-4.2 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Aktualności
kwaity_dla_babci_idziadka.jpeg
Życzenia na Dzień Babci i Dzień Dziadka

Kochane Babcie, Drodzy Dziadkowie!

Dzień Babci i Dzień Dziadka to tylko dwa dni, a przecież tak naprawdę Wasze święto trwa cały rok dzięki kochanym wnukom. Ich codzienny uśmiech, radość z Waszej obecności, wspólnie spędzone chwile – niech to będą najwspanialsze prezenty, które będziecie otrzymywać każdego dnia. Bez Was życie najmłodszych członków naszych rodzin nie byłoby tak beztroskie i nie niosłoby tylu niezapomnianych chwil. Przyłączając się do z pewnością ogromnej ilości dziecięcych laurek, życzę wszystkim Babciom i Dziadkom zdrowia, nieustającego uśmiechu i radości życia.

Kultura
DSCN2350_(2000_x_1500).jpeg
Spektakl teatralny „Ku Wolności”

Scena Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki ZAMEK przez dwa dni należała do wychowanek Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii, Dom Matki Antoniny Mirskiej w Przemyślu. 16 i 17 stycznia odbyły się 4 spektakle zatytułowane „Ku Wolności”, które zgromadziły ogromną liczbę młodych widzów.

Edukacja i sport
PLAKAT Stok 2019_wstęp.jpeg
Zawody narciarskie o Puchar Niedźwiadka

"UKS Śródmieście" zaprasza na Zawody Narciarstwa Zjazdowego Slalom Gigant o Puchar Niedźwiadka. Zawody rozgrywane 26 stycznia na przemyskim stoku odbywają się pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta Przemyśla Wojciecha Bakuna.

Organizacje pozarządowe
Bosco_0.jpeg
„Bosco kolędować Jezusowi”

Od 11 do 13 stycznia 2019 roku w kościele pw. Św. Stanisława bpa (salezjanie) w Przemyślu Lipowicy odbywała się V edycja Konkursu kolęd i pastorałek  „Bosco kolędować Jezusowi”. Wzięło w niej udział 173 wykonawców podzielonych na kategorie: soliści przedszkolaki, soliści uczniowie szkoły podstawowej, soliści uczniowie gimnazjum i szkoły średniej oraz zespoły wokalne i wokalno -instrumentalne. Honorowy patronat objęli: ks. abp. Adam Szal, Prezydent Miasta Przemyśl Wojciech Bakun, Wójt Gminy Przemyśl, Andrzej Huk oraz przełożony Salezjanów z Krakowa ks. Adam Parszywka.

"Nasz Przemyśl"
Północna pierzeja przemyskiego Rynku. Fot. Dariusz Hop.jpeg
Przemyskie dzielnice i ich tajemnice (46) Stare Miasto cz. 14

aut. Dariusz Hop, „Nasz Przemyśl”, czerwiec 2009 (Nr 57)

 

Po opisaniu w poprzednim odcinku placu przed Urzędem Miejskim, zajętego dawniej w części przez nieistniejącą zabudowę zachodniej pierzei Rynku, jak również samej siedziby władz miasta, czas na przedstawienie losów najważniejszego placu Przemyśla oraz stojącej przy nim pierzei północnej.

Strefa Przedsiębiorcy i Inwestora Zainwestuj w Przemyślu | Invest in Przemyśl

Inwestycje
przemyskie_podziemia_5.jpeg
Mamy pieniądze na podziemną trasę turystyczną

W ostatni dzień minionego roku dotarła do nas bardzo dobra wiadomość związana z jedną z najciekawszych atrakcji turystycznych Przemyśla. Zarząd Województwa Podkarpackiego zdecydował o przyznaniu dofinansowania naszego projektu pn. "Podziemna Trasa Turystyczna w Przemyślu". Będzie on realizowany wspólnie z Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej, a jego głównym celem jest zagospodarowanie przemyskich podziemi.

Gospodarka
geodezja.jpeg
Modernizacja ewidencji gruntów i wynikające z niej zmiany podatkowe.

W ubiegłym roku zakończyły się prace zmierzające do modernizacji ewidencji gruntów i budynków miasta Przemyśla. Dzięki kompleksowym pomiarom w terenie granic działek i budynków, a także weryfikacji sposobu użytkowania gruntów, dane te w ewidencji stały się wiarygodne. Informujemy mieszkańców Przemyśla, że w związku z tym nastąpią również zmiany w naliczeniu podatku od nieruchomości, podatku rolnego i podatku leśnego ponieważ zapisy w ewidencji są wiążące dla organu podatkowego.

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl