11 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Zimowe Teatralia

Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK serdecznie zaprasza do udziału w Zimowych Teatraliach 2008. W ramach projektu przewidziano pięć spektakli: dwa w styczniu - 13 i 18, dwa w lutym – 4 i 22 oraz jeden w marcu – 2. Wszystkie widowiska odbędą się na Zamku Kazimierzowskim.

 

13.01.2008r.(niedziela) godz.18.00

Przedstawienie muzyczne „George &Ira Gershwin”
Teatr im. Wandy Siemaszkowej z Rzeszowa
Reżyseria Jan Szurmiej
Scenografia: Sabina Bicz
Muzyka: George Gershwin
Choreografia: Jan Szurmiej
Występują: Anna Sroka, Janusz Kruciński

Bilety w cenie 20 zł

Kapitalny, dopieszczony w każdym detalu spektakl, gdzie piosenki autorskiej braci Gershwinów układają się w opowieść o życiowych perypetiach kobiety i mężczyzny w wielkim mieście. Bohaterami sztuki są - jak w każdym porządnym musicalu z epoki lat 20 i 30 XX wieku - ona i on. Reżyser Jan Szurmiej i Andrzej Ozga, autor polskich tekstów piosenek, pochodzących z różnych musicali i opery „Porgy and Bess”, ułożyli opowieść zgodną z dynamiką związku damsko-męskiego: od wzajemnego zauroczenia i zalotów, przez euforię i poznawanie się partnerów, po burzliwe kłótnie, zdrady i powroty. W przedstawieniu zobaczymy pochodzącą z Rzeszowa, zapamiętaną z roli tytułowej w musicalu „Piaf”, Annę Srokę. Towarzyszyć jej będzie znakomicie śpiewający aktor Janusz Kruciński


18.01.2008r.( piątek) godz.19.00


Spektakl muzyczny „NIEMEN -Rzeka Wspomnień”
Wieczór piosenek z repertuaru Czesława Niemena
w wykonaniu artystów scen warszawskich
związanych ze Stowarzyszeniem "Muzyka bez granic".
Margita Śliwowska & Marcin Kołaczkowski –vocal
Paweł Prokopczuk– spiker radiowy
Zespół muzyczny Kameleon Sextet

Bilety w cenie 20 zł


Spektakl utrzymany w konwencji audycji radiowej z lat 60-tych. Konferansjer –spiker radiowy komentuje prowadzony koncert, przytaczając ciekawe wydarzenia z tamtych lat (w tym fragmenty życiorysu Czesława Niemena). Całość wzbogacona jest fragmentami archiwalnych nagrań wokalisty. Scenografia w stylu klubów liverpoolskich, kostiumy w tonacji „dzieci kwiaty”.


4.02.2008r.(poniedziałek) godz.19.00

 

Tragikomedia „Stolik na pięć osób”
Teatr im. J. Osterwy w Gorzowie Wlkp.
Autor: Ron Hart
Przekład : Monika Beyer
Reżyseria Zbigniew Zapasiewicz
Scenografia i kostiumy Tatiana Kwiatkowska
Występują: Beata Kawka, Joanna Żółkowska, Olga Sawicka, Beata Chorążykiewicz

Bilety w cenie 25 zł

Stolik na pięć osób Johna Harta to wysokiej próby komedia obyczajowa. Tytułowy stolik to miejsce, przy którym ma zasiąść pięć przyjaciółek, pięć pań wywodzących się z klasy średniej. Wszystkie zaabsorbowane są swoimi rodzinami, dziećmi, mężami i skomplikowanymi relacjami uczuciowymi. Życie pochłania je łapczywie, choć sprawy, jakim poświęcają całą energię i czas mogą wydawać się błahe. Dla nich jednak stanowią podstawowy powód egzystencji. Forma przedstawienia to atrakcyjny kolaż wydarzeń. Krótkich mini scenek, w których nasze bohaterki rozmawiają nie tylko ze sobą wzajemnie ale też i z widzami.
Stolik na pięć osób na pewno nie odpowie na podstawowe pytania o kondycję i wymiar człowieka, ale pozwoli nam, chociaż na chwilę, przyjrzeć się sobie, roześmiać i wzorem najlepszych komedii zapytać – z czego się śmiejecie? Sami z siebie się śmiejecie.


22.02.2008r.(piątek) godz. 19.00


Dramat obyczajowy „Piękna pamięć”
/La Belle Memoire/ Pierre-Olivier Scotto
Martine Feldman

Teatr Scena Prezentacje w Warszawie
Przekład: Katarzyna Skawina
Scenografia: Marcin Stajewski
Reżyseria: Romuald Szejd
Kostiumy: Ewa Zaborowska
Występują : Teresa Budzisz-Krzyżanowska, Magdalena Warzecha, Tomasz Błasiak

Bilety w cenie 25 zł


W aurze spokoju swojego wiejskiego domku, pianistka międzynarodowej sławy i przykład zawodowego powodzenia, wydaje się cierpieć na utratę pamięci. Spokój, którego poszukuje, zostaje zakłócony najpierw przybyciem tajemniczej młodej kobiety, którą jakoby znała kiedyś w przeszłości, a potem nadejściem wnuka, którego "zapomniała", ale dlaczego?
Wielka kreacja wspaniałej aktorki Teresy Budzisz- Krzyżanowskiej.


2.03.2008r. (niedziela) godz. 18.00


Piosenka poetycka „I poczucie szczęścia …Nawet gdy wichura”
w wyk. Ewy Błaszczyk

Bilety w cenie 20 zł

W grudniu, w warszawskim Teatrze Studio odbyła się premiera recitalu Ewy Błaszczyk. Znakomita aktorka, zwyciężczyni plebiscytu Polka 2006, założycielka fundacji „Akogo?” zaprezentowała publiczności piosenki m.in. Osieckiej, Kleyffa, Czupkiewicz, ks. Twardowskiego, Wysockiego, Janczarskiego z muzyką Satanowskiego, Iwanownej, Możdżera, Grechuty, Tabęckiego, Partyki. Artystce towarzyszy trzyosobowa grupa muzyków (piano, gitara i saksofon). Aktorka ma szerokie doświadczenie wokalne. Ewa Błaszczyk, przez długie lata występowała w kabarecie J. Pietrzaka „Pod Egidą”, śpiewała na przeglądach poezji śpiewanej, przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, festiwalach w Opolu, Sopocie i innych. Sama aktorka bardzo lubi krótką formę, która ma dramaturgię – piosenkę z historią w tle. „Dla mnie ważny jest tekst i nastrój” – mówi artystka.
Ewa Błaszczyk odkrywa siebie poprzez historie, które opowiada publiczności. Łagodne, nastrojowe piosenki przeplata pełnymi dramatyzmu i energii wyznaniami – że warto walczyć o swoje życie i mieć nadzieję. Nie poddawać się, „nawet, gdy wichura”.


Bilety do nabycia:
Klub „Niedźwiadek” poniedziałek - piątek od 8.00-16.00
Sklep muzyczny MIUSICLAND ( nowa siedziba) ul. Serbańska 13
Opublikował:  | Data publikacji: 03-01-2008 12:45
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 04-06-2009 11:38