-4 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Aktualności
konsultacje_1.jpeg
Spotkanie konsultacyjne nowego regionalnego programu w ramach nowej perspektywy finansowej Unii Europejskie

Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej przywitało 21 stycznia br. uczestników drugiego z cyklu konsultacji społecznych owego regionalnego programu w ramach nowej perspektywy finansowej Unii Europejskiej pod nową nazwą FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA PODKARPACIA 2021-2027. Obok Prezydenta Miasta Przemyśla i Starosty Przemyskiego Jana Pączka, osobiście i online brali w nim udział samorządowcy i pracownicy instytucji działających na terenie miasta i powiatu, zainteresowanych nową perspektywą finansową UE, w której naszemu regionowi ma przypaść ponad 2 181 000 mld Euro. 

Kultura
Plakat wydarzenia,, utrzymany w ciemnych barwach, ze zdjęciem Justyny Szafran.
Recital Justyny Szafran - „Nie ma. Osiecka/Satanowski

21 stycznia 2022 r. godz. 18.00 – „Nie ma. Osiecka/Satanowski” – recital Justyny Szafran. Sala widowiskowa Zamku Kazimierzowskiego
Bilety w cenie 35 zł do nabycia w sklepie muzycznym „MUSICLAND”, ul. Serbańska 13, online na  kupbilecikl.pl oraz na godzinę przed recitalem na Zamku Kazimierzowskim.

Edukacja i sport
Zdjęcie ze stoku narciarskiego - na pierwszym planie mały narciarz
Ferie zimowe 2022

Wypoczynek dzieci i młodzieży 

Obowiązkiem organizatora jest zgłoszenie wypoczynku dzieci i młodzieży do właściwego kuratora oświaty przez system bazy wypoczynku. Dzięki niej rodzice i opiekunowie w łatwy i szybki sposób mogą sprawdzić wiarygodność organizatora wypoczynku. Baza daje gwarancję, że wypoczynek został zorganizowany zgodnie z obowiązującymi przepisami i procedurami.

Organizacje pozarządowe
Rozstrzygnięto konkurs ofert na realizację zadania w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii w Przemyślu na 2022 r.

Informujemy, iż został rozstrzygnięty konkurs ofert na realizację zadania w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii w Przemyślu na 2022 r.:

 

"Nasz Przemyśl"
Defilada 24 Pułku Ułanów w Kraśniku
Z SIODEŁ Mości Panowie!

aut. Lucjan Fac, „Nasz Przemyśl”, grudzień 2011 (Nr 87)

W żadnym z krajów kawaleria nie miała tak wielkiego wpływu na jego historię i nie cieszyła się taką estymą jak w Polsce.

Strefa Przedsiębiorcy i Inwestora Zainwestuj w Przemyślu | Invest in Przemyśl

Inwestycje
Testowany w Przemyślu autobus MAN na terenie zajezdni MZK
Testujemy kolejny autobus elektryczny

Po testowanym kilka miesięcy temu elektrycznym Solarisie, przyszedł czas na sprawdzenie innej marki autobusów, które mogłyby w niedalekiej przyszłości obsługiwać pasażerów w Przemyślu. Tym razem był był to autobus Marki MAN Lions City. Co ciekawe ze stolicy do naszego miasta przejechał na jednym ładowaniu. 

Gospodarka
ogień w palenisku
Deklaracja dotycząca źródeł ciepła i źródeł spalania paliw

Od 1 lipca ob. roku każdy obywatel lub zarządca budynku jest zobowiązany złożyć deklarację do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Dla budynków, które już istnieją właściciel lub zarządca ma 12 miesięcy, dla nowo powstałych budynków termin ten będzie wynosił 14 dni