-0.9 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Aktualności
meteorologiczne-alert-uniwersal.png
Oblodzenie

Woj. podkarpackie (18 powiatów), IMGW-PIB wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia o oblodzeniu

Edukacja i sport
library-488690_960_720.jpeg
Przemyska Biblioteka Publiczna nieczynna okresie świątecznym

Wszystkich miłośników słowa pisanego korzystających z zasobów Przemyskiej Biblioteki Publicznej uprzejmie informujemy, iż w okresie świątecznym, tj. w dniach od 24 do 26 grudnia oraz 31 grudnia br. Przemyska Biblioteka Publiczna będzie nieczynna.

Zapraszamy w dniach 27 i 28 grudnia oraz po świętach.

Organizacje pozarządowe
wymiana_ciepła_2.jpeg
Punkt "Wymiany ciepła" już działa

Prezydent Wojciech Bakun i Przewodnicząca Rady Miejskiej Ewa Sawicka oficjalnie uruchomili punkt "Wymiany ciepła", czyli miejsce w którym przemyślanie mogą zostawiać zbędne, ciepłe ubrania, a osoby potrzebujące zabrać je. Od 13 grudnia na placu przy dawnym Gimnazjum Nr 2 znajduje się namiot z wieszakami, gdzie "wymieniamy ciepło". Punkt działa w godzinach 8.00 - 22.00 we wszystkie dni tygodnia, aż do odwołania.

 

"Nasz Przemyśl"
Benschówna 1.jpeg
Z notatek przewodnika. Przemyskie Nekropolie. IRENA BENSCHÓWNA.

aut. Piotr Michalski, „Nasz Przemyśl”, grudzień 2018 (Nr 170)

Okazją do przypomnienia postaci sanitariuszki, legionistki Ireny Benschówny, bohaterskiej obrończyni Przemyśla w czasie walk polsko – ukraińskich toczących się w listopadzie i grudniu 1918r. jest przypadająca w tym roku setna rocznica jej śmierci w bitwie pod Niżankowicami, a także 90 rocznica budowy i poświęcenia pomnika nagrobnego ufundowanego przez działający w Przemyślu Związek Polek.

Strefa Przedsiębiorcy i Inwestora Zainwestuj w Przemyślu | Invest in Przemyśl

Inwestycje
Lipa_po_2.jpeg
Zakończenie prac przy nagrobkach powstańców, legionistów i żołnierzy

Zakończyły się prace restauratorskie i konserwatorskie przy zabytkowych nagrobkach powstańców styczniowych, listopadowych, orląt przemyskich, legionistów i żołnierzy polskich poległych w walce o odzyskanie niepodległości na Cmentarzach Przemyśla. Zostały one wykonane w ramach umowy o dofinansowanie zadań w ramach Programu wspierania opieki nad miejscami pamięci i trwałymi upamiętnieniami w kraju ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl