13.7 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Aktualności
Sobieskiego_mapa.jpeg
Informacja Prezydenta Miasta Przemyśla w sprawie wniosku o usytuowanie przystanku przy ul. Sobieskiego

W związku z coraz głośniejszą sprawą dotyczącą usytuowania przystanku autobusowego „na żądanie” przy ul. Sobieskiego pragnę przedstawić swoje stanowisko w tej sprawie.

 

Edukacja i sport
20170806_151922.jpeg
Roksana tuż za podium

Mazowsze było gospodarzem Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach letnich. Lekkoatletów gościł w sierpniu stadion warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego. W każdej konkurencji startowało 24 zawodników z roczników 2000/2001 zakwalifikowanych na podstawie rankingu krajowego.

Rada Miejska
Porządek obrad XLIV (44) sesji Rady Miejskiej w Przemyślu zwołanej na dzień 28 września 2017 r.

Uprzejmie zapraszam na XLIV (44) sesję Rady Miejskiej w Przemyślu, która odbędzie się w dniu 28 września 2017 r. (czwartek) o godz. 11.00 w sali obrad nr 18 Urzędu Miejskiego w Przemyślu, Rynek 1.

Organizacje pozarządowe
Światowy Dzień Turystyki - plakat.jpeg
Światowy Dzień Turystyki w Przemyślu - ZAPRASZAMY!

Światowy Dzień Turystyki jest obecny w Przemyślu od 2007 roku. Program imprezy adresowany jest do wszystkich, którzy w szczególny sposób propagują i dostrzegają turystykę w naszym mieście. Podczas kolejnych dziesięciu edycji propagowaliśmy największe atrakcje i bogactwa naszego miasta i okolic oraz kierunki rozwoju tej ważnej społecznie i gospodarczo dziedziny.

"Nasz Przemyśl"
np1.jpeg
Dr Leon Peiper adwokat z Przemyśla

aut. Zenon Andrzejewski, „Nasz Przemyśl”, grudzień 2007 (Nr 39)

Tak sygnował swoje słynne komentarze do kodeksów prawnych, z których w okresie międzywojennym korzystali profesorowie uniwersytetów, studenci wydziałów prawa oraz sędziowie, prokuratorzy, adwokaci, referendarze i rejenci w całej Polsce. Z Przemyślem związał się w roku 1893 i tu mieszkał przez 46 lat. Będąc prawniczym fenomenem i chlubą przemyskiej palestry, pozostawił też trwały ślad w życiu społeczno-kulturalnym miasta.

Strefa Przedsiębiorcy i Inwestora Zainwestuj w Przemyślu | Invest in Przemyśl

Inwestycje
3a.jpeg
PGNiG wyremontuje ul. Pasteura

W poniedziałek, 18 września Prezydent Miasta Przemyśla wraz ze swoim Zastępcą Grzegorzem Hayderem oficjalnie przekazali wykonawcy plac budowy i zaraz po tym rozpoczęły się prace, które planowo mają potrwać 21 dni.

Gospodarka
projekt_LPR_wstęp.jpeg
Konsultacje społeczne projektu „Lokalnego Programu Rewitalizacji Miasta Przemyśla na lata 2016-2023”

Prezydent Miasta Przemyśla przedstawia do konsultacji społecznych projekt „Lokalnego Programu Rewitalizacji Miasta Przemyśla na lata 2016-2023”, uwzględniający uwagi Zespołu ds. rewitalizacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego