-2 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Aktualności
Uroczystość otwarcia ulicy i tabliczki z nazwą: na zdjęciu Burmistrz Michael Dreier oraz Janusz Bugaj Prezes Towarzystwa Przyjaciół Paderborn-Przemyśl , jego zastępczyni Erika Kaiser oraz inni członkowie Towarzystwa. Trzymają flagę Przemyśla
Przemyśl ma swoją ulicę w Paderborn!

W środę 12 stycznia br., w samo południe burmistrz naszego partnerskiego Paderborn Michael Dreier otworzył uliczkę z nazwą „Przemyśl-Weg”. Droga znajduje się bezpośrednio za halą Paderhalle w centrum Paderborn i w bezpośrednim sąsiedztwie nowo otwartej promenady „Belleville”. Tablicę z nazwą ulicy burmistrz odsłonił w towarzystwie Janusza Bugaja, Prezesa Towarzystwa Przyjaciół Paderborn-Przemyśl, jego zastępczyni Eriki Kaiser oraz innych członków Towarzystwa.

Kultura
Tre Voci z zespołem na scenie
Koncert Noworoczny - Tre Voci "Wśród gwiazd" [relacja]

Pierwszy w nowym, artystycznym roku koncert (14 stycznia) w Przemyskim Centrum Kultury i Nauki ZAMEK zrealizowany został z dużym rozmachem i poczuciem smaku. W programie – jak przystało na początek karnawału – znalazły się największe przeboje muzyki filmowej, musicalowej i pop operowej. Znakomite wykonanie tych utworów zapewnili wspaniali artyści: Woytek Soko Sokolnicki, Mikołaj Adamczak i Miłosz Gałaj, czyli TRE VOCI - Tenorzy Nowej Generacji. Od 2015 roku z powodzeniem wprowadzają pop-operę (classical crossover) na polską scenę muzyczną.

Edukacja i sport
Plakat zapowiadający warsztaty z grafikami łyżwiarzy trzymających pędzel i ołówek
Warsztaty plastyczne "Młodego Twórcy"

Centrum Kulturalne w Przemyślu zaprasza dzieci i młodzież w wieku od 7 do 19 lat na warsztaty plastyczne "Młodego Twórcy".

Organizacje pozarządowe
Laureaci na scenie
Kapituła XVII Europejskiego Salonu Sukcesu wręczyła swoje wyróżnienia

Scena Zamku Kazimierzowskiego 15 stycznia br. była świadkiem kolejnego, już 17. Europejskiego Salonu Sukcesu, połączonego z Opłatkiem Wielokulturowym. W czasie tego wydarzenia poznaliśmy tegorocznych laureatów tytułu "Lider Sukcesu" oraz specjalnego wyróżnienia "Laur Terra Premisliensis". Sala widowiskowa zgromadziła wielu znamienitych gości: JE Abpa Adama Szala Metropolitę Przemyskiego, Wikariusza Generalnego Archidiecezji Przemysko-Warszawskiej w Polsce ks. Mitrata Bogdana Stepana, Ks. Prof. ppłk. Jerzego Mokrauza – dziekana Wojsk Specjalnych obrządku prawosławnego, Posła na Sejm RP Marka Rząsę, Wicemarszałka Województwa Podkarpackiego Piotra Pilcha, Starostę Przemyskiego Jana Pączka i Wicestarostę Przemyskiego Marka Kudłę, wójtów Gmin Medyka oraz Dynów.

"Nasz Przemyśl"
Defilada 24 Pułku Ułanów w Kraśniku
Z SIODEŁ Mości Panowie!

aut. Lucjan Fac, „Nasz Przemyśl”, grudzień 2011 (Nr 87)

W żadnym z krajów kawaleria nie miała tak wielkiego wpływu na jego historię i nie cieszyła się taką estymą jak w Polsce.

Strefa Przedsiębiorcy i Inwestora Zainwestuj w Przemyślu | Invest in Przemyśl

Inwestycje
Testowany w Przemyślu autobus MAN na terenie zajezdni MZK
Testujemy kolejny autobus elektryczny

Po testowanym kilka miesięcy temu elektrycznym Solarisie, przyszedł czas na sprawdzenie innej marki autobusów, które mogłyby w niedalekiej przyszłości obsługiwać pasażerów w Przemyślu. Tym razem był był to autobus Marki MAN Lions City. Co ciekawe ze stolicy do naszego miasta przejechał na jednym ładowaniu. 

Gospodarka
restauracja.jpeg
UWAGA! W dniu 31.01.2022 r. upływa termin do złożenia oświadczenia o wartości sprzedaży i dokonania opłaty za korzystanie z zezwolenia na sprzedaż alkoholu.

Prezydent Miasta Przemyśla przypomina przedsiębiorcom, prowadzącym sprzedaż napojów alkoholowych, iż w dniu 31 stycznia 2022 r. upływa termin do złożenia pisemnego oświadczenia o wartości sprzedaży poszczególnych rodzajów napojów alkoholowych w punkcie sprzedaży w roku poprzednim...