11 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Aktualności
getto_3.jpeg
Rocznica powstania przemyskiego getta

16 lipca 1942 roku niemieccy okupanci utworzyli na terenie Przemyśla getto żydowskie. W rocznicę tego wydarzenia Prezydent Miasta Wojciech Bakun, Przewodnicząca Rady Miejskiej Ewa Sawicka oraz Zastępca Prezydenta Bogusław Świeży zapalili znicze przed tablicą upamiętniającą dokonanie masowego mordu na 1580 Żydach przez hitlerowskich oprawców w latach 1942-1943, która znajduje się na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego Nr 1 im. Marii Grzegorzewskiej przy ul. Kopernika.

Kultura
soap-bubbles-3535474_960_720.jpeg
Dzień Baniek Mydlanych – frajda dla małych i dużych – ZAPRASZAMY!

BUBBLE DAY, czyli Dzień Baniek Mydlanych na dolnej stacji wyciągu narciarskiego w Przemyślu! Już 21 lipca na ul. Sanockiej na małych i dużych wielbicieli fantastycznej zabawy czekać będzie: strefa z darmowym płynem do puszczania wielkich baniek mydlanych (aż 600 litrów  darmowego płynu), pokazy przepięknych i wielkich baniek, zabawy z animatorami oraz strefa relaksu i wypoczynku.
Ponadto wszystkich uczestników Bubble Day zapraszamy do strefy towarzyszącej, w której znajdziecie między innymi: dmuchany zamek, kolorową watę cukrową i pyszny popcorn na maśle kokosowym.

Widzimy się 21 lipca w Przemyślu ul. Sanocka - Stacja Dolna obok Wodnego Placu Zabaw!

WSTĘP WOLNY

Do zobaczenia!

Edukacja i sport
News_MichalKubisztal.jpeg
I-ligowy SRS Czuwaj Przemyśl ma nowego trenera!

Drużynę SRS Czuwaju do tej pory trenował Piotr Kroczek. Jednak jeszcze przed zakończeniem poprzedniego sezonu zapowiedział, że rezygnuje z tej funkcji. Został szefem szkolenia młodzieży w klubie. Wraz z nim odszedł z klubu drugi trener Przemysław Korobczak.

Organizacje pozarządowe
plakat_perła_1_wstęp.jpeg
Spacerem po Przemyślu z przewodnikiem

Okres wakacyjny sprzyja poznawaniu zakątków Przemyśla, odkrywaniu jego tajemnic, a najlepiej robić to z osobami, które opowiedzą nam o tym w ciekawy i przystępny sposób. Fundacja Kresowe Centrum Nauki i Rozwoju "Perła Galicji" zaprasza na codzienne spacery przewodnikiem po naszym mieście. O godzinie 11.00 i o 15.00 będą oni czekać na turystów i wszystkich zainteresowanych przy przemyskich podziemiach, a bilety są dostępne w Informacji Turystycznej przy ul. Grodzkiej.

"Nasz Przemyśl"
Rajchel Zbigniew_wstęp.jpeg
Kierownictwo przemyskiej bezpieki (5)

aut. Dariusz Iwaneczko, „Nasz Przemyśl”, październik 2010 (Nr 73)

Po powrocie do władzy w PRL Władysława Gomułki i wraz z rozpoczynającym się procesem tzw. odwilży poststalinowskiej dokonano reorganizacji aparatu bezpieczeństwa. Podstawą tej reorganizacji była ustawa z 13 listopada 1956 r. o zmianie organizacji naczelnych organów administracji publicznej w zakresie bezpieczeństwa publicznego. Rozwiązano wówczas na mocy tej ustawy  Komitet ds. Bezpieczeństwa Publicznego,  a wszelkie sprawy związane z policją polityczną przesunięto do kompetencji Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Terenowe jednostki Służby Bezpieczeństwa organizacyjnie zostały włączone do struktur wojewódzkich i powiatowych komend Milicji Obywatelskiej. Na czele każdej komendy stał komendant, a jego pierwszym zastępcą był zastępca ds. bezpieczeństwa. W komendach powiatowych i miejskich MO utworzone zostały referaty ds. bezpieczeństwa kierowane przez zastępców komendantów ds. bezpieczeństwa KP MO bądź KM MO. W 1967 r. KP MO w Przemyślu przemianowano na Komendę Miejską i Powiatową MO. Pion służby bezpieczeństwa został w tym okresie znacząco uszczuplony personalnie.  W latach sześćdziesiątych jednak ponownie nastąpił powolny wzrost liczby etatów w SB, co miało też związek z intensyfikacją działań operacyjnych wymierzonych w Kościół katolicki oraz w środowiska opozycyjne.

Strefa Przedsiębiorcy i Inwestora Zainwestuj w Przemyślu | Invest in Przemyśl

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl