-11 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Aktualności
konsultacje_1.jpeg
Spotkanie konsultacyjne nowego regionalnego programu w ramach nowej perspektywy finansowej Unii Europejskie

Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej przywitało 21 stycznia br. uczestników drugiego z cyklu konsultacji społecznych owego regionalnego programu w ramach nowej perspektywy finansowej Unii Europejskiej pod nową nazwą FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA PODKARPACIA 2021-2027. Obok Prezydenta Miasta Przemyśla i Starosty Przemyskiego Jana Pączka, osobiście i online brali w nim udział samorządowcy i pracownicy instytucji działających na terenie miasta i powiatu, zainteresowanych nową perspektywą finansową UE, w której naszemu regionowi ma przypaść ponad 2 181 000 mld Euro. 

Kultura
,,Nie ma. Recital Justyny Szafran - PCKiN Zamek-3.jpeg
„Nie ma. Osiecka/Satanowski” - recital Justyny Szafran

Recital „Nie ma. Osiecka/Satanowski” z piosenkami Agnieszki Osieckiej i muzyką Jerzego Satanowskiego w wykonaniu Justyny Szafran, swoją premierę miał w 2019 roku na festiwalu „Pamiętajmy o Osieckiej” w Poznaniu. Jest to nieoczywista i bezpretensjonalna podróż w przeszłość, dojrzałe spotkanie artystki z twórczością Agnieszki Osieckiej.

Edukacja i sport
nagrody Prezydenta1.jpeg
Nagrody Prezydenta Miasta Przemyśla za osiągnięte wyniki sportowe

W piątek 21 stycznia br. Prezydent Miasta Przemyśla Wojciech Bakun nagrodził młodzież za wybitne osiągnięcia sportowe w 2021 roku.

"Nasz Przemyśl"
Defilada 24 Pułku Ułanów w Kraśniku
Z SIODEŁ Mości Panowie!

aut. Lucjan Fac, „Nasz Przemyśl”, grudzień 2011 (Nr 87)

W żadnym z krajów kawaleria nie miała tak wielkiego wpływu na jego historię i nie cieszyła się taką estymą jak w Polsce.

Strefa Przedsiębiorcy i Inwestora Zainwestuj w Przemyślu | Invest in Przemyśl

Inwestycje
Testowany w Przemyślu autobus MAN na terenie zajezdni MZK
Testujemy kolejny autobus elektryczny

Po testowanym kilka miesięcy temu elektrycznym Solarisie, przyszedł czas na sprawdzenie innej marki autobusów, które mogłyby w niedalekiej przyszłości obsługiwać pasażerów w Przemyślu. Tym razem był był to autobus Marki MAN Lions City. Co ciekawe ze stolicy do naszego miasta przejechał na jednym ładowaniu. 

Gospodarka
ogień w palenisku
Deklaracja dotycząca źródeł ciepła i źródeł spalania paliw

Od 1 lipca ob. roku każdy obywatel lub zarządca budynku jest zobowiązany złożyć deklarację do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Dla budynków, które już istnieją właściciel lub zarządca ma 12 miesięcy, dla nowo powstałych budynków termin ten będzie wynosił 14 dni