9.8 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Aktualności
Dirt.jpeg
Majówka 2017 w Przemyślu, czyli przygotuj się na rowerowe szaleństwo!

Co roku Bike Town Przemyśl przyciąga do rowerowej stolicy Podkarpacia grono zapalonych bikerów. Dla wielu osób Majówka w Przemyślu to już stały punkt corocznych wypadów. Dla tych, którzy na festiwal wybiorą się po raz pierwszy, czeka spora dawka adrenaliny. Pewne jest, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Kultura
DSCF8481_(2000_x_1500).jpeg
21 kwietnia 2017 r. - DZIEŃ AMERYKAŃSKI na Zamku Kazimierzowskim

Kulturalny, południowo-wschodni zaułek Polski tego dnia „opanowany” został przez Amerykanów. Zaczęło się o godz. 12.00 w Galerii ZAMEK od wernisażu wystawy fotografii „GRAND CANYON COLORADO OCZAMI POLSKICH KAJAKARZY”...

 

Edukacja i sport
Plakat_Rower_Pomaga_2017_Przemysl.jpeg
Po raz pierwszy u nas! Zbieramy kilometry – rozdajemy rowery dzieciom z Przemyśla!

Wszystkich rowerzystów - tych małych i tych dużych… Tych, co przemierzają na swoim rowerze dalekie trasy i tych, którzy jeżdżą rekreacyjnie po naszych miejskich ścieżkach rowerowych gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w akcji „Rower pomaga”!

Akcji tej przyświeca wyjątkowo szczytny cel - za każde wyjeżdżone 30.000 kilometrów, zostanie przekazany rower dla dzieci z przemyskich domów dziecka.

Rada Miejska
Porządek obrad XL (40) sesji Rady Miejskiej w Przemyślu zwołanej na dzień 27 kwietnia 2017 r.

Uprzejmie zapraszam na XL (40) sesję Rady Miejskiej w Przemyślu, która odbędzie się w dniu 27 kwietnia 2017 r. (czwartek) o godz. 9.00 w sali obrad nr 18 Urzędu Miejskiego w Przemyślu, Rynek 1.

Organizacje pozarządowe
dzień flagi.jpeg
„ROWEREM Z BIAŁO-CZERWONĄ”

We wtorek, 2 maja obchodzimy Dzień Flagi. Aby godnie uczcić ten wyjątkowy dzień i jednocześnie umożliwić aktywną integrację wszystkim miłośnikom turystyki rowerowej przemyski Oddział PTTK im. dr M. Orłowicza przy współpracy Urzędu Miejskiego w Przemyślu organizuje rodzinny rajd rowerowy „ROWEREM Z BIAŁO-CZERWONĄ”.

"Nasz Przemyśl"
Piechota honvedów odpiera atak kozaków.jpeg
Przemyskie lwy obrońcy „Bramy Węgier”

aut. Jacek Błoński, „Nasz Przemyśl”, kwiecień 2007 (Nr 31)

Podczas zwiedzania stolicy Węgier – Budapesztu uwagę turysty zwraca monumentalny pomnik lwa nad brzegiem modrego Dunaju. Pomnik ten znajduje się w części miasta zwanej Budą, nieopodal słynnego mostu Małgorzaty. Na cokole monumentu umieszczono napis: „Przemyśl 1914-1915”. Po drugiej stronie umieszczono inną inskrypcję: „Walczyli jak lwy w Bramie Węgier. Niech przykład ich będzie wieczny”. Potężna figura przemyskiego lwa przypomina potomkom węgierskich honvedów z 23 dywizji o tysiącach zabitych żołnierzach, którzy oddali swe życie w obronie Przemyśla- bramy do ich ojczyzny. Pomnik został zlokalizowany przed domem ich dowódcy, zastępcy komendanta Twierdzy Przemyśl w czasie I i II oblężenia Arpada Tamásyego. Uroczyste odsłonięcie monumentu miało miejsce w 1932 roku.

Strefa Przedsiębiorcy i Inwestora Zainwestuj w Przemyślu | Invest in Przemyśl

Inwestycje
Kmiecie_wstęp.jpeg
Park sportowo – rekreacyjny Kmiecie oficjalnie otwarty

20 kwietnia br. odbyło się oficjalne otwarcie Parku sportowo – rekreacyjnego Kmiecie, inwestycji zrealizowanej w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Przemyśla na 2016 rok.  Prace budowlane zakończyły się jeszcze w ubiegłym roku, jednak dopiero teraz aura pozwoliła na krótką uroczystość, na którą zaprosił dzieci i młodzież z pobliskich placówek oświatowych i władze miasta Zarząd Osiedla „Kmiecie”.

Gospodarka
objazd_rowerowy_wstęp.jpeg
Wosenny objazd rowerowy miasta

Po raz pierwszy w tym roku (10 kwietnia br.) zorganizowany został rowerowy objazd miasta, podczas którego Prezydent Robert Choma i pracownicy niektórych podległych służb sprawdzają jak zawsze stan czystości, zgłaszane do władz przez mieszkańców uwagi i wizytują tereny prowadzonych inwestycji. Tradycyjnie początek objazdu to ścieżka rowerowa nad Sanem, która powstała w ramach Tras Rowerowych Polski Wschodniej.