-1 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Aktualności
parada mikołajowa_wstęp.jpeg
Parada Mikołajowa zawita na ulice miasta

Jak co roku nasze miasto szykuje się na przyjazd Świętego Mikołaja wraz z pomocnikami. Podobnie jak poprzednim razem będzie to parada objazdowa i zawita na ulice Przemyśla w niedzielę 5 grudnia.

Kultura
Jarmusch x 7 plakat zapowiadający cykl
7x Jarmusch: kultowe filmy Jima Jarmuscha

Centrum Kulturalne w Przemyślu zaprasza na przegląd filmowy: 7xJarmusch. Amerykański buntownik o europejskiej wrażliwości, egzystencjalista, poeta, kinofil, muzyk rozkochany w jazzie i rocku, twórca obdarzony abstrakcyjnym poczuciem humoru – Jim Jarmusch to król kina niezależnego, nierozerwalnie związany z historią Gutek Film.

Edukacja i sport
Igor Hajduk i Aleksander Bandrowicz wspólne zdjęcie sali rozgrywek
SP 14 trzecią badmintonową szkołą na Podkarpaciu

Szkoła Podstawowa Nr 14 jako jedyna w mieście wystawiła swoich reprezentantów w badmintonie w Igrzyskach Dzieci (klasy 4-6) organizowanych przez Podkarpacki Szkolny Związek Sportowy.

Organizacje pozarządowe
exchange-of-ideas-g3969818d2_1920.jpeg
Podsumowanie konsultacji programu współpracy z organizacjami pozarządowymi na rok 2022

Zapraszamy do zapoznania się z przebiegiem konsultacji Programu Współpracy Gminy Miejskiej Przemyśl z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącym działalność pożytku publicznego na rok 2022.

"Nasz Przemyśl"
Defilada 24 Pułku Ułanów w Kraśniku
Z SIODEŁ Mości Panowie!

aut. Lucjan Fac, „Nasz Przemyśl”, grudzień 2011 (Nr 87)

W żadnym z krajów kawaleria nie miała tak wielkiego wpływu na jego historię i nie cieszyła się taką estymą jak w Polsce.

Strefa Przedsiębiorcy i Inwestora Zainwestuj w Przemyślu | Invest in Przemyśl

Inwestycje
bielskiego_3-min.jpeg
Ulica Bielskiego oficjalnie oddana po modernizacji

Kierowcy już od kilku dni cieszą się nową nawierzchnią ulicy Bielskiego, która dzisiaj (17 listopada) oficjalnie została oddana do użytku. W tym dniu Prezydent Wojciech Bakun. Dyrektor Zarządu Dróg Miejskich Jacek Cielecki i Maciej Łukaszek Dyrektor Techniczny Oddziału Rzeszów Strabag Sp. z o. o wzięli udział w komisji odbioru końcowego.

Gospodarka
baner promujący program - logo kancelarii prezesa rady ministrów, Fundusze Europejskie Polska Cyfrowa, Unia Europejska Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Granty PPGR
Zmiany dla osób biorących udział w projekcie Granty PPGR Cyfrowa Gmina - Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym

Gmina Miejska Przemyśl informuje, że operator projektu Granty PPGR Centrum Projektów Polska Cyfrowa przekazał nowe zalecenia w związku z projektem  Cyfrowa Gmina - Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym – „Granty PPGR”.