23 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Aktualności
brzezinski_002a.jpeg
Zmarł prof. Zbigniew Brzeziński

Rano 27 maja dotarła do Polski informacja o śmierci prof. Zbigniewa Brzezińskiego, w świecie znanego, jako wybitny i wpływowy politolog, były szef Rady Bezpieczeństwa Narodowego w ekipie prezydenta Jimmy’ego Cartera (1977 – 1981). Z Polską oraz Przemyślem był związany w dzieciństwie, ale nigdy nie zapomniał o ojczystym kraju. Uchwałą z dnia 3 lipca 1990 r. Rada Miejska w Przemyślu nadała prof. Zbigniewowi Brzezińskiemu tytuł Honorowego Obywatela Miasta Przemyśla, otwierając tym samym listę osób wyróżnionych tym tytułem w demokratycznej Polsce.

Edukacja i sport
perły samorządu.jpeg
Przemyśl wyróżniony w kategorii „Aktywizacja sportowa dzieci i młodzieży”

25 maja odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród Dziennika Gazety Prawnej. Po raz pierwszy w pięcioletniej historii plebiscytu, uroczystość została zorganizowana poza Warszawą. Tym razem „Perły Samorządu” przyznawano w Gdyni, w gmachu tamtejszego Muzeum Emigracji.

Rada Miejska
Posiedzenie Komisji Edukacji

Posiedzenie Komisji Edukacji Rady Miejskiej w Przemyślu odbędzie się w dniu 8.06.2017 r. o godz. 17.00 - w sali Nr 10 budynku Pałacu Lubomirskich, ul. Książąt Lubomirskich 6, w Państwowej Wyższej Szkole Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu.

"Nasz Przemyśl"
Kopiec Tatarski. Fot. Dariusz Hop.jpeg
Przemyskie dzielnice i ich tajemnice. ZNIESIENIE

aut. Dariusz Hop, „Nasz Przemyśl”, maj 2007 (Nr 32)

 

Zniesienie trudno nazwać typową dzielnicą chociażby z tego powodu, że znajduje się tam niewiele domów. Zobaczymy tam natomiast tajemniczy Kopiec Tatarski, XIX-wieczne forty i największą inwestycję ostatnich lat – stok narciarski. Górujące nad całym miastem położenie i przepiękna panorama sprawiają, że Zniesienie jest bardzo atrakcyjnym zakątkiem naszego miasta. Było takim już w XIX wieku, gdy przemyślanie, podobnie jak dzisiaj, chętnie odwiedzali to widokowe wzgórze.  

Strefa Przedsiębiorcy i Inwestora Zainwestuj w Przemyślu | Invest in Przemyśl

Inwestycje
Kmiecie_wstęp.jpeg
Park sportowo – rekreacyjny Kmiecie oficjalnie otwarty

20 kwietnia br. odbyło się oficjalne otwarcie Parku sportowo – rekreacyjnego Kmiecie, inwestycji zrealizowanej w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Przemyśla na 2016 rok.  Prace budowlane zakończyły się jeszcze w ubiegłym roku, jednak dopiero teraz aura pozwoliła na krótką uroczystość, na którą zaprosił dzieci i młodzież z pobliskich placówek oświatowych i władze miasta Zarząd Osiedla „Kmiecie”.

Gospodarka
UWAGA! W dniu 31.05.2017r. upływa termin do dokonania opłaty za korzystanie z zezwolenia na sprzedaż alkoholu

Prezydent Miasta Przemyśla przypomina przedsiębiorcom, prowadzącym sprzedaż napojów alkoholowych, iż w dniu 31 maja 2017r. upływa termin do dokonania opłaty za korzystanie z zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych.