Coraz więcej Przemyślan w przemyskiej dwudziestce!

Trwa ostatni w tym roku nabór do przemyskich terytorialsów. Chętni do podjęcia wyzwania już dzisiaj mogą zgłaszać się do rekruterów lub właściwego terytorialnie dla Miasta Przemyśla i Powiatu Przemyskiego Wojskowego Centrum Rekrutacji w Jarosławiu. Szkolenie podstawowe rozpocznie się 17-go Listopada.

Tegoroczne ostatnie powołanie do terytorialnej służby wojskowej w Przemyskiej dwudziestce w tym roku ukierunkowane jest na bataliony w Przemyślu i Jarosławiu. Szkolenie odbywać się będzie w trybie ciągłym i weekendowym.

 

Dla kandydatów czasu na zgłoszenie jest już niewiele, dlatego nie ma na co czekać i warto wykonać ten pierwszy krok. Ochotnicy przed rozpoczęciem szkolenia mogą udać się do najbliższego Wojskowego Centrum Rekrutacji w celu złożenia wniosku o powołanie do terytorialnej służby wojskowej lub skorzystać ze znacznie łatwiejszej opcji, jaką jest nawiązanie kontaktu z rekruterem ze swojego powiatu. Kontakt do wybranego rekrutera można w szybki sposób odszukać pod adresem: www.rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl. Mieszkańcy miasta Przemyśla i Powiatu Przemyskiego zainteresowani powołaniem do terytorialnej służby wojskowej mogą kontaktować się z punktem rekrutacyjnym utworzonym z inicjatywy Dowódcy 20 Przemyskiej Brygady Obrony Terytorialnej oraz Prezydenta Miasta Przemyśla w Wydziale Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego przemyskiego magistratu, który realizuje zadania z zakresu współpracy cywilno – wojskowej nr tel. 166752087 lub kom. 501676296.

***

O powołanie do Wojska Polskiego może ubiegać się każda osoba, która:

- ukończyła 18 lat

- posiada obywatelstwo polskie

- nie była karana za przestępstwa umyślne

- posiada dobrą sprawność psychofizyczną

- nie pełni innego rodzaju służby wojskowej oraz nie posiada przydziału kryzysowego.

***

20. Przemyska Brygada Obrony Terytorialnej imię gen. dyw. Stefana Roweckiego ps. „GROT” powstała 15 czerwca 2022 roku. W skład brygady wchodzi w chwili obecnej 201 batalion lekkiej piechoty w Przemyślu oraz 202 batalion lekkiej piechoty w Jarosławiu jak również samodzielne kompanie dowodzenia i logistyczna. Dowódcą Brygady jest Pan płk Daniel BŁOTKO.

ZGZB WOT.jpeg

Kategorie strony: Aktualności
Opublikował(a): Maciej Szeremeta Data publikacji: 23-10-2023 12:08 Modyfikował(a): Maciej Szeremeta Data modyfikacji: 24-10-2023 14:35

Na skróty