8.4 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Aktualności
jarmark bożonarodzeniowy.jpeg
Przemyski Jarmark Bożonarodzeniowy – ruszyły zapisy dla sprzedawców!

W piątek, 15 grudnia przemyski Rynek Starego Miasta rozbłyśnie feerią kolorów, zapachów i dźwięków Świątecznego Jarmarku Bożonarodzeniowego. Wszystkich wystawców, sklepikarzy, artystów i rękodzielników już dziś zapraszamy do zgłaszania chęci uczestnictwa w naszej imprezie.

Kultura
plakat-M17 z.jpeg
Wielka Parada Mikołajowa 2017 – ZAPRASZAMY!

Wszystkich małych i dużych… Tych, co uparcie twierdzą, że Święty Mikołaj wcale nie istnieje oraz tych, którzy cały rok z niecierpliwością czekali na spotkanie z ulubionym Świętym wszystkich dzieci, już dziś serdecznie zapraszamy na coroczną Wielką Paradę Mikołajową!

Edukacja i sport
zielony zakątek (21).jpeg
W Przedszkolu nr 4 „Zielony zakątek” w Przemyślu powstała ścieżka edukacyjna „Zielone eko-zasady”

O tym jak ważna jest ekologia wiedzą już nawet przedszkolaki. A te, które na co dzień uczęszczają do Przedszkola nr 4 „Zielony zakątek” w Przemyślu, nie dość, że doskonale znają zasady i podstawowe prawa ekologii, to w dodatku od niespełna miesiąca mogą poszerzać i wykorzystywać zdobytą wiedzę także w praktyce.

Rada Miejska
Porządek obrad XLVII (47) sesji Rady Miejskiej w Przemyślu zwołanej na dzień 30 listopada 2017 r.

Uprzejmie zapraszam na XLVII (47) sesję Rady Miejskiej w Przemyślu, która odbędzie się w dniu 30 listopada 2017 r. (czwartek) o godz. 09.00 w sali obrad nr 18 Urzędu Miejskiego w Przemyślu, Rynek 1.

Organizacje pozarządowe
mpw - z.jpeg
Zgłoś swojego kandydata do Nagrody im. Jana Rodowicza "Anody"

Już po raz VII Muzeum Powstania Warszawskiego pragnie wyróżnić i uhonorować osoby zaangażowane w prace społeczne, życie lokalnych społeczności, a także te, które dokonały bohaterskiego czynu.

"Nasz Przemyśl"
np1.jpeg
Dr Leon Peiper adwokat z Przemyśla

aut. Zenon Andrzejewski, „Nasz Przemyśl”, grudzień 2007 (Nr 39)

Tak sygnował swoje słynne komentarze do kodeksów prawnych, z których w okresie międzywojennym korzystali profesorowie uniwersytetów, studenci wydziałów prawa oraz sędziowie, prokuratorzy, adwokaci, referendarze i rejenci w całej Polsce. Z Przemyślem związał się w roku 1893 i tu mieszkał przez 46 lat. Będąc prawniczym fenomenem i chlubą przemyskiej palestry, pozostawił też trwały ślad w życiu społeczno-kulturalnym miasta.

Strefa Przedsiębiorcy i Inwestora Zainwestuj w Przemyślu | Invest in Przemyśl

Inwestycje
PWiK - główne.jpeg
Rusza budowa kanalizacji w dzielnicy Za Wiarem. PWiK podpisało umowę na wykonanie robót.

Dnia 14.11.2017 r. została podpisana umowa na wykonanie robót budowlanych dla kontraktu nr 3 pn.: „Budowa kanalizacji w dzielnicy Za Wiarem (ul. Okrężna, ul. Niecała, ul. Droga Hurecka, ul. Północna) w Przemyślu”. Jest to kolejna umowa w ramach projektu pn.: „Rozbudowa sieci wodociągowej  i kanalizacyjnej na terenie miasta Przemyśla” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 2.3 „Gospodarka wodno – ściekowa w aglomeracjach” oś priorytetowa II „Ochrona środowiska w tym adaptacja do zmian klimatu”, Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020.

Gospodarka
główne (Karolek).jpeg
Informacja ws. ustawy o zakazie propagowania komunizmu

21 października br. weszła w życie ustawa z dnia 22 czerwca 2017 r. o zmianie ustawy o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego przez nazwy budowli, obiektów i urządzeń użyteczności publicznej. W związku z powyższym, przypominamy o obowiązku usunięcia z przestrzeni publicznej wszelkich symboli związanych z komunizmem lub innym ustrojem totalitarnym.

Uwaga! Obowiązek ten dotyczy również właścicieli prywatnych posesji!

Więcej na ten temat przeczytacie Państwo w liście Marcina Zaborniaka – Dyrektora Generalnego Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego, który załączamy poniżej.