5.2 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Aktualności
księga_kondolencyjna_1.jpeg
Księga kondolencyjna śp. Pawła Adamowicza

Od dzisiaj w holu Urzędu Miejskiego (Rynek 1) wystawiona jest księga kondolencyjna poświęcona pamięci tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Prezydent Wojciech Bakun wraz z Przewodniczącą Rady Miejskiej Ewą Sawicką zachęcają również, każdego kto chce oddać hołd Pawłowi Adamowiczowi do udziału w Mszy Świętej za Jego duszę, która odbędzie się w dniu pogrzebu, w sobotę 19 stycznia (godz. 18.00) w Archikatedrze Przemyskiej.

Kultura
koncert wiolonczelowy_wstęp.jpeg
Od Beatles`ów do Jacksona

Budynek Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej po raz kolejny będzie sceną wydarzenia muzycznego. Tym razem w sali widowiskowej Muzeum wystąpią uczniowie przemyskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia. 20 stycznia (godz. 18.00) kwintet wiolonczelowy zaprezentuje utwory muzyki filmowej, zespołu The Beatles oraz Michaela Jacksona w aranżacji Łukasza Magdziaka.

Edukacja i sport
Victor Polish Junior z.jpeg
Rozpoczyna się Victor Polish Junior

Już jutro, 17 stycznia rusza jedna z największych imprez sportowych w naszym mieście – Victor Polish Junior. Druga edycja tych międzynarodowych zawodów badmintonowych zgromadzi zawodników z 20 krajów, a wśród nich tak mocne ekipy, jak drużyny Chin i Danii z wicemistrzem Europy Markusem Johannessenem. W pierwszy dzień zawodów mecze rozpoczną się o godz. 11.30 – oficjalne otwarcie zawodów przewidziane jest na godzinę 14.00.

"Nasz Przemyśl"
Północna pierzeja przemyskiego Rynku. Fot. Dariusz Hop.jpeg
Przemyskie dzielnice i ich tajemnice (46) Stare Miasto cz. 14

aut. Dariusz Hop, „Nasz Przemyśl”, czerwiec 2009 (Nr 57)

 

Po opisaniu w poprzednim odcinku placu przed Urzędem Miejskim, zajętego dawniej w części przez nieistniejącą zabudowę zachodniej pierzei Rynku, jak również samej siedziby władz miasta, czas na przedstawienie losów najważniejszego placu Przemyśla oraz stojącej przy nim pierzei północnej.

Strefa Przedsiębiorcy i Inwestora Zainwestuj w Przemyślu | Invest in Przemyśl

Inwestycje
przemyskie_podziemia_5.jpeg
Mamy pieniądze na podziemną trasę turystyczną

W ostatni dzień minionego roku dotarła do nas bardzo dobra wiadomość związana z jedną z najciekawszych atrakcji turystycznych Przemyśla. Zarząd Województwa Podkarpackiego zdecydował o przyznaniu dofinansowania naszego projektu pn. "Podziemna Trasa Turystyczna w Przemyślu". Będzie on realizowany wspólnie z Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej, a jego głównym celem jest zagospodarowanie przemyskich podziemi.

Gospodarka
budżet.jpeg
Podstawowe informacje o budżecie miasta na 2019 rok

Uchwała budżetowa na 2019 rok została przyjęta przez radnych na sesji Rady Miejskiej 28 grudnia 2018 roku. Prezentujemy Państwu podstawowe informacje dochodach i wydatkach przewidzianych w tym roku w naszym mieście.

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl