14.7 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Aktualności
SP_11.jpeg
Zadymienie i ewakuacja w SP 11

Dzisiaj (25 kwietnia) przed południem w Szkole Podstawowej Nr 11 (ul. Władycze) interweniowały jednostki Straży Pożarnej. Na szczęście nie doszło do pożaru, a jedynie do zadymienia pomieszczeń szkoły. Prawdopodobnie doszło do podpalenia odpadów plastikowych, co wyjaśnia prowadzone przez policję postępowanie. W wyniku zdarzenia nikt nie ucierpiał. Dzieci wraz z opiekunami sprawnie opuściły klasy i budynek, powrócą do niego po zakończeniu akcji i ustąpieniu zadymienia.

Edukacja i sport
bieg_z_biało_czerwoną_fejs.jpeg
„1918 metrów - 100 biegaczy na 100 lecie” – weź udział w biegu innym niż wszystkie…

Bieżący rok jest Rokiem Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. W naszym mieście tę wyjątkową rocznicę obchodzić będziemy przez cały rok i na wiele różnych sposobów…

Rada Miejska
porządek sesji 3 maja 2018.jpeg
Porządek obrad uroczystej sesji w dniu 3 Maja 2018 r.

Uroczyście zapraszam na Sesję Rady Miejskiej w Przemyślu z okazji 227. rocznicy uchwalenia przez Sejm Wielki Rzeczypospolitej ustawy rządowej, pierwszej w Europie, historycznie nazwanej Konstytucją 3 Maja.

Sesja odbędzie się we czwartek, 3 maja tego roku o godzinie 12.30 w sali widowiskowej Zamku Kazimierzowskiego w Przemyślu, aleje XXV Polskiej Drużyny Strzeleckiej 1.

Organizacje pozarządowe
Szymek5.jpeg
W sobotę Gramy dla Szymona! Razem możemy powstrzymać śmierć, która próbuje go zabrać…

W najbliższą sobotę (28 kwietnia) już od godziny 8 rano, na Orliku znajdującym się przy akademiku Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej zmierzą się drużyny, których zawodnicy nie tylko świetnie kopią piłkę, ale przede wszystkim mają wielkie serca i kochają pomagać.

"Nasz Przemyśl"
Muszla św. Jakuba jako oznakowanie Drogi św. Jakuba..jpeg
Szlak Jakubowy

aut. Jakub Sadowy, „Nasz Przemyśl”, grudzień 2008 (Nr 51)

Od kilku lat na terenie naszego kraju prowadzone są działania zmierzające do odtworzenia polskiego fragmentu Drogi św. Jakuba - trasy łączącej się z europejską siecią szlaków  prowadzących do Santiago de Compostela w Hiszpanii. Miasto, w którym znajduje się grób św. Jakuba, w XII w. stało się jednym z najważniejszych, obok Jerozolimy i Rzymu, miejsc pielgrzymkowych dla chrześcijan. Na jednej z planowanych tras Szlaku Jakubowego w Polsce znalazł się również Przemyśl.

Strefa Przedsiębiorcy i Inwestora Zainwestuj w Przemyślu | Invest in Przemyśl

Inwestycje
remont_Rybi_1.jpeg
Ruszył remont Rybiego Placu

Ruszył remont największego parkingu w Przemyślu, zlokalizowanego na Rybim Placu. Wykonawca - Zakład Budowlano Instalacyjny Kowal s.c. - wszedł na plac budowy 3 kwietnia. Prace będą podzielone na dwa etapy, aby zapewnić funkcjonowanie parkingu podczas remontu nawierzchni. Ostateczny termin zakończenia prac to 31 maja br., jeśli jednak pozwoli na to pogoda powinien zakończyć się wcześniej.

Gospodarka
PARR foto.jpeg
Fundusz Usług Rozwojowych - kolejny ciekawy projekt Przemyskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A.

„Fundusz Usług Rozwojowych”, to projekt w ramach którego mikro, mali i średni przedsiębiorcy z terenu subregionu przemyskiego (miasto Przemyśl, powiat przemyski, powiat jarosławski, powiat przeworski i powiat lubaczowski) będą mogli uzyskać dofinansowanie na usługi rozwojowe, tj. m.in. na szkolenia, studia podyplomowe, doradztwo.

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl