8 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Aktualności
17_września_15.jpeg
Pamiętamy o 17 września

"Zsyłką na Sybir - historię Polski pisano lat ponad dwieście; Może u schyłku tego stulecia dobry Bóg zmieni to wreszcie" - te słowa Mariana Jonkajtysa, aktora, który wraz z rodziną spędził sześć lat na zesłaniu w Kazachstanie, są mottem zamieszczonym na przemyskim pomniku Zesłańców Sybiru i Ofiar Katynia przy Wyb. Marszałka J. Piłsudskiego. To tutaj od kilku lat odbywają się główne uroczystości upamiętniające kolejne rocznice agresji sowieckiej na Polskę, a jednocześnie Dzień Sybiraka. Tak było również w tym roku, podczas 82. rocznicy tego wydarzenia, którego konsekwencją była tragedia wielu polskich rodzin.

Kultura
Plakat wydarzenia - sylwetka Zamku w Krasiczynie z bramą wjazdową i fosą, z elementami dekoracyjnymi w postaci papierowych wycinanek
FESTIWAL NA
STYKU KULTUR
ZAMEK
W KRASICZYNNE
IV EDYCJA
19 września 2021
IV edycja Festiwalu na Styku Kultur

Fundacja Pro Arte et Historia serdecznie zaprasza do Zamku w Krasiczynie na IV edycję Festiwalu na Styku Kultur. 19 września od godz. 12:00 w programie znajdą Państwo: wystawy, warsztaty i degustację potraw regionalnych, warsztaty rękodzieła ludowego, prezentacje Tomasza Kuby Kozłowskiego z Domu Spotkań z Historią oraz pokaz tańców ludowych. W niezwykłą muzyczną podróż po Galicji na poważnie i z humorem  zabierze nas Młodzieżowa Kameralna Orkiestra Akordeonowa Arti-Sentemo.

Edukacja i sport
Szkoły podstawowe przeprowadziły egzaminy na kartę rowerową.

Pomimo panującej pandemii jak co roku w szkołach podstawowych odbyły się egzaminy na kartę rowerową.

"Nasz Przemyśl"
Defilada 24 Pułku Ułanów w Kraśniku
Z SIODEŁ Mości Panowie!

aut. Lucjan Fac, „Nasz Przemyśl”, grudzień 2011 (Nr 87)

W żadnym z krajów kawaleria nie miała tak wielkiego wpływu na jego historię i nie cieszyła się taką estymą jak w Polsce.

Strefa Przedsiębiorcy i Inwestora Zainwestuj w Przemyślu | Invest in Przemyśl

Inwestycje
Kruhel Wielki_przed.jpeg
Dwie kolejne ulice do końca roku zostaną wyremontowane

Ulica Kruhel Wielki i ulica Kruhelska to dwie kolejne ulice, które jeszcze w tym roku zyskają nową nawierzchnię, wyrównane zostaną przy nich także pobocza, a istniejące elementy odwodnienia zostaną oczyszczone i wyremontowane. Umowy na prace z wykonawcą zostały już podpisane, a jeszcze w tym tygodniu nastąpi przekazanie placu budowy. Zakończenie prac przewidziano w obu przypadkach na 17 grudnia br.

Gospodarka
mzk_M.jpeg
Tymczasowe zamknięcie ul. Bielskiego dla autobusów

Gmina Miejska Przemyśl jako Organizator publicznego transportu zbiorowego informuje, że w dniach 15 i 16 września 2021r. ulica Bielskiego na odcinku od przystanku Bielskiego Kościół do skrzyżowania z ulicą Grunwaldzką zostanie zamknięta dla ruchu autobusów (kładzenie ostatecznej nawierzchni asfaltowej).