22 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Aktualności
5_batalion_0.jpeg
"Jakby co, kieby co, kany co, abo co- to my som!"

Tegoroczne Święto Batalionowe, czyli najważniejsza uroczystość 5 batalionu strzelców podhalańskich, którego siedziba mieści się w Przemyślu, odbyło się po raz pierwszy w niesamowitej scenerii Zamku w Krasiczynie. Dziedziniec "perły polskiego renesansu" był 18 października świadkiem wojskowej ceremonii i kultywowania pięknych tradycji podhalańczyków.

 

Kultura
dominik_bukowski_quartet_gł.jpeg
Z cyklu CK JAZZ: Dominik Bukowski Quartet "Transatlantyk"

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy Państwa 30 października o godzinie 19:00 do klubu Piwnice Centrum Kulturalnego w Przemyślu na koncert zespołu Dominik Bukowski Quartet. Wydarzenie organizowane jest w ramach cyklu CK JAZZ.

 

 

Projekt „Transatlantyk” to próba wyrażenia poprzez muzykę jazzową emocji i doświadczeń związanych z polską emigracją. Smutek połączony z radością, nadzieja, strach czy tęsknota przedstawione są w poszczególnych utworach, specjalnie napisanych dla tego projektu. Poruszony jest tu również problem twórcy na emigracji, jego zmagania się z procesem tworzenia na obcej ziemi, co ilustrują cytaty pisarzy takich jak Witold Gombrowicz czy Sławomir Mrożek. W repertuarze znajduje się kompozycja Andrzeja Panufnika p.t. „Dreamscape”, o dzisiejszej emigracji opowiada także troje Polaków, którzy wyjechali z różnych przyczyn z kraju. W jednym z utworów opiszą własne emocje i przeżycia.

Zapraszamy!

 

 

 

Organizator: Centrum Kulturalne w Przemyślu.  Bilety w cenie 20 zł.

 

 

Edukacja i Sport
ZPSM koncert gł.jpeg
Wielki Koncert Jubileuszowy na 65-lecie Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Artura Malawskiego w Przemyślu - ZAPROSZENIE

W najbliższą sobotę, 26 października br. społeczność szkolna, przyjaciele, współpracownicy i absolwenci Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Artura Malawskiego w Przemyślu świętować będą Jubileusz 65-lecia szkoły.

Uroczystości rozpocznie msza święta w intencji społeczności szkolnej w Bazylice Archikatedralnej w Przemyślu (o godzinie 11.00). Tego samego dnia, o godzinie 17.00 uczestnicy obchodów „przeniosą się” do sali widowiskowej Centrum Kulturalnego w Przemyślu. Odbędzie się tam Wileki Koncert Jubileuszowy w wykonaniu uczniów i pedagogów szkoły.  



W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania tej doniosłej rocznicy.

Organizacje pozarządowe
upiorna niedziela.jpeg
Upiorna niedziela pod wieżą. Świetna zabawa w kolorze dyni - ZAPROSZENIE

Grupa lokalnych przedsiębiorców, działających w okolicach przemyskiej Starówki, zaprasza wszystkich mieszkańców naszego miasta do udziału w wydarzeniu pod tytułem Upiorna Niedziela pod Wieżą. Formuła imprezy nawiązywać będzie do popularnego za oceanem święta - Halloween. W programie znajdziecie między innymi:

 

 

"Nasz Przemyśl"
bez tytułu 2.jpeg
Wielka manifestacja roku 1982 przy Kamiennym Moście

aut. Jacek Błoński, „Nasz Przemyśl”, wrzesień 2010 (Nr 72)

Dwadzieścia osiem lat temu we wtorek 31 sierpnia 1982 roku w wielu polskich miastach wbrew woli gen. Wojciecha Jaruzelskiego i WRON (Wojskowa Rada Ocalenia Narodowego) Polacy postanowili uczcić drugą rocznicę porozumień sierpniowych. W kościołach podczas uroczystych mszy świętych modlono się „o Ojczyznę wolną”, a także za dusze zamordowanych  górników i innych ofiar krwawych represji  ze strony SB i MO. Pamiętano również o tysiącach ludzi, którzy ośmielili przeciwstawić słowo i ideały wolności i demokracji przeciw czołgom i zomowskim pałkom.

Strefa Przedsiębiorcy i Inwestora Zainwestuj w Przemyślu | Invest in Przemyśl

Inwestycje
budżet_obywatelski_info.jpeg
Lista projektów, które będziemy realizować w ramach BO na 2020

Po niedawnym ogłoszeniu wyników głosowania przez mieszkańców Przemyśla na projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego Miasta Przemyśla na 2020, publikujemy informację o tym, które ostatecznie znajdą się w przyszłorocznym Budżecie Miasta i będą realizowane. Przypominamy także kwoty przeznaczone na ich realizację i liczbę otrzymanych głosów. Tym samym proces wyłaniania zwycięskich pomysłów zakończył się.

Gospodarka
MZK fot. Agata Czereba (1).jpeg
Nowy rozkład jazdy przemyskich autobusów - informacja dla mieszkańców

Wprowadzamy pierwszy etap usprawnień w funkcjonowaniu przemyskiej komunikacji miejskiej. Obecny rozkład jazdy obowiązuje od kilkunastu lat i dotąd wprowadzane w nim były tylko nieznaczne korekty, przez co jest on niefunkcjonalny, a co za tym idzie – znacznie obniża atrakcyjność usług MZK.

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl