26.9 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Aktualności
fot. A_Czereba (16).jpeg
„Bogu na chwałę, ludziom na ratunek” - Święto Straży Pożarnej w Przemyślu [ZDJĘCIA]

„Tyle samo powrotów, ile wyjazdów”, najczęściej to życzenie padało z ust gości zebranych na wielkim święcie tych, którzy każdego dnia narażają to co mają najcenniejsze – własne życie - dla ratowania mienia, dobytku, a nierzadko także życia drugiego człowieka.

Edukacja i sport
SRS Czuwaj fot. A_Czereba (18).jpeg
Fala sukcesów sportowych w Przemyślu. Tym razem triumfują szczypiorniści - podopieczni Piotra i Mateusza Kroczków.

Dwie drużyny. Obie wywalczyły właśnie mistrzostwo Podkarpacia w piłce ręcznej. Młodsza (szóstoklasiści) wygrała Wojewódzki Finał Igrzysk Młodzieży Szkolnej, starsza (gimnazjaliści) Gimnazjadę. To kolejni młodzi, niezwykle zdolni sportowcy z Przemyśla, którzy niezaprzeczalnie zasługują na miano dumy naszego miasta.

Rada Miejska
Porządek obrad LVI (56) sesji Rady Miejskiej w Przemyślu zwołanej na dzień 24 maja 2018 r.

Uprzejmie zapraszam na LVI (56) sesję Rady Miejskiej w Przemyślu, która odbędzie się w dniu 24 maja 2018 r. (czwartek) o godz. 09.00 w sali obrad nr 18 Urzędu Miejskiego w Przemyślu, Rynek 1.

Organizacje pozarządowe
konkurs -zdjęcie startowe.jpeg
Prezydent Miasta Przemyśla ogłasza konkurs ofert na realizację zadania w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii w Przemyślu na 2018 rok

Prezydent Miasta Przemyśla działając na podstawie  art. 14 ust. 1 ustawy z dnia 11 września 2015 roku o zdrowiu publicznym  (Dz. U. z 2017r., poz. 2237 z późn. zm.) ogłasza konkurs ofert na realizację zadania w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii w Przemyślu na 2018 rok i zaprasza do składania ofert.

"Nasz Przemyśl"
katedra 1.jpeg
Przemyskie dzielnice i ich tajemnice (41). Stare Miasto cz. 9

aut. Dariusz Hop, „Nasz Przemyśl”, styczeń 2009 (Nr 52)

 

Wędrując po Starym Mieście, dotarliśmy do jednego z jego najciekawszych fragmentów -placu Katedralnego. W tej części przemyskiej starówki znajduje się kilka zabytkowych budowli o ciekawej historii, na których opisanie przyjdzie jeszcze czas. W tym artykule przedstawię jeden z najstarszych i najcenniejszych zabytków nie tylko Przemyśla ale i całego regionu. Jest nim Archikatedra rzymskokatolicka, najstarszy z zachowanych do naszych czasów kościołów Przemyśla.

Strefa Przedsiębiorcy i Inwestora Zainwestuj w Przemyślu | Invest in Przemyśl

Inwestycje
remont_Rybi_plac.jpeg
Koniec remontu Rybiego Placu

Dobiega końca remont nawierzchni parkingu przy Rybim Placu. Kierowcy chcący zaparkować swoje samochody w tym miejscu będą mogli korzystać z całego parkingu już od czwartku 24 maja. Dzięki sprzyjającej pogodzie i sprawnie realizowanym pracom udało się zgodnie z zapowiedziami zakończyć remont kilka dni przed przewidywanym terminem.

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl