-1 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Aktualności
Widok na Rynek i budynek Urzędu Miejskiego
Pomimo pandemii Urząd pracuje bez zmian

Wydane przez rząd rozporządzenie dotyczące pracy zdalnej w administracji nie będzie miało wpływu na dotychczasowy sposób obsługi klientów Urzędu Miejskiego w Przemyślu. Od początku trwania epidemii mieszkańcy Przemyśla mogą załatwić sprawy urzędowe we wszystkich naszych siedzibach, warunkiem jest wcześniejsze umówienie wizyty, a podczas niej zachowanie wymogów sanitarnych, czyli zasłonienie ust i nosa.

Kultura
Scena ze spektaklu "Kryształowa Królowa Śniegu" w sali widowiskowej Zamku Kazimierzowskiego
„Kryształowa Królowa Śniegu” - muzyczna bajka na podstawie baśni Hansa Christiana Andersena [relacja]

Zimowa opowieść o Królowej Śniegu rozgrzewa serca milionów dzieci na całym świecie już od 1845 roku. Napisana została przez genialnego duńskiego bajkopisarza Hansa Christiana Andersena. Fabuła opowieści jest tak dobrze znana, że zamiast krótkiego streszczenia najlepiej opisać reakcję oglądających w przemyskim Zamku (23 stycznia br.) spektakl dzieci.

Edukacja i sport
Zaproszenie na mecz futsalu - POSiR.jpeg
Zaproszenie na mecz Eurobus Przemyśl - BSF Busko Zdrój

W najbliższą niedzielę tj. 30 stycznia zapraszamy na halę Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Mickiewicza 30, gdzie drużyna Eurobus Przemyśl podejmie BSF Busko Zdrój w ramach 8. kolejki 2 ligi makroregionalnej w futsalu.

 

Zaproszenie na mecz futsalu - POSiR.jpeg

 

30 stycznia 2022 r. ,godz. 18.00

Hala sportowa Przemyski Ośrodek Sportu i Rekreacji - ul. Mickiewicza 30

Wstęp wolny

"Nasz Przemyśl"
Defilada 24 Pułku Ułanów w Kraśniku
Z SIODEŁ Mości Panowie!

aut. Lucjan Fac, „Nasz Przemyśl”, grudzień 2011 (Nr 87)

W żadnym z krajów kawaleria nie miała tak wielkiego wpływu na jego historię i nie cieszyła się taką estymą jak w Polsce.

Strefa Przedsiębiorcy i Inwestora Zainwestuj w Przemyślu | Invest in Przemyśl

Inwestycje
Testowany w Przemyślu autobus MAN na terenie zajezdni MZK
Testujemy kolejny autobus elektryczny

Po testowanym kilka miesięcy temu elektrycznym Solarisie, przyszedł czas na sprawdzenie innej marki autobusów, które mogłyby w niedalekiej przyszłości obsługiwać pasażerów w Przemyślu. Tym razem był był to autobus Marki MAN Lions City. Co ciekawe ze stolicy do naszego miasta przejechał na jednym ładowaniu. 

Gospodarka
ogień w palenisku
Deklaracja dotycząca źródeł ciepła i źródeł spalania paliw

Od 1 lipca ob. roku każdy obywatel lub zarządca budynku jest zobowiązany złożyć deklarację do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Dla budynków, które już istnieją właściciel lub zarządca ma 12 miesięcy, dla nowo powstałych budynków termin ten będzie wynosił 14 dni