8.4 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Aktualności
Konferencja_Bike_1.jpeg
Zaproszenie na Bike Town!

Zastępca prezydenta miasta Grzegorz Hayder, przedstawiciel Fundacji Azymut Waldemar Hryniszyn, Maciej Kucbora z Veloprojekt oraz Rafał Kwiatkowski - dyrektor komercyjny Orange Polska spotkali się dziś rano z dziennikarzami na przemyskim rynku, aby opowiedzieć o oczekiwanym przez mieszkańców i fanów sportów rowerowych wydarzeniu, jakim niewątpliwie jest zbliżający się wielkimi krokami festiwal rowerowy BIKE TOWN Przemyśl 2017.

Kultura
koncert_wiosenny_1.jpeg
Koncert wiosenny na Zamku Kazimierzowskim

KONCERT WIOSENNY - 23 kwietnia 2017 r.

Kolejnym, muzycznym wydarzeniem wiosny 2017 roku na Zamku Kazimierzowskiego był KONCERT WIOSENNY w wykonaniu Przemyskiego Big-Bandu pod dyrekcją Antoniego Gurana oraz solistów: Aleksandry Bernatek, Marii Feduniewicz, Kacpra Batora i Dawida Suliby z Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. A. Malawskiego w Przemyślu. W wykonaniu tej grupy artystów usłyszeliśmy przeboje muzyki rozrywkowej, musicalowej i filmowej. Artystyczny nastrój tego wieczoru podkreśliły i swym tanecznym kunsztem ubogaciły występy tancerzy ze Szkoły Tańca „A-Z”.  Program prowadził Jan Miszczak.
 

Rada Miejska
Porządek obrad XL (40) sesji Rady Miejskiej w Przemyślu zwołanej na dzień 27 kwietnia 2017 r.

Uprzejmie zapraszam na XL (40) sesję Rady Miejskiej w Przemyślu, która odbędzie się w dniu 27 kwietnia 2017 r. (czwartek) o godz. 9.00 w sali obrad nr 18 Urzędu Miejskiego w Przemyślu, Rynek 1.

Organizacje pozarządowe
pola_nadziei_wstęp.jpeg
II Przemyskie Pola Nadziei

Rycerskie i Szpitalne Bractwo Świętego Łazarza z Jerozolimy - Stowarzyszenie Katolickie jest organizatorem II Przemyskich Pól Nadziei, które odbędą się 29 i 30 kwietnia br. Wydarzeniu patronuje Prezydent Miasta Przemyśla oraz Radio FARA.

"Nasz Przemyśl"
Fragment Fortu VI Iwanowa Góra (Helicha).jpeg
Czarny szlak forteczny

aut. Jakub Sadowy, „Nasz Przemyśl”, maj 2007 (Nr 32)

 

Czarny szlak forteczny, podobnie jak pozostałe piesze szlaki turystyczne okolic Przemyśla, jest szlakiem górskim. Prawie w całości znajduje się poza granicami administracyjnymi miasta w ich obecnym kształcie. Jedynie krótki fragment szlaku prowadzi położoną na peryferiach ulicą Obronną (boczna Wysockiego). Jako szlak łączący forty pierścienia zewnętrznego Twierdzy Przemyśl ma jednak duże znaczenie turystyczne.

Strefa Przedsiębiorcy i Inwestora Zainwestuj w Przemyślu | Invest in Przemyśl

Inwestycje
Dni_Otwarte_funduszy_wstęp.jpeg
Dni otwarte Funduszy Euriopejskich w Twierdzy Przemyśl

Dni Otwarte Funduszy Europejskich to impreza o charakterze ogólnopolskim, która w tym roku trwa trzy dni tj. od 18-20 maja br.  W ramach akcji beneficjenci projektu zrealizowanego przez Związek Gmin Fortecznych Twierdzy Przemyśl udostępnią dla wszystkich zainteresowanych obiekty objęte projektem w ciekawy, przyciągający uwagę  sposób. Dla uczestników akcji zaplanowane są trzy rajdy w: rowerowy, pieszy oraz rowerowo- pieszo - kajakowy. Ponadto będzie możliwość zwiedzenia piwnic Pałacu Humnickich w Birczy, zespołu dworskiego w Babicach i zespołu koszarowego w Siedliskach.

Serdecznie zapraszamy do udziału w przedsięwzięciu.

Gospodarka
DSC_7553.jpeg
Park kulturowy formą ochrony i zarządzania dziedzictwem

Utworzenie parku kulturowego to dość skomplikowana procedura, wymaga ona bowiem ścisłej współpracy organów gminy z wojewódzkim konserwatorem zabytków. Z pewnością obciążająca jest konieczność obligatoryjnego sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru parku kulturowego, co faktycznie dla gminy jest kosztowne i czasochłonne… Jednak czy nie warto taki park kulturowy jednak utworzyć, aby ochronić bezcenne zabytki naszego miasta?