0 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Aktualności
pieniądze.jpeg
Kłopoty PBS Banku. Komunikat dla mieszkańców miasta Przemyśla

Końcem ubiegłego tygodnia gruchnęła informacja o przymusowej restrukturyzacji Podkarpackiego Banku Spółdzielczego w Sanoku.

Kultura
PTT.jpeg
„45” - Spektakl Polskiego Teatru Tańca

Ideą „45” jest wyjście poza tradycyjną formę korelacji choreografa i kompozytora. Podróż pojawia się jako temat spektaklu – podróż jako znak teatru, jego poszukiwanie, jako kompozycja choreograficzna oraz interaktywne zaproszenie dla widza w przestrzeni site specific

Edukacja i Sport
CKZiU nr 1 (8).jpeg
Przyszli mechanicy poznają nowe technologie, zwiedzają i uczą się biznesu…

9 grudnia 2019 roku uczniowie kierunków technik pojazdów samochodowych  i mechanik pojazdów samochodowych CKZiU nr 1 w Przemyślu udali się na wycieczkę do stolicy Podkarpacia.

Organizacje pozarządowe
pbp holo2 gł.jpeg
"Dzieje i kultura Żydów Przemyśla oraz okolicznych miejscowości – z obecnej perspektywy” - spotkanie w ramach XII Obchodów Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu na Podkarpaciu

Jednym z punktów programu obchodów jest dyskusja panelowa, która odbędzie się 30 stycznia o godz. 11.00 w Przemyskiej Bibliotece Publicznej. W spotkaniu pn. „Dzieje i kultura Żydów Przemyśla oraz okolicznych miejscowości – z obecnej perspektywy” wezmą udział Renata Frenkel, Dina Steinbruch, Jeffrey Cymbler, Yaelm Kalcheim, s. Katarzyna Kowalska oraz prof. Wacław Wierzbieniec.

 

"Nasz Przemyśl"
andrz1.jpeg
GWIAZDY warszawskich kabaretów w przedwojennym Przemyślu

aut. Zenon Andrzejewski, „Nasz Przemyśl”, kwiecień 2011 (Nr 79)

W okresie XX-lecia międzywojennego centrum polskiej rozrywki była Warszawa, nazywana Paryżem Północy. To właśnie w stolicy, w „szalonych latach dwudziestych i trzydziestych” ubiegłego wieku, nastąpił istny wysyp kabaretów i teatrzyków rewiowych, z których największą sławę zdobyły Qui Pro Quo i Perskie Oko, przemianowane później na Morskie Oko.

Strefa Przedsiębiorcy i Inwestora Zainwestuj w Przemyślu | Invest in Przemyśl

Inwestycje
konserwator.jpeg
Trwa nabór wniosków na prace konserwatorskie - dowiedz się więcej i złóż wniosek.

Podkarpacki, Wojewódzki Konserwator Zabytków w Przemyślu informuje, że od 1 stycznia 2020 r. trwa nabór wniosków na przyznanie dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy zabytkach ruchomych i nieruchomych wpisanych do rejestru. Wnioski można składać do dnia 28 lutego br.

Gospodarka
śmieci RitaE.jpeg
Segregujesz śmieci? Podpowiadamy, jak robić to dobrze cz. 2 – ULOTKA do pobrania

Temat segregowania śmieci to tak naprawdę „temat rzeka”, ale jeśli zapoznamy się z podstawowymi jego zasadami, okazuje się, że segregacja nie jest wcale taka straszna. Na dowód przedstawiamy Państwu „ściągę”, którą przygotowali pracownicy Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Przemyślu. Zachęcamy do lektury i… do odpowiedzialnego segregowania!

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl