0 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Aktualności
wyklęci.jpeg
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych – wspólnie oddajmy cześć bohaterom

W niedzielę, 1 marca już po raz dziewiąty obchodzić będziemy Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych. Żołnierzy podziemia niepodległościowego i antykomunistycznego. Żołnierzy, których jedynym pragnieniem było żyć w wolnym kraju. Żołnierzy, którzy byli więzieni, cierpieli tortury i ginęli za sen o wolności. Naszej wolności…  

Kultura
zamek.jpeg
Klaudiusz Baran & Con Affetto najpiękniejsze tanga Astora Piazzolli – koncert dedykowany wszystkim kobietom – ZAPRASZAMY!

Wielkimi krokami zbliża się Międzynarodowy Dzień Kobiet. Z tej okazji Przemyskie Centrum Kultury i Nauki Zamek zaprasza Panie i… Panów na wyjątkowe wydarzenie, które z pewnością najpiękniej uzupełni wręczane w tym dniu kwiaty i czekoladki.  Niezwykła fuzja „męskiego” brzmienia bandoneonu oraz „kobiecej” siły żeńskiego kwartetu smyczkowego, czyli Klaudiusz Baran & Con Affetto w najwspanialszych tangach Astora Piazzolli to koncert dedykowany wszystkim kobietom. Zapraszamy!

Edukacja i Sport
plakat A3_konkurs piosenki_druk gł.jpeg
I Przemyski Przegląd Dziecięcej Piosenki Żeglarskiej „Mała Szanta 2020”

Rok kapitana Henryka Jaskuły obfitować będzie w szereg niesamowitych wydarzeń, jednym z nich jest organizowany przez Stowarzyszenie Róża Wiatrów oraz Przemyskie Centrum Kultury i Nauki Zamek - I Przemyski Przegląd Dziecięcej Piosenki Żeglarskiej "Mała Szanta 2020". Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Prezydenta Miasta Przemyśla, Starosty Przemyskiego i Wójta Gminy Przemyśl.

Organizacje pozarządowe
flowers-3441662_1920.jpeg
Dziś obchodzimy Światowy Dzień Organizacji Pozarządowych - ŻYCZENIA

Dzisiejszy dzień jest również znakomitą okazją do podziękowania Państwu za wszelki trud i ogromną pracę, jaką na co dzień wykonujecie na rzecz naszej małej ojczyzny i społeczności lokalnej.

"Nasz Przemyśl"
03.jpeg
„Historia zatrzymana w kadrze” Galeria fotografii Muzeum Historii Miasta (26) „Fredreum” na Zamku (cz. 1)

aut. Jacek Błoński, „Nasz Przemyśl”, kwiecień 2011 (Nr 79)

Przeszło siedemdziesiąt pięć lat temu 8 marca 1936 r.  ubrane w eleganckie futra wytworne przemyskie damy w towarzystwie swoich poważnych mężów mozolnie wspinały się stromą ulicą Zamkową. W stronę wspaniale iluminowanego Zamku Kazimierzowskiego podążali również oficerowie przemyskiego garnizonu, prowadząc pod rękę damy w wytwornych i modnych kreacjach. W starym, królewskim „castrum”, w sali przemyskiego Teatru „Fredreum” na honorowych miejscach w centralnej części balkonu zasiedli już przedstawiciele władz miasta na czele z prezydentem Leonardem Chrzanowskim. Nieco dalej zajął miejsce gen. Wacław Scewola Wieczorkiewicz  dowódca X D.O.K. Przemyśl wraz z innymi ważnymi oficerami. Wszyscy tłumnie zebrani podziwiali wykonane na najwyższym poziomie dekoracje teatralne przez Władysława Królikiewicza do sztuki  autorstwa patrona towarzystwa Aleksandra Fredry „Damy i huzary” w reżyserii samego  ówczesnego prezesa Towarzystwa Juliusza Styfiego.

Strefa Przedsiębiorcy i Inwestora Zainwestuj w Przemyślu | Invest in Przemyśl

Inwestycje
inkubator_1.jpeg
Budynek przy Ratuszowej po modernizacji

inkubator_4.jpegZakończyły się prace adaptacyjne prowadzone w dawnym budynku Urzędu Miejskiego przy ul. Ratuszowej 10a. Zanim pojawią się w nim początkujący przedsiębiorcy korzystający z pomieszczeń inkubatora przedsiębiorczości – bo takie przeznaczenie będzie teraz miał ten obiekt – biura zostaną wyposażone w niezbędne meble i urządzenia. Już teraz jednak przemyślanie mogą podziwiać metamorfozę, jaką przeszedł budynek wybudowany w latach 70-tych ubiegłego wieku.

Gospodarka
pfr-dla-miast-info.jpeg
Ruszył program "PFR dla Miast"

W dniu 26 lutego br. został oficjalnie zainaugurowany nowy program Polskiego Funduszu Rozwoju „PFR dla miast”. Program składa się z trzech zintegrowanych rozwiązań: Bazy miejskich innowacji, Programu Edukacyjnego oraz Konkursu Miasto Przyszłości, w którym zwycięskie miasto ma szansę na sfinansowanie innowacyjnych rozwiązań

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl