11 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Kultura
letters-2111549_1920.jpeg
Stypendium Twórcze Prezydenta Miasta Przemyśla przyznane! W tym roku mamy troje laureatów!

Po raz kolejny, początkiem lipca tego roku, zaprosiliśmy przemyślan, zajmujących się szeroko rozumianą twórczością artystyczną na terenie naszego miasta - zarówno w dziedzinie literatury, jak i sztuk plastycznych, muzyki i tańca oraz teatru i filmu, do składania wniosków o Stypendium Twórcze Prezydenta Miasta Przemyśla.

Organizacje pozarządowe
Innoes.png
Program grantowy na rzecz innowacji społecznych

Caritas Archidiecezji Przemyskiej oraz Podkarpacka Akademia Przedsiębiorczości Katarzyna Podraza zapraszają do Inkubatora Innowacji Społecznych.

"Nasz Przemyśl"
Cmentarz Orląt Lwowskich - grób Tadeusza Jordana - Rozwadowskiego
Zapomniany bohater Bitwy Warszawskiej 1920 roku

aut. Jarosław Dyrda, „Nasz Przemyśl”, grudzień 2011 (Nr 87)

8 listopada 2011 roku w Centrum Kulturalnym w Przemyślu odbył się pokaz filmu „1920 Bitwa Warszawska”.  W seansie specjalnie zorganizowanym dla I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Przemyślu uczestniczyli uczniowie wraz z nauczycielami oraz specjalnie zaproszeni goście: pan Leszek Włodek i harcmistrz Julian Kurek. Film został poprzedzony wykładem historycznym i prezentacją multimedialną o kulisach „cudu nad Wisłą” autorstwa Lucjana Faca i Jarosława Dyrdy. Głos  zabrali też zaproszeni goście, mówiąc o powiązaniach Przemyśla z toczonymi pod Warszawą bojami w 1920 roku.

Strefa Przedsiębiorcy i Inwestora Zainwestuj w Przemyślu | Invest in Przemyśl

Inwestycje
Lipowica_1.jpeg
Kolejne dwie inwestycje z BO 2020 zakończone

W październiku zakończyły się prace przy dwóch kolejnych inwestycjach, które zwyciężyły w ubiegłorocznym Budżecie Obywatelskim Miasta Przemyśla. Na terenie Osiedla "Winna Góra" był to projekt "Osiedlowa Baza Rekreacji", a na "Lipowicy" - "Modernizacja placu zabaw wraz z budową siłowni zewnętrznej na terenie osiedla Lipowica".

Gospodarka
fot_A_Czereba (5).jpeg
MZK przywraca ograniczenia w kursowaniu autobusów komunikacji miejskiej

W związku z utrzymującym się stanem epidemii koronawirusa SARS-CoV-2 oraz ogłoszonymi dziś (23 bm.) nowymi obostrzeniami i restrykcjami, wynikającymi z wprowadzenia w całym kraju tzw. czerwonej strefy, Miejski Zakład Komunikacji w Przemyślu przywraca ograniczenia w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.