8.5 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Aktualności
candle-1934761_960_720.jpeg
Zmarł ojciec przemyskiej ortopedii - Leon Birn

14 marca 2019 r. w Gdańsku zmarł Leon Birn. Nestor przemyskiej ortopedii. Współzałożyciel i długoletni ordynator (1959-1989) Oddziału Urazowo – Ortopedycznego Szpitala Wojewódzkiego w Przemyślu.  

Kultura
karpackie_biennale_grafiki_dzieci_i_młodzieży.jpeg
X Karpackie Biennale Grafiki Dzieci i Młodzieży

Centrum Kulturalne w Przemyślu serdecznie zaprasza dzieci i młodzież z Węgier, Słowacji, Rumuni, Ukrainy i Polski do udziału w organizowanym po raz 10. Międzynarodowym Karpackim Biennale Dzieci i Młodzieży. Obok przemyskiej jednostki kultury organizatorami tego przedsięwzięcia są: Vihorlatske Osvetove Muzeum w Humennom (Słowacja), Egri Kulturalis Center w Egerze (Węgry), Asociatia Initiativa Romania (Rumunia) oraz Transcarpathion museum of folk architecture and life Użhorod (Ukraina).

Edukacja i sport
Załącznik 3 - Hasztag.jpeg
A jaka jest Twoja ulubiona opowieść biblijna? Rusza 7. edycja ogólnopolskiego konkursu plastycznego

Centrum Rozwoju Lokalnego we współpracy z Tygodnikiem Katolickim "Niedziela" i wydawnictwem Ewerro sp. z o.o. zaprasza do udziału w VII edycji ogólnopolskiego konkursu plastycznego dla dzieci pn. "Twoja ulubiona opowieść biblijna". Konkurs adresowany jest do dzieci w wieku 4-13 lat z całej Polski.

Konkurs rokrocznie uzyskuje większe uznanie, co przekłada się na rosnącą liczbę uczestników. W poprzedniej edycji Konkursu zgłoszonych zostało niespełna 5000 prac wykonanych przez dzieci z całej Polski.

Zadaniem konkursowym jest przygotowanie dowolną techniką pracy plastycznej obrazującej ulubioną scenę ze Starego lub Nowego Testamentu. Konkurs łączy w sobie cechy konkursu plastycznego z propagowaniem wiedzy o Piśmie Świętym. Na laureatów czekają ciekawe i wyjątkowe nagrody, na czele z publikacją 12 (4 z każdej kategorii wiekowej) zwycięskich prac w wyjątkowym kalendarzu na rok 2020.     

Zgłoszona praca musi być wykonana na papierze w formacie A4, w orientacji poziomej. Prace konkursowe należy przesyłać do 30 kwietnia 2019­­ r. na adres Centrum Rozwoju Lokalnego, ul. Zaparkowa 23, 42-400 Zawiercie lub dostarczyć osobiście w dni robocze w godz. 7.00-15.00 pod wskazany adres.

Regulamin konkursu i formularz zgłoszeniowy dostępny jest na oficjalnej stronie: tuob.crl.org.pl

Zachęcamy do śledzenia profilu konkursu na Facebooku, gdzie publikowane będą najważniejsze informacje dotyczące tegorocznej edycji.

Profil na Facebooku: facebook.com/KonkursTUOB

Prosimy o oznaczanie wszystkich wpisów w mediach społecznościowych hasztagiem #TUOB2019       

Organizacje pozarządowe
gasimy_fb.png
Godzina dla Ziemi. Przemyśl po raz kolejny włącza się do akcji – włącz się i Ty!

30 marca o godzinie 20:30 miliony ludzi na całym świecie zgasi światło podczas symbolicznej Godziny dla Ziemi WWF. W ten sposób zamierzamy wyrazić troskę o przyszłość środowiska naturalnego.

 

 

 

Już po raz kolejny Miasto Przemyśl oraz jego mieszkańcy zostali zaproszeni do udziału w ogólnopolskiej akcji Godzina dla Ziemi WWF. Od kilku lat w Polsce Godzina dla Ziemi służy rozwiązywaniu konkretnych problemów ekologicznych.

 

W tym roku wydarzeniu przyświeca hasło „Nie niszczę domu” i bezpośrednio dotyczy ono szerzenia edukacji na temat tego, jak każdy z nas, codziennie, w niewielkim stopniu zmieniając swoje nawyki może przyczynić się do ograniczenia swojego negatywnego wpływu na naszą planetę. Tym samym, organizatorzy akcji chcą pokazać Polakom, że mają prawo do ochrony naszego wspólnego domu, czyli naszej planety.

 

 

 

Po raz kolejny również Przemyśl włącza się do akcji gaszenia światła!

Wzorem lat ubiegłych na całą godzinę wyłączymy iluminacje na wieży Archikatedralnej, Zamku Kazimierzowskim oraz na moście Brama Przemyska.

 

Jednocześnie gorąco zachęcamy mieszkańców naszego miasta do udziału w największej na świecie ekologicznej akcji  - Godzina dla Ziemi - która wybije w sobotę, 30 marca o godzinie 20.30.

 

 

"Nasz Przemyśl"
Północna pierzeja przemyskiego Rynku. Fot. Dariusz Hop.jpeg
Przemyskie dzielnice i ich tajemnice (46) Stare Miasto cz. 14

aut. Dariusz Hop, „Nasz Przemyśl”, czerwiec 2009 (Nr 57)

 

Po opisaniu w poprzednim odcinku placu przed Urzędem Miejskim, zajętego dawniej w części przez nieistniejącą zabudowę zachodniej pierzei Rynku, jak również samej siedziby władz miasta, czas na przedstawienie losów najważniejszego placu Przemyśla oraz stojącej przy nim pierzei północnej.

Strefa Przedsiębiorcy i Inwestora Zainwestuj w Przemyślu | Invest in Przemyśl

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl