SP nr 4 w programie "Polska Stolica Recyklingu"

Szkoła Podstawowa nr 4 im ks. Jana Twardowskiego w Przemyślu kolejny raz bierze udział w programie "Polska Stolica Recyklingu". W tym roku przystąpiliśmy do projektu EKO-zwroty, aby zadbać o środowisko, dać rzeczom drugie życie, a naszemu Miastu możliwość otrzymania tytułu Polskiej Stolicy Recyklingu.
Akcja ma charakter ogólnopolski, a jej organizatorami są: Fundacja Odzyskaj Środowisko oraz InPost. Za pomocą paczkomatów InPost można przesłać, za darmo, nadające się do ponownego użytku: zabawki, ubrania, małe AGD, buty lub książki. Aby wziąć udział w programie,  trzeba posiadać aplikacje InPost i w zakładce "zwracam" trzeba zaznaczyć fundację, a w miejscu "imię i nazwisko" wpisać kod szkoły: PRZ2358.

Dzieci ze szkoły trzymające plakat z zachętą do udziału w akcji i numerem nadania
Akcja trwa do końca grudnia. Można oddać niepotrzebne rzeczy, a przy okazji chronić środowisko. Rzeczy muszą być pakowane tematycznie, np. same książki, ponieważ w aplikacji zaznacza się zawartość paczki.
Szczegółową instrukcję nadania przesyłki w ramach akcji, można znaleźć pod adresem: https://www.polskastolicarecyklingu.pl/build/video/Rolka_ekozwrot_w3.7fcd39be.mp4
Nie bez znaczenia jest fakt, że najlepsze miasto otrzyma tytuł i statuetkę Polskiej Stolicy Recyklingu, a  zwycięska instytucja zdobędzie 50 000 złotych.

grafika zachęcająca do udziału w akcji z rysunkiem  paczkomatu i napisem Polska Stolica Recyklingu 2023

Zachęcamy wszystkich, którym nie jest obcy los naszej planety i pozytywny wizerunek naszego Miasta do udziału w projekcie EKO-zwroty.

 

Kategorie strony: Edukacja i sport, Gospodarka
Opublikował(a): Witold Wołczyk Data publikacji: 24-11-2023 09:18 Modyfikował(a): Witold Wołczyk Data modyfikacji: 24-11-2023 09:18

Na skróty