7 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Aktualności
plakat karpacka A3 gł.jpeg
W niedzielę III edycja Zimowej Karpackiej Piątki. Spodziewane niewielkie utrudnienia i ograniczenia w ruchu drogowym

W najbliższą niedzielę, 23 lutego br. odbędzie się w Przemyślu III edycja imprezy biegowej  pn. ZIMOWA KARPACKA PIĄTKA. Niedzielne zawody spowodują niewielkie utrudnienia i ograniczenia w ruchu.

Kultura
weekend.jpeg
Co, gdzie i kiedy w trakcie weekendu w Przemyślu

Piątkowe popołudnie to czas kiedy można zaplanować weekendowy odpoczynek - bierny lub aktywny, ale zawsze dający satysfakcję z ciekawie spędzonego czasu. A z jakich imprez można skorzystać w Przemyślu w ciągu najbliższych trzech dni?

Edukacja i Sport
dzień otwarty2.jpeg
Dzień Otwarty w Szkole Podstawowej nr 16 z Oddziałami Integracyjnymi im. Orląt Lwowskich - „Walentynki z Rodziną”

W dniu 14 lutego 2020 r. Szkoła Podstawowa nr 16 z Oddziałami Integracyjnymi im. Orląt Lwowskich otworzyła swoje podwoje dla przyszłych uczniów. W walentynkowym nastroju powitano rodziców i ich dzieci, które  w roku szkolnym 2020/2021 rozpoczną naukę w klasach pierwszych.

Organizacje pozarządowe
Pokaz slajdow P. Michalskiego_wstęp.jpeg
Podróż do przedwojennych przemyskich kawiarni i restauracji

Grupa Wehikuł Czasu, którą znają przemyślanie z odkrywania bogatej historii naszego miasta, zaprasza nas na kolejną, tematyczną podróż do Przemyśla z XIX i początków XX wieku. Tym razem wspólnie z Przemyską Biblioteką Publiczną i za sprawą niestrudzonego badacza przemyskich zagadek Piotra Michalskiego, który przedstawi pokaz slajdów „Przemyskie cukiernie, kawiarnie i restauracje”.

"Nasz Przemyśl"
03.jpeg
„Historia zatrzymana w kadrze” Galeria fotografii Muzeum Historii Miasta (26) „Fredreum” na Zamku (cz. 1)

aut. Jacek Błoński, „Nasz Przemyśl”, kwiecień 2011 (Nr 79)

Przeszło siedemdziesiąt pięć lat temu 8 marca 1936 r.  ubrane w eleganckie futra wytworne przemyskie damy w towarzystwie swoich poważnych mężów mozolnie wspinały się stromą ulicą Zamkową. W stronę wspaniale iluminowanego Zamku Kazimierzowskiego podążali również oficerowie przemyskiego garnizonu, prowadząc pod rękę damy w wytwornych i modnych kreacjach. W starym, królewskim „castrum”, w sali przemyskiego Teatru „Fredreum” na honorowych miejscach w centralnej części balkonu zasiedli już przedstawiciele władz miasta na czele z prezydentem Leonardem Chrzanowskim. Nieco dalej zajął miejsce gen. Wacław Scewola Wieczorkiewicz  dowódca X D.O.K. Przemyśl wraz z innymi ważnymi oficerami. Wszyscy tłumnie zebrani podziwiali wykonane na najwyższym poziomie dekoracje teatralne przez Władysława Królikiewicza do sztuki  autorstwa patrona towarzystwa Aleksandra Fredry „Damy i huzary” w reżyserii samego  ówczesnego prezesa Towarzystwa Juliusza Styfiego.

Strefa Przedsiębiorcy i Inwestora Zainwestuj w Przemyślu | Invest in Przemyśl

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl