1 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Uczniowie Gimnazjum nr 3 w Przemyślu na tropie świętego Mikołaja!

06.12.2007 r. członkowie Szkolnego Klubu Turystycznego ‘Gimstopy’ (działającego przy Gimnazjum nr 3 w Przemyślu) w asyście swych opiekunów: E.Prajzner, M.Klepackiej, J.Kozłowskiej, E. Semań i A.Kanasa postanowili wcielić się w rolę czujnych detektywów i wyśledzić miejsce pobytu świętego Mikołaja. Miejscem tym okazał się Rzeszów.

O dodatkową profesjonalną pomoc w poszukiwaniu tego hojnego brodacza, 43 gimnazjalistów poprosiło kogoś, kto zna każdy rzeszowski zakątek - przewodnika PTTK. To właśnie razem z nim szukano wszelkich znaczących śladów na powierzchni- penetrując uliczki miasta, odwiedzając zabytkowe kościoły i podziwiając pięknie odrestaurowane obiekty architektoniczne na Rynku.

Zdeterminowane w osiągnięciu swego poszukiwawczego celu Gimstopy zeszły nawet pod powierzchnię ziemi. Młodzi tropiciele śmiało przemierzali rzeszowską trasę podziemną. To atrakcyjne turystycznie miejsce. Długie i bardzo wąskie korytarze prowadziły do dobrze zachowanych pomieszczeń, pełniących przed wiekami funkcję miejskich sklepów ziemnych. Zgromadzone przedmioty, należące kiedyś do rzeszowskich kupców, wzbudziły zainteresowanie młodzieży.

Po opuszczeniu podziemi, wygłodniali turyści udali się na obiad do McDonalds’a, gdzie- ku swemu zdziwieniu - spotkali… świętego Mikołaja! Ten poczęstował wszystkich cukierkami i chętnie pozował do zdjęć. Cel wycieczki został osiągnięty. Imprezy organizowane przez Szkolny Klub Turystyczny ‘Gimstopy’ zawsze obfitują w niezapomniane emocje i wyjątkowe atrakcje! :-)

JPGNULL (61,79KB)

Opublikował:  | Data publikacji: 02-01-2008 11:59
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 02-01-2008 11:59