5.4 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Aktualności
fot. Agata Czereba (4)a.jpeg
Posiedzenie wspólnej dla Miasta i Powiatu Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego

   Dnia 17 stycznia o godzinie 10.00 w sali obrad Urzędu Miejskiego w Przemyślu rozpoczęła pracę wspólna dla Powiatu Przemyskiego i Miasta Przemyśla Komisja Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego powołana na trzy letnią kadencję...

Kultura
koncert-noworocznypop-z.jpeg
Koncert Noworoczny Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych - Zaproszenie

Przemyskie Centrum Kultury i Nauki „Zamek” wraz z Samorządem Uczniowskim i Radą Rodziców Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Artura Malawskiego w Przemyślu zapraszają na Koncert Noworoczny.

W programie utwory muzyki klasycznej i rozrywkowej w wykonaniu uczniów ZPSM w Przemyślu.

Edukacja i sport
football-566027_960_720.jpeg
Ruszył Program „Szkolny Klub Sportowy” na rok 2018

Zapraszamy do udziału w Ogólnopolskim Konkursie dla szkół pn. „Szkoła promująca szkolne kluby sportowe”

Rada Miejska
Posiedzenie Komisji Budżetu i Finansów

Posiedzenie Komisji Budżetu i Finansów Rady Miejskiej w Przemyślu odbędzie się w dniu 23.01.2018 r. o godz. 17.00 - w sali Nr 19 Urzędu Miejskiego w Przemyślu, Rynek 1.

Organizacje pozarządowe
Opłatek OP (13).jpeg
Spotkanie opłatkowe przemyskich organizacji pozarządowych

Przedstawiciele organizacji pozarządowych, reprezentanci trzeciego sektora, Miejskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego, Przemyskiej Rady Seniorów oraz władz miasta Przemyśla spotkali się w poniedziałek, 15 stycznia br., na spotkaniu opłatkowym.

"Nasz Przemyśl"
Kleinleger_wstęp.jpeg
Czarodziej z Zasania

aut. Jacek Błoński, „Nasz Przemyśl”, luty 2008 (Nr 41)

Poznając dzieje naszego miasta, możemy stworzyć wzorem znanego polskiego pisarza Waldemara Łysiaka własne, prywatne „Muzeum Wyobraźni Miasta Przemyśla”. w którym część sal powinna być poświęcona biografiom wybitnych mieszkańców. Wśród nich nie może zabraknąć postaci magicznych. Wśród wielkich uczonych, rycerzy i artystów znanych z kart historii w jednej z sal naszego muzeum wyobraźni moglibyśmy spostrzec nieco przygarbioną sylwetkę starszego pana z aksamitną czapeczką na głowie, o spojrzeniu, które właściwe jest tylko dzieciom, artystom i tym wszystkim, którzy przez całe swe życie poszukują nieznanych światów i lądów.

Strefa Przedsiębiorcy i Inwestora Zainwestuj w Przemyślu | Invest in Przemyśl

Inwestycje
Euroterm buduje ogromną halę logistyczną (5).jpeg
W Przemyślu powstaje wielomilionowa inwestycja - Euroterm buduje nowy magazyn logistyczny

13 grudnia br. Prezydent Miasta Robert Choma zwiedzał plac budowy nowej hali przemyskiej firmy Euroterm, będącej obecnie jednym z największych na Podkarpaciu dystrybutorów systemów instalacyjnych i grzewczych. Po obiekcie oprowadzali Prezydenta założyciel firmy Józef Martowicz oraz jego synowie – aktualnie główni zarządzający firmą  – Michał i Łukasz Martowiczowie.

Gospodarka
ZK Medyka z.jpeg
Skazani z ZK w Medyce pracują na rzecz przemyskiej społeczności

Praca jest niezwykle istotnym elementem rozwoju człowieka, to także kluczowy składnik procesu resocjalizacji… Wie o tym doskonale kierownictwo Zakładu Karnego w Medyce koło Przemyśla, dlatego też od lat chętnie współpracuje z lokalnym samorządem.

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl