5 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Aktualności
Życzenia na Dzień Pracownika Socjalnego.jpeg
Życzenia z okazji Dnia Pracownika Socjalnego

Z okazji przypadającego dziś Dnia Pracownika Socjalnego, w imieniu swoim oraz całego Samorządu Miasta Przemyśla składam wszystkim pracownikom socjalnym serdeczne gratulacje oraz wyrazy szacunku za empatię i szczególną wrażliwość w codziennej pracy.

Kultura
kariera  (19).jpeg
Kariera po polsku – satyra na płyciznę intelektualną i moralną naszych czasów, ubawiła publiczność do łez

„Kariera po polsku” to dwie godziny świetnej zabawy na scenie Zamku Kazimierzowskiego za sprawą plejady znanych oraz lubianych aktorów i aktorek: Ewy Kuklińskiej, Ewy Konstańciak, Artura Dziurmana, Dariusza Gnatowskiego i Michała Pietrzaka.


Edukacja i Sport
fot. Agata Czereba (10).jpeg
Pięciokrotny Mistrz Świata w jujitsu oraz jego wspaniała ekipa z wizytą u Prezydenta Miasta Przemyśla

Równocześnie z mistrzostwami świata rozegrany został Międzynarodowy Turniej Sportowego Jujitsu Dzieci, Młodzików, Kadetów, Juniorów i Weteranów. Tu również młodzi adepci Przemyskiego Klubu Walki Wręcz Jujitsu zaprezentowali się wybornie. Akif Hamzayev i Jakub Kulpa zajęli 1. miejsce w konkurencji samoobrona sportowa. Natalia Dańko rywalizację w konkurencji mocowanie jiujutsu zakończyła na drugim stopniu podium. Natomiast w walce sportowej jujitsu zajęła 3. miejsce. Na „pudle” stanęli też: Piotr Mikicki, zdobywca 2. miejsca w konkurencji walka sportowa jujitsu, Karol Sarna – zdobywca 3. miejsca w konkurencji walka sportowa jujitsu i Antoni Radochoński, który w Tbilisi zajął 4. miejsce w walce sportowej jujitsu.

Organizacje pozarządowe
fot. A. Czereba (7).jpeg
Zakończyła się 9. Międzynarodowa Konferencja Medyczna Fundacji „jerzyk”

„Dysfunkcje nabyte i choroby wrodzone u dzieci i młodzieży” były wiodącym tematem dziewiątej edycji Międzynarodowej Konferencji Medycznej, od lat organizowanej przez przemyską Fundację Pomocy Dzieciom Przewlekle Chorym ”jerzyk”.

"Nasz Przemyśl"
Odsłonięcie pomnika J. Piłsudskiego w 7 sierpnia 1921 r. w ogrodzie kasyna garnizonowego w Przemyślu, fot. Ze  zbiorów MNZP
Tajemnicza wizyta – Józef Piłsudski w Przemyślu

aut. Jacek Błoński, „Nasz Przemyśl”, styczeń 2011 (Nr 76)

Jednym z najmniej znanych epizodów dziejów Twierdzy Przemyśl było tajemnicze spotkanie w biurze wywiadu austro-węgierskiego HK-Stelle przy dowództwie X Korpusu C.K. Armii w Przemyślu w dniu 29 września 1906 roku. W spotkaniu brał udział jeden z najbardziej poszukiwanych polskich działaczy socjalistycznych przez carską Ochranę Józef Piłsudski.

 

Strefa Przedsiębiorcy i Inwestora Zainwestuj w Przemyślu | Invest in Przemyśl

Inwestycje
inwest_wstęp.jpeg
Zapraszamy na nową internetową stronę inwestycyjną

Zapraszamy wszystkich inwestorów do skorzystania z nowej strony internetowej uruchomionej specjalnie dla ich potrzeb. Zasadniczą jej częścią jest mapa, na której prezentujemy naszą ofertę dotyczącą terenów inwestycyjnych, a także działek oraz lokali użytkowych i mieszkalnych na sprzedaż.

Gospodarka
pwik opony gł.png
Nie zmieniłeś jeszcze opon na zimowe? Od jutra wymienisz je PWiK-u! Tanio, szybko i solidnie. ZAPRASZAMY!

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. w Przemyślu ma zaszczyt poinformować, że od  czwartku, 21 listopada 2019 roku, rozszerza zakres usług o wymianę opon samochodowych. Usługa jest świadczona na terenie Oczyszczalni Ścieków przy ul. Piaskowej 22 w Przemyślu.

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl