16 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Aktualności
Agata_Czereba (30).jpeg
10. Urzędników odznaczonych Medalem za Długoletnią Służbę [ZDJĘCIA]

W piątek, 20 września br. dziesięciu pracowników Urzędu Miejskiego w Przemyślu otrzymało medale za długoletnią służbę państwową. Odznaczenia w stopniu złotym, nadane urzędnikom przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, wręczyli Wojewoda Podkarpacki Lucyna Podhalicz oraz Prezydent Miasta Przemyśla Wojciech Bakun.

 

 

Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej przemyscy urzędnicy zostali odznaczeni Medalami za Długoletnią Służbę. Prezydent Miasta Przemyśla oraz Wicewojewoda pogratulowali wyróżnionym i podziękował im za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej w służbie Państwa.

 

Złote medale za Długoletnią Służbę otrzymali: Bożena Dobiszewska, Kazimiera Hajduk, Renata Kochanowicz, Zbigniew Mardosiewicz, Arkadiusz Mazur, Zbigniew Napora, Mieczysław Paczkowski, Beata Tomaszewska, Zofia Wojdylak-Sputowska oraz Bogusława Wołoszyn.

 

 

Gratulujemy!

 

Edukacja i Sport
FB_wydarzenie_Obszar roboczy 1.jpeg
Przemyśl pnie się w górę! Drugi tydzień rowerowej rywalizacji.

Organizatorzy Rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski podsumowali drugi tydzień zmagań rowerzystów z 23 miast. Dobra i budująca wiadomość jest taka, że nasze miasto powoli, ale sukcesywnie pnie się do góry w klasyfikacji. Do niedawna zajmowaliśmy 7 miejsce, ale dzisiaj jesteśmy już o pozycję wyżej i zbliżamy się do Ostrowca Świętokrzyskiego, który jest na miejscu 5.

Organizacje pozarządowe
sprzątanie_1.jpeg
Dbajmy o nasze lasy i parki

Lasy to nie tylko zielone płuca naszej planety, to także schronienie dla dzikich zwierząt, miejsce gdzie wybieramy się na piesze wycieczki, zbieramy grzyby. Niby każdy to wie, dlaczego więc wciąż napotykamy wśród drzew dzikie wysypiska, wyrzucone butelki, gruz z budowy - słowem wszystko to co powinno znaleźć się na wysypisku śmieci? Akcje takie jak "Sprzątanie świata" mają służyć temu, aby edukować młodych ludzi, a przez to nas wszystkich, a przy okazji pozbyć się z lasów, nabrzeży rzek i terenów zielonych tego co pozostawiają tam ludzie. 20 września w czasie kiedy trwa "Sprzątanie świata" 430 nadleśnictw w całej Polsce przeprowadziło akcję ekologiczną #sprzątaMY! zainicjowaną przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę. W tym gronie znalazło się oczywiście także Nadleśnictwo Krasiczyn.

"Nasz Przemyśl"
bez tytułu 2.jpeg
Wielka manifestacja roku 1982 przy Kamiennym Moście

aut. Jacek Błoński, „Nasz Przemyśl”, wrzesień 2010 (Nr 72)

Dwadzieścia osiem lat temu we wtorek 31 sierpnia 1982 roku w wielu polskich miastach wbrew woli gen. Wojciecha Jaruzelskiego i WRON (Wojskowa Rada Ocalenia Narodowego) Polacy postanowili uczcić drugą rocznicę porozumień sierpniowych. W kościołach podczas uroczystych mszy świętych modlono się „o Ojczyznę wolną”, a także za dusze zamordowanych  górników i innych ofiar krwawych represji  ze strony SB i MO. Pamiętano również o tysiącach ludzi, którzy ośmielili przeciwstawić słowo i ideały wolności i demokracji przeciw czołgom i zomowskim pałkom.

Strefa Przedsiębiorcy i Inwestora Zainwestuj w Przemyślu | Invest in Przemyśl

Gospodarka
śmieci.jpeg
Komunikat dla przedsiębiorców składających deklaracje o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi z nieruchomości niezamieszkałych

Mając na uwadze nowelizację ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2018r., poz. 1454 t.j.) Prezydent Miasta Przemyśla informuje, że w myśl przepisu art. 6c ust. 2c w/w ustawy  przystąpienie właściciela nieruchomości niezamieszkałej do zorganizowanego przez gminę systemu gospodarowania odpadami komunalnymi jest dobrowolne i następuje na podstawie zgody właściciela nieruchomości wyrażonej w formie pisemnej.

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl