11 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Aktualności
Przemyśl_fot_A_Czereba.jpeg
12 czerwca Urząd Miejski w Przemyślu będzie nieczynny

Dzień wolny od pracy ustalony został w zamian za przypadające 15 sierpnia Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny oraz Święto Wojska Polskiego.

Kultura
fotograficzny(1) gł.jpeg
#rodzinneczytanie - weź udział w 5. edycji konkursu fotograficzego PBP

Konkurs adresowany jest do młodzieży ze szkół podstawowych (klas 6–8) i ponadpodstawowych oraz dorosłych mieszkańców miasta i powiatu przemyskiego.

Edukacja i Sport
PRZEDSZKOLE 2.jpeg
Rekrutacja uzupełniająca do przedszkoli

Uprzejmie informuję, że przedszkola prowadzone przez Miasto Przemyśl dysponują wolnymi miejscami.  W związku z powyższym od dnia 25 maja 2020r. do 29 maja 2020 r. rozpoczyna się rekrutacja uzupełniająca.

Organizacje pozarządowe
szkolenie.jpeg
Już dziś szkolenie dla młodzieży „Bezpieczeństwo online – no raczej”

Internet jest ważną częścią życia, warto więc wiedzieć, jak z niego bezpiecznie korzystać. Dlatego zapraszamy młodzież powyżej 13. roku życia na darmowe szkolenie organizowane przez portal Facebook, podczas którego uczniowie i ich nauczyciele dowiedzą się, jak bezpiecznie poruszać się po sieci. To również ciekawa propozycja tematu np. na lekcję informatyki, wiedzy o społeczeństwie czy godzinę wychowawczą.

"Nasz Przemyśl"
Szybowiec „CWJ” (Źródło www.piotrp.de)
Lotnictwo szybowcowe w przedwojennym Przemyślu

aut.Zenon Andrzejewski, „Nasz Przemyśl”, wrzesień 2011 (Nr 84)

Zainteresowanie szybownictwem na ziemiach polskich zaczęło się wkrótce po zakończeniu I wojny światowej, ale pierwsze próby rozwinięcia u nas tego pięknego sportu kończyły się niepowodzeniem. Dopiero w latach trzydziestych szybownictwo, zwane też lotnictwem bezsilnikowym, zaczęło zdobywać sobie w Polsce coraz większą popularność. O ile w roku 1928 mieliśmy zaledwie 5 pilotów i 3 szybowce, to cztery lata później liczby te wzrosły odpowiednio do 304 i 77, a w roku 1935 było już zarejestrowanych w Polsce 1183 pilotów, 145 szybowców, 104 koła szybowcowe z 9000 członków i 38 szybowisk.

Strefa Przedsiębiorcy i Inwestora Zainwestuj w Przemyślu | Invest in Przemyśl

Inwestycje
display_logo-zmp-2.jpeg
Baza źródeł finansowania przedsięwzięć rozwojowych

Związek Miast Polskich udostępnił, przygotowaną przez ekspertów, bazę źródeł finansowania przedsięwzięć rozwojowych. Wszystkie rozdrobnione informacje zebrane są w jednym miejscu. Jest to użyteczne zestawienie, ujmujące w jednym miejscu, w formie pliku Excel, informacje o konkursach i naborach wniosków, dostępnych funduszach z wielu różnych źródeł na wiele różnych dziedzin.

Gospodarka
pen-1974727_1920.jpeg
Powołanie rzeczoznawców do spraw szacowania zwierząt

Kandydaci muszą spełniać wymagania, określone w Rozporządzeniu  Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 30 lipca 2009 roku w sprawie rzeczoznawców wyznaczonych przez powiatowego lekarza weterynarii do przeprowadzenia szacowania (Dz.U. z 2009 r., Nr 142, poz. 1161).