11.8 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Aktualności
jarmark_poziom1.jpeg
Zapraszamy na Przemyski Jarmark Świąteczny [WIDEO]

Stary Nadsański Gród już przed wiekami słynął z licznych targowisk i jarmarków. Prezydent Miasta Przemyśla chcąc przywrócić tę niezwykle cenną tradycję, organizuje w samym sercu naszego miasta, w dniach 15-17 grudnia Jarmark Bożonarodzeniowy.

Kultura
Anna Renner główne1.jpeg
Kinoteatry przemyskie i filmy patriotyczno-propagandowe w przededniu niepodległości – prelekcja Anny Renner - ZAPRASZAMY

Już jutro, 13 grudnia o godzinie 16.30 w czytelni głównej Przemyskiej Biblioteki Publicznej (ul. Grodzka 8) odbędzie się prelekcja Anny Renner pt. „Kinoteatry przemyskie i filmy patriotyczno-propagandowe w przededniu niepodległości”.

 

Serdecznie zapraszamy!

 

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Edukacja i sport
12.12.2017 r. - fot. Agata Czereba (9).jpeg
Przedświąteczne spotkanie w Przedszkolu nr 20 [ZDJĘCIA]

Święta Bożego Narodzenia, to chyba najpiękniejszy i najradośniejszy okres w całym roku. Dla większości z nas jest to czas spotkań z najbliższymi, składania życzeń, dzielenia się opłatkiem i wspólnego kolędowania.

Rada Miejska
Porządek obrad XLVIII (48) sesji Rady Miejskiej w Przemyślu zwołanej na dzień 19 grudnia 2017 r.
Uprzejmie zapraszam na XLVIII (48) sesję Rady Miejskiej w Przemyślu, która odbędzie się w dniu 19 grudnia 2017 r. (wtorek) o godz. 9.00 w sali obrad nr 18 Urzędu Miejskiego w Przemyślu, Rynek 1.
"Nasz Przemyśl"
Ranni honvedzi wracający do twierdzy, ze zbiorów MNZP.jpeg
Przemyśl twierdzą niezdobytą – II oblężenie (cz.II) GRUDZIEŃ 1914 r.

aut. Jacek Błoński, „Nasz Przemyśl”, grudzień 2007 (Nr 39)

W pierwszym dniu grudnia 1914 roku śmierć dosięgła mieszkańców oblężonego Przemyśla z zimowego nieba.
W dniu tym po raz pierwszy Rosjanie użyli lotnictwa do regularnego bombardowania miasta. Wcześniej pojedyncze samoloty rosyjskie rzucały bomby na pozycje załogi twierdzy poza gęstą zabudową miejską. Użycie lotnictwa do bombardowania Przemyśla było dużym szokiem dla jego mieszkańców. Od tego momentu niebezpiecznymi stały się nie tylko wyprawy do tych dzielnic Przemyśla, do których sięgały pociski rosyjskich dział, lecz śmiercią groziła zwykła wyprawa do śródmieścia.

Strefa Przedsiębiorcy i Inwestora Zainwestuj w Przemyślu | Invest in Przemyśl

Inwestycje
10.jpeg
Prezydent podpisał umowę na zakup 15 nowoczesnych autobusów miejskich

13 nowych autobusów z silnikami wysokoprężnymi oraz 2 nowe autobusy z silnikami zasilanymi gazem CNG już w najbliższe wakacje wyruszy na przemyskie ulice. Ponadto wszystkie nowo zakupione autobusy oraz 25 pozostających aktualnie w taborze Miejskiego Zakładu Komunikacji zostanie wyposażone w nowoczesny system informacji pasażerskiej i monitoringu wizyjnego.