4 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Aktualności
alert_new.png
Komunikat RSO: Oblodzenie

IMGW-PIB OSTRZEGA podkarpackie, oblodzenie dróg i chodników w nocy 20/21.11 i rano 21.11, spadek temperatury przy gruncie do -2°C nad ranem, ślisko.

Kultura
główne.jpeg
„RAZ, DWA, TRZY”, czyli kolejna odsłona jesienno-zimowych propozycji PCKiN Zamek

Dziesięć lat po nagraniu koncertowego albumu z tekstami wybitnego polskiego poety Wojciecha Młynarskiego zespół Raz Dwa Trzy wyruszył w trasę koncertową poświęconą jego twórczości. 18 listopada br. muzycy – z Adamem Nowakiem na czele – dotarli na scenę Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki ZAMEK. Należący do klasyki zespół gościł już na wzgórzu zamkowym dziewięć lat wcześniej podczas III Święta Zamku Kazimierzowskiego. Przez ten czas nie zmieniło się właściwie nic, w dalszym ciągu znają i uwielbiają ich wszyscy, głównie dlatego, że prostotą i szczerością trafiają do każdego. Od lat udowadniają, że można podążać własną drogą, trzymać się własnych pomysłów i estetyki, a przy tym osiągnąć popularność.

Edukacja i sport
główne T. Dańko.jpeg
Przemyślanie Tomasz Dańko i Lech Kaczor mistrzami świata !!! GRATULUJEMY !!!

We włoskim Caserta mieszczącym się niedaleko Neapolu miały miejsce Mistrzostwa Świata Sport Jiujutsu Seniorów oraz Międzynarodowy Turnieju Sportowego Jiujutsu Dzieci, Młodzików i Juniorów. Podczas zawodów zmierzyli się ze sobą sportowcy z Europy, Ameryki, Azji i Afryki. Ponadto po raz pierwszy w zawodach WSJO Sport Jiujutsu wystąpili także reprezentanci Pakistanu, Paragwaju, Mali i Urugwaju.

Rada Miejska
Porządek obrad XLVII (47) sesji Rady Miejskiej w Przemyślu zwołanej na dzień 30 listopada 2017 r.

Uprzejmie zapraszam na XLVII (47) sesję Rady Miejskiej w Przemyślu, która odbędzie się w dniu 30 listopada 2017 r. (czwartek) o godz. 09.00 w sali obrad nr 18 Urzędu Miejskiego w Przemyślu, Rynek 1.

Organizacje pozarządowe
TPPiR nagrodzone przez Generalnego Konserwatora Zabytków (7).jpeg
TPPiR zajęło II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Generalnego Konserwatora Zabytków na projekt edukacyjny o dziedzictwie kulturowym „Zabytek Poznany”!

Z ogromna radością informujemy, że w dniu 17 listopada 2017 r. dr hab. Magdalena Gawin – Wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Generalny Konserwator Zabytków oraz Iwona Solisz – wieloletni Opolski Konserwator Zabytków, przewodnicząca Komisji konkursowej wręczyły nagrody w Ogólnopolskim Konkursie Generalnego Konserwatora Zabytków na projekt edukacyjny o dziedzictwie kulturowym „Zabytek Poznany”.

"Nasz Przemyśl"
np1.jpeg
Dr Leon Peiper adwokat z Przemyśla

aut. Zenon Andrzejewski, „Nasz Przemyśl”, grudzień 2007 (Nr 39)

Tak sygnował swoje słynne komentarze do kodeksów prawnych, z których w okresie międzywojennym korzystali profesorowie uniwersytetów, studenci wydziałów prawa oraz sędziowie, prokuratorzy, adwokaci, referendarze i rejenci w całej Polsce. Z Przemyślem związał się w roku 1893 i tu mieszkał przez 46 lat. Będąc prawniczym fenomenem i chlubą przemyskiej palestry, pozostawił też trwały ślad w życiu społeczno-kulturalnym miasta.

Strefa Przedsiębiorcy i Inwestora Zainwestuj w Przemyślu | Invest in Przemyśl

Inwestycje
PWiK - główne.jpeg
Rusza budowa kanalizacji w dzielnicy Za Wiarem. PWiK podpisało umowę na wykonanie robót.

Dnia 14.11.2017 r. została podpisana umowa na wykonanie robót budowlanych dla kontraktu nr 3 pn.: „Budowa kanalizacji w dzielnicy Za Wiarem (ul. Okrężna, ul. Niecała, ul. Droga Hurecka, ul. Północna) w Przemyślu”. Jest to kolejna umowa w ramach projektu pn.: „Rozbudowa sieci wodociągowej  i kanalizacyjnej na terenie miasta Przemyśla” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 2.3 „Gospodarka wodno – ściekowa w aglomeracjach” oś priorytetowa II „Ochrona środowiska w tym adaptacja do zmian klimatu”, Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020.

Gospodarka
główne (Karolek).jpeg
Informacja ws. ustawy o zakazie propagowania komunizmu

21 października br. weszła w życie ustawa z dnia 22 czerwca 2017 r. o zmianie ustawy o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego przez nazwy budowli, obiektów i urządzeń użyteczności publicznej. W związku z powyższym, przypominamy o obowiązku usunięcia z przestrzeni publicznej wszelkich symboli związanych z komunizmem lub innym ustrojem totalitarnym.

Uwaga! Obowiązek ten dotyczy również właścicieli prywatnych posesji!

Więcej na ten temat przeczytacie Państwo w liście Marcina Zaborniaka – Dyrektora Generalnego Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego, który załączamy poniżej.