17 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Aktualności
TdP_strona_miasta_v2.jpeg
78. Tour de Pologne. Zostało tylko kilka dni do startu!

Drodzy mieszkańcy i turyści odwiedzający nasze miasto, 

sportowe emocje towarzyszyły nam w ciągu ostatnich tygodni podczas oglądania Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2020 i Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Taką sportową rywalizację przeżywamy jednak najmocniej oglądając ją na żywo, a taką niepowtarzalną okazję będziemy mieć w Przemyślu już 10 sierpnia oglądając zmagania kolarzy biorących udział w 78. Tour de Pologne.

Kultura
MELONİK
Przemyśl
KLUB
PRZEMYSKI
PRZEMYSKA
SCENA LETNIA
CZWARTEK - 5 SIERPNIA 2021
GODZ. 19.00
A dzisiaj na Przemyskiej Scenie Letniej...

W czwartkowy wieczór na przemyskim Rynku wystąpi kwartet wokalny ,,Open Cards‘’, w składzie; Aleksandra Łygan (gitara, śpiew), Eryka Woźniak (tamburyno, śpiew), Klaudia Barszczak (śpiew) i Karolina Bijan (śpiew). 

 

Edukacja i sport
Infografika: Dobry Start 2021
Dobry Start. Blisko 2,3 miliona dzieci z przyznanym świadczeniem

Blisko 2,3 miliona dzieci ma już przyznane świadczenie z tegorocznej edycji programu Dobry Start. Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłacił już ponad półtora miliona świadczeń na kwotę 478 milionów złotych.

Organizacje pozarządowe
detal_miękisz.jpeg
Przemyski PTTK zaprasza na kolejne wycieczki

Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział im. M. Orłowicza w Przemyślu zaprasza na kolejne wycieczki szlakiem "Tajemnic drewnianych wycieczek": 4 i 21 sierpnia pod hasłem "Podcieniowy Pruchnik", a 8 i 15 sierpnia do "Drewnianych świątyń pogranicza".

"Nasz Przemyśl"
Defilada 24 Pułku Ułanów w Kraśniku
Z SIODEŁ Mości Panowie!

aut. Lucjan Fac, „Nasz Przemyśl”, grudzień 2011 (Nr 87)

W żadnym z krajów kawaleria nie miała tak wielkiego wpływu na jego historię i nie cieszyła się taką estymą jak w Polsce.

Strefa Przedsiębiorcy i Inwestora Zainwestuj w Przemyślu | Invest in Przemyśl

Inwestycje
DK28 Przemyśl-Medyka. Fot. Archiwum GDDKiA Oddział w Rzeszowie
Od piątku 30 lipca zmiana organizacji ruchu na remontowanej drodze Przemyśl – Medyka

Zmotoryzowanym przypominamy, że od dzisiaj tj. 30 lipca 2021 na okres ok. 4 miesięcy w związku z pracami na drodze Przemyśl-Medyka ruch będzie się odbywał w obu kierunkach po nowo wybudowanej jezdni prawej (kierunek Przemyśl - Medyka) na odcinku za skrzyżowaniem z drogą powiatową Hurko - Jaksmanice aż do wysokości drogi powiatowej Chałupki Medyckie - Medyka Towarowa (przy dawniej stacji Orlen).

Gospodarka
utrudnienia_MAPKA.jpeg
78. Tour de Pologne. Przypominamy na jakich ulicach obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się

Wśród utrudnień związanych z organizacją i przejazdem kolarzy biorących udział w II etapie Tour de Pologne, bardzo istotnym dla bezpieczeństwa kolarzy, jest zakaz zatrzymywania się na trasie przejazdu. Zakaz obowiązuje już od 9 sierpnia i trwa także przez cały dzień 10 sierpnia.