15 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Aktualności
Mer_Truskawca_DSC_6847.jpeg
Wizyta Mera Truskawca w Przemyślu

W niedzielę 22 maja, podczas 1. Dnia Bieszczadzkiego, gościliśmy w Przemyślu delegację z Truskawca, jednego z miast partnerskich na terenie Ukrainy.

Podczas spotkania z Prezydentem Wojciechem Bakunem, Mer Truskawca Andrij Kulchynskich przekazał  pamiątkową odznakę „Gołębia Pokoju” przyznaną przez Radę Miasta Truskawiec. „Gołąb Pokoju” jest symbolicznym  podziękowaniem, za całą pomoc jaką Samorząd Przemyśla wraz z jego mieszkańcami z organizowali zarówno dla mieszkańców Truskawca jak i całej Ukrainy

Kultura
Natchnieni_Bieszczadem_GK_DSC_6752.jpeg
I Dzień Bieszczadzki w Przemyślu za nami

Bieszczadzkie klimaty w Przemyślu? Dlaczego nie! „I Dzień Bieszczadzki – Przystanek Przemyśl” organizowany przez Stowarzyszenie Natchnieni Bieszczadem” z Cisnej wspólnie z Urzędem Miejskim w Przemyślu odbył się w naszym mieście 22 maja.

Edukacja i sport
wyszywanka_11.jpeg
Dzień wyszywanki

Wyszywanka to tradycyjna koszula ukraińska, bogato zdobiona haftami. Co roku społeczność ukraińska mieszkająca w Przemyślu świętuje Międzynarodowy Dzień wyszywanki w każdy trzeci czwartek maja - w tym roku obchodzono go 19 maja. Program związany z tym świętem przygotowali uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 2 im. Markiana Szaszkewicza w Przemyślu. Młodzież spotkała się w tym roku z zaproszonymi gośćmi i mieszkańcami w przemyskim Rynku.

Organizacje pozarządowe
DSC_0876.jpeg
Konferencja „Kobieta w działaniu”

W piątek 20 maja w Sali Przemyskiej Biblioteki Publicznej, zainaugurowana została pierwsza konferencja „Kobieta w działaniu” organizowana przez Przemyską Radę Kobiet. Dwudniowe wydarzenie podzielone zostało na część merytoryczną i praktyczną.

"Nasz Przemyśl"
Defilada 24 Pułku Ułanów w Kraśniku
Z SIODEŁ Mości Panowie!

aut. Lucjan Fac, „Nasz Przemyśl”, grudzień 2011 (Nr 87)

W żadnym z krajów kawaleria nie miała tak wielkiego wpływu na jego historię i nie cieszyła się taką estymą jak w Polsce.

Strefa Przedsiębiorcy i Inwestora Zainwestuj w Przemyślu | Invest in Przemyśl

Gospodarka
ogień w palenisku
Wypełnij deklarację dotyczącą źródeł ciepła - zbliża się termin!

Przypominamy, że zgodnie z art. 27g ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o wspieraniu termomodernizacji i remontów oraz o centralnej ewidencji emisyjności budynków, od 1 lipca 2021 r właściciele i zarządcy budynków mają obowiązek zgłoszenia źródła ogrzewania do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB).