Polska Stolica Recyklingu - weź udział w Programie!

Przemyskie instytucje i jednostki podległe Miastu Przemyśl mogą wziąć udział w Programie Polska Stolica Recyklingu, który jest związany z udziałem naszego miasta w projekcie "Elektryczne Śmieci", o którym już wielokrotnie informowaliśmy. Do wygrania jest 50.000 zł, na dowolny cel, a także 20 tysięcy złotych za zwycięstwo w opisanych kategoriach. 

Program skierowany jest do instytucji podległych pod urząd miasta/gminy m.in. biblioteka, teatr, kino, szkoła podstawowa, przedszkole, liceum, MOSiR. Główną wygraną w programie jest nagroda pieniężna w kwocie 50 tyś zł za zebranie największej liczby punktów (za zebranie najwięcej kilogramów), którą instytucja przeznacza na dowolny cel. Oraz nagrody w 5-ciu kategoriach- sprzęt elektryczny i elektroniczny, tekstylia, obuwie, książki i zabawki w których do wygrania jest 20 tyś zł za każdą (licząc za każdą sztukę przyznajemy 1 pkt.)

Jak instytucja może przyłączyć się do programu?

 1. Należy zarejestrować się poprzez stronę www.polskastolicarecyklingu.pl
 2. Po zakończonej rejestracji zostanie wygenerowany kod, który zostanie wysłany na wskazany przez koordynatora adres e-mail. Kod będzie również widoczny na głównej stronie PSR oraz po każdym zalogowaniu na swój indywidualny profil.
 3. Wypełnić oświadczenie o udziale w programie i wysłać go na adres e-mail: bądź po zalogowaniu w formie załącznika podpiąć na swoim profilu.
 4. Wykonać fotorelację 5-ciu zdjęć z czerwonym pojemnikiem w roli głównej zachęcający do segregowania odpadów (aspekt edukacyjny). Lokalizacja czerwonych pojemników w danym mieście znajduje się pod linkiem:

https://elektrycznesmieci.pl/wykaz-pojemnikow/

 1. Każda instytucja otrzymuje jeden kod przez cały okres trwania programu, który należy udostępnić jak największej grupie osób np. poprzez profil FB, strony www, przekazać rodzinie i znajomym.
 2. Kod wykorzystujemy każdorazowo przy nadawaniu EKOzwrotu który wysyłamy poprzez paczkomat InPost (w krótkim filmiku instruktażowym można zobaczyć jak nadać EKOzwrot  https://www.polskastolicarecyklingu.pl/#psr-animacja)   
 3. Kod wpisujemy w miejscu „imię i nazwisko” w formularzu EKOzwroty https://szybkiezwroty.pl/pl/EKOzwroty

Co każdy z mieszkańców może wysłać w EKOzwrocie?

Każdy kto chce wesprzeć swoją instytucję może spakować rzeczy nadające się do ponownego użytku w kategoriach:

 1. Sprzęt elektryczny i elektroniczny
 2. Odzież
 3. Obuwie
 4. Książki (bez uzupełnionych zeszytów ćwiczeń)
 5. Zabawki/ akcesoria dziecięce

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami, które znajdą Państwo w Regulaminie: PDFRegulamin.pdf (4,89MB)

Grafika poglądowa zachęcająca do udziału w programie i kod QR

Kategorie strony: Gospodarka
Opublikował(a): Witold Wołczyk Data publikacji: 12-10-2023 13:45 Modyfikował(a): Witold Wołczyk Data modyfikacji: 12-10-2023 13:45

Na skróty