14 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Kultura
pazdziernika-2019-plakat-Sztywny-P gł.jpeg
Legenda polskiego rocka akustycznie - Sztywny Pal Azji już w październiku na Zamku Kazimierzowskim! Zapraszamy!

W imieniu Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki Zamek zapraszamy wszystkich fanów starego, dobrego, polskiego rocka na koncert jednego z najpopularniejszych reprezentantów rodzimej sceny muzycznej – zespołu Sztywny Pal Azji. Twórcy takich przebojów, jak „Spotkanie z…” oraz „Wieża radości, wieża samotności” zagrają dla Państwa (akustycznie) 19 października o godzinie 19.00 w sali widowiskowej Zamku Kazimierzowskiego w Przemyślu.

Edukacja i Sport
FB_wydarzenie_Obszar roboczy 1.jpeg
Przemyśl pnie się w górę! Drugi tydzień rowerowej rywalizacji.

Organizatorzy Rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski podsumowali drugi tydzień zmagań rowerzystów z 23 miast. Dobra i budująca wiadomość jest taka, że nasze miasto powoli, ale sukcesywnie pnie się do góry w klasyfikacji. Do niedawna zajmowaliśmy 7 miejsce, ale dzisiaj jesteśmy już o pozycję wyżej i zbliżamy się do Ostrowca Świętokrzyskiego, który jest na miejscu 5.

Organizacje pozarządowe
eko_akcja_1.jpeg
Podsumowanie ekologicznej akcji TPPiR

Po raz dziewiąty Towarzystwo Przyjaciół Przemyśla i Regionu zaprosiła młodzież przemyskich szkół i wszystkich mieszkańców do udziału w akcji "Zamieniamy makulaturę, szkło, plastiki i elektrośmieci na witaminy dla młodzieży i dzieci". Happening odbywał się zwykle na wiosnę, tym razem jednak organizatorzy, których wspierał Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska UM, postanowili tą rozpoznawalną już w mieście imprezą, pożegnać lato. I jak widać po ilości zebranych odpadów, przemyślanie chętnie włączyli się w tę coroczną akcję. Zebrano podczas niej 32 752 kg elektrośmieci, makulatury, butelek plastikowych, baterii. Patronat Honorowy nad akcją objął Prezydent Miasta Przemyśla Pan Wojciech Bakun.

"Nasz Przemyśl"
bez tytułu 2.jpeg
Wielka manifestacja roku 1982 przy Kamiennym Moście

aut. Jacek Błoński, „Nasz Przemyśl”, wrzesień 2010 (Nr 72)

Dwadzieścia osiem lat temu we wtorek 31 sierpnia 1982 roku w wielu polskich miastach wbrew woli gen. Wojciecha Jaruzelskiego i WRON (Wojskowa Rada Ocalenia Narodowego) Polacy postanowili uczcić drugą rocznicę porozumień sierpniowych. W kościołach podczas uroczystych mszy świętych modlono się „o Ojczyznę wolną”, a także za dusze zamordowanych  górników i innych ofiar krwawych represji  ze strony SB i MO. Pamiętano również o tysiącach ludzi, którzy ośmielili przeciwstawić słowo i ideały wolności i demokracji przeciw czołgom i zomowskim pałkom.

Strefa Przedsiębiorcy i Inwestora Zainwestuj w Przemyślu | Invest in Przemyśl

Gospodarka
śmieci.jpeg
UWAGA! Zmiana terminu wnoszenia deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi

W związku z nowelizacją ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2018r., poz. 1454 t.j.) Prezydent Miasta Przemyśla informuje, że z dniem 6 września 2019 r. zmianie uległ termin wnoszenia zmian do deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Zgodnie z przepisem art. 6m ust. 2 cyt. wyżej ustawy w przypadku zmiany danych będących podstawą ustalenia wysokości należnej opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi lub określonej w deklaracji ilości odpadów komunalnych, powstających na danej nieruchomości, właściciel nieruchomości jest obowiązany złożyć nową deklarację w terminie do 10 dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym nastąpiła zmiana.

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl