22 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Aktualności
MZK fot. Agata Czereba (1).jpeg
Nowy rozkład jazdy przemyskich autobusów - informacja dla mieszkańców

Wprowadzamy pierwszy etap usprawnień w funkcjonowaniu przemyskiej komunikacji miejskiej. Obecny rozkład jazdy obowiązuje od kilkunastu lat i dotąd wprowadzane w nim były tylko nieznaczne korekty, przez co jest on niefunkcjonalny, a co za tym idzie – znacznie obniża atrakcyjność usług MZK.

Kultura
K (6).jpeg
Piękne otwarcie Sezonu Artystycznego 2019/2020 na przemyskim Zamku. Katarzyna Groniec zaprezentowała swoją najnowszą autorską płytę „Ach!’

Katarzyna Groniec zapowiada 2020 rok, rokiem przerwy artystycznej! Tak więc przemyski Zamek jako jedno z miejsc obecnej trasy koncertowej był ostatnią szansą na zobaczenie artystki na scenie przed pauzą w karierze.Kolejny powrót Katarzyny Groniec na zamkową scenę to jej następny przemyski sukces. Utworami ze swojej płyty pt. „Ach!” prawie zahipnotyzowała publiczność. Jest to przede wszystkim zasługa charyzmy artystki, choć niebagatelną rolę odegrała tu pięknie pomyślana koncertowa „inscenizacja” - świetny balans między piosenką i aktorstwem. Twórcy koncertu zrobili także sporo, aby jego oprawa stała się godna zarówno renomy artystki, jak i miejsca jego prezentacji. Świetna animacja z rysunkami i gra świateł były swoistą podporą dla zagranego na scenie przez Katarzynę Groniec słowno-muzycznego spektaklu.Katarzyna Groniec wiedząc zapewne, że publiczność ją uwielbia, mimo wszystko zachowuje naturalny wdzięk. W swoich interpretacjach łączy ironię z liryzmem, poczucie humoru ze smutnym przesłaniem niejednej piosenki.

 


Płyta „Ach!” opowiada o ziemi jałowej, ziemi utraconej i wreszcie, ziemi obiecanej do której docieramy, rozmieniamy ją na drobne i znów tracimy. I od początku, bo wszystko jest cyklem co jakiś czas kończącym się dobrze. W wersji koncertowej do „Ach!” dołączone są piosenki z pierwszej płyty Katarzyny Groniec „Mężczyźni”.

 Tomasz Beliński
Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK
fot. Tomasz Beliński

publikacja: Agata Czereba

Edukacja i Sport
RoRSP_14.jpeg
Nagrody dla rowerzystów

Przez cały wrzesień trwała zacięta rywalizacja o Puchar Rowerowej Stolicy Polski, w której wzięli udział rowerzyści z 23 miast w Polsce. Przemyśl zdobył w tej zabawie bardzo dobre, piąte miejsce. 14 października Prezydent Wojciech Bakun spotkał się z najaktywniejszymi z przemyskich uczestników, przekazując podziękowania, gratulacje i nagrody dla najlepszych.

Organizacje pozarządowe
dentist-428646_960_720.jpeg
Zaproszenie do składania ofert - OPIEKA STOMATOLOGICZNA NAD UCZNIAMI

W związku z wejściem w życie w dniu 12 września 2019 r. ustawy z dnia 12 kwietnia 2019 r. o opiece zdrowotnej nad uczniami, Prezydent Miasta Przemyśla zaprasza do składania ofert na realizację opieki stomatologicznej nad uczniami szkół, dla których organem prowadzącym jest Miasto Przemyśl.

"Nasz Przemyśl"
bez tytułu 2.jpeg
Wielka manifestacja roku 1982 przy Kamiennym Moście

aut. Jacek Błoński, „Nasz Przemyśl”, wrzesień 2010 (Nr 72)

Dwadzieścia osiem lat temu we wtorek 31 sierpnia 1982 roku w wielu polskich miastach wbrew woli gen. Wojciecha Jaruzelskiego i WRON (Wojskowa Rada Ocalenia Narodowego) Polacy postanowili uczcić drugą rocznicę porozumień sierpniowych. W kościołach podczas uroczystych mszy świętych modlono się „o Ojczyznę wolną”, a także za dusze zamordowanych  górników i innych ofiar krwawych represji  ze strony SB i MO. Pamiętano również o tysiącach ludzi, którzy ośmielili przeciwstawić słowo i ideały wolności i demokracji przeciw czołgom i zomowskim pałkom.

Strefa Przedsiębiorcy i Inwestora Zainwestuj w Przemyślu | Invest in Przemyśl

Inwestycje
Malhowice_3.jpeg
Przebudowa drogi do nowego przejścia granicznego

Modernizacja i przebudowa drogi Przemyśl - Malhowice staje się faktem. Na ponad 6 kilometrowym odcinku drogi wojewódzkiej Nr 885 prowadzącej od granic naszego miasta przez Hermanowice i Malhowice do granicy państwa Ukrainą jeszcze w tym roku mają się rozpocząć prace, których wykonawcą jest firma STRABAG Sp. z o.o. Symboliczne wbicie łopaty odbyło się 26 września w pobliżu wspomnianych Malhowic, skąd widać miejsce gdzie prawdopodobnie w przyszłym roku rozpocznie się budowa nowego przejścia granicznego Malhowice - Niżankowice.

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl