23 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Aktualności
Długa Majówka.jpeg
Co robić w długi, majowy weekend?

Nie macie pomysłu na tegoroczną majówkę? Ten wyjątkowo długi w tym roku weekend chociaż w części warto spędzić poza domem. Gdzie się wybrać? Co warto zobaczyć? Spieszymy z podpowiedzią!

Edukacja i sport
krysztalowy_bocian2018 z.jpeg
Rozpoczęto przyjmowanie zgłoszeń do 2. edycji Konkursu Piosenki Dziecięcej „Kryształowy Bocian”

Młodzieżowy Dom Kultury w Przemyślu zaprasza do udziału w 2. edycji Konkursu Piosenki Dziecięcej - KRYSZTAŁOWY BOCIAN. Konkurs przeznaczony jest dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniów klas 1-3 szkół podstawowych.

Rada Miejska
Porządek obrad LV (55) sesji Rady Miejskiej w Przemyślu zwołanej na dzień 26 kwietnia 2018 r.

Uprzejmie zapraszam na LV (55) sesję Rady Miejskiej w Przemyślu, która odbędzie się w dniu 26 kwietnia 2018 r. (czwartek) o godz. 09.00 w sali obrad nr 18 Urzędu Miejskiego w Przemyślu, Rynek 1.

Organizacje pozarządowe
PCK_5.jpeg
Ratownicy PCK sprawdzili swoje umiejętności

Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża po raz kolejny zorganizował mistrzostwa rejonu w udzielaniu pierwszej pomocy. 20 kwietnia drużyny młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej z Przemyśla i powiatu przemyskiego zmierzyły się ze sobą udzielając pierwszej pomocy w upozorowanych zdarzeniach. Między 8.00 a 12.00 każda z nich odwiedziła 4 stacje zlokalizowane w Rynku, przy ul. Franciszkańskiej, Placu Niepodległości oraz przed Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej.

Zanim rozpoczęła się rywalizacja i sprawdzanie umiejętności młodych ratowników, życzenia udanych wyników, a także wyrazy uznania dla młodych ratowników od Prezydenta Miasta przekazał jego Zastępca Janusz Hamryszczak.

Mistrzostwa rozgrywane są w trzech etapach:

  • etap rejonowy/strefowy,
  • etap okręgowy - startują zespoły, które wygrały w etapie rejonowym/strefowym,
  • etap centralny - startują zespoły, które wygrały etapy okręgowe (najlepsze zespoły ze wszystkich województw).
"Nasz Przemyśl"
Muszla św. Jakuba jako oznakowanie Drogi św. Jakuba..jpeg
Szlak Jakubowy

aut. Jakub Sadowy, „Nasz Przemyśl”, grudzień 2008 (Nr 51)

Od kilku lat na terenie naszego kraju prowadzone są działania zmierzające do odtworzenia polskiego fragmentu Drogi św. Jakuba - trasy łączącej się z europejską siecią szlaków  prowadzących do Santiago de Compostela w Hiszpanii. Miasto, w którym znajduje się grób św. Jakuba, w XII w. stało się jednym z najważniejszych, obok Jerozolimy i Rzymu, miejsc pielgrzymkowych dla chrześcijan. Na jednej z planowanych tras Szlaku Jakubowego w Polsce znalazł się również Przemyśl.

Strefa Przedsiębiorcy i Inwestora Zainwestuj w Przemyślu | Invest in Przemyśl

Inwestycje
remont_Rybi_1.jpeg
Ruszył remont Rybiego Placu

Ruszył remont największego parkingu w Przemyślu, zlokalizowanego na Rybim Placu. Wykonawca - Zakład Budowlano Instalacyjny Kowal s.c. - wszedł na plac budowy 3 kwietnia. Prace będą podzielone na dwa etapy, aby zapewnić funkcjonowanie parkingu podczas remontu nawierzchni. Ostateczny termin zakończenia prac to 31 maja br., jeśli jednak pozwoli na to pogoda powinien zakończyć się wcześniej.

Gospodarka
EXATEL_1.jpeg
Przemyśl i EXATEL projektują Smart City

Jakie problemy mieszkańców i samego miasta może rozwiązać Smart City? Jak wdrażać technologię, aby przede wszystkim odpowiadała na realne potrzeby Przemyśla? Jak zaplanować rozwój miasta w dłuższej perspektywie? Na te i inne pytania odpowiadają uczestnicy zorganizowanych przez EXATEL warsztatów dla Urzędu Miejskiego w Przemyślu. 

Pierwsze z dwóch planowanych warsztatów, które ma miejsce 19 i 20 kwietnia, to element zamówionego przez władze miasta audytu. Jego efektem mają być rekomendacje dotyczące zakresu i sposobu wdrożenia rozwiązań Smart City w Przemyślu.

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl