23 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Aktualności
logo_policja.jpeg
Życzenia z okazji Święta Policji

Funkcjonariuszki, funkcjonariusze i pracownicy policji,

z okazji Święta Policji życzę Wam spokojnej, bezpiecznej, a przede wszystkim dającej satysfakcję służby. Dzięki temu, że wypełniacie Wasze codzienne, niełatwe przecież obowiązki, wielkim poświęceniem, my - mieszkańcy możemy się czuć bezpiecznie. W dniu Waszego Święta wszyscy mamy możliwość pogratulować i podziękować także za to czego na co dzień nie widzimy, czyli wysiłek organizacyjny, działania analityczne i pracę w terenie, które są niezbędne do osiągnięcie ostatecznego, pozytywnego efektu Chciałbym, abyście Państwo w ten dzień bez oporów mogli sobie nawzajem powiedzieć, że jesteście zadowoleni z tego co dotąd udało się Wam osiągnąć i świętować swoje sukcesy.

Kultura
DSCF1116_filtered.jpeg
„La Tromba d’Amore” koncert zespołu ROYAL BAROQUE ENSEMBLE

Jedna z najważniejszych imprez muzycznych na Podkarpaciu, która organizowana jest od 2001 roku, w czwartek 20 lipca zawitała do Kościoła O.O. Karmelitów. Kolejny dzień święta muzyki klasycznej wypełniony został wspaniałym występem zespołu ROYAL BAROQUE ENSEMBLE. Trzecia odsłona tegorocznej edycji Międzynarodowego Przemyskiego Festiwalu SALEZJAŃSKIE LATO MUZYCZNE – podobnie jak dwie poprzednie -  zgromadziła ogromną liczbę (tym razem grubo ponad 400) miłośników muzyki barokowej granej na kopiach instrumentów z epoki. Jak się można było spodziewać było mnóstwo gromkich oklasków, a na zakończenie oczywiście bis.

Edukacja i sport
soccer-183684_960_720.jpeg
Ruszył program „Wakacje z trenerem osiedlowym”!

Już kolejny rok z rzędu Urząd Miejski w Przemyślu zaprasza najmłodszych mieszkańców naszego miasta do wzięcia udziału w programie „Wakacje  z trenerem osiedlowym”.

Program „Wakacje z trenerem osiedlowym” to zupełnie bezpłatne zajęcia, zorganizowane z myślą o dzieciach i młodzieży spędzających wakacje w Przemyślu. Zajęcia (głównie sportowo-rekreacyjne), odbywać się będą przez najbliższe dwa miesiące na dziesięciu przemyskich osiedlach oraz klubowych i miejskich obiektach sportowych.
Podczas „Wakacji z trenerem osiedlowym” najmłodsi Przemyślanie będą mogli wziąć udział między innymi w: zabawach na krytej pływalni, strzelnicy LOK, przejazdach kolejką linową i całorocznym torem saneczkowym, wycieczkach rowerowych i pieszych, turniejach sportowych itp.

Rada Miejska
wak2.jpeg
Liga Maluszka

W finałach nasi najmłodsi piłkarze stoczyli "bój" o Puchary Przewodniczącej Rady Miejskiej Przemyśla Pani Lucyny Podhalicz.

Organizacje pozarządowe
Pigs dla szkoły w Mościskach.jpeg
Pigs Like Pigeons zagrają dla dzieci w Mościskach! Bilety już w sprzedaży!

Wszystkich, którzy chcieliby posłuchać dobrej punkowej muzyki w wykonaniu wszystkim znanego i lubianego przemyskiego zespołu Pigs Like Pigeons zapraszamy na szczególny koncert, z którego dochód w całości zostanie przeznaczony na pomoc polskim dzieciom w Mościskach.

"Nasz Przemyśl"
benedyktynki_poczt02.jpeg
W upalny czerwcowy wieczór

aut. s. Agata Jamińska OSB, „Nasz Przemyśl”, czerwiec 2007 (Nr 33)

Opactwo Sióstr Benedyktynek na Zasaniu, jego początki i historia ściśle łączą się z rozwojem położonej na lewym brzegu Sanu dzielnicy Przemyśla. By umożliwić zamieszkałej tu ludności łączność z kościołem, bez konieczności stałego przeprawiania się przez San, kapłan katedralny w początkach XVII w. wybudował tu kaplicę pw. Świętej Trójcy, zamierzając powierzyć opiekę nad nią jakiemuś męskiemu zakonowi, ale jak notuje kronikarka:- „ku jego wielkiemu strapieniu, żaden męski zakon przyjąć tego nie chciał”. Zwrócił się, więc „w desperacji” do konwentu Panien Benedyktynek w Jarosławiu. A one „ofertę” przyjęły i tak zaczęła się historia burzliwa i piękna benedyktynek w Przemyślu.

Strefa Przedsiębiorcy i Inwestora Zainwestuj w Przemyślu | Invest in Przemyśl

Inwestycje
SP 14.jpeg
Szkoła Podstawowa nr 14 im. Zjednoczonej Europy będzie miała salę gimnastyczną

Projekt Gminy Miejskiej Przemyśl dotyczący zadania „Budowa sali gimnastycznej wraz z zapleczem przy Szkole Podstawowej nr 14 im. Zjednoczonej Europy” otrzymał dofinansowanie ze środków Ministerstwa Sportu i Turystki w ramach Programu Rozwoju Infrastruktury Szkolnej.

Całkowita kwota dofinansowania w latach 2018-2020 wyniesie 2 164 000 zł, przy kosztorysowej wartości zadania 6 567 748 zł. To kolejna po budowie sali przy I Liceum Ogólnokształcącym im. Juliusza Słowackiego w Przemyślu (Centrum Rozwoju Badmintona) inwestycja samorządu Miasta ze wsparciem Ministerstwa.

 

 

 

 

Gospodarka
office-1209640_960_720.jpeg
154 kolejne, nowe firmy dzięki wsparciu Przemyskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A.

Dzięki wsparciu Przemyskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A., od grudnia 2016 roku do czerwca 2017 roku założonych zostało na terenie województwa podkarpackiego 154 firm.