30.3 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Aktualności
0 główne.jpeg
Uroczyste obchody Święta Wojska Polskiego – Przemyśl 2017 [zdjęcia]

Już od 15 lat, w dniu 15 sierpnia w całym kraju obchodzimy uroczyście Święto Wojska Polskiego - Święto Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej.

Kultura
Kino-Letnie-3a.jpeg
Kino Plenerowe na Rynku w Przemyślu. Zapraszamy!

W sobotę, 19 sierpnia kolejna odsłona Plenerowego Kina Letniego na Rynku w Przemyślu.

Tym razem w naszym kinie pod gwiazdami będzie bardzo emocjonująco…

Edukacja i sport
ze_zlota_jodla_koralik_festiwal_kielce_2017_55[1].jpeg
Zespół Taneczny Koralik Mini wytańczył Złotą Jodłę!

W tegorocznej edycji Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej w Kielcach nasze miasto reprezentował Zespół Taneczny Koralik Mini z Centrum Kulturalnego w Przemyślu, który podczas prezentacji konkursowych przedstwił dwa układy taneczne: „Małpie igraszki” oraz „Motorowe szaleństwo” w choreografii Doroty Pantuły-Ferlejko – instruktora, choreografa i kierownika artystycznego Zespołu Tanecznego Koralik.

Rada Miejska
wak2.jpeg
Liga Maluszka

W finałach nasi najmłodsi piłkarze stoczyli "bój" o Puchary Przewodniczącej Rady Miejskiej Przemyśla Pani Lucyny Podhalicz.

Organizacje pozarządowe
tppir konkurs.jpeg
Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym „Wyjątkowe atrakcje miasta Przemyśla i jego regionu”

Zarząd Towarzystwa Przyjaciół Przemyśla i Regionu serdecznie zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym „Wyjątkowe atrakcje miasta Przemyśla i jego regionu”.

"Nasz Przemyśl"
P4250005.jpeg
Pałac Lubomirskich dawniej i dziś

aut. Żaneta Niedbała, „Nasz Przemyśl”, czerwiec 2007 (Nr 33)

Pierwsze wzmianki o Bakończycach pojawiają się około 1380 r. /za panowania Ludwika Węgierskiego, kiedy to zarządzający okręgiem węgierski starosta założył tu zwierzyniec.

Majątek wchodził w skład dóbr książęcych, a potem królewskich. Obejmował on wówczas obszar około 232 morgi ziemi /około 130 ha/. Teren otoczony był wodą. Z biegiem czasu zlikwidowano zwierzyniec tworząc rolniczy folwark. Wzniesiono również dwór obronny.

Strefa Przedsiębiorcy i Inwestora Zainwestuj w Przemyślu | Invest in Przemyśl

Inwestycje
piasta_wstęp.jpeg
Zakończenei przebudowy ul. Piasta Kołodzieja

11 sierpnia br. odbył się odbiór końcowy inwestycji pn. „Przebudowa ulic Piasta Kołodzieja i Regera w Przemyślu wraz z odwodnieniem – etap I”. W spotkaniu, które miało miejsce na terenie zakończonej inwestycji, wziął udział Prezydent Robert Choma, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Janusz Zapotocki, Z-ca Dyrektora ZDM Piotr Bartocha, przedstawiciele wykonawcy robót i mieszkańcy osiedla. Wartość prac wyniosła 603 982,63PLN brutto. Wykonawca robót był Stanisław Drak Usługi Transportowe Roboty Ziemne.

Gospodarka
laptop-2557586_960_720.jpeg
Ruszył projekt EFS "Komputer oknem na świat dla osób dorosłych z Podkarpacia"

„Komputer oknem na świat dla osób dorosłych z Podkarpacia" to projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Projekt ten jest realizowany przez OPTeam S.A. w terminie od 01.05.2017 r. do 30.06.2018 r.