9.3 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Aktualności
alarm-1680620_960_720.jpeg
Głośna próba syren alarmowych

Informujemy mieszkańców Przemyśla, że w dniach: 14-15 listopada 2018 r. (środa - czwartek) w godzinach między 9:00, a 15:00 przeprowadzona zostanie głośna próba syren alarmowych. Uruchomienie scentralizowanego systemu alarmowego odbędzie się w ramach prowadzonego treningu systemu powszechnego ostrzegania i alarmowania ludności cywilnej o zagrożeniu z powietrza w ramach ogólnokrajowego ćwiczenia „RENEGATDE – SAREX 18/II.

 

 

Syreny, włączone w systemie treningowym, wyemitują akustyczny sygnał alarmowy – „odwołanie alarmu”, tj. dźwięk ciągły trwający 3 minuty.

Kultura
Plakat DAWNA  KLASA  DRUK_wstep.jpeg
Nowa stała wystawa w przemyskim Muzeum

Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej - Muzeum Historii Miasta uruchamia nową stała wystawę pt. "Dawna klasa". Wernisaż odbędzie się już w najbliższy piątek 16 listopada o godzinie 12.00 we wspomnianym Muzeum Historii Miasta Przemyśla, Rynek 9. Wystawie towarzyszyć będą lekcje muzealne oraz warsztaty. Wszystkich zainteresowanych Muzeum prosi o kontakt osobisty lub telefoniczny (tel. 16 678 65 01).

 

Edukacja i sport
WeszłoFM z.jpeg
Przemyskie Mamuśki na antenie sportowej stacji radiowej WESZŁO FM

Iwona Pyszkowska-Horodecka, Małgorzata Baniecka oraz Małgorzata Wilowska – trzy Mamuśki z Przemyskiego Orlika, które w towarzystwie trenera Henryka Łaskarzewskiego udzieliły specjalnego wywiadu w 32. odcinku Magazynu Lig Egzotycznych na antenie stacji WESZŁO FM.

Do tej redaktor Adam Kotleszka gościł w swoim programie przedstawicieli lig: Islandzkiej, meksykańskie, chilijskiej i kostarykańskiej. Po nich przyszedł czas na najbardziej wyjątkową – Ekstraligę Mamusiek. Skąd? Oczywiście z Przemyśla!

 

Poniżej załączamy link do audycji i jednocześnie zachęcamy do posłuchania niezwykle ciekawej (momentami również zabawnej) rozmowy o pasji, o tym, czy można zarazić się od własnych dzieci miłością do piłki nożnej, a także o planie zorganizowania na Stadionie Narodowym Mistrzostw Świata Mamusiek…  

 

 

 

 

Agata Czereba

Zdjęcie: https://weszlo.fm/

Organizacje pozarządowe
PROWES.jpeg
PROWES zaprasza

Podkarpacki Regionalny Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej zaprasza do swoich biur w Przemyślu.

"Nasz Przemyśl"
01-	Grupa uczniów Gimnazjum na Zasaniu – obrońców Przemyśla, pierwszy od lewej stoi Marian Schultz, fot. ze zbiorów prywatnych M. Dumy.
W 90-tą rocznicę walk o Przemyśl w 1918 roku (część II) „PRZEMYSKIE ORLĘTA” obrońcy polskiego Przemyśla

aut. Jacek Błoński, „Nasz Przemyśl”, grudzień 2008 (Nr 51)

W dniu 11 listopada rozpoczął się ostateczny bój o Przemyśl, w którym istotną rolę odegrali żołnierze „kompanii studenckiej”. W jej skład wchodzili uczniowie przemyskich szkół, w tym głównie Gimnazjum Polskiego  na Zasaniu, Krajowej Szkoły Kupieckiej oraz Gimnazjum Polskiego nr 1.

Strefa Przedsiębiorcy i Inwestora Zainwestuj w Przemyślu | Invest in Przemyśl

Inwestycje
PPP_3.jpeg
Coraz większa szansa na budowę basenów w formule PPP

Wczoraj, 15 października, w Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej odbyła się konferencja poświęcona problematyce partnerstwa publiczno – prywatnego w związku z planowaną przez Gminę Miejską Przemyśl realizacją projektu pn.: „Centrum Edukacji i Rekreacji” w formule Partnerstwa Publiczno – Prywatnego. Podstawowym elementem Centrum ma być zespół basenów (kryty i otwarty) przy ul. Sanockiej.

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl