10 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Aktualności
dzien samorządowca.jpeg
Dzień Samorządu Terytorialnego

Szanowni Państwo, 

Pracownicy administracji oraz jednostek samorządowych, Radni obecnej i byłych kadencji, Koleżanki i Koledzy samorządowcy oraz wszyscy, którzy z poświęceniem oddają się codziennej pracy na rzecz naszego miasta!

Kultura
plakat-z-dopiskiem-1448x2048.jpeg
„DOBRZE MIEĆ SĄSIADA”

31 maja 2023 r. godz. 15.00 – „DOBRZE MIEĆ SĄSIADA” podsumowanie 20-letniej współpracy transgranicznej między Polską jako członkiem Unii Europejskiej a Ukrainą.

Edukacja i sport
Baner Rowerowa Stolica Polski
Rusza rywalizacja o Puchar Rowerowej Stolicy Polski 2023

To już kolejny rok kiedy nasze miasto przyłącza się do rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. W tym roku zabawa zaczyna się 1 czerwca, a więc od jej rozpoczęcia dzielą nas tylko godziny. Organizatorem rywalizacji jest jak zawsze Miasto Bydgoszcz, a w tym roku w imprezie wezmą udział 62 miasta. Nowością będzie udział gmin – w sumie wystartuje ich 90. Aby wziąć w niej udział wystarczy aplikacja Aktywne Miasta, a więc nie zapomnijcie jej zainstalować w swoich telefonach i walczcie o kilometry dla Przemyśla!

Organizacje pozarządowe
WTZ-domek.jpeg
Nabór wniosków w ramach programu „Zajęcia klubowe w WTZ”

Prezydent Miasta Przemyśla uprzejmie informuje, że Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych ogłosił drugą turę naboru wystąpień samorządów powiatowych o przyznanie środków na realizację programu „Zajęcia Klubowe w WTZ”. Dotyczy ona zajęć klubowych, które mają zostać uruchomione i prowadzone od drugiej połowy roku realizacyjnego (tj. od  dnia 1 sierpnia 2023r. do 31 stycznia 2024r.).

"Nasz Przemyśl"
Procesja franciszkanów z relikwiami św. Wincentego, rys. Jacek Błoński
Przemyskie legendy

aut. Jacek Błoński, „Nasz Przemyśl”, kwiecień 2012 (Nr 90)

Legenda czyli opowieść posługująca się elementami niezwykłości, czy też cudowności jest często związana z życiem świętych lub postaci historycznych. W danych wiekach dzięki legendom przekazywanym ustnie podczas spotkań przy rodzinnym stole lub ognisku słuchacze mogli zapoznać się z dziejami swojej miejscowości, rodów i państw. Snuta na wątkach apokryficznych lub ludowych, rozpowszechniona jeszcze w średniowieczu, opowiada o losach rycerzy, królów, czy też bohaterów z ludu.

Strefa Przedsiębiorcy i Inwestora Zainwestuj w Przemyślu | Invest in Przemyśl

Inwestycje
prace_9.jpeg
Związek Gmin Fortecznych - w siedzibie Muzeum podpisano umowę na realizację projektu o wartości 20 mln zł

7 maja br. w siedzibie Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej odbyło się uroczyste podpisanie umowy z wykonawcą prac projektowo - budowlanych na realizacje dwóch zadań objętych dofinansowaniem z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład, tj.: „Prace remontowo – konserwatorskie Fortu XI Duńkowiczki – „Bramy Twierdzy Przemyśl” oraz „Zagospodarowanie zespołu zabytkowego Twierdzy Przemyśl na cele turystyki kulturowej”. 

Gospodarka
plakietka-dla-kierowcow-ANYPARK.jpeg
Płatność za parkowanie dzięki aplikacji mobilnej

Zarząd Dróg Miejskich w Przemyślu informuje, że od dnia 1 czerwca 2023r. istnieje możliwość wniesienie opłaty za postój na parkingach w Strefach Płatnego Parkowania na terenie miasta Przemyśla w aplikacji mobilnej AnyPark bez konieczności korzystania z parkomatu. Aplikacja umożliwia obsługiwanie kont osobistych oraz kont dla przedsiębiorców.