1 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Jasełka w Szkole Podstawowej Nr 15

Wieczór 10 stycznia 2008 roku poświęcony tematyce bożonarodzeniowej w Szkole Podstawowej Nr 15 w Przemyślu był bardzo uroczysty i pełen niezwykłych doznań artystycznych.

W „Jasełkach” wzięli udział uczniowie z klas I-VI. Na program poświęcony Narodzeniu Pańskiemu złożyły się kolędy śpiewane w języku polskim i angielskim, inscenizacja bożonarodzeniowa oraz nastrojowe tańce w wykonaniu zespołu „Miraż” i „Iskra”. Ten program poetycko-muzyczny zaprezentował licznie zgromadzonej publiczności szeroki wachlarz działalności pozalekcyjnej szkoły, która umożliwia dzieciom rozwijanie talentów zainteresowań. Całość „Jasełek” dopełniła przepiękna scenografia wprowadzająca w świąteczny, uroczysty nastrój: Anioły na rozgwieżdżonym, niebie, Trzech Króli wędrujących na wielbłądach, pachnąca sianem szopa ze Świętą Rodziną i nastrojowe światła stanowiły doskonałe tło dla prezentacji naszych młodych artystów. Dzieci z Centrum Piosenki Dziecięcej działającego naszej szkole jak zwykle zachwyciły publiczność mistrzowskim wykonaniem kolęd i pastorałek.

Naszą uroczystość zaszczycili goście w osobach Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Mariana Rojka, Przewodniczącego Rady Miasta Przemyśla pana Adama Łozińskiego, Inspektora Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Przemyśla pana Grzegorza Masłyka, znanego literata pana Ryszarda Głowackiego oraz byłego dyrektora szkoły pana Kazimierza Zientarę. Dopisali nam również rodzice, nauczyciele, uczniowie i pracownicy szkoły. Słowa jednego z wierszy „że Bóg się rodzi w każdym z nas” zacytowane przez pana Adama Łozińskiego na podsumowanie spotkania wzbudziły w sercach wzruszenie, aby przesłania płynące z „Jasełek” towarzyszyły nam przez cały rok.

Opublikował:  | Data publikacji: 18-01-2008 12:08
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 18-01-2008 12:09