-2 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Aktualności
961A2330.jpeg
31. Finał WOŚP w Przemyślu

Ponad 67 tysięcy złotych udało się zebrać w puszkach stacjonarnych i e-skarbonkach w trakcie 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Przemyślu. To prawdopodobnie nie koniec, ponieważ podsumowania wciąż trwają. Tegoroczny finał odbywał się pod hasłem "Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich - małych i dużych!"

Kultura
Występ artystów "Piwnicy pod Baranami" na scenie Zamku Kazimierzowskiego
„NASZA JEST NOC” – koncert piosenek międzywojennych w wyk. artystów legendarnej Piwnicy Pod Baranami - relacja

Koncert piosenek międzywojennych pt. „NASZA JEST NOC” w wykonaniu artystów legendarnej Piwnicy Pod Baranami to barwne, muzyczne widowisko. Widzowie, którzy zasiedli na sali widowiskowej Zamku Kazimierzowskiego 27 stycznia mieli okazję obcowania z tą twórczością, z piosenkami z duszą i charakterem. To niezwykle bogaty fragment historii polskiej muzyki, o którym niestety często zapominamy. Teksty Hemara, czy Konarskiego do dnia dzisiejszego wykorzystywane są przez muzyków, zaś muzyka Henryka Warsa na wiele lat zmieniła polską scenę.

 

Edukacja i sport
DSC_3426.jpeg
Wizyta w przemyskich placówka oświatowych

W czasie, gdy w naszym województwie panuje okres ferii zimowych, dyrektorzy przemyskich placówek oświatowych goszczą w swoich murach Prezydenta Wojciecha Bakuna, który wraz z Kierownikiem Biura Prezydenta Bartłomiejem Barszczakiem wizytuje w placówkach w celu zapoznania się z najważniejszymi potrzebami.

Organizacje pozarządowe
PRZEKAŻ.png
Aplikacja do rozliczania PIT

Urząd Miejski w Przemyślu uzyskał dostęp do przygotowanej w ramach realizacji projektu „Wspieraj lokalnie” aplikacji do rozliczeń PIT i wspierania lokalnych OPP przy wykorzystaniu 1,5% podatku za rok 2022. Aplikacja jest w pełni funkcjonalna i gotowa do użycia.

"Nasz Przemyśl"
Krypta z grobowcem ks. Piotra Skargi w kościele śś. Piotra i Pawła w Krakowie.jpeg
Piotra Skargi kłopoty z kasztelanową Tarnowską

Bóg matkę czcić rozkazał. Przeklęty, kto zasmuca matkę swoję. A która jest pierwsza i zasłużeńsza matka jako ojczyzna, od której imię macie i wszytko, co macie, od niej jest? Która gniazdem jest matek wszytkich i powinowactw wszytkich, i komorą dóbr waszych wszytkich.1

"Nasz Przemyśl"
Pamiętny listopad

10 Listopada 2022

Trzy Anusie

07 Października 2022

Sprawa Wapowskiego

23 Września 2022

Strefa Przedsiębiorcy i Inwestora Zainwestuj w Przemyślu | Invest in Przemyśl

Inwestycje
325952555_2355556224599936_541594034657832838_n.jpeg
Wizualizacja Centrum Przesiadkowego przy Jagiellońskiej

Fundusze Norweskie i projekty, które można w ich ramach finansować są doskonałą okazją do zagospodarowania kilku niezwykle newralgicznych miejsc w naszym mieście. Jednym z pomysł, jest projekt zagospodarowania przestrzeni przy ulicy Jagiellońskiej - od strony Rybiego Placu. Planujemy w tym miejscu centrum przesiadkowe komunikacji miejskiej i podmiejskiej, a częścią tej inwestycji ma być między innymi wymiana przystanków autobusowych na zdecydowanie bardziej nowoczesne. 

Gospodarka
Wspolpraca2023PWIK-PRZ_cut.png
Współpraca PWiK i Politechniki Rzeszowskiej

W czwartek,  19.01.2023 Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. w Przemyślu  podpisało umowę ws. współpracy z Politechniką Rzeszowską im. Ignacego Łukasiewicza. Ma ona na celu wykorzystanie możliwości i doświadczeń obu stron zmierzające do optymalnego współdziałania ośrodków nauki i biznesu m.in. w zakresie nowoczesnego projektowania i eksploatacji systemów zbiorowego zaopatrzenia w wodę oraz odprowadzania i oczyszczania ścieków.