-1 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Aktualności
powstanei_listopadowe_3.jpeg
192 lata temu wybuchło powstanie listopadowe

W nocy z 29 na 30 listopada 1830 roku rozpoczęło się powstanie listopadowe, zryw niepodległościowy skierowany przeciwko zaborcy rosyjskiemu. Brali w nim udział także Polacy z innych zaborów, na przemyskim Cmentarzu Głównym także znajduje się kwatera zawierająca ziemię z mogił uczestników powstań zarówno listopadowego, jak i styczniowego. To tutaj co roku oddajemy hołd uczestnikom listopadowego powstania.

Kultura
moralnosc-pani-dulskiej_plakat_wstęp.jpeg
Moralność Pani Dulskiej na Zamku!

30 listopada br. Teatr Fredreum zaprasza na spektakl ,,Moralność Pani Dulskiej", który odbędzie się w sali widowiskowej Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki Zamek.

Edukacja i sport
Hala SPR GKS Autoinwest Żukowo zdjęcie z meczu
W Żukowie nieco lepiej, ale wciąż bez punktów.

W dalszym ciągu nie wiedzie się naszemu zespołowi w rozgrywkach Ligi Centralnej. Choć w dalekim Żukowie nie zagrali źle, a ze sporą ambicją, chęcią i wolą walki, po raz kolejny zeszli z parkietu w roli pokonanych. W bardzo daleką drogę do malowniczego miasteczka oddalonego od Gdańska o ok. 20 km, udaliśmy się w niepełnym składzie. Zabrakło kontuzjowanych Kamila Guzdka i Jakuba Ćwięki, nie mógł pojechać chory Mateusz Kroczek. W związku z próbnymi maturami, nie mogliśmy też liczyć na obecność naszych juniorów co sprawiło, że w meczowym protokole pojawiło się 13 nazwisk, łącznie z powracającym po blisko rocznej przerwie Kacprem Kielarem. Te przeciwności… wzmocniły nasz zespół. Podobnie jak to miało miejsce w poprzednim sezonie. Im było trudniej, w im węższym składzie występowaliśmy, tym większa była chęć przeciwstawienia się problemom.

Organizacje pozarządowe
Raport_Prot.jpeg
Raport 2022 z ilościowych badań wizerunku turystycznego województwa podkarpackiego

Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna prowadziła w tym roku - wzorem lat ubiegłych - badania panelowe wizerunku turystycznego województwa podkarpackiego. Wynikiem tych realizacji badawczych jest pełny raport podsumowujący wyniki badań oraz zawierający wartościowe wnioski i rekomendacje. 

"Nasz Przemyśl"
Funkcjonariusze z Palcówki II Linii Przemyśl.  W środku w ubraniu cywilnym kierownik placówki – przod. Władysław Szpakowski.  Przemyśl, ul. Franciszkańska – 1936 rok
Straż Graniczna Drugiej Rzeczypospolitej w Przemyślu (1930-1939)

aut. mjr SG Piotr Kozłowski, „Nasz Przemyśl”, czerwiec 2012 (Nr 92)

16 maja 2012 roku mija kolejna, dwudziesta pierwsza rocznica utworzenia Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej. Dziś jest to formacja nowoczesna o bogatej historii i tradycji, która na stałe wpisała się w pejzaż Przemyśla i woj. podkarpackiego.

"Nasz Przemyśl"
Pamiętny listopad

10 Listopada 2022

Trzy Anusie

07 Października 2022

Sprawa Wapowskiego

23 Września 2022

Portret lekarza

07 Września 2022

Strefa Przedsiębiorcy i Inwestora Zainwestuj w Przemyślu | Invest in Przemyśl

Inwestycje
zdjęcie remontu ulicy, robotnicy, sprzęt budowlany
Przypominamy o utrudnieniach na Siemiradzkiego

17 listopada br. (czwartek) t kolejny dzień utrudnień na ulicy Siemiradzkiego spowodowany trwającym tam remontem ulicy. Zgodnie z informacją uzyskaną od wykonawcy robót nastąpi​​​​ całkowite zamknięcie ulicy (od skrzyżowania z ulicą Dworskiego do skrzyżowania z ulicą Mickiewicza) od godziny 8:00 do godzin popołudniowych.

Gospodarka
spotkanie z biznesem_2.jpeg
Pierwsze "Spotkanie z biznesem" za nami

Przemyska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. podsumowała pierwsze wydarzenie pn. "Spotkanie z biznesem". Jego uczestnikami byli z jednej strony uczniowie Zespołu Szkół Elektronicznych i Ogólnokształcących w Przemyślu, a z drugiej Mariusz Bodzioch właściciel firmy Infores, posiadający długoletnie doświadczenie w prowadzeniu różnych działalności gospodarczych.