1 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Aktualności
FWOT1.jpeg
W przemyskiej brygadzie ruszają pierwsze ferie z WOT

Wojska Obrony Terytorialnej po raz kolejny organizują szkolenie podstawowe w ramach projektu „Ferie z WOT”, który został przygotowany z myślą przede wszystkim o pełnoletnich uczniach szkół średnich, studentach oraz nauczycielach. Jest to propozycja także dla rodziców, których dzieci w tym czasie będą spędzać czas na obozach zimowych. W 20 Przemyskiej Brygadzie OT będzie to pierwsze tego typu szkolenie podstawowe.

Kultura
Magda Andres
Magda Andres w koncercie „Tribute to Amy Winehouse”

W sobotni wieczór 3 grudnia 2022 roku Zamek Kazimierzowski w Przemyślu rozbrzmiewał utworami Amy Winehouse, brytyjskiej piosenkarki, autorki tekstów, wykonującej muzykę z pogranicza soulu, jazzu i R&B. Okazją do tego był wyjątkowy projekt „Tribute to Amy Winehouse” finalistki programu telewizyjnego „Mam Talent” – Magdy Andres.

Edukacja i sport
rozgrzewka prowadzona przez trzech mikołajów
Integracyjna Olimpiada Sportowa po raz VIII

W hali Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji po raz VIII odbywała się dzisiaj (7 grudnia) Integracyjna Olimpiada Sportowa. To największa tego typu impreza w regonie i prawdopodobnie również w Polsce. Jej wyjątkowość polega na tym, że w jednym czasie rywalizują ze sobą osoby niepełnosprawne wraz ze sprawnymi.

"Nasz Przemyśl"
Krypta z grobowcem ks. Piotra Skargi w kościele śś. Piotra i Pawła w Krakowie.jpeg
Piotra Skargi kłopoty z kasztelanową Tarnowską

Bóg matkę czcić rozkazał. Przeklęty, kto zasmuca matkę swoję. A która jest pierwsza i zasłużeńsza matka jako ojczyzna, od której imię macie i wszytko, co macie, od niej jest? Która gniazdem jest matek wszytkich i powinowactw wszytkich, i komorą dóbr waszych wszytkich.1

"Nasz Przemyśl"
Pamiętny listopad

10 Listopada 2022

Trzy Anusie

07 Października 2022

Sprawa Wapowskiego

23 Września 2022

Strefa Przedsiębiorcy i Inwestora Zainwestuj w Przemyślu | Invest in Przemyśl

Inwestycje
DSC_2304.jpeg
Zakończył się remont ulicy Goszczyńskiego !

Dzisiaj tj. 7 grudnia br. miał miejsce końcowy odbiór zadania inwestycyjnego pn. ,,Remont nawierzchni jezdni ulicy Seweryna Goszczyńskiego w Przemyślu".

Gospodarka
Baner Polska Stolica Recyklingu 2022, ze zdjęciami pojemników na elektrośmieci i bawiącymi się dziećmi
Polska Stolica Recyklingu. Przemyśl coraz bliżej tytułu.

Zostało niespełna trzy tygodnie, by zawalczyć o oryginalną statuetkę i tytuł Polskiej Stolicy Recyklingu. Przemyskie szkoły, robią co mogą, by pomóc miastu. Wszyscy mieszkańcy mogą się jeszcze włączyć w ekologiczne działania oddając elektrośmieci do charakterystycznych czerwonych pojemników na ZSEE lub korzystając z odbiorów domowych. To jest najlepszy czas, by przekazać elektroodpady do recyklingu.