13 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Aktualności
jakrmar_poprawione_wstęp.jpeg
Przemyski Jarmark Wielkanocny 2023

Już w pierwszy weekend kwietnia, na Przemyskim Rynku odbędzie się kolejna edycja Przemyskiego Jarmarku Wielkanocnego.  Przez dwa dni, od godziny 11:00 do 18:00 na wszystkich czekać będzie Wielki Kiermasz Świąteczny a w jego trakcie: rękodzieło, wypieki, miody, napitki, prezentacje kół gospodyń wiejskich. 

Kultura
Miejski Kalendarz-Imprez-Marzec.jpeg
Miejski Kalendarz Wydarzeń - MARZEC 2023

Zapraszamy mieszkańców i wszystkich odwiedzających nasze miasto do zapoznania się z miejskim kalendarzem wydarzeń kulturalnych, sportowych i rozrywkowych, które będą miały miejsce w marcu.

 

 

Edukacja i sport
Akcja-Rekrutacja-Przemysl-23_24.jpeg
REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLI I SZKÓŁ PODSTAWOWYCH prowadzonych przez Miasto Przemyśl na rok szkolny 2023/2024

Od 1 marca trwa rekrutacja do przedszkoli i szkół podstawowych prowadzonych przez Miasto Przemyśl. Wnioski można składać do 22 marca 2023 r. Rekrutacja przeprowadzana jest z wykorzystaniem systemu informatycznego.

"Nasz Przemyśl"
Procesja franciszkanów z relikwiami św. Wincentego, rys. Jacek Błoński
Przemyskie legendy

aut. Jacek Błoński, „Nasz Przemyśl”, kwiecień 2012 (Nr 90)

Legenda czyli opowieść posługująca się elementami niezwykłości, czy też cudowności jest często związana z życiem świętych lub postaci historycznych. W danych wiekach dzięki legendom przekazywanym ustnie podczas spotkań przy rodzinnym stole lub ognisku słuchacze mogli zapoznać się z dziejami swojej miejscowości, rodów i państw. Snuta na wątkach apokryficznych lub ludowych, rozpowszechniona jeszcze w średniowieczu, opowiada o losach rycerzy, królów, czy też bohaterów z ludu.

Strefa Przedsiębiorcy i Inwestora Zainwestuj w Przemyślu | Invest in Przemyśl

Inwestycje
zdjęcie jednej z sal, na półce z boku stoją słoje
Zapraszamy na otwarcie Podziemnej Trasy Turystycznej

Po wielu miesiącach prac konserwatorskich, budowlanych i montażowych, wkrótce będziemy mogli się cieszyć ponownie otwartą Podziemną Trasą Turystyczną. Zapraszamy już 30 marca br. od godziny 15.00. Poza tym co zobaczymy w przemyskich podziemiach czeka nas wiele dodatkowych atrakcji!

Gospodarka
energia-biomasy.jpeg
Dodatkowy nabór na kotły na biomasę

Prezydent Miasta Przemyśla informuje, o rozpoczęciu naboru uzupełniającego do udziału w projekcie pn.: „Wykorzystanie odnawialnych źródeł energii dla mieszkańców miasta Przemyśla i Radymna” realizowanego w ramach RPO WP na lata 2014-2020, oś priorytetowa XI REACT-EU, działanie 11.2 Rozwój OZE- REACT-EU.