15 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Aktualności
DSC_2358_kolorowanka.jpeg
Pokoloruj Przemyśl. Nasze nowe wydawnictwo.

Zwiedzać Przemyśl można na wiele sposobów. Tym razem zachęcamy do tego najmłodszych, którzy już mogą cieszyć się kolorowanką, dzięki której nie tylko spędzą czas bawiąc się, ale także poznając nasze miasto. "Z misiem i kredkami po Przemyślu" to kolorowa wycieczka po wybranych miejscach nadsańskiego grodu. W wyjątkowe miejsca zabierze nas sympatyczny miś a plan miasta pokaże gdzie jesteś!

Kultura
Łukasz Orbitowski podczas rozmowy z czytelnikami
14. Bieszczadzkie lato z książką i rozmową w Przemyskiej Bibliotece Publicznej

Spotkania autorskie odbywające się podczas Bieszczadzkiego Lata z Książką, obok sal przemyskiego Zamku, zawitały także do Przemyskiej Biblioteki Publicznej. To było prawdziwe święto rozmowy, anegdoty i literatury od kuchni. 11 i 12 czerwca odbyły się tutaj aż cztery spotkania autorskie, których bohaterami byli: pisarz Łukasz Orbitowski, językoznawca prof. Jerzy Bralczyk, felietonista Michał Ogórek i rysownik Henryk Sawka oraz malarz i plakacista Rafał Olbiński. Festiwal, który na dobre zadomowił się nad Sanem, zorganizowało Wydawnictwo Bosz.

Edukacja i sport
Podkarpacka Liga Rowerowa_wtęp.jpeg
Podkarpacka Liga Rowerowa na przemyskim stoku

Niezwykła impreza rowerowa, czyli Podkarpacka Liga Rowerowa w formule XC już w najbliższą sobotę (19 czerwca) na przemyskim stoku narciarskim! Do organizatorów Przemyskiego Towarzystwa Cyklistów wpłynęło już 115 zgłoszeń od uczestników, a więc zawody zapowiadają się na bardzo ciekawą i zaciętą rywalizację. Imprezę swoim patronatem objął Prezydent Miasta Wojciech Bakun, który już otrzymał od Prezesa PTC Grzegorza Michalskiego pamiątkową koszulkę i zaprasza wszystkich mieszkańców do kibicowania. Wydarzenie wspiera również gospodarz przemyskiego stoku narciarskiego Przemyski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Organizacje pozarządowe
Medal VI Integracyjnej Olimpiady Sportowej
VI Integracyjna Olimpiada Sportowa

W VI Integracyjnej Olimpiadzie Sportowej wzięła udział rekordowa liczba uczestników - ponad 120 dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego Nr 1, a także Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Przemyślu, Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Heleny Modrzejewskiej oraz Szkoły Podstawowej Nr 15. Różnorodne dyscypliny sportowe, w których rywalizowała młodzież przemyskich szkół rozegrane zostały w hali sportowej POSiR 8 czerwca. W uroczystym zakończeniu Olimpiady wzięli udział m.in. Prezydent Miasta Przemyśla Wojciech Bakun, który również objął wydarzenie swoim patronatem, Zastępca Prezydenta Bogusław Świeży, Przewodniczący Rady Miejskiej Maciej Kamiński.

"Nasz Przemyśl"
Defilada 24 Pułku Ułanów w Kraśniku
Z SIODEŁ Mości Panowie!

aut. Lucjan Fac, „Nasz Przemyśl”, grudzień 2011 (Nr 87)

W żadnym z krajów kawaleria nie miała tak wielkiego wpływu na jego historię i nie cieszyła się taką estymą jak w Polsce.

Strefa Przedsiębiorcy i Inwestora Zainwestuj w Przemyślu | Invest in Przemyśl

Inwestycje
crosswalk-3712127_1920.jpeg
Najbliższe plany remontowe Zarządu Dróg Miejskich

Przemyski Zarząd Dróg Miejskich w najbliższych tygodniach planuje rozpoczęcie kilku projektów remontowo - inwestycyjnych na naszych drogach. Największe i najdroższe zdanie to przebudowa ulicy Mierosławskiego. W II połowie czerwca rozpocznie się także znakowanie poziome ulic w Przemyślu.