11 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Aktualności
Dzień Mościsk - udział delegacji z Przemyśla1.jpeg
Wizyta przemyskiej delegacji podczas Dni Mościsk

W ubiegłą sobotę, na zaproszenie Rady Miasta Mościsk obwodu lwowskiego, wiceprezydent Przemyśla Bogusław Świeży wraz z radnym Pawłem Zastrowskim odwiedzili nasze miasto partnerskie, gdzie uczestniczyli w uroczystościach z okazji Dnia Mościsk.

Kultura
zdjęcie ilustracyjne - różne pędzle włożone do słoika pobrudzonego farbą
Stypendium Twórcze Miasta Przemyśla przyznane! W tym roku mamy trzech laureatów.

Z początkiem lipca tego roku, po raz kolejny zaprosiliśmy przemyślan zajmujących się szeroko rozumianą twórczością artystyczną - zarówno w dziedzinie literatury, jak i sztuk plastycznych, muzyki i tańca oraz teatru i filmu - do składania wniosków o Stypendium Twórcze Miasta Przemyśla. 12 października poznaliśmy laureatów tej nagrody.

Edukacja i sport
baner promujący program - logo kancelarii prezesa rady ministrów, Fundusze Europejskie Polska Cyfrowa, Unia Europejska Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Granty PPGR
Cyfrowa Gmina -Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym – „Granty PPGR”

Prezydent Miasta Przemyśla informuje o przystąpieniu do programu Cyfrowa Gmina – Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym. Z programu mogą skorzystać dzieci, wnuki i prawnuki byłych pracowników Państwowych Przedsiębiorstw Gospodarki Rolnej (PPGR). Do objęcia wsparciem kwalifikują się dzieci w wieku szkolnym (szkoła podstawowa oraz liceum ogólnokształcące/technikum), zamieszkałe na terenie Gminy Miejskiej Przemyśl. Dofinansowanie będzie można otrzymać na sprzęt komputerowy (laptopy).

Organizacje pozarządowe
henryk_jaskula_konkurs_plastyczny_plakat_zapowiadajacy_2021 (002)_wstęp.jpeg
Konkurs "Dookoła świata z Henrykiem Jaskułą"

Centrum Kulturalne w Przemyślu zaprasza do udziału w Konkursie Plastycznym dla Osób Niepełnosprawnych "Dookoła świata z Henrykiem Jaskułą". Termin składania i nadsyłania prac konkursowych mija 19 listopada 2021 r.

"Nasz Przemyśl"
Defilada 24 Pułku Ułanów w Kraśniku
Z SIODEŁ Mości Panowie!

aut. Lucjan Fac, „Nasz Przemyśl”, grudzień 2011 (Nr 87)

W żadnym z krajów kawaleria nie miała tak wielkiego wpływu na jego historię i nie cieszyła się taką estymą jak w Polsce.

Strefa Przedsiębiorcy i Inwestora Zainwestuj w Przemyślu | Invest in Przemyśl