5 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Aktualności
175-lecie Wegierskiej Wiosny Ludow -122.jpeg
175. rocznica Węgierskiej Wiosny Ludów

Konsul Węgier w Krakowie, Tibor Gerencsera a także delegacja przedstawicieli partnerskiego miasta Eger wzięli udział w uroczystych obchodach 175. rocznicy Węgierskiej Wiosny Ludów. 

Kultura
Wieczorne rozmowy o sztuce
współpraca z Przemyskim Uniwersytetem Trzeciego Wieku
wieczór siedemdziesiąty
Mowa ciała
Bacon, Freud i szkoła londyńska
Grażyna Niezgoda
wykład multimedialny
21 marca (wtorek) 2023, godzina 17:00
Galeria Sztuki Współczesnej w Przemyślu
T. Kościuszki 3; T: 16 678 3881
Francis Bacon bohaterem siedemdziesiątych "Wieczornych rozmów o sztuce"

Grażyna Niezgoda i Galeria Sztuki Współczesnej w Przemyślu zapraszają na siedemdziesiąte spotkanie z cyklu "Wieczorne rozmowy o sztuce". 21 marca o godzinie 17 rozpocznie się wykład "Mowa ciała Bacon, Freud i szkoła londyńska". Wieczorne rozmowy o sztuce to projekt cyklicznych spotkań artystów, krytyków i historyków sztuki z publicznością. Celem jest otwarta dyskusja o wybranych aspektach sztuki, analiza pojedynczego dzieła, przesłania, konstrukcji, materii czy warsztatu, a także promocja wydawnictw i wydarzeń artystycznych.

Edukacja i sport
Akcja-Rekrutacja-Przemysl-23_24.jpeg
REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLI I SZKÓŁ PODSTAWOWYCH prowadzonych przez Miasto Przemyśl na rok szkolny 2023/2024

Od 1 marca trwa rekrutacja do przedszkoli i szkół podstawowych prowadzonych przez Miasto Przemyśl. Wnioski można składać do 22 marca 2023 r. Rekrutacja przeprowadzana jest z wykorzystaniem systemu informatycznego.

Organizacje pozarządowe
osoba prowadząca wykład, butelka wody na stole, laptopy
Porozmawiajmy o Przemyślu

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszamy na spotkanie pt. „Porozmawiajmy o Przemyślu”.  Chcemy razem z branżą turystyczną ocenić jaki jest obecnie wizerunek Przemyśla oraz jak funkcjonuje promocja i turystyka w naszym mieście. Odkryjemy najważniejsze i najbardziej angażujące doświadczenia Przemyśla. Spotkanie będzie mieć charakter warsztatów, które poprowadzi Michał Basiński z firmy Synergia.

"Nasz Przemyśl"
Procesja franciszkanów z relikwiami św. Wincentego, rys. Jacek Błoński
Przemyskie legendy

aut. Jacek Błoński, „Nasz Przemyśl”, kwiecień 2012 (Nr 90)

Legenda czyli opowieść posługująca się elementami niezwykłości, czy też cudowności jest często związana z życiem świętych lub postaci historycznych. W danych wiekach dzięki legendom przekazywanym ustnie podczas spotkań przy rodzinnym stole lub ognisku słuchacze mogli zapoznać się z dziejami swojej miejscowości, rodów i państw. Snuta na wątkach apokryficznych lub ludowych, rozpowszechniona jeszcze w średniowieczu, opowiada o losach rycerzy, królów, czy też bohaterów z ludu.

Strefa Przedsiębiorcy i Inwestora Zainwestuj w Przemyślu | Invest in Przemyśl

Inwestycje
zdjęcie jednej z sal, na półce z boku stoją słoje
Zapraszamy na otwarcie Podziemnej Trasy Turystycznej

Po wielu miesiącach prac konserwatorskich, budowlanych i montażowych, wkrótce będziemy mogli się cieszyć ponownie otwartą Podziemną Trasą Turystyczną. Zapraszamy już 30 marca br. od godziny 15.00. Poza tym co zobaczymy w przemyskich podziemiach czeka nas wiele dodatkowych atrakcji!

Gospodarka
Kreci-Nas-Recykling-Grafika-002.jpeg
Druga edycja kampanii Kręci Nas Recykling

Zebranie 31 ton odpadów i 11 487 sztuk zużytych opon, a także posadzone 2 872 drzewa to wymierne efekty pierwszej edycji proekologicznej kampanii Kręci Nas Recykling zainicjowanej przez Oponeo.pl.W tym roku już po raz drugi, we współpracy z ekologiem Dominikiem Dobrowolskim, lider sprzedaży opon stawia sobie za cel poszerzanie świadomości społecznej w kwestii recyklingu oraz zadbanie o czystość terenów zielonych.