21.1 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Aktualności
partner_1.jpeg
Jubileuszowe spotkanie z przyjaciółmi z Paderborn i Egeru

Jubileusz 25-lecia współpracy z Paderborn i 15 – lecia z Egerem, który świętowaliśmy podczas tegorocznego Święta Fajki, zakończył się oficjalnym spotkaniem w sali Przemyskiej Biblioteki Publicznej 18 czerwca br. Był to czas na przypomnienie wszystkich tych lat działań z naszymi partnerami z Niemiec i Węgier, a historię naszych kontaktów przypomniał Prezydent Miasta Robert Choma.

Edukacja i sport
IMG_0304.jpeg
Wybitna laureatka z „szesnastki”

W dniu 12 czerwca 2018 r. w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym im. św. Józefa Sebastiana Pelczara w Rzeszowie miała miejsce wielka Gala Laureatów konkursów przedmiotowych organizowanych przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Panie: Kurator Małgorzata Rauch oraz Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart uhonorowały zaangażowanie uczniów oraz ich wyróżniające osiągnięcia, które zdobyli dzięki ciężkiej pracy oraz ogromnemu wsparciu nauczycieli. Wręczano statuetki, dyplomy, podziękowania. Padło wiele ciepłych i życzliwych słów w kierunku nauczycieli i ich nieprzeciętnych podopiecznych, którzy niejednokrotnie po tytuł „wybitnego laureata” sięgali dwu, a nawet trzykrotnie.

Rada Miejska
Porządek obrad LVII (57) sesji Rady Miejskiej w Przemyślu zwołanej na dzień 21 czerwca 2018 r.

Uprzejmie zapraszam na LVII (57) sesję Rady Miejskiej w Przemyślu, która odbędzie się w dniu 21 czerwca 2018 r. (czwartek) o godz. 9.00 w sali obrad nr 18 Urzędu Miejskiego w Przemyślu, Rynek 1.

"Nasz Przemyśl"
Obraz 123.jpeg
Kartki ze sztambucha

aut. Rita Legumina-Dwernicka, „Nasz Przemyśl”, luty 2009 (Nr 53)

 

…”Dziś gdy pisanie wierszy nie jest już zaletą

I coraz trudniej myślą olśniewać i wzruszać,

Jakich kilka słów skreślić, by zdradliwe echo

Ironią nie smuciło białych kart sztambucha?”

(Anna Woźniak „W sztambuchu” – fragm.. wiersza Wyd. „Wiersze sztambuchowe” Oficyna Bibliofilów Łódź 2000r.)

Strefa Przedsiębiorcy i Inwestora Zainwestuj w Przemyślu | Invest in Przemyśl

Inwestycje
Inkubator 2.jpeg
Rusza budowa Przemyskiego Inkubatora Przedsiębiorczości i Innowacji

W poniedziałek, 18 czerwca br. w Urzędzie Miejskim w Przemyślu odbyła się konferencja prasowa Władysława Ortyla - Marszałka Województwa Podkarpackiego, któremu towarzyszyli Piotr Pilch - Członek Zarządu Województwa oraz Janusz Hamryszczak- Zastępca Prezydenta Miasta Przemyśla. Podczas spotkania panowie podpisali umowę

na realizację projektu pod nazwą „Przemyski Inkubator Przedsiębiorczości i Innowacji” złożonego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014–2020.

Gospodarka
baner_ekologiczny.jpeg
Aktualny wzór zlecenia wykonania weryfikacji technicznej budynku w ramach projektu pt. „Ekologiczny Przemyśl - wymieniamy źródła ciepła”

Uprzejmie informujemy, iż Gmina Miejska Przemyśl udostępnia aktualny wzór zlecenia wykonania weryfikacji technicznej w budynku w ramach projektu pt. „Ekologiczny Przemyśl - wymieniamy źródła ciepła” planowanego do realizacji w ramach poddziałań 3.3.1 Realizacja planów niskoemisyjnych i 3.3.2 Redukcja emisji w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl