Klub Plastyka Nieprofesjalnego z wizytą u Prezydenta

W środę, 20 września br. przedstawicielki Klubu Plastyka Nieprofesjonalnego działającego przy Centrum Kulturalnym w Przemyślu odwiedziły Prezydenta Miasta Przemyśla Wojciecha Bakuna.

Niespełna miesiąc temu, Klub obchodził jubileusz 45-lecia działalności podczas Święta Patrona Miasta Przemyśla - Św. Wincentego, gdzie w Galerii Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki ZAMEK odbył się uroczysty wernisaż. Dzisiejsze spotkanie było okazją do podsumowania działalności Klubu w roku bieżącym, potrzebach jak również o planach na przyszły rok.

Nieprofesjonalny Klub Plastyka z wizytą u Prezydenta Miasta .jpeg

 

Przemyski Klub Plastyka Nieprofesjonalnego działa już od 45 lat. Dla jego członków malarstwo, grafika i rzeźba są pasją. Uczestniczą w wielu przeglądach zdobywając za swoje prace nagrody i wyróżnienia. Na początku swojej twórczej drogi, grupa plastyków założyła Klub Plastyka Amatora. Głównym celem jego powołania była integracja środowiska plastyków nieprofesjonalnych z terenu naszego miasta oraz całego województwa podkarpackiego. Klub miał także pełnić nad nimi opiekę artystyczną i prezentować ich twórczość. W 1982 r. zrzeszenie zmieniło nazwę na Klub Plastyka Nieprofesjonalnego.

 

Zdjęcie: Kamil Krukiewicz, Wydział Promocji i Kultury

Opublikował(a): Maciej Wolański Data publikacji: 20-09-2023 14:56 Modyfikował(a): Maciej Wolański Data modyfikacji: 20-09-2023 14:57

Na skróty