28.4 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Aktualności
pwik.gif
Płukanie i dezynfekcja sieci wodociągowej miasta Przemyśla

W okresie od 26.06.2017 r. do 31.07.2017 r Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. w Przemyślu  dokona planowanego płukania sieci wodociągowej.W związku z powyższym mogą wystąpić czasowe spadki ciśnienia wody oraz pojawi się  zwiększona zawartość chloru
w wodzie, który należy usuwać poprzez jej przegotowanie.

Kultura
sugar man - zajawka.jpeg
Kolejna odsłona Kina Plenerowego na Przemyskim Rynku już w najbliższą sobotę!

Niespełna pięć dni dzieli nas od kolejnej (tym razem muzycznej) odsłony nowego, niezwykle interesującego wydarzenia stworzonego z myślą o mieszkańcach naszego miasta, jakim jest Kino Plenerowe na Rynku w Przemyślu.

Edukacja i sport
GL (2) - główne.jpeg
Udany start „Kantówki” w Finale Krajowym Gimnazjady w Białymstoku

17 czerwca br. kameralny stadion w Białymstoku  gościł finalistów XVIII Krajowej  Gimnazjady  w  Lidze Lekkoatletycznej. Zawody miały uroczystą oprawę. W otwarciu  uczestniczyli przedstawiciele władz wojewódzkich oraz minister  rolnictwa  Krzysztof Jurgiel. 

Rada Miejska
jan jawornicki.jpeg
Jan Jawornicki otrzymał tytuł Honorowego Obywatela Miasta Przemysla

Rada Miejska w Przemyślu na sesji w dniu 19 czerwca 2017 r. Uchwałą Nr 88/2017 nadała Panu Janowi Jawornickiemu tytuł Honorowego Obywatela Miasta Przemyśla

Organizacje pozarządowe
główne.jpeg
Za nami I edycja Wyszehradzkiego Ultramaratonu Twierdza Przemyśl

W ubiegłą sobotę (24 czerwca br.), Przemyśl stał się prawdziwą biegową stolicą Polski. Tego dnia bowiem odbyła się I edycja Wyszehradzkiego Ultramaratonu Twierdza Przemyśl. Już o szóstej rano przemyski Rynek szczelnie wypełniony był pasjonatami biegania w różnym wieku, z różnych części naszego kraju, wśród których obecni byli zarówno zawodowi biegacze, jak i amatorzy.

"Nasz Przemyśl"
Lidia Teich_wstęp.jpeg
Lidia Teich – pomiędzy rodziną a muzyką

aut. Tomasz Pudłocki, „Nasz Przemyśl”, czerwiec 2007 (Nr 33)

Wśród wielu charakterystycznych postaci przedwojennego Przemyśla poczesne miejsce zajmuje Lidia Teich – dyrektorka prywatnej szkoły muzycznej, zdolna pianistka, a także wielka filantropka.

Strefa Przedsiębiorcy i Inwestora Zainwestuj w Przemyślu | Invest in Przemyśl

Inwestycje
autobus.jpeg
Rozpoczęto realizację projektu "Rozbudowa i integracja systemu komunikacji publicznej na terenie MOF Przemyśl"

Gmina Miejska Przemyśl w partnerstwie z Powiatem Przemyskim oraz Gminą Przemyśl rozpoczęła realizację projektu pn. "Rozbudowa i integracja systemu komunikacji publicznej na terenie MOF Przemyśl".

Gospodarka
UZ_1.jpeg
Wkrótce kolejny pociąg ze Lwowa do Przemyśla?

Popularność i sukces działającego od pół roku połączenia kolejowego relacji Kijów - Lwów - Przemyśl, skłonił ukraińskie koleje do uruchomienia kolejnych turystycznych połączeń z Polską. Planowanemu uruchomieniu pociągu relacji Lwów - Przemyśl - Kraków poświęcone było robocze spotkanie w Urzędzie Miejskim w Przemyślu, które odbyło się 22 czerwca br. W efekcie rozmów przygotowano trzy warianty uruchomienia nowego połączenia kolejowego.