12 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Aktualności
Wysypywanie kart do głosowania po otwarciu urny
Głosowanie na projekty Budżetu Obywatelskiego zakończone

O północy (13 października) zakończyło się głosowanie na projekty zgłoszone do przyszłorocznego Budżetu Obywatelskiego Miasta Przemyśla. Teraz czas na liczenie i weryfikację zarówno głosów oddanych drogą elektroniczną, jak i tych oddanych na kartach do głosowania, które trafiły do urn. Komisja ds. Budżetu Obywatelskiego już rozpoczęła swoją pracę, a wyniki powinniśmy poznać już 20 października.

Kultura
Efemeryda_wstęp.jpeg
30-lecie zespołu „EFEMERYDA JASS BAND”

15 października 2021 r. godz. 19.00 – 30-lecie zespołu „EFEMERYDA JASS BAND”. Sala widowiskowa Zamku Kazimierzowskiego. Bilety w cenie 20 zł do nabycia w sklepie muzycznym „Musicland” ul. Serbańska 13, tel. 16 675 01 82, online na kupbilecik.pl oraz na godzinę przed koncertem na Zamku Kazimierzowskim.

Edukacja i sport
DEN_7.jpeg
Dzień Edukacji Narodowej w przemyskim Urzędzie

Tradycyjnie jak co roku, święto przemyskiej edukacji obchodziliśmy uroczyście podczas spotkania w Urzędzie Miejskim w gronie wyróżnionych przez Prezydenta Miasta pracowników miejskiej oświaty. 14 października w sali narad spotkali się z nimi Prezydent Wojciech Bakun, Zastępca Prezydenta Bogusław Świeży, Przewodnicząca Komisji Edukacji Rady Miejskiej Bogumiła Nowak, Sekretarz Miasta Dariusz Łapa i Naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu Renata Kochanowicz-Chalicka.

 

Organizacje pozarządowe
BK Together.jpeg
Ostatnie wolne miejsca na warsztaty z Brave Kids - zapraszamy!

Zapraszamy dzieci/młodzież w wieku od 8 do 15 lat do udziału w Brave Kids Together Autumn, który odbędzie się w dniach od 14 października do 18 października.

"Nasz Przemyśl"
Defilada 24 Pułku Ułanów w Kraśniku
Z SIODEŁ Mości Panowie!

aut. Lucjan Fac, „Nasz Przemyśl”, grudzień 2011 (Nr 87)

W żadnym z krajów kawaleria nie miała tak wielkiego wpływu na jego historię i nie cieszyła się taką estymą jak w Polsce.

Strefa Przedsiębiorcy i Inwestora Zainwestuj w Przemyślu | Invest in Przemyśl

Inwestycje
zdjęcie północno - wschodniej części przemyskiego Rynku
Rusza przebudowa północno - wschodniej części Rynku

Zarząd Dróg Miejskich w Przemyślu informuje, że w związku z przebudową północno - wschodniej części Rynku i planowanymi badaniami archeologicznymi od 18 października zostanie wprowadzona zmiana w istniejącej organizacja ruchu drogowego. Inwestycja jest częścią projektu "Podziemna Trasa Turystyczna w Przemyślu" realizowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 - 2020.

Gospodarka
DSC_0712.jpeg
,,Inkubator PrzeMyśl - Uskrzydla"

Konferencja  pn. ,,Inkubator PrzeMyśl - Uskrzydla" z udziałem Prezydentów Rzeszowa i Przemyśla