3 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Aktualności
orlęta_1.jpeg
Harcerze oddali hołd Orlętom

Nie mieli więcej lat niż uczniowie dzisiejszych szkół ponadgimnazjalnych. Dziesięciu z nich oddało swoje młode życie w walkach polsko - ukraińskich pod Niżankowicami 13 grudnia 1918 roku, które ostatecznie zdecydowały o przynależności Przemyśla do odradzającej się Rzeczypospolitej. Dzisiaj w 101. rocznicę bitwy hołd Orlętom Przemyskim oddali przemyscy harcerze z Hufca ZHP Ziemi Przemyskiej noszącego ich imię. W uroczystym apelu przed pomnikiem Orląt Przemyskich wziął udział Prezydent Wojciech Bakun wraz z radnymi. 

Kultura
balet_4.jpeg
Genialna muzyka Piotra Czajkowskiego i tancerze na scenie Zamku

To był drugi spektakl baletowy na zamkowej scenie w ciągu niecałych dwóch tygodni. 1 grudnia przemyska publiczność miała okazję podziwiać JEZIORO ŁABĘDZIE w wykonaniu artystów Teatru Wielkiego w Poznaniu. Teraz przyszedł czas na kolejny fenomen sztuki baletowej zatytułowany DZIADEK DO ORZECHÓW.  

 

Edukacja i Sport
lodowisko_Sanocka.jpeg
W tym tygodniu ruszają przemyskie lodowiska

Jak już informowaliśmy, 13 grudnia miłośnicy jazdy na łyżwach będą mogli rozpocząć sezon na lodowisku mBanku przy Placu Niepodległości. Trwają ostatnie prace, które pozwolą bezpiecznie, także przy sztucznym świetle i muzyce korzystać z tej nowej ślizgawki w centrum miasta. Startujemy już o 10.00. W niedzielę 15 grudnia planowane jest również uruchomienie sztucznego lodowiska przy ul. Sanockiej, zarządzanego przez Przemyski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Nowością jest zamontowanie nad lodowiskiem dachu, który pozwoli korzystać z lodowiska także podczas deszczu i przy dodatnich temperaturach.

Organizacje pozarządowe
Marsz_Orląt_2019_wstęp.jpeg
Marsz Orląt Przemyskich i Lwowskich

Tegoroczny Marsz Orląt Przemyskich i Lwowskich odbędzie się w niedzielę, 15 grudnia. Rozpocznie się Mszą Świętą w kościele oo. Franciszkanów o godzinie 16.00. I właśnie sprzed tego przemyskiego kościoła uczestnicy ruszą ulicami miasta około godziny 17.15 pod Pomnik Orląt Przemyskich. 

"Nasz Przemyśl"
Fot. 7 R-17 FT w żurawickich koszarach. Na p015.jpeg
Poczciwy tobołek - Renault 17 FT

aut. Lucjan Fac, „Nasz Przemyśl”, marzec 2011 (Nr 78)

Zimą 1921 r. do tworzącego się Okręgu Korpusu nr X w Przemyślu skierowano czołgi. Był to moment, kiedy mieszkańcy  Przemyśla mogli zobaczyć tę nową broń, wynalazek Wielkiej Wojny na własne oczy. Chyba nikt wtedy nie przypuszczał, że zadomowią się one w przemyskim garnizonie na dobre i dotrwają do wybuchu II wojny światowej. Ich symbolem, a jednocześnie godłem, z dumą noszonym na rękawie bluzy mundurowej, był smok.

Strefa Przedsiębiorcy i Inwestora Zainwestuj w Przemyślu | Invest in Przemyśl

Inwestycje
inwest_wstęp.jpeg
Zapraszamy na nową internetową stronę inwestycyjną

Zapraszamy wszystkich inwestorów do skorzystania z nowej strony internetowej uruchomionej specjalnie dla ich potrzeb. Zasadniczą jej częścią jest mapa, na której prezentujemy naszą ofertę dotyczącą terenów inwestycyjnych, a także działek oraz lokali użytkowych i mieszkalnych na sprzedaż.

Gospodarka
Screenshot_2019-12-11 jsso_plakat pdf.png
Segregujesz śmieci? Podpowiadamy, jak robić to dobrze

Przy okazji rozmaitych happeningów, spotkań czy innych wydarzeń, mających na celu szeroko rozumianą edukację ekologiczną, często pada hasło: „Jak ważna jest segregacja śmieci – wiedzą nawet dzieci!”. Jednak czy aby na pewno wszyscy wiemy dlaczego warto segregować odpady i – przede wszystkim - jak należy to prawidłowo robić?

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl