10 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Kultura
Anna Kłosek - Nowy Jork.jpeg
Odwiedź Małą e-Galerię Fotografii. Podziwiaj dzieła znakomitych artystów fotografików bez wychodzenia z domu

Epidemia i związane z nią ograniczenia sprawiły, że galerie zawiesiły lub znacznie ograniczyły swoją działalność. Artyści zostali pozbawieni możliwości pokazywania swoich prac szerszemu gronu odbiorców.

Edukacja i sport
zdjęcie 19.jpeg
Jubileusz 150-lecia Szkoły Podstawowej nr 5 im. Bohaterów Września w Przemyślu

W październiku 2020 roku Szkoła Podstawowa nr 5 im. Bohaterów Września w Przemyślu obchodzi piękny jubileusz.  Jest to jedna z najstarszych przemyskich placówek, która może pochwalić się niezwykle długą historią, liczącą 150 lat tradycji, wychowania, krzewienia nauki i kultury.

Organizacje pozarządowe
odwołanie kwesty gł.jpeg
Doroczna kwesta na przemyskich cmentarzach ODWOŁANA!

W związku z wprowadzeniem czerwonej strefy w mieście Przemyślu oraz powiecie przemyskim, jak również wzrastającej liczby osób zakażonych i tym samym bardzo ograniczoną liczbą kwestarzy  INFORMUJEMY: o odwołaniu organizacji tradycyjnej zbiórki publicznej ph.”KWESTA 2020”

"Nasz Przemyśl"
Cmentarz Orląt Lwowskich - grób Tadeusza Jordana - Rozwadowskiego
Zapomniany bohater Bitwy Warszawskiej 1920 roku

aut. Jarosław Dyrda, „Nasz Przemyśl”, grudzień 2011 (Nr 87)

8 listopada 2011 roku w Centrum Kulturalnym w Przemyślu odbył się pokaz filmu „1920 Bitwa Warszawska”.  W seansie specjalnie zorganizowanym dla I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Przemyślu uczestniczyli uczniowie wraz z nauczycielami oraz specjalnie zaproszeni goście: pan Leszek Włodek i harcmistrz Julian Kurek. Film został poprzedzony wykładem historycznym i prezentacją multimedialną o kulisach „cudu nad Wisłą” autorstwa Lucjana Faca i Jarosława Dyrdy. Głos  zabrali też zaproszeni goście, mówiąc o powiązaniach Przemyśla z toczonymi pod Warszawą bojami w 1920 roku.

Strefa Przedsiębiorcy i Inwestora Zainwestuj w Przemyślu | Invest in Przemyśl