5 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Aktualności
Dzien_Krwiodastwa_2022__.png
Dni Honorowego Krwiodawstwa

 W związku z przypadającymi w dnaich 22-26 listopada Dniami Honorowegeo Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża pragnę złożyć wszystkim Dawcom Krwi najserdeczniejsze życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności. W imieniu swoim i mieszkańców miasta dziękuję za bezinteresowną pomoc drugiemu człowiekowi. Wasza krew jest bezcennym darem dla biorców, którzy nieustannie potrzebują Waszej pomocy. Ogromnie doceniamy Wasze zaangażowanie w promowanie Honorowego  Krwiodawstwa. Wasza postawa jest wzorem do naśladowania.

Prezydent Miasta Przemyśla 

Wojciech Bakun

Kultura
AW25_A2_pckin_zamek_plakat2 kopia.jpeg
Koncert przedsylwestrowy, Anna Wyszkoni - 25 lat na scenie

30 grudnia 2022 r. godz. 19.00 - Koncert przedsylwestrowy, Anna Wyszkoni - 25 lat na scenie
Sala widowiskowa Zamku Kazimierzowskiego
Bilety w cenie 120 zł do nabycia w sklepie muzycznym „MUSICLAND”, ul. Serbańska 13 oraz online na KupBilecik.pl 

Edukacja i sport
Uczniowie - uczestnicy dyktanda w ławkach
XVIII Przemyskie Dyktando

W Szkole Podstawowej Nr 4 im. ks. Jana Twardowskiego w Przemyślu odbyła się kolejna edycja dyktanda pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Przemyśla pana Wojciecha Bakuna. Do zmagań z zawiłościami polskiej ortografii przystąpiło 35 uczniów w dwóch kategoriach: młodszej, uczniowie klas trzecich i starszej, uczniowie klas szóstych.

Organizacje pozarządowe
Ogłoszenie w sprawie naboru kandydatów – przedstawicieli organizacji pozarządowych na członków komisji konkursowej oceniającej oferty składane w ramach otwartego konkursu ofert

Prezydent Miasta Przemyśla ogłasza nabór kandydatów – przedstawicieli organizacji pozarządowych na członków Komisji Konkursowej oceniającej oferty składane w ramach otwartego konkursu ofert na realizację w latach 2023-2027 zadania publicznego z zakresu pomocy społecznej pn.: „Dofinansowanie działalności ośrodka wsparcia dla osób starszych i niepełnosprawnych”.

"Nasz Przemyśl"
Funkcjonariusze z Palcówki II Linii Przemyśl.  W środku w ubraniu cywilnym kierownik placówki – przod. Władysław Szpakowski.  Przemyśl, ul. Franciszkańska – 1936 rok
Straż Graniczna Drugiej Rzeczypospolitej w Przemyślu (1930-1939)

aut. mjr SG Piotr Kozłowski, „Nasz Przemyśl”, czerwiec 2012 (Nr 92)

16 maja 2012 roku mija kolejna, dwudziesta pierwsza rocznica utworzenia Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej. Dziś jest to formacja nowoczesna o bogatej historii i tradycji, która na stałe wpisała się w pejzaż Przemyśla i woj. podkarpackiego.

"Nasz Przemyśl"
Pamiętny listopad

10 Listopada 2022

Trzy Anusie

07 Października 2022

Sprawa Wapowskiego

23 Września 2022

Portret lekarza

07 Września 2022

Strefa Przedsiębiorcy i Inwestora Zainwestuj w Przemyślu | Invest in Przemyśl

Inwestycje
zdjęcie remontu ulicy, robotnicy, sprzęt budowlany
Przypominamy o utrudnieniach na Siemiradzkiego

17 listopada br. (czwartek) t kolejny dzień utrudnień na ulicy Siemiradzkiego spowodowany trwającym tam remontem ulicy. Zgodnie z informacją uzyskaną od wykonawcy robót nastąpi​​​​ całkowite zamknięcie ulicy (od skrzyżowania z ulicą Dworskiego do skrzyżowania z ulicą Mickiewicza) od godziny 8:00 do godzin popołudniowych.

Gospodarka
20221122_143451.jpeg
Nagrody za ,,PRZEMYŚLany pomysł na biznes” rozdane

W dniu wczorajszym uroczyście podsumowaliśmy I edycję konkursu „PRZEMYŚLany pomysł na biznes”. Konkurs skierowany był do uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu miasta Przemyśla. Biznes plany były przygotowywane w 2 osobowych zespołach. W ramach konkursu do PARR S.A. wpłynęło 25 biznes planów, z których 23 przekazane zostały do oceny ekspertów.