1 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Aktualności
Dawid Ringler
Losy rodziny Ringlerów

2 lutego br. w Archiwum Państwowym w Przemyślu miała miejsca druga odsłona Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Po oficjalnych spotkaniach w miejscach pamięci o przemyskich, żydowskich mieszkańcach naszego miasta, które miały miejsce 27 stycznia, przyszedł czas na część wykładową.

Kultura
Kalendarz-Imprez-Luty_V2.jpeg
Kalendarz wydarzeń - LUTY 2023

Zapraszamy mieszkańców i wszystkich odwiedzających nasze miasto do zapoznania się z miejskim kalendarzem wydarzeń kulturalnych, sportowych i rozrywkowych, które będą miały miejsce w lutym.

Edukacja i sport
323142848_558961159605705_8675268151359259520_n.jpeg
Ferie jak z bajki w Przemyskiej Bibliotece Publicznej

 Ferie, ferie ipo feriach. Czas wrócić do rzeczywistości. A my jeszcze ciągle żyjemy atmosferą pierwszego tygodnia ferii, który w naszych progach spędziła gromadka ciekawych świata dzieci, uczestniczących w kreatywnych zajęciach pn. „Ferie jak z bajki w bibliotece”.

Organizacje pozarządowe
szkolenie.jpeg
Prezydent Miasta Przemyśla zaprasza na bezpłatne szkolenie z zakresu realizacji zadań publicznych dot. profilaktyki uzależnień.

W związku z organizowanym szkoleniem z zakresu Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii w Przemyślu, skierowanym do podmiotów wymienionych w art. 3 ust. 2 ustawy z dnia 11 września 2015 roku o zdrowiu publicznym (w tym: do przedstawicieli stowarzyszeń i klubów sportowych, będących realizatorami ww. Programu), zapraszam do uczestnictwa w ww. przedsięwzięciu.

"Nasz Przemyśl"
Krypta z grobowcem ks. Piotra Skargi w kościele śś. Piotra i Pawła w Krakowie.jpeg
Piotra Skargi kłopoty z kasztelanową Tarnowską

Bóg matkę czcić rozkazał. Przeklęty, kto zasmuca matkę swoję. A która jest pierwsza i zasłużeńsza matka jako ojczyzna, od której imię macie i wszytko, co macie, od niej jest? Która gniazdem jest matek wszytkich i powinowactw wszytkich, i komorą dóbr waszych wszytkich.1

"Nasz Przemyśl"
Pamiętny listopad

10 Listopada 2022

Trzy Anusie

07 Października 2022

Sprawa Wapowskiego

23 Września 2022

Strefa Przedsiębiorcy i Inwestora Zainwestuj w Przemyślu | Invest in Przemyśl

Inwestycje
Logotyp konkursu ze stylizowanym domem i nazwą
Zagłosuj na przemyską trasę podziemną w konkursie PAP

Serwis Samorządowy Polskiej Agencji Prasowej ogłosił bezpłatny konkurs pn. „Inwestycja z perspektywą”, który ma wyłonić najciekawszą samorządową inwestycję dofinansowaną ze środków Unii Europejskiej. Jego laureatów wybiorą internauci w plebiscycie internetowym, które właśnie ruszyło - 1 lutego o godzinie 10.00. Nasza, przemyska propozycja, to „Podziemna trasa turystyczna w Przemyślu”, czyli projekt zrealizowany przez Gminę Miejską Przemyśl i Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej.

Gospodarka
Wspolpraca2023PWIK-PRZ_cut.png
Współpraca PWiK i Politechniki Rzeszowskiej

W czwartek,  19.01.2023 Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. w Przemyślu  podpisało umowę ws. współpracy z Politechniką Rzeszowską im. Ignacego Łukasiewicza. Ma ona na celu wykorzystanie możliwości i doświadczeń obu stron zmierzające do optymalnego współdziałania ośrodków nauki i biznesu m.in. w zakresie nowoczesnego projektowania i eksploatacji systemów zbiorowego zaopatrzenia w wodę oraz odprowadzania i oczyszczania ścieków.