12 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Aktualności
casting.jpeg
Uwaga, Przemyśl! Filmowcy szukają statystów do serialu Erynie. Casting w ten weekend!

Outside Casting Agency poszukuje statystów z Przemyśla (i okolic) do udziału w serialu "ERYNIE" w reżyserii Borysa Lankosza. Zdjęcia do serialu będą realizowane w naszym mieście w czerwcu oraz lipcu br.

Kultura
ck przemyśl gł.jpeg
Sercem pisane i malowane - Grażyna Sordyl - "Przystanek Poezja" on-line. Zapraszamy!

Niemal każdy miejscowy sympatyk poezji wie, że już od wielu lat, w należącym do Centrum Kulturalnego w Przemyślu Klubie „Piwnice”, maj kojarzy się nie tylko z kwitnącym bzem i coraz odważniej ogrzewającym nas słońcem. Maj to miesiąc wierszy. Rokrocznie o tej samej porze, „Piwnice” goszczą w swoich progach lokalnych poetów, prezentujących swoje bardziej, lub mniej skrywane dzieła.

Edukacja i Sport
1920x1080_rowerowa_stolica_przemysl.jpeg
Trenujemy przed Pucharem Rowerowej Stolicy Polski

W ubiegłym roku przemyślanie wsiedli na rowery i w naprawdę imponującym stylu zdobyli dla swojego miasta 5 miejsce w Rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Rowerzyści z Przemyśla znaleźli się także w najlepszej trójce w Polsce wśród kobiet i mężczyzn. W tym roku organizatorzy - Miasto Bydgoszcz - w porozumieniu z lokalnymi organizatorami, ze zrozumiałych względów, przesunęli termin rywalizacji na wrzesień. Nie znaczy to jednak, że musimy czekać aż tak długo, aby ruszyć na trasy rowerowe w naszych miastach. Od 1 czerwca startujemy z oficjalnym treningiem miast w aplikacji!

Organizacje pozarządowe
archiwum państwowe w Przemyślu gł..jpeg
Wznowienie pracy czytelni akt Archiwum Państwowego w Przemyślu

W ciągu jednego dnia z czytelni akt mogą skorzystać maksymalnie 4 osoby. Wprowadza się również limit udostępnianych jednorazowo akt do 5 jednostek archiwalnych.

"Nasz Przemyśl"
Obwieszczenie informujące o rozstrzelaniu 10 zakładników za zabicie agenta Stanisława Szajny. fot. z arch. M.Duma
ŚMIERĆ na „Małym Ryneczku”

aut.Marcin Duma, „Nasz Przemyśl”, wrzesień 2011 (Nr 84)

W tym roku, w miesiącu wrześniu obchodzimy 72. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Okres wojny w świadomości Polaków oraz innych narodów to czas okupacji, terroru, łapanek, egzekucji ale przede wszystkim ludzkiego cierpienia i śmierci. To właśnie myśl o śmierci oraz strach przed nią wypełniały każdy dzień życia naszych bliskich, krewnych czy znajomych, którym przyszło żyć w tamtym czasie. Owa śmierć stała się elementem terroru tak okupanta hitlerowskiego jak i radzieckiego. Na terenie wielu polskich miast, miasteczek, wsi po dzień dzisiejszy zachowały się miejsca pamięci narodowej upamiętniające okres ludobójstwa II wojny światowej.

Strefa Przedsiębiorcy i Inwestora Zainwestuj w Przemyślu | Invest in Przemyśl

Inwestycje
display_logo-zmp-2.jpeg
Baza źródeł finansowania przedsięwzięć rozwojowych

Związek Miast Polskich udostępnił, przygotowaną przez ekspertów, bazę źródeł finansowania przedsięwzięć rozwojowych. Wszystkie rozdrobnione informacje zebrane są w jednym miejscu. Jest to użyteczne zestawienie, ujmujące w jednym miejscu, w formie pliku Excel, informacje o konkursach i naborach wniosków, dostępnych funduszach z wielu różnych źródeł na wiele różnych dziedzin.

Gospodarka
restauracja.jpeg
UWAGA! W dniu 31.05.2020r. upływa termin do dokonania opłaty za korzystanie z zezwolenia na sprzedaż alkoholu

Prezydent Miasta Przemyśla przypomina przedsiębiorcom, prowadzącym sprzedaż napojów alkoholowych, iż w dniu 31 maja 2020r. upływa termin do dokonania opłaty za korzystanie z zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych.