12.3 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Aktualności
Konferencja_Bike_1.jpeg
Zaproszenie na Bike Town!

Zastępca prezydenta miasta Grzegorz Hayder, przedstawiciel Fundacji Azymut Waldemar Hryniszyn, Maciej Kucbora z Veloprojekt oraz Rafał Kwiatkowski - dyrektor komercyjny Orange Polska spotkali się dziś rano z dziennikarzami na przemyskim rynku, aby opowiedzieć o oczekiwanym przez mieszkańców i fanów sportów rowerowych wydarzeniu, jakim niewątpliwie jest zbliżający się wielkimi krokami festiwal rowerowy BIKE TOWN Przemyśl 2017.

Kultura
DSC_0190.jpeg
Z Wadowic do nieba…

We wtorek, 25 kwietnia, tuż po godzinie 15 na sali widowiskowej Zamku Kazimierzowskiego miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Dzieci, uczęszczające na co dzień do Niepublicznego Przedszkola „Mały Nazaret” Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Archidiecezji Przemyskiej, wraz z nauczycielami i rodzicami przedstawiły montaż słowno-muzyczny pt. „Z Wadowic do nieba”.

Rada Miejska
Porządek obrad XL (40) sesji Rady Miejskiej w Przemyślu zwołanej na dzień 27 kwietnia 2017 r.

Uprzejmie zapraszam na XL (40) sesję Rady Miejskiej w Przemyślu, która odbędzie się w dniu 27 kwietnia 2017 r. (czwartek) o godz. 9.00 w sali obrad nr 18 Urzędu Miejskiego w Przemyślu, Rynek 1.

Organizacje pozarządowe
dzień flagi.jpeg
„ROWEREM Z BIAŁO-CZERWONĄ”

We wtorek, 2 maja obchodzimy Dzień Flagi. Aby godnie uczcić ten wyjątkowy dzień i jednocześnie umożliwić aktywną integrację wszystkim miłośnikom turystyki rowerowej przemyski Oddział PTTK im. dr M. Orłowicza przy współpracy Urzędu Miejskiego w Przemyślu organizuje rodzinny rajd rowerowy „ROWEREM Z BIAŁO-CZERWONĄ”.

"Nasz Przemyśl"
Piechota honvedów odpiera atak kozaków.jpeg
Przemyskie lwy obrońcy „Bramy Węgier”

aut. Jacek Błoński, „Nasz Przemyśl”, kwiecień 2007 (Nr 31)

Podczas zwiedzania stolicy Węgier – Budapesztu uwagę turysty zwraca monumentalny pomnik lwa nad brzegiem modrego Dunaju. Pomnik ten znajduje się w części miasta zwanej Budą, nieopodal słynnego mostu Małgorzaty. Na cokole monumentu umieszczono napis: „Przemyśl 1914-1915”. Po drugiej stronie umieszczono inną inskrypcję: „Walczyli jak lwy w Bramie Węgier. Niech przykład ich będzie wieczny”. Potężna figura przemyskiego lwa przypomina potomkom węgierskich honvedów z 23 dywizji o tysiącach zabitych żołnierzach, którzy oddali swe życie w obronie Przemyśla- bramy do ich ojczyzny. Pomnik został zlokalizowany przed domem ich dowódcy, zastępcy komendanta Twierdzy Przemyśl w czasie I i II oblężenia Arpada Tamásyego. Uroczyste odsłonięcie monumentu miało miejsce w 1932 roku.

Strefa Przedsiębiorcy i Inwestora Zainwestuj w Przemyślu | Invest in Przemyśl

Inwestycje
Kmiecie_wstęp.jpeg
Park sportowo – rekreacyjny Kmiecie oficjalnie otwarty

20 kwietnia br. odbyło się oficjalne otwarcie Parku sportowo – rekreacyjnego Kmiecie, inwestycji zrealizowanej w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Przemyśla na 2016 rok.  Prace budowlane zakończyły się jeszcze w ubiegłym roku, jednak dopiero teraz aura pozwoliła na krótką uroczystość, na którą zaprosił dzieci i młodzież z pobliskich placówek oświatowych i władze miasta Zarząd Osiedla „Kmiecie”.

Gospodarka
mapka_maraton_29_04_2017.jpeg
Utrudnienia w ruchu w trakcie Bike Town

W związku z organizacją w dniach 29 kwietnia - 1 maja 2017 r. imprezy pn. „FESTIWAL ROWEROWY BIKE TOWN PRZEMYŚL 2017” na terenie starego miasta zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu.