23 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Aktualności
deszcz.jpeg
Prognozowane silne opady deszczu w województwie

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie prognozuje wystąpienie na terenie województwa podkarpackiego opadów deszczu o natężeniu umiarkowanym i silnym. 

Kultura
Wincentiada2017 - baner.jpeg
WINCENTIADA 2017 - Dni Patrona Miasta Przemyśla Świętego Wincentego

Jak co roku, gdy koniec wakacji zbliża się wielkimi krokami, Przemyśl przygotowuje się do jednego z najważniejszych wydarzeń organizowanych rokrocznie w naszym mieście.

Edukacja i sport
ze_zlota_jodla_koralik_festiwal_kielce_2017_55[1].jpeg
Zespół Taneczny Koralik Mini wytańczył Złotą Jodłę!

W tegorocznej edycji Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej w Kielcach nasze miasto reprezentował Zespół Taneczny Koralik Mini z Centrum Kulturalnego w Przemyślu, który podczas prezentacji konkursowych przedstwił dwa układy taneczne: „Małpie igraszki” oraz „Motorowe szaleństwo” w choreografii Doroty Pantuły-Ferlejko – instruktora, choreografa i kierownika artystycznego Zespołu Tanecznego Koralik.

Rada Miejska
wak2.jpeg
Liga Maluszka

W finałach nasi najmłodsi piłkarze stoczyli "bój" o Puchary Przewodniczącej Rady Miejskiej Przemyśla Pani Lucyny Podhalicz.

Organizacje pozarządowe
MMM - główne.png
Równie ciekawe, co nietypowe. Mobilne Muzeum Migracji w weekend odwiedzi Przemyśl.

Dwa lata temu wspólnymi siłami wyremontowali starą, kultową przyczepę kempingową „Niewiadów”. Od tego momentu, każdego lata ruszają w Polskę, aby rozmawiać z ludźmi, gromadzić fotografie, przedmioty i relacje. Szczególnie interesują się tematem powojennych przesiedleń wynikających z przesunięcia granic Polski.

"Nasz Przemyśl"
utopiec.jpeg
LEGENDA o przemyskim utopcu i małym chłopcu imieniem Radko

aut. Jacek Błoński, „Nasz Przemyśl”, lipiec 2007 (Nr 34)

Dawno, dawno temu, w czasach króla Kazimierza Wielkiego, stojąc na szczycie Kopca Tatarskiego, zobaczylibyśmy zapierający dech w piersiach widok doliny Sanu oraz ostrowia na rzece. Takim mianem nasi przodkowie określali wyspę. Ostrów ów był w miejscu, gdzie dziś nad lewym brzegu Sanu rozłożyła się podprzemyska wieś Ostrów. Zresztą w  owych czasach też była tam niewielka osada. Mieszkał w niej chłopiec imieniem Radosław, lecz na co dzień wołano na niego po prostu Radko.

Strefa Przedsiębiorcy i Inwestora Zainwestuj w Przemyślu | Invest in Przemyśl

Inwestycje
piasta_wstęp.jpeg
Zakończenie przebudowy ul. Piasta Kołodzieja

11 sierpnia br. odbył się odbiór końcowy inwestycji pn. „Przebudowa ulic Piasta Kołodzieja i Regera w Przemyślu wraz z odwodnieniem – etap I”. W spotkaniu, które miało miejsce na terenie zakończonej inwestycji, wziął udział Prezydent Robert Choma, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Janusz Zapotocki, Z-ca Dyrektora ZDM Piotr Bartocha, przedstawiciele wykonawcy robót i mieszkańcy osiedla. Wartość prac wyniosła 603 982,63PLN brutto. Wykonawca robót był Stanisław Drak Usługi Transportowe Roboty Ziemne.

Gospodarka
media-literacy-2202670_960_720.jpeg
Cyfrowe okno na świat – szkolenia ICT z certyfikatem dla osób dorosłych

Serdecznie zapraszamy do udziału w bezpłatnych szkoleniach komputerowych, które będą organizowanie na terenie woj. podkarpackiego od wrzesień 2017 do czerwca 2018 roku.

Szkolenia te skierowane są do osób, które chcą nauczyć się korzystania z komputera w życiu codziennym i zawodowym. W trakcie zajęć uczestnicy projektu zapoznają się z zasadami pisania tekstów, dokonywania obliczeń, poszukiwania informacji w Internecie, wypełniania formularzy elektronicznych, obsługiwania poczty elektronicznej i bezpiecznego korzystania z Internetu.