18 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Aktualności
bo2021.jpeg
Do 16 sierpnia można składać projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Przemyśla!

Od środy, 29 lipca mieszkańcy naszego miasta mogą zgłaszać swoje pomysły do tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Na jakie w tym roku projekty (z różnorodnych sfer życia miasta) postawią przemyślanie? Tego dowiemy się dopiero po 16 sierpnia – bo do tego czasu każdy, kto chce mieć realny wpływ na to, jak zmienia się nasze miasto – może złożyć swoją propozycję projektu. W tym roku do rozdysponowania jest blisko 2 miliony złotych – piszcie, wysyłajcie, zgłaszajcie! Jak to zrobić? O tym piszemy poniżej.

Kultura
przemyska-scena-letnia_główne.jpeg
Rozpoczynamy kolejny tydzień z Przemyską Sceną Letnią

Wakacyjne wtorki w Przemyślu już od czterech lat są niechybnym zwiastunem wieczornych, niezwykle klimatycznych, a przede wszystkim - muzycznych spotkań z artystami Przemyskiej Sceny Letniej. Przez sześć kolejnych dni na ustawionej w Rynku Starego Miasta scenie, występować będą dla Państwa szalenie zdolni i porywający przemyscy artyści.

Przypominamy, że koncerty rozpoczynają się zawsze o godzinie 19.00. Zapraszamy!

Organizacje pozarządowe
Headhunter WOT.jpeg
Podkarpaccy terytorialsi uruchomili Mobilny Zespół Rekrutacyjny

3. Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej rekrutuje w swoje szeregi ochotników korzystając z Mobilnego Zespołu Rekrutacyjnego. Rekruterzy mają wspomóc proces naboru kandydatów do służby w najmłodszym rodzaju sił zbrojnych. „Headhunterzy” udzielają wszystkich informacji dotyczących powołania do WOT oraz pomagają osobom zainteresowanym wypełnić wymagane dokumenty do służby.

 

 

"Nasz Przemyśl"
Uroczystości odsłonięcia cmentarza – mauzoleum żołnierzy niemieckich w dniu 1 listopada 1916 r. przy ul. Przemysława, fot. ze zbiorów MNZP.
Historia zatrzymana w kadrze”. Galeria fotografii Muzeum Historii Miasta (33). Przemyskie cmentarze

aut. Jacek Błoński, „Nasz Przemyśl”, listopad 2011 (Nr 86)

Od wielu pokoleń w pierwszy dzień  listopada- Dniu Wszystkich Świętych tysiące mieszkańców Przemyśla przychodzą na groby swoich krewnych i bliskich osób. Dla katolików nie jest to dzień smutku, lecz uroczystość wspomnienia świętych oraz przypomnienie, że każdy z nas może poprzez swoje życie dążyć do doskonałości, a więc do świętości. Jest to więc także dzień wspomnienia naszych zmarłych krewnych, przyjaciół i wszystkich tych, których czyny mogą współczesnym pomóc odnaleźć się  w  obecnym świecie. Również następnego dnia w Dniu Zadusznym wspominamy tych, którzy odeszli, lecz wciąż żyjących w naszej pamięci. W ciągu tych dwóch dni przemyskie cmentarze, na co dzień pełne ciszy, wypełniają się gwarem rozmów, modlitwy, a wieczorem rozjaśniają się „złotym” migoczącym światłem tysięcy zniczy i świec.

Strefa Przedsiębiorcy i Inwestora Zainwestuj w Przemyślu | Invest in Przemyśl

Inwestycje
fot_Agata_Czereba (28).jpeg
Uroczyste wbicie łopaty pod budowę nowej elektrociepłowni PGNiG w Przemyślu

PGNiG TERMIKA SA rozpoczęła budowę elektrociepłowni gazowej w Przemyślu. Inwestycja zwiększy bezpieczeństwo energetyczne miasta i przyczyni się do poprawy jakości powietrza i komfortu życia mieszkańców. Nowoczesną instalację wspierają fundusze europejskie.

Gospodarka
pieniądze.jpeg
Pożyczka dla powodzian – Podkarpacki Fundusz Rozwoju zaprasza do zapoznania się z ofertą

Podkarpacki Fundusz Rozwoju w związku z powodziami, które miały miejsce w tym roku na terenie województwa podkarpackiego wprowadza do oferty pożyczkę powodziową celem wsparcia przedsiębiorców, którzy ponieśli  w związku z zaistniałą sytuacją straty.