12.3 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Aktualności
Wincentiada2017 - baner.jpeg
WINCENTIADA 2017 - Dni Patrona Miasta Przemyśla Świętego Wincentego

Jak co roku, gdy koniec wakacji zbliża się już wielkimi krokami, Przemyśl przygotowuje się do jednego z najważniejszych wydarzeń organizowanych rokrocznie w naszym mieście...

Edukacja i sport
19082017kam_kru - główne (23).jpeg
Za nami I Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Siatkówce Plażowej - TWIERDZA PRZEMYŚL 2017

W ostatni weekend (19-20 sierpnia br.) na nowo wybudowanych boiskach przy kładce pieszo-rowerowej nad Sanem w Przemyślu odbyły się I Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w siatkówce plażowej „Twierdza Przemyśla 2017”.

Rada Miejska
Posiedzenie Komisji Edukacji

Posiedzenie Komisji Edukacji Rady Miejskiej w Przemyślu odbędzie się w dniu 24.08.2017 r. o godz. 17.00 - w sali Nr 19 Urzędu Miejskiego w Przemyślu, Rynek 1.

Organizacje pozarządowe
Ogłoszenie - Oferta Związku Ukraińców w Polsce

O G Ł O S Z E N I E

Oferta Związku Ukraińców w Polsce Oddział w Przemyślu złożona w trybie art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2016r., poz.1817).

 

"Nasz Przemyśl"
utopiec.jpeg
LEGENDA o przemyskim utopcu i małym chłopcu imieniem Radko

aut. Jacek Błoński, „Nasz Przemyśl”, lipiec 2007 (Nr 34)

Dawno, dawno temu, w czasach króla Kazimierza Wielkiego, stojąc na szczycie Kopca Tatarskiego, zobaczylibyśmy zapierający dech w piersiach widok doliny Sanu oraz ostrowia na rzece. Takim mianem nasi przodkowie określali wyspę. Ostrów ów był w miejscu, gdzie dziś nad lewym brzegu Sanu rozłożyła się podprzemyska wieś Ostrów. Zresztą w  owych czasach też była tam niewielka osada. Mieszkał w niej chłopiec imieniem Radosław, lecz na co dzień wołano na niego po prostu Radko.

Strefa Przedsiębiorcy i Inwestora Zainwestuj w Przemyślu | Invest in Przemyśl

Inwestycje
piasta_wstęp.jpeg
Zakończenie przebudowy ul. Piasta Kołodzieja

11 sierpnia br. odbył się odbiór końcowy inwestycji pn. „Przebudowa ulic Piasta Kołodzieja i Regera w Przemyślu wraz z odwodnieniem – etap I”. W spotkaniu, które miało miejsce na terenie zakończonej inwestycji, wziął udział Prezydent Robert Choma, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Janusz Zapotocki, Z-ca Dyrektora ZDM Piotr Bartocha, przedstawiciele wykonawcy robót i mieszkańcy osiedla. Wartość prac wyniosła 603 982,63PLN brutto. Wykonawca robót był Stanisław Drak Usługi Transportowe Roboty Ziemne.

Gospodarka
media-literacy-2202670_960_720.jpeg
Cyfrowe okno na świat – szkolenia ICT z certyfikatem dla osób dorosłych

Serdecznie zapraszamy do udziału w bezpłatnych szkoleniach komputerowych, które będą organizowanie na terenie woj. podkarpackiego od wrzesień 2017 do czerwca 2018 roku.

Szkolenia te skierowane są do osób, które chcą nauczyć się korzystania z komputera w życiu codziennym i zawodowym. W trakcie zajęć uczestnicy projektu zapoznają się z zasadami pisania tekstów, dokonywania obliczeń, poszukiwania informacji w Internecie, wypełniania formularzy elektronicznych, obsługiwania poczty elektronicznej i bezpiecznego korzystania z Internetu.