6 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Aktualności
dzień_dzecka_10.jpeg
Słodkości dla najmłodszych z okazji ich święta [Galeria]

W Dniu Dziecka nie powinno zabraknąć uśmiechu na żadnej dziecięcej twarzy, a co może go wywołać? Oczywiście słodkie smakołyki. Z życzeniami i słodkościami do najmłodszych przemyślan wybrał się dzisiaj Prezydent Miasta Wojciech Bakun. Odwiedził i spotkał się z dziećmi z Przedszkola Nr 9, Domu dla Dzieci "Maciek" i Przedszkola Nr 3.

Edukacja i Sport
children-2208212_1280.jpeg
Wakacje w mieście? Jeśli tak, to tylko z półkolonią POSiR!

Wielkimi krokami zbliżają się wakacje. Wielu z nas, z wiadomych względów odłożyło na bok marzenia o egzotycznych plażach. W tym roku wyruszymy w Polskę, lub spędzimy kanikuły w domu. Tylko co na to nasi najmłodsi…?

Organizacje pozarządowe
dmuchańce - pixabay.jpeg
POSiR przedłuża Dzień Dziecka na cały miesiąc!

A gdyby tak świętować Dzień Dziecka nie tylko pierwszego dnia czerwca, ale we wszystkie jego weekendy…? Zdecydowanie tak! Ale tylko z Przemyskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji.

"Nasz Przemyśl"
Obwieszczenie informujące o rozstrzelaniu 10 zakładników za zabicie agenta Stanisława Szajny. fot. z arch. M.Duma
ŚMIERĆ na „Małym Ryneczku”

aut.Marcin Duma, „Nasz Przemyśl”, wrzesień 2011 (Nr 84)

W tym roku, w miesiącu wrześniu obchodzimy 72. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Okres wojny w świadomości Polaków oraz innych narodów to czas okupacji, terroru, łapanek, egzekucji ale przede wszystkim ludzkiego cierpienia i śmierci. To właśnie myśl o śmierci oraz strach przed nią wypełniały każdy dzień życia naszych bliskich, krewnych czy znajomych, którym przyszło żyć w tamtym czasie. Owa śmierć stała się elementem terroru tak okupanta hitlerowskiego jak i radzieckiego. Na terenie wielu polskich miast, miasteczek, wsi po dzień dzisiejszy zachowały się miejsca pamięci narodowej upamiętniające okres ludobójstwa II wojny światowej.

Strefa Przedsiębiorcy i Inwestora Zainwestuj w Przemyślu | Invest in Przemyśl

Inwestycje
display_logo-zmp-2.jpeg
Baza źródeł finansowania przedsięwzięć rozwojowych

Związek Miast Polskich udostępnił, przygotowaną przez ekspertów, bazę źródeł finansowania przedsięwzięć rozwojowych. Wszystkie rozdrobnione informacje zebrane są w jednym miejscu. Jest to użyteczne zestawienie, ujmujące w jednym miejscu, w formie pliku Excel, informacje o konkursach i naborach wniosków, dostępnych funduszach z wielu różnych źródeł na wiele różnych dziedzin.

Gospodarka
SEMINARIUM_FRL_1.jpeg
„Mieszkalnictwo istotnym czynnikiem rozwoju lokalnego”– zapraszamy na kolejne seminarium ONLINE

W imieniu Związku Miast Polskich zapraszamy w dniach 4 i 5 czerwca br. od godz. 10 do śledzenia dyskusji na temat INWESTYCJI MIESZKANIOWYCH, która odbędzie się w ramach kolejnej edycji Forum Rozwoju Lokalnego z cyklu „Uruchomienie endogennych potencjałów warunkiem rozwoju małych i średnich miast w Polsce”.