3.5 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Aktualności
alert_new.png
Komunikat RSO: Oblodzenie

IMGW-PIB OSTRZEGA podkarpackie, oblodzenie dróg i chodników od wieczora 16.12 do rana 17.12, spadek temperatury do -4°C, ślisko.

Edukacja i sport
ewakuacja_1.jpeg
Pozorowana ewakuacja kolei krzesełkowej

14 grudnia 2017 roku o godz. 10.00 odbędzie się pozorowana ewakuacja pasażerów górnej kolei linowej KL II. Akcja ma na celu sprawdzenie poprawności działania służb w sytuacji konieczności "ewakuacji" pasażerów kolei krzesełkowej na przemyskim stoku.

Rada Miejska
Porządek obrad XLVIII (48) sesji Rady Miejskiej w Przemyślu zwołanej na dzień 19 grudnia 2017 r.
Uprzejmie zapraszam na XLVIII (48) sesję Rady Miejskiej w Przemyślu, która odbędzie się w dniu 19 grudnia 2017 r. (wtorek) o godz. 9.00 w sali obrad nr 18 Urzędu Miejskiego w Przemyślu, Rynek 1.
Organizacje pozarządowe
konkurs -zdjęcie startowe.jpeg
Rozstrzygnięto otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego z zakresu pomocy społecznej w 2018r.

Informujemy, iż został rozstrzygnięty konkurs ofert na realizację zadania publicznego z zakresu pomocy społecznej, w tym pomocy rodzinom i osobom w trudnej sytuacji życiowej oraz wyrównywania szans tych rodzin i osób – dofinansowanie działalności ośrodka wsparcia dla osób starszych i niepełnosprawnych.

"Nasz Przemyśl"
01-	Grupa uczniów Gimnazjum na Zasaniu – obrońców Przemyśla, pierwszy od lewej stoi Marian Schultz, fot. ze zbiorów prywatnych M. Dumy.
W 90-tą rocznicę walk o Przemyśl w 1918 roku (część II) „PRZEMYSKIE ORLĘTA” obrońcy polskiego Przemyśla

aut. Jacek Błoński, „Nasz Przemyśl”, grudzień 2008 (Nr 51)

W dniu 11 listopada rozpoczął się ostateczny bój o Przemyśl, w którym istotną rolę odegrali żołnierze „kompanii studenckiej”. W jej skład wchodzili uczniowie przemyskich szkół, w tym głównie Gimnazjum Polskiego  na Zasaniu, Krajowej Szkoły Kupieckiej oraz Gimnazjum Polskiego nr 1.

Strefa Przedsiębiorcy i Inwestora Zainwestuj w Przemyślu | Invest in Przemyśl

Inwestycje
Euroterm buduje ogromną halę logistyczną (5).jpeg
W Przemyślu powstaje wielomilionowa inwestycja - Euroterm buduje nowy magazyn logistyczny

13 grudnia br. Prezydent Miasta Robert Choma zwiedzał plac budowy nowej hali przemyskiej firmy Euroterm, będącej obecnie jednym z największych na Podkarpaciu dystrybutorów systemów instalacyjnych i grzewczych. Po obiekcie oprowadzali Prezydenta założyciel firmy Józef Martowicz oraz jego synowie – aktualnie główni zarządzający firmą  – Michał i Łukasz Martowiczowie.

Gospodarka
mof_przemysl.gif
Zapraszamy do konsultacji strategii MOF

Zapraszamy do udziału w konsultacjach społecznych projektu zaktualizowanej Strategii Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Przemyśl wraz z Prognozą Oddziaływania na Środowisko w dniach od 14.12.2017 r. do 20.12.2017 r.