-5.5 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Aktualności
powstanei_styczniowe_1.jpeg
O wolność Ojczyzny broń do ręki wzięli...

W wielkim zrywie niepodległościowym, którym było powstanie styczniowe, wzięli udział także przemyślanie. Na przemyskim cmentarzu głównym można znaleźć mogiły, tych którzy 22 stycznia 1863roku chwycili za broń w walce o niepodległość Polski. W rocznicę wybuchu powstania Prezydent Miasta Wojciech Bakun złożył w imieniu samorządu na kwaterze uczestników zrywu wiązankę kwiatów i zapalił biało - czerwone znicze.

Kultura
ranny ptaszek_(850_x_1300) — kopia (2).jpeg
"Ranny ptaszek", czyli mocna dawka czarnego humoru

Mocna dawka humoru i ważne międzyludzkie sprawy, czyli prawdziwa czarna komedia. Dwa akty rozpięte na wielu emocjach – blisko życia, ludzkich ułomności, codziennych śmiesznostek i niespełnionych tęsknot. Spektakl "Ranny ptaszek" już 26 stycznia 2019 r. godz. 18.00 w sali widowiskowej Zamku Kazimierzowskiego.

Edukacja i sport
finały_VPJ_33.jpeg
Absolutna dominacja chińskich badmintonistów w Victor Polish Junior (fotogaleria)

Od 17 do 20 stycznia br. trwały w przemyskiej hali międzynarodowe zawody badmintonowe Victor Polish Junior – największa tego typu impreza nie tylko w naszym mieście, ale i w Polsce. Po czterech dniach rozgrywek najlepiej swoje sportowe atuty wykorzystali  zawodnicy z Chin, zdobywając prawie wszystkie medale w turnieju. Obok nich warto odnotować brązowy medal Magnusa Johannsena z Dani i brązowy medal polsko-czeskiego debla kobiet.

Organizacje pozarządowe
PROWES.jpeg
Fundusze zewnętrzne dla organizacji pozarządowych

Podkarpacki Regionalny Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej serdecznie zaprasza na bezpłatne szkolenie "Pozyskiwanie funduszy zewnętrznych dla organizacji pozarządowych".

"Nasz Przemyśl"
Północna pierzeja przemyskiego Rynku. Fot. Dariusz Hop.jpeg
Przemyskie dzielnice i ich tajemnice (46) Stare Miasto cz. 14

aut. Dariusz Hop, „Nasz Przemyśl”, czerwiec 2009 (Nr 57)

 

Po opisaniu w poprzednim odcinku placu przed Urzędem Miejskim, zajętego dawniej w części przez nieistniejącą zabudowę zachodniej pierzei Rynku, jak również samej siedziby władz miasta, czas na przedstawienie losów najważniejszego placu Przemyśla oraz stojącej przy nim pierzei północnej.

Strefa Przedsiębiorcy i Inwestora Zainwestuj w Przemyślu | Invest in Przemyśl

Inwestycje
przemyskie_podziemia_5.jpeg
Mamy pieniądze na podziemną trasę turystyczną

W ostatni dzień minionego roku dotarła do nas bardzo dobra wiadomość związana z jedną z najciekawszych atrakcji turystycznych Przemyśla. Zarząd Województwa Podkarpackiego zdecydował o przyznaniu dofinansowania naszego projektu pn. "Podziemna Trasa Turystyczna w Przemyślu". Będzie on realizowany wspólnie z Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej, a jego głównym celem jest zagospodarowanie przemyskich podziemi.

Gospodarka
geodezja.jpeg
Modernizacja ewidencji gruntów i wynikające z niej zmiany podatkowe.

W ubiegłym roku zakończyły się prace zmierzające do modernizacji ewidencji gruntów i budynków miasta Przemyśla. Dzięki kompleksowym pomiarom w terenie granic działek i budynków, a także weryfikacji sposobu użytkowania gruntów, dane te w ewidencji stały się wiarygodne. Informujemy mieszkańców Przemyśla, że w związku z tym nastąpią również zmiany w naliczeniu podatku od nieruchomości, podatku rolnego i podatku leśnego ponieważ zapisy w ewidencji są wiążące dla organu podatkowego.

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl