-8.2 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Aktualności
meteorologiczne-alert-uniwersal.png
Silny mróz

IMGW-PIB OSTRZEGA podkarpackie, mróz w nocy 21/22.03 i rano 22.03, temperatura minimalna od -17°C do -14°C.

Kultura
vox_4.jpeg
5 lat Vox Juventum

Przemyski Młodzieżowy Chór Kameralny „Vox Juventum” działający pod kierownictwem Piotra Szelążka obchodzi jubileusz 5-lecia. Z tej okazji w sali widowiskowej Zamku Kazimierzowskiego 17 marca odbył się spektakl muzyczny w wykonaniu chóru.

Edukacja i sport
stok_zamknięty-wstęp.jpeg
Stok narciarski działa - zapraszamy na narty!

Po obfitych opadach śniegu w ostatnich dniach ponownie uruchomiony został stok narciarski w Przemyślu. Narciarzy i snowboardzistów zapraszamy w godzinach od 9:00 do 21:00

Przemyski Ośrodek Sportu i Rekreacji przypomina, że przy zakupie karnetu czasowego dostajemy godzinę jazdy GRATIS. 2 godz = 3 godz i 4 godz = 5 godz.

Kolej dolna - NIECZYNNA. Zapraszamy na kolej górną oraz na parking przy ulicy Przemysława.

Rada Miejska
Porządek obrad LIII (53) sesji Rady Miejskiej w Przemyślu zwołanej na dzień 22 marca 2018 r.

Uprzejmie zapraszam na LIII (53) sesję Rady Miejskiej w Przemyślu, która odbędzie się w dniu 22 marca 2018 r. (czwartek) o godz. 09.00 w sali obrad nr 18 Urzędu Miejskiego w Przemyślu, Rynek 1.

Organizacje pozarządowe
Wigilia w Rynku (11).jpeg
Świąteczny żurek dla samotnych, potrzebujących, bezdomnych... - ZAPRASZAMY

Prezydent Miasta Przemyśla serdecznie zaprasza wszystkich potrzebujących na świąteczny żurek. Będzie się nim można posilić na Rynku Starego Miasta w Niedzielę Palmową (25 marca) o godzinie 10.00.

Drodzy Przemyślanie! Jeśli znacie kogoś, kto chciałby posilić się sycącym i rozgrzewającym żurkiem – przyprowadźcie Go do nas.

Niech radosna atmosfera Świąt Wielkiej Nocy zagości w każdym sercu!

"Nasz Przemyśl"
Muszla św. Jakuba jako oznakowanie Drogi św. Jakuba..jpeg
Szlak Jakubowy

aut. Jakub Sadowy, „Nasz Przemyśl”, grudzień 2008 (Nr 51)

Od kilku lat na terenie naszego kraju prowadzone są działania zmierzające do odtworzenia polskiego fragmentu Drogi św. Jakuba - trasy łączącej się z europejską siecią szlaków  prowadzących do Santiago de Compostela w Hiszpanii. Miasto, w którym znajduje się grób św. Jakuba, w XII w. stało się jednym z najważniejszych, obok Jerozolimy i Rzymu, miejsc pielgrzymkowych dla chrześcijan. Na jednej z planowanych tras Szlaku Jakubowego w Polsce znalazł się również Przemyśl.

Strefa Przedsiębiorcy i Inwestora Zainwestuj w Przemyślu | Invest in Przemyśl

Inwestycje
fot. Agata Czereba (2).jpeg
Rusza budowa długo wyczekiwanej sali gimnastycznej przy „Czternastce”. Prezydent podpisał umowę na realizację przedsięwzięcia

Już za dwa lata przy Szkole Podstawowej nr 14 w Przemyślu powstanie nowa sala sportowa.

W poniedziałek, 5 lutego br. Robert Choma Prezydent Miasta Przemyśla podpisał z Antonim Barem, właścicielem Zakładu Usługowego Remontowo-Budowlanego umowę na realizację budowy sali gimnastycznej wraz z zapleczem przy Szkole Podstawowej nr 14 w Przemyślu.

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl