23 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Aktualności
fot. Agata Czereba (9).jpeg
Przemyśl uczcił 98. rocznicę urodzin Świętego Jana Pawła II

18 maja przypada 98. rocznica urodzin Karola Wojtyły. Z tej okazji przy pomniku Papieża Polaka spotkali się Prezydent Miasta Przemyśla Robert Choma, jego Zastępcy – Janusz Hamryszczak i Grzegorz Hayder, Przewodniczący Rady Miejskiej Bogusław Zaleszczyk, Dariusz Łapa – Sekretarz Miasta oraz dzieci – uczniowie Szkoły Podstawowej nr 11 w Przemyślu.

Kultura
Bohosiewicz fot. RadoslawRagan.jpeg
Sonia Bohosiewicz zdradzi „10 sekretów Marilyn Monroe”…

Sonia Bohosiewicz to jedna z najciekawszych i najzdolniejszych aktorek młodego pokolenia. Wyjątkowa osobowość i talent, obok której nikt nie może przejść obojętnie. Długo można wymieniać jej fenomenalne kreacje artystyczne, z których niemal każda to perełka.

Edukacja i sport
DSC_0364.jpeg
JOB SHADOWING W ESCOLA DOCTOR FERRER W ARTES W KATALONII.

Od 23 do 27 kwietnia 2018 panie Dorota Jamroz, Anna Krewko - Nowicka i Małgorzata Łupicka odbywały jobshadowing w szkole Doctora Ferrera w Artes w Katalonii. 23 kwietnia jest w Katalonii hucznie obchodzonym dniem patrona, którym jest Święty Jerzy.

Rada Miejska
Porządek obrad LVI (56) sesji Rady Miejskiej w Przemyślu zwołanej na dzień 24 maja 2018 r.

Uprzejmie zapraszam na LVI (56) sesję Rady Miejskiej w Przemyślu, która odbędzie się w dniu 24 maja 2018 r. (czwartek) o godz. 09.00 w sali obrad nr 18 Urzędu Miejskiego w Przemyślu, Rynek 1.

Organizacje pozarządowe
1.AWERS CEGIEŁKI.jpeg
Pomóżmy odtworzyć replikę przedwojennego sztandaru 5. Pułku Strzelców Podhalańskich

Z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości, 100-lecia utworzenia Garnizonu Przemyśl oraz 100-lecia formacji podhalańskich została podjęta niezwykle cenna inicjatywa wykonania repliki sztandaru 5. Pułku Strzelców Podhalańskich będącego chlubą i ozdobą miasta okresu przedwojennego.

"Nasz Przemyśl"
Muszla św. Jakuba jako oznakowanie Drogi św. Jakuba..jpeg
Szlak Jakubowy

aut. Jakub Sadowy, „Nasz Przemyśl”, grudzień 2008 (Nr 51)

Od kilku lat na terenie naszego kraju prowadzone są działania zmierzające do odtworzenia polskiego fragmentu Drogi św. Jakuba - trasy łączącej się z europejską siecią szlaków  prowadzących do Santiago de Compostela w Hiszpanii. Miasto, w którym znajduje się grób św. Jakuba, w XII w. stało się jednym z najważniejszych, obok Jerozolimy i Rzymu, miejsc pielgrzymkowych dla chrześcijan. Na jednej z planowanych tras Szlaku Jakubowego w Polsce znalazł się również Przemyśl.

Strefa Przedsiębiorcy i Inwestora Zainwestuj w Przemyślu | Invest in Przemyśl

Gospodarka
kartka_Dzien_bez_smiecenia2018_wstęp.jpeg
Kampania Dzień bez Śmiecenia

Od dwunastu lat 11 maja edukujemy i zwracamy uwagę Polaków na potrzebę segregacji odpadów. Każdego roku poruszamy ten temat z nieco innej strony. Podczas poprzedniej edycji DNIA BEZ ŚMIECENIA obalaliśmy mity, dwa lata temu mówiliśmy o 10 zasadach Kultury Segregacji, wcześniej namawialiśmy Polaków do zajrzenia do swoich pojemników i upewnienia się, że prawidłowo segregują.

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl