14 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Aktualności
Wolyn_2020_wstęp.jpeg
77.rocznica Zbrodni Wołyńskiej

Prezydent Miasta Przemyśl, Dowództwo Garnizonu Przemyśl oraz Stowarzyszenie Pamięci Polskich Termopil i Kresów w Przemyślu zapraszają do udziału w uroczystościach upamiętniających 77. rocznicę Zbrodni Wołyńskiej. Uroczystości odbędą się w rocznicę Krwawej niedzieli 11 lipca. W tym dniu w 1943 roku nastąpił punkt kulminacyjny rzezi wołyńskiej, masowej eksterminacji ludności polskiej na Wołyniu przez OUN-UPA.

Kultura
DSCN6634_(2000_x_1500).jpeg
Dwie miniatury teatralne "Wróg" oraz "Krystyna I"

Zamkowa Scena Młodych po raz kolejny w wydaniu teatralnym. Grupa młodzieży z II LO w Przemyślu zaprezentowała 2 lipca na deskach sceny Zamku Kazimierzowskiego dwie miniatury teatralne, nagrodzony na IV Podkarpackim Konkursie "Z Książką w tle" spektakl "Wróg" oraz premierowy spektakl "Krystyna I"

Edukacja i Sport
Tempo 5 (4).jpeg
Rekord Polski na przemyskim stadionie

27 czerwca br. przemyski stadion Juwenia stał się areną zmagań lekkoatletów w drugim w tym roku mityngu na Podkarpaciu.

Organizacje pozarządowe
sanatorium_miłości_wstęp.jpeg
Casting do "Sanatarium miłości" tylko do dzisiaj!

W ostatniej chwili dotarło do nas ogłoszenie o castingu do programu TVP „Sanatorium miłości”. Tylko do 6 lipca osoby stanu wolnego zainteresowane udziałem w trzeciej edycji programu, które ukończyły sześćdziesiąty rok życia, mogą jeszcze przesyłać swoje zgłoszenia. Producenci programu chcą udowodnić, że emerytura to nowy i przede wszystkim aktywny rozdział życia. Sześć pań i sześciu panów wyrusza w niezwykłą, pełną emocji i wrażeń podróż. Program prowadzi Marta Manowska.

 

"Nasz Przemyśl"
Zespół Nasze Cztery z Czołówki Teatralnej w 049.jpeg
W czasie wojny Muzy nie milkły

aut. Zenon Andrzejewski, „Nasz Przemyśl”, listopad 2011 (Nr 86)

Pochodziła z rodziny, której członkowie w czasie II wojny światowej czynnie walczyli przeciw nazistowskim Niemcom. Jej najstarszy brat, płk Karol Maresch, przeszedł cały bojowy szlak z 1. Dywizją Pancerną gen. St. Maczka jako dowódca 2. Pułku Artylerii Motorowej. Bracia Jan i Ferdynand (bliźniacy) działali na terenie Przemyśla w akowskiej konspiracji pod pseudonimami „Kosma” i „Damian”. Ona sama przeszła tułaczą gehennę, jaka była udziałem setek tysięcy obywateli polskich, których los rzucił na azjatyckie stepy Związku Radzieckiego, i jako ochotniczka wstąpiła do Armii Polskiej formowanej w ZSRR.

Strefa Przedsiębiorcy i Inwestora Zainwestuj w Przemyślu | Invest in Przemyśl

Inwestycje
kwrist_1.07.jpeg
Samorządowcy niecierpliwie czekają na Fundusz Inwestycji Lokalnych

O przekazanie projektu uchwały Rady Ministrów tworzącej Fundusz Inwestycji Lokalnych wnieśli samorządowcy podczas spotkania online KWRiST 1 lipca. Przekazali też wstępne uwagi co do podziału pieniędzy.

Gospodarka
prasa_2400x1800px_gł.jpeg
Lotnisko w Jasionce partnerem programu #CzasNaPodkarpackie

Nawet 30 procent zniżki na bilety wstępu do muzeów, zamków i innych obiektów turystycznych na Podkarpaciu otrzymają podróżni, którzy dotrą do naszego regionu samolotem lub pociągiem. Samorząd województwa podkarpackiego wraz z partnerami, wśród których jest Port Lotniczy „Rzeszów-Jasionka” od 13 lipca uruchamia program #CzasNaPodkarpackie, którego celem jest ożywienie ruchu turystycznego w regionie.