19 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Aktualności
meteorologiczne-alert-uniwersal.png
Silna mgła

Woj. podkarpackie, IMGW-PIB wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia o silnych mgłach

Kultura
25-10-2019-śpiewamyy-polskie-piosenki-plakacik3_840_x_800.jpeg
„Śpiewamy Polskie Piosenki” – przeboje Anny Jantar, Andrzeja Zauchy, Moniki Brodki, Kayah czy Grażyny Łobaszewskiej na scenie przemyskiego Zamku

„Śpiewamy Polskie Piosenki” w wykonaniu studentów Wydziału Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego to kolejna z wielu interesujących propozycji kulturalno-rozrywkowych Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki Zamek.

 

Już w piątek, 25 października br. o godzinie 19.00 ze sceny Zamku Kazimierzowskiego wybrzmią największe hity znanych, polskich wykonawców. Program „Śpiewamy Polskie Piosenki” zawiera zarówno kompozycje współczesne, jak i te nieco starsze. Słuchacze będą mieli niepowtarzalną okazję przypomnieć sobie wiele wspaniałych, polskich kompozycji. Tego wieczoru na zamkowej scenie zabrzmią największe przeboje gwiazd polskiej muzyki popularnej, m in.: Anny Jantar, Andrzeja Zauchy, Moniki Brodki, Kayah czy Grażyny Łobaszewskiej. Usłyszymy m.in. takie utwory jak: „Czas nas uczy pogody”, „W korcu maku”, „Co zrobimy z tą miłością”, „Do diabła z przysłowiami”, „Nas nie rozdzieli”.

Występ studentów Uniwersytetu Rzeszowskiego to przedsięwzięcie, które jest efektem podpisanego porozumienia o współpracy pomiędzy Przemyskim Centrum Kultury i Nauki ZAMEK, a Wydziałem Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Każdy koncert jest opracowywany przez studentów pod czujnym okiem wykładowców klasy wokalistyki i wykonawstwa instrumentalnego. Jest to jeden z wielu koncertów, z którymi studenci pojawiają się na scenach Podkarpacia i nie tylko.

 

 

Serdecznie zapraszamy!

Sala widowiskowa Zamku Kazimierzowskiego – WSTĘP WOLNY - Bezpłatne wejściówki do odbioru w siedzibie PCKiN ZAMEK, Al. XXV Polskiej Drużyny Strzeleckiej 1, tel. 16 678 50 61 w. 23 – liczba miejsc ograniczona. 

 

 


Koncert „Śpiewamy Polskie Piosenki” to występ utalentowanych studentów kierunku „Jazz i muzyka rozrywkowa” Uniwersytetu Rzeszowskiego. Rzeszowscy studenci wokalistyki zaprezentują utwory z repertuaru polskich kompozytorów i autorów tekstów przy akompaniamencie kolegów z klasy instrumentalnej tego kierunku. Ideą koncertu jest promocja dorobku artystycznego polskich wykonawców.

 

Edukacja i Sport
komunikat_V_P_J.jpeg
Trwają przygotowania do przyszłorocznej edycji - VICTOR POLISH JUNIOR 2020

Już od 16 stycznia 2020 roku Przemyśl będzie po raz trzeci gospodarzem wielkiej badmintonowej imprezy. Tak jak przez ostatnie dwa lata zapowiadają się ekipy z wielu zakątków świata. Te dwa równoległe turnieje czyli Victor Polish Junior 2020 i Victor Polish Youth 2020 w ostatnich latach zgromadziły kilkuset uczestników. W bieżącej edycji sędzia głównym będzie Irlandczyk Aengus Sheerin. Serdecznie zapraszamy do śledzenia naszej strony, gdzie będziemy umieszczać wszystkie informacje dotyczące turnieju.

Organizacje pozarządowe
upiorna niedziela.jpeg
Upiorna niedziela pod wieżą. Świetna zabawa w kolorze dyni - ZAPROSZENIE

Grupa lokalnych przedsiębiorców, działających w okolicach przemyskiej Starówki, zaprasza wszystkich mieszkańców naszego miasta do udziału w wydarzeniu pod tytułem Upiorna Niedziela pod Wieżą. Formuła imprezy nawiązywać będzie do popularnego za oceanem święta - Halloween. W programie znajdziecie między innymi:

 

 

"Nasz Przemyśl"
bez tytułu 2.jpeg
Wielka manifestacja roku 1982 przy Kamiennym Moście

aut. Jacek Błoński, „Nasz Przemyśl”, wrzesień 2010 (Nr 72)

Dwadzieścia osiem lat temu we wtorek 31 sierpnia 1982 roku w wielu polskich miastach wbrew woli gen. Wojciecha Jaruzelskiego i WRON (Wojskowa Rada Ocalenia Narodowego) Polacy postanowili uczcić drugą rocznicę porozumień sierpniowych. W kościołach podczas uroczystych mszy świętych modlono się „o Ojczyznę wolną”, a także za dusze zamordowanych  górników i innych ofiar krwawych represji  ze strony SB i MO. Pamiętano również o tysiącach ludzi, którzy ośmielili przeciwstawić słowo i ideały wolności i demokracji przeciw czołgom i zomowskim pałkom.

Strefa Przedsiębiorcy i Inwestora Zainwestuj w Przemyślu | Invest in Przemyśl

Inwestycje
budżet_obywatelski_info.jpeg
Lista projektów, które będziemy realizować w ramach BO na 2020

Po niedawnym ogłoszeniu wyników głosowania przez mieszkańców Przemyśla na projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego Miasta Przemyśla na 2020, publikujemy informację o tym, które ostatecznie znajdą się w przyszłorocznym Budżecie Miasta i będą realizowane. Przypominamy także kwoty przeznaczone na ich realizację i liczbę otrzymanych głosów. Tym samym proces wyłaniania zwycięskich pomysłów zakończył się.

Gospodarka
Ford_2.jpeg
Ogłoszenie o sprzedaży samochodu

Informujemy, że Urząd Miejski w Przemyślu sprzedaje samochód typu Ford Transit o nr rej. RP 12209 o poj. 1998, rok produkcji 2004, auto nie posiada badań technicznych, ma skorodowane podłużnice i pole numerowe.

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl