3 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Aktualności
pen-631321_1920.jpeg
Sprostowanie do artykułu „Nagrody i stypendia dla najlepszych” (Życie Podkarpackie z dn. 5 lutego br.)

Relacja z XII Gali Sportu Młodzieżowego Województwa Podkarpackiego, która ukazała się w „Życiu Podkarpackim” z 5 lutego (nr 5, s. 32, „Nagrody i stypendia dla najlepszych”, a także w wydaniu internetowym, kończy się stwierdzeniem tyleż dobitnym,
co nieprawdziwym.

Kultura
Eleni (gł.).jpeg
„Troszeczkę ziemi, troszeczkę słońca” – Eleni zaczarowała przemyską publiczność

Helena Dzokalub Tzoka z domu Milopulos, powszechnie znana jako Eleni to polska piosenkarka pochodzenia greckiego. Jest jedną z najpopularniejszych artystek w naszym kraju. Jej piosenki nucą całe pokolenia. Jest w nich mnóstwo miłości, radości i pogody ducha. Gdy wychodzi na scenę, to jakby zaświeciło ciepłe, greckie słońce.

Edukacja i Sport
dzień otwarty2.jpeg
Dzień Otwarty w Szkole Podstawowej nr 16 z Oddziałami Integracyjnymi im. Orląt Lwowskich - „Walentynki z Rodziną”

W dniu 14 lutego 2020 r. Szkoła Podstawowa nr 16 z Oddziałami Integracyjnymi im. Orląt Lwowskich otworzyła swoje podwoje dla przyszłych uczniów. W walentynkowym nastroju powitano rodziców i ich dzieci, które  w roku szkolnym 2020/2021 rozpoczną naukę w klasach pierwszych.

Organizacje pozarządowe
ipn.jpeg
IX edycja Nagrody Honorowej IPN „Świadek Historii” - zgłoś swojego kandydata

Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie ogłasza nabór kandydatów do IX edycji Nagrody Honorowej IPN „Świadek Historii”. To wyróżnienie honorowe, przyznawane jest raz w roku instytucjom, organizacjom i osobom fizycznym szczególnie zasłużonym dla upamiętniania historii Narodu Polskiego oraz wspierającym pion edukacyjny Instytutu Pamięci Narodowej - Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, w realizacji ustawowej działalności w obszarach edukacyjnym, naukowym i wydawniczym w poszczególnych regionach kraju. 

"Nasz Przemyśl"
04.jpeg
Bohaterski Feldfebel

aut. Jacek Błoński, „Nasz Przemyśl”, marzec 2011 (Nr 78)

Podczas zmagań wielkich armii o przemyską twierdzę, gdy dziesiątki tysięcy żołnierzy próbowało pozabijać się wzajemnie w imię imperiów i cesarzy, wielu z nich stawało się bohaterami, dokonując czynów godnych herosów z legend i mitów. Większość z nich pozostało anonimowymi, a ich odwaga i historia poszły w zapomnienie. Niekiedy pozostały komunikaty w gazetach wydawanych w Twierdzy o przyznanych pośmiertnie orderach i medalach. Czasem czytając starą gazetę lub pożółkły pamiętnik weterana walk o forty przemyskie, odnajdziemy wzmiankę o zapomnianym żołnierzu-bohaterze. Krótki tekst skreślony ręką szczęśliwca, któremu udało się przeżyć, jest zazwyczaj jedynym dowodem losów prawdziwych ludzi z krwi i kości. Zapomniana opowieść jest tylko cieniem walk, śmierci i tragedii tamtych czasów, gdy czasem zwykły szewc lub chłop zostawał bohaterem, a dumny, zawodowy oficer okazywał się tchórzem.

Strefa Przedsiębiorcy i Inwestora Zainwestuj w Przemyślu | Invest in Przemyśl

Inwestycje
rozwój lokalny_4.jpeg
Pracujemy nad przemyskim projektem zgłoszonym do Programu Rozwój Lokalny

Trwają intensywne prace zmierzające do przygotowania ostatecznej propozycji projektu, który zgłosimy do Programu Rozwój Lokalny. Podczas II etapu Programu wszystkie miasta, które zakwalifikowały się do niego, współpracują z wyznaczonymi ekspertami - doradcami ze Związku Miast Polskich. Dyskusje zespołu urzędników i zaproszonych na spotkania przedstawicieli innych organizacji i instytucji odbywają się przy zastosowaniu narzędzi do analizy potrzeb mieszkańców Przemyśla i pozwolą określić najważniejsze problemy miasta. 14 lutego odbyło się drugie, kolejne spotkanie zespołu, a do czasu zakończenia tego etapu prac (lipiec br.) planowane są liczne kolejne.

Gospodarka
norway.jpeg
Fundusze Norweskie - Rozwój przedsiębiorczości i innowacje w ramach Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021

W imieniu Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego informujemy, że do wtorku, 31 marca br. trwa nabór w ramach Funduszy Norweskich dot. Rozwoju Przedsiębiorczości i Innowacji w ramach Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021.

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl