-2 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Aktualności
candle-2909301_960_720.jpeg
Kondolencje dla Pani Judyty Klechy

Składamy najszczersze kondolencje i słowa wsparcia dla

Pani Judyty Klechy

w niezwykle trudnych chwilach po stracie

mamy

 

Kultura
Występ artystów "Piwnicy pod Baranami" na scenie Zamku Kazimierzowskiego
„NASZA JEST NOC” – koncert piosenek międzywojennych w wyk. artystów legendarnej Piwnicy Pod Baranami - relacja

Koncert piosenek międzywojennych pt. „NASZA JEST NOC” w wykonaniu artystów legendarnej Piwnicy Pod Baranami to barwne, muzyczne widowisko. Widzowie, którzy zasiedli na sali widowiskowej Zamku Kazimierzowskiego 27 stycznia mieli okazję obcowania z tą twórczością, z piosenkami z duszą i charakterem. To niezwykle bogaty fragment historii polskiej muzyki, o którym niestety często zapominamy. Teksty Hemara, czy Konarskiego do dnia dzisiejszego wykorzystywane są przez muzyków, zaś muzyka Henryka Warsa na wiele lat zmieniła polską scenę.

 

Organizacje pozarządowe
PRZEKAŻ.png
Aplikacja do rozliczania PIT

Urząd Miejski w Przemyślu uzyskał dostęp do przygotowanej w ramach realizacji projektu „Wspieraj lokalnie” aplikacji do rozliczeń PIT i wspierania lokalnych OPP przy wykorzystaniu 1,5% podatku za rok 2022. Aplikacja jest w pełni funkcjonalna i gotowa do użycia.

"Nasz Przemyśl"
Krypta z grobowcem ks. Piotra Skargi w kościele śś. Piotra i Pawła w Krakowie.jpeg
Piotra Skargi kłopoty z kasztelanową Tarnowską

Bóg matkę czcić rozkazał. Przeklęty, kto zasmuca matkę swoję. A która jest pierwsza i zasłużeńsza matka jako ojczyzna, od której imię macie i wszytko, co macie, od niej jest? Która gniazdem jest matek wszytkich i powinowactw wszytkich, i komorą dóbr waszych wszytkich.1

"Nasz Przemyśl"
Pamiętny listopad

10 Listopada 2022

Trzy Anusie

07 Października 2022

Sprawa Wapowskiego

23 Września 2022

Strefa Przedsiębiorcy i Inwestora Zainwestuj w Przemyślu | Invest in Przemyśl

Inwestycje
325952555_2355556224599936_541594034657832838_n.jpeg
Wizualizacja Centrum Przesiadkowego przy Jagiellońskiej

Fundusze Norweskie i projekty, które można w ich ramach finansować są doskonałą okazją do zagospodarowania kilku niezwykle newralgicznych miejsc w naszym mieście. Jednym z pomysł, jest projekt zagospodarowania przestrzeni przy ulicy Jagiellońskiej - od strony Rybiego Placu. Planujemy w tym miejscu centrum przesiadkowe komunikacji miejskiej i podmiejskiej, a częścią tej inwestycji ma być między innymi wymiana przystanków autobusowych na zdecydowanie bardziej nowoczesne. 

Gospodarka
Wspolpraca2023PWIK-PRZ_cut.png
Współpraca PWiK i Politechniki Rzeszowskiej

W czwartek,  19.01.2023 Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. w Przemyślu  podpisało umowę ws. współpracy z Politechniką Rzeszowską im. Ignacego Łukasiewicza. Ma ona na celu wykorzystanie możliwości i doświadczeń obu stron zmierzające do optymalnego współdziałania ośrodków nauki i biznesu m.in. w zakresie nowoczesnego projektowania i eksploatacji systemów zbiorowego zaopatrzenia w wodę oraz odprowadzania i oczyszczania ścieków.