10.3 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Aktualności
Wyklęci_1marca_wstęp.jpeg
Za Polskę bez komunistów - Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

W ramach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, świętowanego również w Przemyślu, zapraszamy na obchody tego dnia do naszego miasta. W tym roku organizatorzy - Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych koło podkarpackie - skupią się głównie na Żołnierzach Wyklętych z terenu Rzeszowszczyzny oraz podokręgu przemyskiego, a także żołnierzach pochodzących z Przemyśla, a walczących w różnych miejscach w Polsce.

Kultura
karnawał_1.jpeg
„Czar muzyki filmowej na zakończenie karnawału”

„Czar muzyki filmowej na zakończenie karnawału” - 26 lutego 2017 r.

Karnawał - sięgający swoimi korzeniami średniowiecza zachodnioeuropejski zwyczaj radosnej zabawy, który na naszym gruncie nabrał swoistego charakteru i polskiego wyrazu, narodowego temperamentu zgodnego z polską tradycją i obyczajem, ma swoje ugruntowane miejsce w kalendarzu imprez Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki ZAMEK. Dlatego też z wielką przyjemnością PCKiN ZAMEK zaprosiło na koncert zatytułowany „Czar muzyki filmowej na zakończenie karnawału”.

Edukacja i sport
turniej_jednostek_1.jpeg
PGM zwyciężył w turnieju jednostek budżetowych

Straż Miejska w Przemyślu była organizatorem III Turnieju Halowej Piłki Nożnej Jednostek Budżetowych o Puchar Prezydenta Miasta Przemyśla. Turniej został rozegrany w dniu 25 lutego br. w hali POSiR-u. W rozgrywkach wzięło udział się 6 drużyn. Zawody przeprowadzono w formule ,,każdy z każdym’’. Po rozegraniu 15 meczów klasyfikacja turnieju przedstawia się następująco:

Organizacje pozarządowe
konkurs -zdjęcie startowe.jpeg
Rozstrzygnięto konkurs ofert na realizację zadania w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii w Przemyślu na 2017r.

Informujemy, iż został rozstrzygnięty konkurs ofert na realizację zadania publicznego w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii w Przemyślu na 2017r....

"Nasz Przemyśl"
FAC4.jpeg
Batory i Barany Węgrzy w Przemyślu

aut. Lucjan Fac, „Nasz Przemyśl”, maj 2007 (Nr 31)

 

Trudno, żeby ostatnie wydarzenie międzynarodowej rangi, jakie miało miejsce w naszym mieście nie skłoniło do refleksji, jak na przestrzeni dziejów układały się relacje między mieszkańcami Przemyśla i regionu, a Węgrami. Bo to, że „Polak Węgier dwa bratanki” to wszyscy doskonale wiemy. To, że jednym z najwybitniejszych polskich władców okazał się siedmiogrodzianin Stefan Batory to wie chyba każdy. Tak nawiasem, mówiąc bije na głowę swoją popularnością wszystkich elekcyjnych władców polskich, a pola dotrzymuje mu jedynie Jan III Sobieski.

Strefa Przedsiębiorcy i Inwestora Zainwestuj w Przemyślu | Invest in Przemyśl

Inwestycje
orange_3.jpeg
Władze Przemyśla i Orange Polska podpisały porozumienie o współpracy dotyczącej rozwoju sieci światłowodowej

Orange Polska zbuduje w Przemyślu sieć szybkiego światłowodowego internetu. Jeszcze w tym roku będzie mogło z niej korzystać ponad 7 200 gospodarstw domowych na terenie miasta. Do końca roku 2018 liczba ta wzrośnie do 15 600, czyli o kolejne 8 400 przemyskich gospodarstw domowych. Operator planuje przeznaczyć inwestycję w mieście blisko 16,4 mln. zł.