-11 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Aktualności
xplakat-sylwester-krzywe-nowy_1100_x_1650.jpg.pagespeed.ic.-XH1oQiEBh.jpeg
Rezygnujemy z miejskiego Sylwestra

Wielu przemyślan zapewne będzie rozczarowanych, w końcu wspólne witanie Nowego Roku na naszym Rynku jest już tradycją, do której zdążyliśmy się już przyzwyczaić. W tym roku jednak nie będziemy organizować nocy sylwestrowej w sercu Przemyśla.

Kultura
baner promujący konkurs - panorama Przemyśla w kolorach sepii z napisem „Przekraczając mury, sztuka wychodzi na miasto”
Muzeum ogłasza II edycję konkursu na mural

Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej ogłosiło II edycję konkursu "Przekraczając mury… sztuka wychodzi na miasto". To dzięki temu projektowi i wsparciu sponsorów powstał imponujący mural "Chłopiec z rybą", który zdobi ścianę kamienicy przy Placu Rybim 2. Autorzy projektów zgłaszanych do II edycji mają do wyboru ściany kilku kamienic w Przemyślu, do których będą adaptować swoje pomysły i czas do 15 lutego na ich przesłanie.

Edukacja i sport
Ruszył konkurs na dofinansowanie w 2022 r. zajęć sportowych dla uczniów: 25,95 mln zł do rozdysponowania

Do 4 stycznia 2022 roku można składać wnioski w ogłoszonym przez Ministerstwo Sportu i Turystyki otwartym konkursie na dofinansowanie w 2022 roku ze środków Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów nauki pływania, gimnastyki korekcyjnej oraz zajęć upowszechniających sporty zimowe. Łączny budżet na zadania wynosi 25,95 mln zł.

 

"Nasz Przemyśl"
Defilada 24 Pułku Ułanów w Kraśniku
Z SIODEŁ Mości Panowie!

aut. Lucjan Fac, „Nasz Przemyśl”, grudzień 2011 (Nr 87)

W żadnym z krajów kawaleria nie miała tak wielkiego wpływu na jego historię i nie cieszyła się taką estymą jak w Polsce.

Strefa Przedsiębiorcy i Inwestora Zainwestuj w Przemyślu | Invest in Przemyśl

Inwestycje
bielskiego_3-min.jpeg
Ulica Bielskiego oficjalnie oddana po modernizacji

Kierowcy już od kilku dni cieszą się nową nawierzchnią ulicy Bielskiego, która dzisiaj (17 listopada) oficjalnie została oddana do użytku. W tym dniu Prezydent Wojciech Bakun. Dyrektor Zarządu Dróg Miejskich Jacek Cielecki i Maciej Łukaszek Dyrektor Techniczny Oddziału Rzeszów Strabag Sp. z o. o wzięli udział w komisji odbioru końcowego.

Gospodarka
document-428331_640.jpeg
Wyjaśnienia do artykułu w "Życiu Podkarpackim"

W dzisiejszym (8 grudnia 2021 r.) wydaniu Tygodnika "Życie Podkarpackie" ukazał się list podpisany przez Henryka  Hawrysia, przewodniczącego Zarządu Osiedla „Przemysława”, Błażeja Wilka oraz Tomasza Hano, opatrzony przez redakcję tytułem "W tej sprawie chodzi o zdrowie, życie i dobytek setek, a może tysięcy mieszkańców miasta". Tekst dotyczy sprawy budowy wytwórni mas bitumicznych, a jego autorzy usiłują przekonać czytelników, że Prezydent Miasta nadal ma możliwości zablokowania tej inwestycji. Dzieje się tak pomimo opublikowanych niedawno w "Życiu Podkarpackim" wyjaśnień w tej sprawie i wyraźnego stwierdzenia kto wydał pozwolenie na budowę oraz o wyczerpaniu przez samorząd miasta możliwości odwołania się od tej decyzji.