8.5 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Aktualności
easter-egg-3622517_960_720.jpeg
Zapraszamy na 2. Przemyski Jarmark Wielkanocny! [WIDEO]

Wielkimi krokami zbliża się czas, w którym rozpoczynamy intensywne przygotowania do corocznego Przemyskiego Jarmarku Wielkanocnego.  Tym razem na mieszkańców naszego miasta oraz odwiedzających go turystów czekać będą nie tylko niezliczone kolorowe kurczaczki, króliczki, palmy, makowce i babki wielkanocne, swojskie wędliny, chleby i miody, pisanki, świąteczne stroiki, rękodzieło artystyczne i wszystko, co nierozerwalnie kojarzy się z nadchodzącymi Świętami Wielkiej Nocy…

 

 

Kultura
Nocne rozmowy saksofonowe z.jpeg
Nocne rozmowy saksofonowe w ZPSM – Zapraszamy!

Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. Artura Malawskiego w Przemyślu zaprasza mieszkańców nadsańskiego grodu do udziału w niezwykłym wydarzeniu muzycznym.

Nocne rozmowy saksofonowe - czyli koncert w wykonaniu klasy saksofonu Jacka Szotta, to gwarancja udziału w prawdziwej duchowej uczcie, której nie możecie przegapić.

 

Zapraszamy

- poniedziałek – 25 marca – godzina 17.30 -

- sala lustrzana ZPSM –

(ul. Słowackiego 91)

Edukacja i sport
fot. archiwum ALO Rzeszów 4.jpeg
Sukcesy grupy teatralnej z II LO

Grupa teatralna z II Liceum Ogólnokształcącego im. prof. Kazimierza Morawskiego zdobyła I Nagrodę na VIII Podkarpackich Spotkaniach Teatralnych Zwierciadła w Rzeszowie.

Zespół został nagrodzony za spektakl "W" w reżyserii nauczyciela Rafała Paśko, na podstawie tekstów Joanny Papuzińskiej i Michała Rusinka. Oprócz statuetki zespół otrzymał również nominację do finału ogólnopolskiego, który odbędzie się w czerwcu w Lublinie.

Uczniowie grupy teatralnej z "Morawy" zanotowali również bardzo dobre występy w ramach Finału III Podkarpackiego Konkursu "Z książką w tle", który odbył się na dużej scenie Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. W finale grupa zaprezentowała miniaturę teatralną "W", a w eliminacjach spektakl w języku angielskim "Practical Lady".

8 marca zespół reprezentował Przemyśl podczas jubileuszowego 50 Festiwalu Małych Form Teatralnych w Krakowie, występując na scenie Teatru Groteska. Był to czas wielkich emocji i przeżyć oraz praktyczna lekcja teatru dla uczniów II LO.

Grupę teatralną tworzą: Agnieszka Szymaszek, Julia Słociak, Patrycja Cichocka, Dominika Piotrowska, Aleksandra Gawlik, Gabriela Jaszczyszyn, Martyna Korniat, Katarzyna Paryż, Kinga Kiełbasa, Kamila Kocaj, Anna Sowula, Gabiera Głuszko, Michał Zabłocki, Jakub Philipp, Adrian Kamiński.

Gratulujemy!

Organizacje pozarządowe
fot. A_Czereba (1).jpeg
W Przemyślu Marzann nie topimy, tylko je... Mierzymy!

Już od 16 lat w pierwszy dzień wiosny, zastępy przedszkolaków oraz najmłodszych uczniów szkół podstawowych przybywają na przemyski Rynek, aby zaprezentować własnoręcznie wykonane – piękne, bajecznie kolorowe i… wielkie Marzanny. Dzieciaki z Przemyśla przygotowują pstrokate kukły nie po to, by zatopić je w Sanie i tym samym na dobre wygonić zimę, ale aby zmierzyć się z innymi kreatywnymi milusińskimi w konkursie organizowanym przez redakcję tygodnika Życie Podkarpackie.  Pomysłodawcą i koordynatorem radosnej akcji jest dziennikarz - Jacek Szwic, który bez względu na aurę, jaka towarzyszy pierwszemu dniu wiosny, zawsze cierpliwie dokonuje pomiarów, a potem wyłania zwycięzców konkursu.

 

Tym razem do radosnych, wielobarwnych ekip dołączyli Prezydent Miasta Przemyśla Wojciech Bakun oraz Sekretarz Miasta Dariusz Łapa, którzy nie mogli oprzeć się urokowi tegorocznych Marzann. Dzisiejsza największa „biłułowa panna” liczyła 2 metry i 30 cm. To naprawdę imponujący wynik. Zwłaszcza, że była ona co najmniej kilkukrotnie wyższa od małych, uroczych skrzatów, które ją stworzyły…

"Nasz Przemyśl"
Północna pierzeja przemyskiego Rynku. Fot. Dariusz Hop.jpeg
Przemyskie dzielnice i ich tajemnice (46) Stare Miasto cz. 14

aut. Dariusz Hop, „Nasz Przemyśl”, czerwiec 2009 (Nr 57)

 

Po opisaniu w poprzednim odcinku placu przed Urzędem Miejskim, zajętego dawniej w części przez nieistniejącą zabudowę zachodniej pierzei Rynku, jak również samej siedziby władz miasta, czas na przedstawienie losów najważniejszego placu Przemyśla oraz stojącej przy nim pierzei północnej.

Strefa Przedsiębiorcy i Inwestora Zainwestuj w Przemyślu | Invest in Przemyśl

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl