Sadzimy rośliny miododajne

W tym roku Samorząd Województwa Podkarpackiego po raz dziewiąty realizuje działania w ramach Kampanii informacyjno - edukacyjnej pn.: „Rola pszczół miodnych w zachowaniu bioróżnorodności w rolnictwie”. Jednym z nich jest zadanie pn.: „Sadzenie drzew i krzewów miododajnych, sposobem na ochronę bioróżnorodności w województwie podkarpackim”. 

Działanie prowadzone jest we współpracy z jednostkami samorządu terytorialnego z terenu naszego województwa, które corocznie, licznie odpowiadają na zaproszenie do udziału w akcji. W tym roku do zadania zgłosiły się 102 podmioty. 

Posadzone rośliny miododajne

Od 2015 r. na działania w ramach kampanii przeznaczono ponad 750 tys. zł. Zakupionych i wprowadzonych do środowiska zostało łącznie ok. 56 000 szt. sadzonek roślin miododajnych, które z biegiem czasu stanowić będą cenny pożytek dla owadów zapylających. 

Gmina miejska Przemyśl przyłączyła się też do w/w  kampanii. 

W ramach akcji otrzymaliśmy łącznie 30 sadzonek drzew gatunek lipa. Rośliny te zostały posadzone na terenie rekreacyjnym w dzielnicy Zielonka.

Posadzone rośliny

logo podkarpacie.jpeg

 

Kategorie strony: Gospodarka
Opublikował(a): Witold Wołczyk Data publikacji: 07-11-2023 14:51 Modyfikował(a): Witold Wołczyk Data modyfikacji: 07-11-2023 14:54

Na skróty