23 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Aktualności
syreny alarmowe.jpeg
Hołd w 73. rocznicę powstania warszawskiego

Jak co roku 1 sierpnia w rocznicę wybuchu powstania warszawskiego, w Przemyślu zabrzmią syreny alarmowe. W ten sposób uczcimy 73. rocznicę rozpoczęcia powstania i oddamy hołd jego ofiarom. Syreny zostaną uruchomione o godzinie 17.00 - dźwięk ciągły trwający 3 minuty. Jest to jednocześnie trening uruchamiania i pracy scentralizowanego systemu alarmowania w naszym mieście.

Kultura
DSCF1349.jpeg
Salezjańskie Lato Muzyczne - koncert „The Flaneurs Piano Trio”

26 lipca 2017 r. – – XVII Międzynarodowy Przemyski Festiwal SALEZJAŃSKIE LATO MUZYCZNE – koncert „The Flaneurs Piano Trio”

Kolejny, piąty już koncert XVII Międzynarodowego Przemyskiego Festiwalu SALEZJAŃSKIE LATO MUZYCZNE odbył się na Zamku Kazimierzowskim. Dla licznie zgromadzonych melomanów wystąpiło troje młodych, utalentowanych muzyków: Jagoda Prucnal – skrzypce, Jacek Podgórski – wiolonczela i przemyślanin Mateusz Zubik – fortepian. Tworzą oni „The Flaneurs Piano Trio”, które powstało w czerwcu 2015 roku w klasie dr Barbary Łypik-Sobaniec i dra hab. Sławomira Cierpika.

 

Edukacja i sport
salos plakat_wstęp.jpeg
Wkacyjna Liga Salezjańska po raz czwarty

Jeszcze do 1 sierpnia można dokonywać zgłoszeń do IV Wakacyjnej Ligi Salezjańskiej w Piłce Nożnej. Organizatorami sportowej rywalizacji, która będzie się odbywać w sierpniu i wrześniu jest parafia pw. św. Józefa - Salezjanie, Stowarzyszenie Lokalne Salezjańskiej Organizacji Sportowej "Orlęta" oraz Zarząd Osiedla Nr 5. Swoim honorowym patronatem wydarzenie objęli Ks. Bp. Stanisław Jamrozek. Poseł na Sejm RP Anna Schmidt - Rodziewicz i Prezydent Miasta Robert Choma.

Rada Miejska
wak2.jpeg
Liga Maluszka

W finałach nasi najmłodsi piłkarze stoczyli "bój" o Puchary Przewodniczącej Rady Miejskiej Przemyśla Pani Lucyny Podhalicz.

"Nasz Przemyśl"
Domniemany portret Stanisława Orzechowskiego (1513-1566)._wstęp.jpeg
Genthe Ruthenus nationae Polonus. Skomplikowany żywot Stanisława Orzechowskiego (herbu Oksza)

aut. Lucjan Fac, „Nasz Przemyśl”, czerwiec 2007 (Nr 33)

Pierwej tedy przez Przemyśl San rykiem popłynie

Niźli twa, Okszo! W Polsce pamiątka zaginie.

Strefa Przedsiębiorcy i Inwestora Zainwestuj w Przemyślu | Invest in Przemyśl

Inwestycje
SP 14.jpeg
Szkoła Podstawowa nr 14 im. Zjednoczonej Europy będzie miała salę gimnastyczną

Projekt Gminy Miejskiej Przemyśl dotyczący zadania „Budowa sali gimnastycznej wraz z zapleczem przy Szkole Podstawowej nr 14 im. Zjednoczonej Europy” otrzymał dofinansowanie ze środków Ministerstwa Sportu i Turystki w ramach Programu Rozwoju Infrastruktury Szkolnej.

Całkowita kwota dofinansowania w latach 2018-2020 wyniesie 2 164 000 zł, przy kosztorysowej wartości zadania 6 567 748 zł. To kolejna po budowie sali przy I Liceum Ogólnokształcącym im. Juliusza Słowackiego w Przemyślu (Centrum Rozwoju Badmintona) inwestycja samorządu Miasta ze wsparciem Ministerstwa.

 

 

 

 

Gospodarka
afrykański_pomór.jpeg
Apel Wojewody Podkarpackiego oraz Podkarpackiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii w sprawie afrykańskiego pomoru świń.

Szanowni Państwo!

Afrykański pomór świń – nie zagraża ludziom, ale jest bardzo szkodliwy dla gospodarki i niebezpieczny dla gospodarstw utrzymujących świnie. Choroba ta ostatnio intensywnie szerzy się w Polsce i w Państwach sąsiednich. Stwierdzenie ognisk tej choroby powoduje duże straty finansowe oraz blokuje obrót, handel i eksport trzody chlewnej i wieprzowiny.

Główną przyczyną rozprzestrzeniania się wirusa są zarażone dziki. Niestety powodem jej szerzenia bywa także  człowiek i dlatego przypominamy o podstawowych zasadach postępowania.