0 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Aktualności
święty Mikołaj witający dzieci na Rynku, w tle wieża katedralna
Objazdowa Parada Mikołajowa

Jak co roku nasze miasto przygotowało się na przyjazd Świętego Mikołaja i jego pomocników. Podobnie jak w poprzednim roku - ze względu na zagrożenia epidemią Covid-19 – Święty Mikołaj zmuszony był do wprowadzenia zmian w swoim mikołajowym ceremoniale. W cieniu zagrożenia tą straszną chorobą – jednak bez najmniejszego uszczerbku dla tego wydarzenia - już po raz drugi odbyła się nieco inna, czyli Objazdowa Parada Mikołajowa. Paradoksalnie, ta zmiana może się zadomowić na stałe w naszym mieście, ponieważ zadowoleni ze zmiany są wszyscy, a najbardziej - oczekujące w oknach swoich domów na najbardziej ulubionego ze wszystkich świętych – dzieci.

 

Kultura
zdjęcie wokalistki MIĘDZYKONTYNENTALNE ANDRZEJKI
KENIJSKA GWIAZDA MUZYCZNA
W SOULOWYCH COVERACH
ŚWIATOWYCH PRZEBOJÓW
Becky
TrueBand
BECKYTRUEBAND
10 grudnia
(PIĄTEK) 2021R
G. 19.00
ZAMEK KAZIMIERZOWSKI
Koncert Mikołajkowy – BECKY SANGOLO (Kenia) z zespołem

Zapowiadany już wcześniej koncert Becky Sangolo z Kenii wraz z zespołem będzie zapewne świetnym prezentem na trwające mikołajki. Artystka zaprezentuje się na scenie Zamku Kazimierzowskiego 10 grudnia. Koncert rozpocznie się o godzinie 19.00 w sali widowiskowej Zamku Kazimierzowskiego, bilety w cenie 40 zł do nabycia w sklepie muzycznym „Musicland” ul. Serbańska 13, tel. 16 675 01 82, online na kupbilecik.pl oraz na godzinę przed koncertem na Zamku Kazimierzowskim.

Edukacja i sport
Igor Hajduk i Aleksander Bandrowicz wspólne zdjęcie sali rozgrywek
SP 14 trzecią badmintonową szkołą na Podkarpaciu

Szkoła Podstawowa Nr 14 jako jedyna w mieście wystawiła swoich reprezentantów w badmintonie w Igrzyskach Dzieci (klasy 4-6) organizowanych przez Podkarpacki Szkolny Związek Sportowy.

Organizacje pozarządowe
kiermasz_WTZ_wstęp.jpeg
Kiermasz Świąteczny ozdób z Warsztatów Terapii Zajęciowej

Osoby niepełnosprawne działające w Warsztatach Terapii Zajęciowej przygotowały na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia wiele urzekających ozdób, które mogą upiększyć nasze domy w ten niezwykły czas. Zapraszamy do zajrzenia na Kiermasz Świąteczny, który odbędzie się 8 grudnia w godzinach 8.00 - 15. 00 na Placu Dominikańskim. To tutaj będzie można je kupić, wspierając tym samym rehabilitację osób niepełnosprawnych.

"Nasz Przemyśl"
Defilada 24 Pułku Ułanów w Kraśniku
Z SIODEŁ Mości Panowie!

aut. Lucjan Fac, „Nasz Przemyśl”, grudzień 2011 (Nr 87)

W żadnym z krajów kawaleria nie miała tak wielkiego wpływu na jego historię i nie cieszyła się taką estymą jak w Polsce.

Strefa Przedsiębiorcy i Inwestora Zainwestuj w Przemyślu | Invest in Przemyśl

Inwestycje
bielskiego_3-min.jpeg
Ulica Bielskiego oficjalnie oddana po modernizacji

Kierowcy już od kilku dni cieszą się nową nawierzchnią ulicy Bielskiego, która dzisiaj (17 listopada) oficjalnie została oddana do użytku. W tym dniu Prezydent Wojciech Bakun. Dyrektor Zarządu Dróg Miejskich Jacek Cielecki i Maciej Łukaszek Dyrektor Techniczny Oddziału Rzeszów Strabag Sp. z o. o wzięli udział w komisji odbioru końcowego.

Gospodarka
grafika - przekreślony kran
Awaryjne zamknięcie wody na kilku przemyskich ulicach

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Przemyślu informuje mieszkańców ulic: Skorupki nr 1-9, Raszyńska, Legnicka, Głogowska, Przybyszewskiego, Dolińskiego nr 19, 21, 25, 29, Goszczyńskiego nr 21-47, Obrońców Westerplatte, Karasiewicza-Tokarzewskiego nr 7,22,32,Bolesława Śmiałego nr 7, 7a, 11a, 11b, o przerwie w dostawie wody w dniu 06.12.2021r. od godz. 13.20  do czasu usunięcia awarii na magistrali wodociągowej.