20 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Aktualności
tablica na budynku przed wejściem z napisem Punkt Szczepień Powszechnych
Punkt szczepień przy Ratuszowej otwarty

Już o 8 godzinie rano w uruchomionym dzisiaj (17 maja) Punkcie Szczepień Powszechnych pojawili się pierwsi przemyślanie, którzy w ubiegłym tygodniu zarejestrowali się w ustawionym w ubiegłym tygodniu Rynku i Galerii Sanowej specjalnej strefie rejestracji przygotowanej przez Wojewódzki Szpital. Uruchomiony dzisiaj punkt przyjmie dzisiaj ponad 100 osób, które zostaną zaszczepione preparatem Moderna. 

Kultura
wystawa w podziemiach Zamku
Nocne zwiedzanie Zamku w ramach ogólnopolskiej akcji „Noc Muzeów”

„Noc Muzeów” to jedna z najpopularniejszych kulturalnych imprez. Wydarzenie polega na udostępnianiu muzeów, galerii, instytucji kulturalnych i zabytkowych obiektów w wybranym dniu, w godzinach wieczornych i nocnych. 15 maja Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK przystąpiło do tej akcji już po raz kolejny udostępniając swoją siedzibę, czyli Zamek Kazimierzowski do zwiedzania za symboliczną złotówkę. Chętni do odwiedzania placówek kulturalnych swoją aprobatę lub dezaprobatę wyrażają nogami, przychodząc lub nie na konkretne wydarzenie. Na to przyszła naprawdę duża liczba zwiedzających. Wniosek jest prosty – inicjatywa PCKiN ZAMEK była potrzebna i przyjęta została z wielkim zadowoleniem.

 

Edukacja i sport
Nasi zawodnicy na podium turnieju
Sukces młodych badmintonistów

Nasi młodzi badmintoniści zaliczyli bardzo udany występ na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Wieliczce. W rozgrywanym 15 maja br. w kategorii młodzika (U15) turnieju wystąpili: Natalia Horst, grająca na co dzień w kategorii U13, Kacper Drymajło i Szymon Kazimir – reprezentujący SSKS Badminton Przemyśl.

"Nasz Przemyśl"
Defilada 24 Pułku Ułanów w Kraśniku
Z SIODEŁ Mości Panowie!

aut. Lucjan Fac, „Nasz Przemyśl”, grudzień 2011 (Nr 87)

W żadnym z krajów kawaleria nie miała tak wielkiego wpływu na jego historię i nie cieszyła się taką estymą jak w Polsce.

Strefa Przedsiębiorcy i Inwestora Zainwestuj w Przemyślu | Invest in Przemyśl

Inwestycje
budowa sieci ciepłowniczej w pobliżu Mostu Brama Przemyska
MPEC inwestuje!

Oprócz realizowanej od ubiegłego roku przez PGNiG Termika budowy gazowego układu kogeneracyjnego w Przemyślu, czyli nowej elektrociepłowni zasilanej gazem, w Miejskim Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej trwają inne inwestycje. Plan inwestycyjny spółki na ten rok to 7, 8 mln złotych. 

Gospodarka
panorama Starego Miasta w Przemyślu
Kościoły, kamienice, zabytki ruchome - dotacje Podkarpackiego Konserwatora Zabytków

Wojewódzki Podkarpacki Konserwator Zabytków ogłosił listę dotacji na finansowanie prac remontowo – konserwatorskich przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków ruchomych i nieruchomych na 2021 rok. Na 418 wniosków złożonych z całego województwa tylko 22 ze względów formalnych zostały odrzucone. Przyznano dotacje na kwotę blisko 9, 4 mln zł. najwięcej spośród złożonych propozycji dotyczy delegatury przemyskiej.