18 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Aktualności
Wolyn_2020_wstęp.jpeg
77.rocznica Zbrodni Wołyńskiej

Prezydent Miasta Przemyśl, Dowództwo Garnizonu Przemyśl oraz Stowarzyszenie Pamięci Polskich Termopil i Kresów w Przemyślu zapraszają do udziału w uroczystościach upamiętniających 77. rocznicę Zbrodni Wołyńskiej. Uroczystości odbędą się w rocznicę Krwawej niedzieli 11 lipca. W tym dniu w 1943 roku nastąpił punkt kulminacyjny rzezi wołyńskiej, masowej eksterminacji ludności polskiej na Wołyniu przez OUN-UPA.

Kultura
DSCN6634_(2000_x_1500).jpeg
Dwie miniatury teatralne "Wróg" oraz "Krystyna I"

Zamkowa Scena Młodych po raz kolejny w wydaniu teatralnym. Grupa młodzieży z II LO w Przemyślu zaprezentowała 2 lipca na deskach sceny Zamku Kazimierzowskiego dwie miniatury teatralne, nagrodzony na IV Podkarpackim Konkursie "Z Książką w tle" spektakl "Wróg" oraz premierowy spektakl "Krystyna I"

Edukacja i Sport
Superczytelnik_wsęp.jpeg
Kto zostanie "Superczytelnikiem wakacji 2020"?

Przemyska Biblioteka Publiczna zaprasza dzieci i młodzież do udziału w Konkursie „Superczytelnik wakacji 2020”. Zabawa jest adresowana jest do czytelników niepełnoletnich zarejestrowanych w Dziale dla Dzieci i Młodzieży oraz w Filiach PBP i trwa od 10 lipca do 31 sierpnia 2020 r. To wyzwanie, z którym warto się zmierzyć!

Organizacje pozarządowe
Henryk_Jaskuła_Zaproszenie_net_wstęp.jpeg
Plenerowa wystawa poświęcona kapitanowi Henrykowi Jaskule stanie na Rynku

Prezydent Miasta Przemyśla, Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej, Państwowa Wyższa Szkoła Wschodnioeuropejska, Przemyski Okręgowy Związek Żeglarski, Towarzystwo Przyjaciół Przemyśla i Regionu serdecznie zapraszają na otwarcie wystawy plenerowej 2020 - ROKIEM KAPITANA HENRYKA JASKUŁY.
 

"Nasz Przemyśl"
Zespół Nasze Cztery z Czołówki Teatralnej w 049.jpeg
W czasie wojny Muzy nie milkły

aut. Zenon Andrzejewski, „Nasz Przemyśl”, listopad 2011 (Nr 86)

Pochodziła z rodziny, której członkowie w czasie II wojny światowej czynnie walczyli przeciw nazistowskim Niemcom. Jej najstarszy brat, płk Karol Maresch, przeszedł cały bojowy szlak z 1. Dywizją Pancerną gen. St. Maczka jako dowódca 2. Pułku Artylerii Motorowej. Bracia Jan i Ferdynand (bliźniacy) działali na terenie Przemyśla w akowskiej konspiracji pod pseudonimami „Kosma” i „Damian”. Ona sama przeszła tułaczą gehennę, jaka była udziałem setek tysięcy obywateli polskich, których los rzucił na azjatyckie stepy Związku Radzieckiego, i jako ochotniczka wstąpiła do Armii Polskiej formowanej w ZSRR.

Strefa Przedsiębiorcy i Inwestora Zainwestuj w Przemyślu | Invest in Przemyśl

Inwestycje
kwrist_1.07.jpeg
Samorządowcy niecierpliwie czekają na Fundusz Inwestycji Lokalnych

O przekazanie projektu uchwały Rady Ministrów tworzącej Fundusz Inwestycji Lokalnych wnieśli samorządowcy podczas spotkania online KWRiST 1 lipca. Przekazali też wstępne uwagi co do podziału pieniędzy.

Gospodarka
fundusz_usług_rozwojowych.jpeg
Dotacje na szkolenia pracowników przedsiębiorstw - nabór w ramach projektu PARR S.A. pt. „Fundusz Usług Rozwojowych”

Przemyska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. ogłasza XIII nabór wniosków w ramach projektu „Fundusz Usług Rozwojowych - wsparcie mikro, małych i średnich przedsiębiorstw oraz ich pracowników z subregionu przemyskiego”.