5.9 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Aktualności
590_2.jpeg
Przemyślanie na Kongresie 590

Centrum Wystawienniczo-Kongresowym Województwa Podkarpackiego w Jasionce gości przez dwa dni (16-17 listopada) przedstawicieli wielkiego i małego biznesu, nauki, polityki oraz administracji publicznej, którzy spotkali się na kolejnym Kongresie 590. W tym wyrastającym na najważniejsze wydarzenie gospodarcze w Polsce wzięli udział także Prezydent Miasta Robert Choma wraz ze swoim zastępcą Januszem Hamryszczakiem, a także spore grono przedstawicieli przemyskich firm i stowarzyszeń.

Kultura
Przemyśl-ne podróże plakat.jpeg
Niebawem rusza II edycja Festiwalu Slajdów Podróżniczych PRZEMYŚLne PODRÓŻE

Podróżnicy, Oglądacze, Turyści, Wszyscy Wy, którzy cenicie pasje innych, którzy lubicie oglądać zdjęcia i filmy, słuchać opowieści tych, co swoimi przeżyciami pragną się podzielić, to dla Was są już po raz wtóry organizowane PRZEMYŚLne PODRÓŻE.

Edukacja i sport
badminton_wstep.jpeg
Victor Polish Junior 2018 jako Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Przemyślu

Victor Polish Junior 2018 jako Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w kategorii U19 jest turniejem w , którym zawodnicy walczą o jak najlepszy ranking na Mistrzostwa Europy Juniorów w Talinie we wrześniu 2018 roku. Jeden z najważniejszych turniejów badmintonowych w tej części Europy. Będziemy mogli zobaczyć w Przemyślu zawodników , którzy w niedalekiej przyszłości pojadą na Olimpiadę i Mistrzostwa Świata. Oczywiście nie zabraknie w tym gronie zawodników z Przemyśla.

Zapraszamy na wielkie badmintonowe święto , którego w Przemyślu jeszcze nie było.

Rada Miejska
Porządek obrad XLVI (46) sesji Rady Miejskiej w Przemyślu zwołanej na dzień 13 listopada 2017 r.

Uprzejmie zapraszam na XLVI (46) sesję nadzwyczajną Rady Miejskiej w Przemyślu, która odbędzie się w dniu 13 listopada 2017 r. (poniedziałek) o godz. 17.00 w sali obrad nr 18 Urzędu Miejskiego w Przemyślu, Rynek 1.

Organizacje pozarządowe
przemyska-karta-logo.jpeg
Nowy Podmiot przyjazny rodzinom wielodzietnym oferujący zniżki

Z dniem 6 listopada 2017r. do przemyskich działań na rzecz rodziny w ramach Programu „Przemyska Karta Rodziny Wielodzietnej 3+ i rodziny zastępczej” przyłączyła się firma Haiku Studio Michał Pliszka ul. Jerzego z Dąbrowy 5a, 77 – 300 Człuchów, 00 – 739 Warszawa oferując...

"Nasz Przemyśl"
np1.jpeg
Dr Leon Peiper adwokat z Przemyśla

aut. Zenon Andrzejewski, „Nasz Przemyśl”, grudzień 2007 (Nr 39)

Tak sygnował swoje słynne komentarze do kodeksów prawnych, z których w okresie międzywojennym korzystali profesorowie uniwersytetów, studenci wydziałów prawa oraz sędziowie, prokuratorzy, adwokaci, referendarze i rejenci w całej Polsce. Z Przemyślem związał się w roku 1893 i tu mieszkał przez 46 lat. Będąc prawniczym fenomenem i chlubą przemyskiej palestry, pozostawił też trwały ślad w życiu społeczno-kulturalnym miasta.

Strefa Przedsiębiorcy i Inwestora Zainwestuj w Przemyślu | Invest in Przemyśl

Inwestycje
PWiK - główne.jpeg
Rusza budowa kanalizacji w dzielnicy Za Wiarem. PWiK podpisało umowę na wykonanie robót.

Dnia 14.11.2017 r. została podpisana umowa na wykonanie robót budowlanych dla kontraktu nr 3 pn.: „Budowa kanalizacji w dzielnicy Za Wiarem (ul. Okrężna, ul. Niecała, ul. Droga Hurecka, ul. Północna) w Przemyślu”. Jest to kolejna umowa w ramach projektu pn.: „Rozbudowa sieci wodociągowej  i kanalizacyjnej na terenie miasta Przemyśla” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 2.3 „Gospodarka wodno – ściekowa w aglomeracjach” oś priorytetowa II „Ochrona środowiska w tym adaptacja do zmian klimatu”, Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020.

Gospodarka
pogotowie_23.jpeg
Przemyskie pogotowie będzie samodzielną jednostką.

Działające w strukturach Szpitala Wojewódzkiego przemyskie pogotowie ratunkowe, zgodnie z zapowiedziami przedstawicieli Zarządu Województwa Podkarpackiego wkrótce stanie się samodzielną jednostką funkcjonującą jako samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej. Ponieważ od złożonej przez członka Zarządu Pana Stanisława Kruczka we wrześniu br. deklaracji dotyczącej takiego przekształcenia brak takiej decyzji, do Prezydenta Miasta docierają coraz częściej głosy zaniepokojenia tą sytuacją. Pragnę potwierdzić, że Prezydent Miasta jest w stałym kontakcie z samorządem województwa i monitoruje tę istotną dla naszego miasta oraz środowiska ratownictwa medycznego sprawę. Trwają procedury mające doprowadzić do samodzielności przemyskiego pogotowia, które powinny niedługo się zakończyć, tak więc ogłoszona kilka miesięcy temu deklaracja samorządu województwa jest wciąż aktualna.