18.1 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Aktualności
fot. Agata Czereba (39).jpeg
Przemyśl upamiętnił ofiary bitwy pod Zadwórzem [ZDJĘCIA]

W piątek, 17 sierpnia 2018 roku w Przemyślu odbyła się uroczystość odsłonięcia oraz poświęcenia tablicy, upamiętniającej jedną z ważniejszych bitew wojny polsko-bolszewickiej w 1920 r. na Kresach Wschodnich – bitwy pod Zadwórzem oraz innym potyczkom tej militarnej konfrontacji Polaków z bolszewikami

Kultura
program 17 tresc z.jpeg
Zapraszamy na Wincentiadę! [WIDEO]

Jedno z najważniejszych świąt w roku, święto każdej przemyślanki i każdego przemyślanina – Dni Patrona Miasta Przemyśla Świętego Wincentego, szerzej znane jako WINCENTIADA - w tym roku obchodzić będziemy przez trzy dni!

Edukacja i sport
Róża Wiatrów (3).jpeg
Stowarzyszenie Róża Wiatrów przywraca do życia Przemyską Przystań Wodną

Stowarzyszenie Róża Wiatrów działa w Przemyślu od 2014 roku. Propaguje ono żeglarstwo wśród mieszkańców Przemyśla, a głównymi odbiorcami są dzieci i młodzież, która poznaje tajniki tego pięknego sportu na śródlądziu i morzu. Rokrocznie ponad 200 dzieci wyjeżdża na niebieskie szkoły, rejsy pełnomorskie i szkolenia żeglarskie.

Rada Miejska
Porządek obrad LX (60) sesji Rady Miejskiej w Przemyślu zwołanej na dzień 21 sierpnia 2018 r.

Uprzejmie zapraszam na LX (60) sesję Rady Miejskiej w Przemyślu, która odbędzie się w dniu 21 sierpnia 2018 r. (wtorek) o godz. 09.00 w sali obrad nr 18 Urzędu Miejskiego w Przemyślu, Rynek 1.

Organizacje pozarządowe
arrangement-2264812_960_720.jpeg
Nowy Podmiot przyjazny rodzinom wielodzietnym oferujący zniżki

Z dniem 21 czerwca 2018r. do przemyskich działań na rzecz rodziny w ramach Programu „Przemyska Karta Rodziny Wielodzietnej 3+ i rodziny zastępczej” przyłączyła się firma ŚWIAT KWIATÓW Marcin Sikora, ul. Sulejkowska 56/58 lok. 215, 04 – 157 Warszawa oferując:

"Nasz Przemyśl"
04.jpeg
Przemyski Rynek

aut. Jacek Błoński, „Nasz Przemyśl”, kwiecień 2009 (Nr 55)

Najważniejszą, centralną częścią starego miasta jest jego główny plac – Rynek. Ta pusta przestrzeń w samym środku miejskiej starówki stanowi jego serce. Używając poetyckich porównań, Rynek każdego starego grodu stanowi odbicie jego ducha, jest materialnym odzwierciedleniem jego dziejów. Zazwyczaj jest to również miejsce, gdzie swoją siedzibę posiadają najważniejsze urzędy miejskie, na czele z magistratem. Rynek i jego zabudowa jest również reprezentacyjną wizytówką miasta, dowodem jego historii i świetności.

Strefa Przedsiębiorcy i Inwestora Zainwestuj w Przemyślu | Invest in Przemyśl

Inwestycje
podkarpackie2.jpeg
Zielony Rynek zostanie poddany gruntownej modernizacji. Miasto otrzymało na ten cel milion złotych dofinansowania

Już niebawem Zielony Rynek w Przemyślu zostanie gruntownie przebudowany. Miasto otrzymało właśnie na ten cel prawie milion złotych. Dofinansowanie tej długo oczekiwanej inwestycji pochodzić będzie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020.

10 sierpnia br. w Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie Janusz Hamryszczak – Zastępca Prezydenta Miasta Przemyśla oraz Piotr Pilch - członek Zarządu Województwa Podkarpackiego podpisali umowę na realizację tego przedsięwzięcia.

Gospodarka
entrepreneur-2326419_960_720.jpeg
Konsultacje społeczne zaktualizowanej Strategii Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Przemyśl

Zapraszamy do udziału w konsultacjach społecznych projektu zaktualizowanej Strategii Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Przemyśl w dniach od 14.08.2018 r. do 20.08.2018 r.

W dniach od 14.08.2018 r. do 20.08.2018 r. wszyscy zainteresowani mogą zgłaszać opinie, uwagi i wnioski do projektu zaktualizowanej Strategii Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Przemyśl, wypełniając zamieszczony poniżej  Formularz konsultacyjny_MOF.docx.

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl