-2 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Aktualności
fot. Agata Czereba (1).jpeg
Dziś Światowy Dzień Celnictwa – życzenia od Prezydenta Miasta Przemyśla

26 stycznia – już od 38 lat – przypada Światowy Dzień Celnictwa. Z tej okazji wszystkim funkcjonariuszom oraz pracownikom cywilnym składam najserdeczniejsze życzenia samych sukcesów w wykonywaniu tej – jakże trudnej i odpowiedzialnej – misji.

Kultura
rocznik historia gł.jpeg
Kolejny tom „Rocznika Przemyskiego”

Przemyskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk swoją działalność w ubiegłym roku podsumowało publikacją „Rocznika Przemyskiego”. To już 56. tom tego zasłużonego, interdyscyplinarnego czasopisma naukowego.

Organizacje pozarządowe
pixabay.com.jpeg
Transport osób mających trudności w samodzielnym dotarciu do punktów szczepień

Prezydent Miasta Przemyśla informuje osoby, które zapisały się na szczepienia przeciw COVID-19, ale mają trudności z samodzielnym dotarciem do punktów szczepień, iż mogą skorzystać z bezpłatnego transportu organizowanego przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Przemyślu.

"Nasz Przemyśl"
Defilada 24 Pułku Ułanów w Kraśniku
Z SIODEŁ Mości Panowie!

aut. Lucjan Fac, „Nasz Przemyśl”, grudzień 2011 (Nr 87)

W żadnym z krajów kawaleria nie miała tak wielkiego wpływu na jego historię i nie cieszyła się taką estymą jak w Polsce.

Strefa Przedsiębiorcy i Inwestora Zainwestuj w Przemyślu | Invest in Przemyśl

Inwestycje
B4.jpeg
Ukończono kolejną inwestycję w ramach BO2020 na Osiedlu nr 8 ,,Rogozińskiego"

W ubiegłym tygodniu zakończono prace i oddano do użytku kolejną inwestycję w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Przemyśla 2020. Inwestycja pt. ,,Górka saneczkowa nad Sanem" zlokalizowana jest przy Wybrzeżu Ferdynanda Focha w bezpośrednim sąsiedztwie niedawno oddanej do użytku inwestycji pt. ,,Urządzenia do Street Workout - dbanie o zdrowie i doskonalenie sprawności fizycznej dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych" i ścieżki pieszo-rowerowej.

Gospodarka
biuro rzeczy znalezionych 1.jpeg
Biuro Rzeczy Znalezionych w Przemyślu

W 2020 r. do Biura Rzeczy Znalezionych w Przemyślu przyjęto na przechowanie 28 zgubionych rzeczy. Rok wcześniej było ich 23. Wśród zagubionych przedmiotów najczęściej zdarzają się: telefony komórkowe, rowery, klucze oraz portfele z zawartością.