15 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Aktualności
Prezydent Wojciech Bakun, Anna Łapka i Barbara Łapka
Urodziny jednej z najstarszych mieszkanek Przemyśla

105 lat to piękny wiek! Tak wspaniały Jubileusz obchodzi dzisiaj (14 maja) Pani Anna Łapka, jedna z najstarszych mieszkanek Przemyśla. Z tej okazji odwiedził ją dzisiaj Prezydent Miasta Wojciech Bakun. 

Kultura
kolaż zdjęć z wnętrz Zamku
"Noc Muzeów" w przemyskim Zamku

Od 10.00 do 20.00 15 maja Przemyskie Centrum Kultury i Nauki "Zamek" zaprasza do zwiedzania Zamku Kazimierzowskiego w ramach ogólnopolskiej akcji "Noc Muzeów". Bilety w tym dniu będą miały symboliczną cenę, czy 1 zł. 

Edukacja i sport
Wspólne zdjęcie w gabinecie Prezydenta. Prezydent z koszulką klubową z napisem Bakun
Gratulacje dla futsalowej drużyny Eurobusu

Futsalowa drużyna Eurobus Przemyśl rozegrała ostatnio dwa zacięte spotkania AZS UEK Kraków. Stawką baraży był awans do I ligi rozgrywek. Nasza drużyna o włos przegrała tę rywalizację ulegając najpierw w Krakowie 4;3, a następnie remisując w Przemyślu 2:2. Pomimo tego niepowodzenia zawodnikom należą się ogromne brawa i gratulacje, które osobiście przekazał im Prezydent Miasta Wojciech Bakun spotykając się z drużyną 14 maja w Urzędzie Miejskim.

"Nasz Przemyśl"
Defilada 24 Pułku Ułanów w Kraśniku
Z SIODEŁ Mości Panowie!

aut. Lucjan Fac, „Nasz Przemyśl”, grudzień 2011 (Nr 87)

W żadnym z krajów kawaleria nie miała tak wielkiego wpływu na jego historię i nie cieszyła się taką estymą jak w Polsce.

Strefa Przedsiębiorcy i Inwestora Zainwestuj w Przemyślu | Invest in Przemyśl

Inwestycje
budowa sieci ciepłowniczej w pobliżu Mostu Brama Przemyska
MPEC inwestuje!

Oprócz realizowanej od ubiegłego roku przez PGNiG Termika budowy gazowego układu kogeneracyjnego w Przemyślu, czyli nowej elektrociepłowni zasilanej gazem, w Miejskim Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej trwają inne inwestycje. Plan inwestycyjny spółki na ten rok to 7, 8 mln złotych. 

Gospodarka
panorama Starego Miasta w Przemyślu
Kościoły, kamienice, zabytki ruchome - dotacje Podkarpackiego Konserwatora Zabytków

Wojewódzki Podkarpacki Konserwator Zabytków ogłosił listę dotacji na finansowanie prac remontowo – konserwatorskich przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków ruchomych i nieruchomych na 2021 rok. Na 418 wniosków złożonych z całego województwa tylko 22 ze względów formalnych zostały odrzucone. Przyznano dotacje na kwotę blisko 9, 4 mln zł. najwięcej spośród złożonych propozycji dotyczy delegatury przemyskiej.