1 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Aktualności
fot. Agata Czereba (1).jpeg
Udekorujmy wspólnie choinkę na przemyskim Rynku

W ubiegłym tygodniu w sercu Przemyśla stanęła piękna, ogromna choinka. Drzewko, zdobiące Rynek Starego Miasta rozświetlił podczas wczorajszej (8 bm.) parady – jej gość specjalny, uwielbiany przez wszystkich – Święty Mikołaj.

Kultura
anna_anna_plakat_zapowiadajacy_2019 gł..jpeg
Anna&Anna – największe przeboje Anny Jantar i Anny German na scenie Centrum Kulturalnego - ZAPROSZENIE

Świetna muzyka w wykonaniu 15-osobowej orkiestry, znane, lubiane, nowocześnie zaaranżowane i ciekawie zaśpiewane przez MARTYNĘ MICHALAK i MICHALINĘ OLSZEWSKĄ piosenki oraz dwie artystyczne biografie obdarzonych talentem, urodą i osobowością gwiazd polskiej estrady, czyli Anny GERMAN i Anny JANTAR, złożyły się na niesamowity i oryginalny koncert "Anna i Anna". Warto podkreślić oryginalną formę sceniczną tego muzycznego wydarzenia nazwaną przez realizatorów "koncertem fabularyzowanym". Autorem scenariusza jest Waldemar SIERAŃSKI - artysta kabaretowy kojarzony dotychczas przede wszystkim z "Koniem Polskim", natomiast aranżerem i reżyserem słynny kompozytor i dyrygent - Jarosław BARÓW.

Edukacja i Sport
P1010293 - Kopia.jpeg
Bezpłatne zajęcia z żeglarstwa w Przemyślu? Tak! Róża Wiatrów zaprasza do zapisów

Przemyskie Stowarzyszenie Róża Wiatrów od 2015 roku prowadzi w przedszkolach i szkołach bezpłatne zajęcia na temat edukacji żeglarskiej i bezpiecznego przebywania nad zbiornikami wodnymi. Zajęcia są nie tylko bezpłatne, ale i ogólnodostępne. Wystarczy tylko zgłosić szkołę lub przedszkole telefonicznie pod numerem telefonu: 530 101 131 lub mailowo na adres .

 

Organizacje pozarządowe
konkurs -zdjęcie startowe.jpeg
Prezydent Miasta Przemyśla ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację w latach 2020-2024 zadania publicznego z zakresu pomocy społecznej pn.: „Finansowanie prowadzenia Środowiskowego Domu Samopomocy dla osób z zaburzeniami psychicznymi”

Prezydent Miasta Przemyśla ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację w latach 2020-2024 zadania publicznego z zakresu pomocy społecznej pn.: „Finansowanie prowadzenia Środowiskowego Domu Samopomocy dla osób z zaburzeniami psychicznymi” i zaprasza podmioty uprawnione w rozumieniu art.3 ust.2 i 3 ww. ustawy do składania ofert. Zlecenie realizacji zadania nastąpi w formie powierzenia wraz z udzieleniem dotacji na finansowanie.

"Nasz Przemyśl"
Helena i Stefania Podgórskie, fot. ze zbiorów MNZP
W CIENIU MILCZENIA Historia Stefanii Podgórskiej – bohaterki z ul. Tatarskiej

aut. Jacek Błoński, „Nasz Przemyśl”, luty 2011 (Nr 77)

Podczas drugiej wojny światowej w Przemyślu miała miejsce historia, która mogłaby się stać kanwą przejmującej powieści bądź przeboju kinowego. W czasach, kiedy ludzkie życie nie miało żadnej wartości młoda dziewczyna postanowiła uratować trzynaście osób pochodzenia żydowskiego, w tym swego późniejszego ukochanego. Wiele lat później historia Stefanii Podgórskiej została rozsławiona w amerykańskim filmie „Hidden in Silence”.

Strefa Przedsiębiorcy i Inwestora Zainwestuj w Przemyślu | Invest in Przemyśl

Inwestycje
inwest_wstęp.jpeg
Zapraszamy na nową internetową stronę inwestycyjną

Zapraszamy wszystkich inwestorów do skorzystania z nowej strony internetowej uruchomionej specjalnie dla ich potrzeb. Zasadniczą jej częścią jest mapa, na której prezentujemy naszą ofertę dotyczącą terenów inwestycyjnych, a także działek oraz lokali użytkowych i mieszkalnych na sprzedaż.

Gospodarka
1200x900-01.jpeg
15. edycja Konkursu Mikroprzedsiębiorca Roku

W związku z dużym zainteresowaniem Konkursem Mikroprzedsiębiorca Roku 2019 organizatorzy przedłużyli termin nadsyłania zgłoszeń do 1 grudnia 2019 roku. Konkurs skierowany jest do mikroprzedsiębiorstw, zatrudniających nie więcej niż 10 pracowników oraz o obrotach nieprzekraczających 2 mln euro. Celem Konkursu jest promocja nowoczesnych inicjatyw, które wyróżnia nie tylko efektywność, ale również zaangażowanie i społeczna odpowiedzialność.

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl