-6.7 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Aktualności
re_1.jpeg
Witamy w Przemyślu!

Po długiej podróży samolotem z dalekiej Astany, dwuosobowa rodzina repatriantów z Kazachstanu dotarła do Przemyśla. Dzisiaj (23 stycznia) w przygotowanym przez miasto mieszkaniu powitał ich Prezydent Miasta Wojciech Bakun oraz Przewodnicząca Rady Miejskiej Ewa Sawicka.

Kultura
ranny ptaszek_(850_x_1300) — kopia (2).jpeg
"Ranny ptaszek", czyli mocna dawka czarnego humoru

Mocna dawka humoru i ważne międzyludzkie sprawy, czyli prawdziwa czarna komedia. Dwa akty rozpięte na wielu emocjach – blisko życia, ludzkich ułomności, codziennych śmiesznostek i niespełnionych tęsknot. Spektakl "Ranny ptaszek" już 26 stycznia 2019 r. godz. 18.00 w sali widowiskowej Zamku Kazimierzowskiego.

Edukacja i sport
finały_VPJ_33.jpeg
Absolutna dominacja chińskich badmintonistów w Victor Polish Junior (fotogaleria)

Od 17 do 20 stycznia br. trwały w przemyskiej hali międzynarodowe zawody badmintonowe Victor Polish Junior – największa tego typu impreza nie tylko w naszym mieście, ale i w Polsce. Po czterech dniach rozgrywek najlepiej swoje sportowe atuty wykorzystali  zawodnicy z Chin, zdobywając prawie wszystkie medale w turnieju. Obok nich warto odnotować brązowy medal Magnusa Johannsena z Dani i brązowy medal polsko-czeskiego debla kobiet.

Organizacje pozarządowe
najwazniejszy-wezel-szlakow-turystycznych-Wstęp.jpeg
Konkurs ofert w turystyce 2019

Zarząd Województwa Podkarpackiego ogłasza konkurs ofert na realizację zadań publicznych Województwa Podkarpackiego w zakresie turystyki w 2019 roku.

"Nasz Przemyśl"
Północna pierzeja przemyskiego Rynku. Fot. Dariusz Hop.jpeg
Przemyskie dzielnice i ich tajemnice (46) Stare Miasto cz. 14

aut. Dariusz Hop, „Nasz Przemyśl”, czerwiec 2009 (Nr 57)

 

Po opisaniu w poprzednim odcinku placu przed Urzędem Miejskim, zajętego dawniej w części przez nieistniejącą zabudowę zachodniej pierzei Rynku, jak również samej siedziby władz miasta, czas na przedstawienie losów najważniejszego placu Przemyśla oraz stojącej przy nim pierzei północnej.

Strefa Przedsiębiorcy i Inwestora Zainwestuj w Przemyślu | Invest in Przemyśl

Inwestycje
przemyskie_podziemia_5.jpeg
Mamy pieniądze na podziemną trasę turystyczną

W ostatni dzień minionego roku dotarła do nas bardzo dobra wiadomość związana z jedną z najciekawszych atrakcji turystycznych Przemyśla. Zarząd Województwa Podkarpackiego zdecydował o przyznaniu dofinansowania naszego projektu pn. "Podziemna Trasa Turystyczna w Przemyślu". Będzie on realizowany wspólnie z Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej, a jego głównym celem jest zagospodarowanie przemyskich podziemi.

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl