1 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Aktualności
fot_Agata_Czereba (1).jpeg
Teraz 100, docelowo 600 nowych miejsc pracy. W Przemyślu może powstać wielka fabryka mebli

Zawsze warto walczyć do końca. Owa maksyma dotyczy właściwie każdego aspektu naszego życia. Zarówno małych, jak i dużych spraw… Także tych związanych z blisko sześćdziesięciotysięcznym miastem.

Kultura
Vanessa_6.jpeg
Ostatki na Zamku – Vanesa Harbek – Tanga Argentyńskie

Vanesa Harbek na scenie Zamku Kazimierzowskiego wystąpiła 25 lutego ze znakomitym zespołem w składzie: Krzysztof Brzeziński – instrumenty klawiszowe, Łukasz Gorczyca – gitara basowa, Tomek Dominik – perkusja. Koncert uświetnił występ pary sportowego tańca towarzyskiego klasy B Arkadiusz Winiarczyk i Wiktoria Rupar ze Szkoły Tańca „A-Z” Aleksandry Sołgi. Był jeszcze jeden bardzo miły akcent tego wieczoru – tort, który „wjechał” na scenę na koniec koncertu. Okazją do tego były 44. urodziny basisty Łukasza Gorczycy (kompozytora większości utworów prezentowanych podczas koncertu), który świętował ten dzień w naszym mieście.
 

Edukacja i Sport
Orlik (18).jpeg
Akademia Piłkarska Stali Rzeszów najlepsza w Orlik Winter Cup 2020

W niedzielę, 23 lutego br. w hali Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji najmłodsi adepci piłki nożnej z Przemyśla, Rzeszowa, Mielca, Jarosławia, Mościsk i Czerwonohradu walczyli o puchar Prezydenta Miasta Przemyśla w tegorocznej edycji turnieju Orlik Winter Cup 2020.

"Nasz Przemyśl"
03.jpeg
„Historia zatrzymana w kadrze” Galeria fotografii Muzeum Historii Miasta (26) „Fredreum” na Zamku (cz. 1)

aut. Jacek Błoński, „Nasz Przemyśl”, kwiecień 2011 (Nr 79)

Przeszło siedemdziesiąt pięć lat temu 8 marca 1936 r.  ubrane w eleganckie futra wytworne przemyskie damy w towarzystwie swoich poważnych mężów mozolnie wspinały się stromą ulicą Zamkową. W stronę wspaniale iluminowanego Zamku Kazimierzowskiego podążali również oficerowie przemyskiego garnizonu, prowadząc pod rękę damy w wytwornych i modnych kreacjach. W starym, królewskim „castrum”, w sali przemyskiego Teatru „Fredreum” na honorowych miejscach w centralnej części balkonu zasiedli już przedstawiciele władz miasta na czele z prezydentem Leonardem Chrzanowskim. Nieco dalej zajął miejsce gen. Wacław Scewola Wieczorkiewicz  dowódca X D.O.K. Przemyśl wraz z innymi ważnymi oficerami. Wszyscy tłumnie zebrani podziwiali wykonane na najwyższym poziomie dekoracje teatralne przez Władysława Królikiewicza do sztuki  autorstwa patrona towarzystwa Aleksandra Fredry „Damy i huzary” w reżyserii samego  ówczesnego prezesa Towarzystwa Juliusza Styfiego.

Strefa Przedsiębiorcy i Inwestora Zainwestuj w Przemyślu | Invest in Przemyśl

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl