30 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Aktualności
fot. A. Czereba (4).jpeg
Nie nosisz maseczki lub przyłbicy? Licz się z karą! Wspólne działania policji, straży miejskiej i sanepidu

Za niezakrycie ust i nosa grozi nam mandat w wysokości 500 złotych. Poza tym policjanci mogą skierować wniosek do sądu, który może nałożyć grzywnę do 5 tysięcy złotych. Natomiast sanepid ma prawo nałożyć również karę w wysokości 30 tysięcy złotych !!!

Kultura
przemyska_scena_letnia.jpeg
Szukacie pomysłu na wieczór? Przemyska Scena Letnia zaprasza!

Ani się obejrzeliśmy, a tu już kolejny weekend lata. Zapowiadają się piękne, gorące dni, a co za tym idzie – równie przyjemne wieczory. Mamy nadzieję, że te spędzicie w miłym towarzystwie, poza domem – najlepiej… w Rynku Starego Miasta, gdzie czekać na Was będą artyści, koncertujący w ramach tegorocznej Przemyskiej Sceny Letniej.

Edukacja i Sport
SRS Twierdza (1).jpeg
Sportowo będą rozsławiać Twierdzę Przemyśl

2 sierpnia br. na terenie Fortu XI w Duńkowiczkach odbyło się sympozjum naukowe dotyczące walk na IV Obwodzie obronnym Twierdzy Przemyśl. Podczas spotkania przewodniczący Związku Gmin Fortecznych Twierdzy Przemyśl Mirosław Majkowski podpisał z przedstawicielami stowarzyszenia SRS Przemyśl - prezesem Robertem Skawińskim oraz wiceprezesem Krzysztofem Błażkowskim porozumienie o współpracy.

"Nasz Przemyśl"
Uroczystości odsłonięcia cmentarza – mauzoleum żołnierzy niemieckich w dniu 1 listopada 1916 r. przy ul. Przemysława, fot. ze zbiorów MNZP.
Historia zatrzymana w kadrze”. Galeria fotografii Muzeum Historii Miasta (33). Przemyskie cmentarze

aut. Jacek Błoński, „Nasz Przemyśl”, listopad 2011 (Nr 86)

Od wielu pokoleń w pierwszy dzień  listopada- Dniu Wszystkich Świętych tysiące mieszkańców Przemyśla przychodzą na groby swoich krewnych i bliskich osób. Dla katolików nie jest to dzień smutku, lecz uroczystość wspomnienia świętych oraz przypomnienie, że każdy z nas może poprzez swoje życie dążyć do doskonałości, a więc do świętości. Jest to więc także dzień wspomnienia naszych zmarłych krewnych, przyjaciół i wszystkich tych, których czyny mogą współczesnym pomóc odnaleźć się  w  obecnym świecie. Również następnego dnia w Dniu Zadusznym wspominamy tych, którzy odeszli, lecz wciąż żyjących w naszej pamięci. W ciągu tych dwóch dni przemyskie cmentarze, na co dzień pełne ciszy, wypełniają się gwarem rozmów, modlitwy, a wieczorem rozjaśniają się „złotym” migoczącym światłem tysięcy zniczy i świec.

Strefa Przedsiębiorcy i Inwestora Zainwestuj w Przemyślu | Invest in Przemyśl

Inwestycje
fot_Agata_Czereba (28).jpeg
Uroczyste wbicie łopaty pod budowę nowej elektrociepłowni PGNiG w Przemyślu

PGNiG TERMIKA SA rozpoczęła budowę elektrociepłowni gazowej w Przemyślu. Inwestycja zwiększy bezpieczeństwo energetyczne miasta i przyczyni się do poprawy jakości powietrza i komfortu życia mieszkańców. Nowoczesną instalację wspierają fundusze europejskie.

Gospodarka
pożyczka.jpeg
Pożyczka płynnościowa - na przeciwdziałanie negatywnym skutkom epidemii COVID-19.

Na podstawie zawartej umowy podwykonawstwa z Krajowym Stowarzyszeniem Wspierania Przedsiębiorczości, Ośrodek Promowania i Wspierania Przedsiębiorczości Rolnej w Sandomierzu, z Instrumentu Finansowego Pożyczka Płynnościowa, udziela  Jednostkowe Pożyczki dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, prowadzących działalność gospodarczą na terenie województwa podkarpackiego w celu zapewnienia finansowania płynnościowego w związku z negatywnymi konsekwencjami spowodowanymi epidemią COVID-19.