30 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Aktualności
stop-sign-319045_960_720.jpeg
Przed nami kolejny weekend pełen atrakcji. Wystąpią niewielkie utrudnienia w ruchu

W związku z organizowanym w dniach 28, 29 oraz 30 czerwca br. wydarzeniem pod nazwą Żarciowozy - ZLOT FOODTRUCKÓW oraz odbywającym się w niedzielę, 30 czerwca br.  14. Świętem Fajki w okolicach przemyskiej Starówki wprowadzona zostanie czasowa organizacja ruchu.

 

Kultura
fot_G_Karnas_18948.jpeg
14. Święto Fajki – ZAPRASZAMY!

Już od ponad 150 lat powszechnie wiadomo, iż pewne Stare Królewskie Miasto, jak Rzym leżące na siedmiu wzgórzach, nie tylko z malowniczych widoków słynie. W owym mieście bowiem w niepozornych warsztatach, dzieją się rzeczy niezwykłe… Przemyscy rzemieślnicy – fajkarzami zwani, tworzą fajki, jakie trudno opisać słowami. Na całym świecie fajczarze, kolekcjonerzy i koneserzy wiedzą doskonale, że takich fajek, jakie powstają w grodzie nad Sanem, nie kupią nigdzie. Wcale…

Organizacje pozarządowe
Akcja StopPrzewodnik_czeka2019 gł.jpeg
STOP PRZEWODNIK CZEKA! – Przemyskie NAJ! - zwiedzaj, poznawaj, odkrywaj...

Każdego, kto chciałby odkryć uroki naszego pięknego miasta, poznać jego historię i zobaczyć to, co w codziennym zabieganiu umyka naszej uwadze - zapraszamy do udziału w akcji „STOP PRZEWODNIK CZEKA! – Przemyskie NAJ!”.

 

"Nasz Przemyśl"
Rajchel Zbigniew_wstęp.jpeg
Kierownictwo przemyskiej bezpieki (5)

aut. Dariusz Iwaneczko, „Nasz Przemyśl”, październik 2010 (Nr 73)

Po powrocie do władzy w PRL Władysława Gomułki i wraz z rozpoczynającym się procesem tzw. odwilży poststalinowskiej dokonano reorganizacji aparatu bezpieczeństwa. Podstawą tej reorganizacji była ustawa z 13 listopada 1956 r. o zmianie organizacji naczelnych organów administracji publicznej w zakresie bezpieczeństwa publicznego. Rozwiązano wówczas na mocy tej ustawy  Komitet ds. Bezpieczeństwa Publicznego,  a wszelkie sprawy związane z policją polityczną przesunięto do kompetencji Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Terenowe jednostki Służby Bezpieczeństwa organizacyjnie zostały włączone do struktur wojewódzkich i powiatowych komend Milicji Obywatelskiej. Na czele każdej komendy stał komendant, a jego pierwszym zastępcą był zastępca ds. bezpieczeństwa. W komendach powiatowych i miejskich MO utworzone zostały referaty ds. bezpieczeństwa kierowane przez zastępców komendantów ds. bezpieczeństwa KP MO bądź KM MO. W 1967 r. KP MO w Przemyślu przemianowano na Komendę Miejską i Powiatową MO. Pion służby bezpieczeństwa został w tym okresie znacząco uszczuplony personalnie.  W latach sześćdziesiątych jednak ponownie nastąpił powolny wzrost liczby etatów w SB, co miało też związek z intensyfikacją działań operacyjnych wymierzonych w Kościół katolicki oraz w środowiska opozycyjne.

Strefa Przedsiębiorcy i Inwestora Zainwestuj w Przemyślu | Invest in Przemyśl

Gospodarka
trako gł.jpeg
Miasto pracuje nad poprawą jakości usług komunikacji miejskiej

25 czerwca br. w Urzędzie Miejskim w Przemyślu odbyło się spotkanie Prezydenta Miasta Przemyśla, Radnych Rady Miejskiej oraz przedstawicieli zarządów osiedli z przedstawicielem wrocławskiej firmy Trako. Firma ta specjalizuje się w realizacji koncepcji i projektów z zakresu publicznego (jak również komercyjnego) transportu zbiorowego na terenie całej Polski. Eksperci współpracujący z Trako zajmują się m.in. przygotowywaniem planów transportowych oraz wieloletnich planów inwestycyjnych związanych z komunikacją pasażerską. Świadczą również usługi doradcze w zakresie dynamizowania miejskich systemów transportowych.

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl