11 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Aktualności
Budżet Obywatelski 2023.jpeg
Budżet Obywatelski 2023 - Głosowanie

Witamy w systemie elektronicznego głosowania na projekty Budżetu Obywatelskiego 2023. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym opisem wszystkich przedsięwzięć, na które możecie Państwo oddać swój głos. Przed udziałem w głosowaniu prosimy o zapoznanie się z Regulaminem oraz rzetelne wypełnienie wszystkich wymaganych danych podczas głosowania. Możesz również oddać swój głos korzystając z aplikacji mobilnej „Miasto Przemyśl”.

Kultura
Koncert Vivaldi_wstęp.jpeg
Koncert na Międzynarodowy Dzień Muzyki

Towarzystwo Muzyczne w Przemyślu serdecznie zaprasza na koncert, w którym wystąpią uczestnicy Regionalnych Warsztatów Orkiestrowych, dla nauczycieli i uczniów szkół muzycznych II stopnia. 4 października, godzina 18.00, Zamek Kazimierzowski w Przemyślu, wstęp wolny.

Edukacja i sport
WB2.jpeg
Szkoła Podstawowa nr 11 im. Henryka Jordana w Przemyślu w Wielkiej Brytanii

Uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 11 im. Henryka Jordana w Przemyślu uczestniczyli w drugim spotkaniu projektu „ClimateHeroes – Let`ssave the Planet” Tym razem grupa uczniów przebywała w szkole partnerskiej Glory Farm w Bicester w Wielkiej Brytanii. 

Organizacje pozarządowe
noce zwiedzanei fortu_wstęp.jpeg
Nocne zwiedzanie fortu

Związek Gmin Fortecznych Twierdzy Przemyśl we współpracy z Gminą Żurawica zapraszają na nocne zwiedzanie Fortu XIII San Rideau, które odbędzie się 8 października 2022 roku.  

"Nasz Przemyśl"
Andrzej Wapowski.jpeg
Sprawa Wapowskiego

aut. Lucjan Fac, „Nasz Przemyśl”, luty2012 (Nr 89)

Jan Matejko, w historii polskiego malarstwa, to od dawna ustalona marka, więc wydawałoby się, że nic już nie jest w stanie nas zaskoczyć z jego twórczości, bo już chyba wszystko napisano. A jednak…. Na początku roku mały szok! Odnalazł się, uważany za zaginiony, obraz Jana Matejki, którego publiczność nie oglądała już od 1894 r., a więc przez 118 lat! TVP niedawno wyemitowała program, w którym informuje, że obraz powrócił z USA, aktualnie wystawiony jest na Wawelu, po czym zostanie wystawiony na licytację.

"Nasz Przemyśl"
Portret lekarza

07 Września 2022

Z SIODEŁ Mości Panowie!

11 Grudnia 2020

Przemyscy powstańcy

13 Listopada 2020

Strefa Przedsiębiorcy i Inwestora Zainwestuj w Przemyślu | Invest in Przemyśl

Inwestycje
DSC_0263.jpeg
Drugi etap remontu na ul. Reymonta

Z początkiem września, rozpoczął się drugi etap prac remontowych chodników przy ul. Reymonta.

Gospodarka
Dodatek z tytułu wykorzystywania niektórych źródeł ciepła

Informujemy, że w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Przemyślu przyjmowane są wnioski o wypłatę dodatku dla gospodarstw domowych z tytułu wykorzystywania niektórych źródeł ciepła, to jest: