z Leną Dołżycką (LUKS Pionier Średnia Wieś), w półfinale ograła 3:1 Zuzannę Kwaśnicką (UKS MOSiR Dukla). W finale spotkała się z Łucją Kobosz (KTS Tarnobrzeg) – wynik końcowy 3:2 dla naszej zawodniczki i pierwsze miejsce w zawodach. Dzięki temu zwycięstwu Ola zakwalifikowała się bez eliminacji do 2 Grand Prix Polski Juniorów, które odbędzie się w Krakowie w dniach 15 - 17.12.2023r. 

1.jpeg

Gracjan w grupie odniósł komplet zwycięstw. Pokonał kolejno 3:2 Kacpra Kaszanego (UKS Krzemień Ustrzyki Dolne), 3:1 Adriana Fornala (UKS MOSiR Dukla) oraz 3:0 Mikołaja Lebodę (MLKS Gminy Leżajsk). Niestety w turnieju głównym w pierwszym meczu musiał uznać wyższość Krystiana Pytko (ATS Bingo Ropczyce), następnie pewnie wygrał 3:1 z Filipem Mrózkiem (LZS Kąkolówka) zajmując wysokie 9 miejsce w województwie. 

2.jpeg

Wojciech mimo, iż był jednym z najmłodszych zawodników dzielnie walczył ze starszymi rywalami. Zebrał cenne doświadczenie, które na pewno zaprocentuje w kolejnych startach. 


4.jpeg

Kategorie strony: Edukacja i sport
Opublikował(a): Kamil Krukiewicz Data publikacji: 24-11-2023 10:24 Modyfikował(a): Kamil Krukiewicz Data modyfikacji: 24-11-2023 10:24

Na skróty