10 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Aktualności
autobus.jpeg
Autobusy MZK nie dojadą do Stanisławczyka, Witoszyniec i Nehrybki

W związku z rezygnacją Wójta Gminy Przemyśl z usług przewozowych publicznego transportu zbiorowego, świadczonych  przez Miejski Zakład Komunikacji  Sp. z o.o. w Przemyślu  na liniach: nr 4 Przemyśl - Stanisławczyk, nr 8 Przemyśl - Witoszyńce oraz nr 3 i nr 16: Przemyśl - Nehrybka, informujemy,  że dniem 1 października br. linie te przestaną obsługiwać obszar Gminy Przemyśl.

Kultura
we.jpeg
Wystawa młodych twórców w projekcie edukacyjnym "Twórcy żyja wśród nas, a my ich nie widzimy"

Prezes Fundacji Towarzystwo Projektów Edukacyjnych Paweł Zarzycki, Dyrektor Podkarpackiego Centrum Edukacji Nauczycieli Oddział w Przemyślu Zbigniew Hamielec a także dyrektor Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki ZAMEK Renata Nowakowska zapraszają na uroczyste otwarcie wystawy młodych twórców w projekcie edukacyjnym "Twórcy żyja wśród nas, a my ich nie widzimy".

Edukacja i sport
DSC_0593.jpeg
Stypendia Prezydenta Miasta wręczono po raz szósty

Po raz szósty Prezydent Miasta przyznał uczniom przemyskich szkół publicznych i niepublicznych stypendia za wyjątkowe osiągnięcia w nauce, współzawodnictwie sportowym i osiągnięcia artystyczne. Uroczyste wręczenie odbyło się w środę, 28 września w sali Przemyskiej Biblioteki Publicznej. Stypendia w tym roku otrzymało 105 uczniów.

Organizacje pozarządowe
pbp.jpeg
Zakończenie konkursu 'Lato z książką"

15 września dobiegł końca konkurs organizowany przez Przemyską Bibliotekę Publiczną im. I. Krasickiego we współpracy z Przemyską Radą Seniorów.

 

"Nasz Przemyśl"
Andrzej Wapowski.jpeg
Sprawa Wapowskiego

aut. Lucjan Fac, „Nasz Przemyśl”, luty2012 (Nr 89)

Jan Matejko, w historii polskiego malarstwa, to od dawna ustalona marka, więc wydawałoby się, że nic już nie jest w stanie nas zaskoczyć z jego twórczości, bo już chyba wszystko napisano. A jednak…. Na początku roku mały szok! Odnalazł się, uważany za zaginiony, obraz Jana Matejki, którego publiczność nie oglądała już od 1894 r., a więc przez 118 lat! TVP niedawno wyemitowała program, w którym informuje, że obraz powrócił z USA, aktualnie wystawiony jest na Wawelu, po czym zostanie wystawiony na licytację.

"Nasz Przemyśl"
Portret lekarza

07 Września 2022

Z SIODEŁ Mości Panowie!

11 Grudnia 2020

Przemyscy powstańcy

13 Listopada 2020

Strefa Przedsiębiorcy i Inwestora Zainwestuj w Przemyślu | Invest in Przemyśl

Inwestycje
DSC_0263.jpeg
Drugi etap remontu na ul. Reymonta

Z początkiem września, rozpoczął się drugi etap prac remontowych chodników przy ul. Reymonta.

Gospodarka
Dodatek z tytułu wykorzystywania niektórych źródeł ciepła

Informujemy, że w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Przemyślu przyjmowane są wnioski o wypłatę dodatku dla gospodarstw domowych z tytułu wykorzystywania niektórych źródeł ciepła, to jest: