-3.8 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Aktualności
życzenia_przedszkola_4.jpeg
Przyszła zima, idą święta, a wraz z nimi… Nastał czas składania świątecznych życzeń! [ZDJĘCIA]

Wszystko dookoła przypomina nam, że wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Okres przedświąteczny, to także czas, w którym nieco intensywniej niż zwykle toczy się życie w gabinecie Prezydenta Miasta Przemyśla Wojciecha Bakuna. Licznie odwiedzający go goście (choć jeszcze nie kolędnicy) - ci najmniejsi i ci całkiem dorośli, którzy przybywają do przemyskiego magistratu z najserdeczniejszymi świątecznymi życzeniami, to z pewnością najsympatyczniejsza część pracy Prezydenta.

 

Na tydzień przed Wigilią, w poniedziałek, 17 grudnia, do Nowego Włodarza Miasta przybyli niezwykli goście… I choć prezydencki grafik spotkań właściwie każdego dnia jest napięty do granic możliwości, Wojciech Bakun znalazł czas na te jakże miłe, przedświąteczne spotkania…

Tego dnia w gabinecie Prezydenta gościli: Konsul generalny Węgier w Krakowie Adrienne Körmendy, która przybyła na spotkanie wraz z przedstawicielami węgierskich władz lokalnych Bertalanem Harangozözem i profesorem  Victorem Arlowem, zjawiskowe małe baletnice, na co dzień trenujące pod czujnym okiem Galiny Koval – założycielki Studia Baletowego Terpsychora z Przemyśla oraz małe, przeurocze starszaki z Przedszkola „Truskawkowe Ranczo” z Ostrowa.

 

 

 

Tekst i zdjęcia: Agata Czereba

 

Kultura
Herbert_8.jpeg
Zgaś telewizor, czytaj Herberta

Rok 2018 został ustanowiony przez Sejm Rzeczypospolitej Rokiem Zbigniewa Herberta. W niecodzienny sposób postanowili go zakończyć członkowie przemyskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury. Zaprosili do czytania wierszy poety samorządowców i działaczy kultury podczas sesji Rady Miejskiej odbywającej się 17 grudnia.

Rada Miejska
fot. Agata Czereba (13).jpeg
III Sesja Rady Miejskiej w Przemyślu VIII kadencji w dniu 17 grudnia 2018

Uprzejmie zapraszam na III (3) sesję Rady Miejskiej w Przemyślu, która odbędzie się w dniu 17 grudnia 2018 r. (poniedziałek) o godz. 17.00 w sali obrad nr 18 Urzędu Miejskiego w Przemyślu, Rynek 1.

 

Organizacje pozarządowe
sowman-3878822_960_720.jpeg
Poczuj magię świąt! - Inspirująco, twórczo, rodzinnie…

Teatr S.A.N., Stowarzyszenie Kreatywna Pozytywka, Kontrabanda Literacka oraz Warsztatowo zapraszają małych i dużych przemyślan na niezwyczajne spotkania przedświąteczne, stanowiące chyba najprzyjemniejszą formę spędzania wolnego czasu – jak mówią sami organizatorzy – inspirująco, twórczo, rodzinnie…

Trzy dni niezwykłych warsztatów, które w połączeniu z rodzinną, ciepłą atmosferą, pozwolą w wyjątkowy sposób wkroczyć w ten najpiękniejszy w roku, przedświąteczny czas.

 

Zapraszamy!

"Nasz Przemyśl"
Benschówna 1.jpeg
Z notatek przewodnika. Przemyskie Nekropolie. IRENA BENSCHÓWNA.

aut. Piotr Michalski, „Nasz Przemyśl”, grudzień 2018 (Nr 170)

Okazją do przypomnienia postaci sanitariuszki, legionistki Ireny Benschówny, bohaterskiej obrończyni Przemyśla w czasie walk polsko – ukraińskich toczących się w listopadzie i grudniu 1918r. jest przypadająca w tym roku setna rocznica jej śmierci w bitwie pod Niżankowicami, a także 90 rocznica budowy i poświęcenia pomnika nagrobnego ufundowanego przez działający w Przemyślu Związek Polek.

Strefa Przedsiębiorcy i Inwestora Zainwestuj w Przemyślu | Invest in Przemyśl

Inwestycje
Lipa_po_2.jpeg
Zakończenie prac przy nagrobkach powstańców, legionistów i żołnierzy

Zakończyły się prace restauratorskie i konserwatorskie przy zabytkowych nagrobkach powstańców styczniowych, listopadowych, orląt przemyskich, legionistów i żołnierzy polskich poległych w walce o odzyskanie niepodległości na Cmentarzach Przemyśla. Zostały one wykonane w ramach umowy o dofinansowanie zadań w ramach Programu wspierania opieki nad miejscami pamięci i trwałymi upamiętnieniami w kraju ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl