29.8 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Aktualności
meteorologiczne-alert-uniwersal.png
Burze z gradem

Woj. podkarpackie (wszystkie powiaty), IMGW-PIB wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia o burzach z gradem

Edukacja i sport
Siatkówka plakat z.jpeg
II Mistrzostwa Polski w Siatkówce Plażowej - Twierdza Przemyśl już tej jesieni!

Przed nami 2. edycja Mistrzostw Polski w Siatkówce Plażowej - Twierdza Przemyśl 2018. Podobnie jak w roku ubiegłym odbędą się one na nowo wybudowanych boiskach mieszczących się przy kładce pieszo – rowerowej.

Już 1 i 2 września w siatkarskiej rywalizacji zmierzą się przedstawiciele różnych formacji mundurowych. Poza emocjami związanymi ze sportowym współzawodnictwem, na kibiców czekać będzie moc atrakcji, wśród których znalazły się m.in.: spotkanie z siatkarzami "Złotej Drużyny" Huberta Wagnera oraz znanym dziennikarzem zakochanym w siatkówce, fotobudka, zabawy dla dzieci i losowanie atrakcyjnych nagród.

Organizatorzy imprezy już dziś zapraszają do zapisów, a tych dokonywać można do dnia 21 sierpnia, dzwoniąc pod jeden z dwóch numerów telefonu: 534 648 000 lub 667 666 090.

 

Zapraszamy.

Organizacje pozarządowe
wystawa_TPPiR_wstęp.jpeg
Zaproszenie na wystawę plenerową

Towarzystwo Przyjaciół Przemyśla i Regionu zaprasza mieszkańców na otwarcie wystawy plenerowej "Za walkę o niepodległość - odznaczeni Gwiazdą Przemyśla". Pojawi się ona na przemyskim Rynku 12 sierpnia, a w trakcie jej prezentacji o godz. 17.00 wręczone zostaną nagrody uczestnikom konkursu historycznego, a 21 Przemyska Drużyna Harcerska wykona koncert pieśni niepodległościowych.

"Nasz Przemyśl"
MPF-2171 Panorama Przemyśla z 1880.jpeg
PRZEMYŚL „Najzacniejszy plac broni Galicji”

aut. Jacek Błoński, „Nasz Przemyśl”, marzec 2009 (Nr 54)

Wjeżdżając do Przemyśla pociągiem od strony Krakowa, podróżny ujrzy panoramę starego miasta, którego strome uliczki prowadzą ku tajemniczemu kurhanowi na szczycie Zniesienia, na którego zboczach położone jest od setek lat jedno z najstarszych i najpiękniejszych miast Polski. W wielu pamiętnikach i listach osób, które odwiedziły Przemyśl na przestrzeni stu kilkudziesięciu lat, można odczytać wrażenie, jakie wywarł niepowtarzalny widok symfonii wież przemyskich świątyń, kazimierzowskiego zamku i starówki, która leniwie z ciężarem wielu wieków schodzi tarasami do srebrzystego Sanu, dzielącego miasto na dwie części.

Strefa Przedsiębiorcy i Inwestora Zainwestuj w Przemyślu | Invest in Przemyśl

Inwestycje
Inkubator 2.jpeg
Gmina Miejska Przemyśl rozpoczęła realizację projektu pn. „Przemyski Inkubator Przedsiębiorczości i Innowacji”

Głównym celem Przemyskiego Inkubatora Przedsiębiorczości i Innowacji jest wsparcie tworzenia nowych i rozwoju istniejących podmiotów gospodarczych, a co za tym idzie zwiększenie oddziaływania na rozwój regionalny subregionu przemyskiego.

Gospodarka
spotkanie_informacyjne_PARR.jpeg
Odbyło się spotkanie informacyjne „Fundusz Usług Rozwojowych”

18 lipca br. w siedzibie Przemyskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. odbyło się spotkanie informacyjne dla potencjalnych kandydatów do projektu pt. „Fundusz Usług Rozwojowych - wsparcie mikro, małych i średnich przedsiębiorstw oraz ich pracowników z subregionu przemyskiego”. W spotkaniu uczestniczyli przedsiębiorcy z subregionu przemyskiego wraz z  pracownikami.

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl