22 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Aktualności
50-lecie_2.jpeg
Złote gody po raz kolejny w przemyskim magistracie

Prezydent Wojciech Bakun ponownie w czerwcu miał przyjemność spotkać z przemyskimi parami, które spędziły ze sobą co najmniej 50 lat. 7 czerwca zaprosił do swojego gabinetu kolejne trzy pary, którym Prezydent RP nadał medal za długoletnie pożycie.

Kultura
Plakat wydarzenia z programem opisanym w komunikacie, gitara ułożona z gwiazd, sylwetka niedźwiedzia i tablica drogowa z napisem Przemyśl
II Dzień Bieszczadzki – Przystanek Przemyśl

Najwyższy czas, by ogłosić kolejne wydarzenie, Już  18 czerwca, w niedzielę zapraszamy całą społeczność Natchnieni Bieszczadem i miłośników klimatów górskich na drugą edycję Dnia Bieszczadzkiego „Przystanek Przemyśl”. Po roku wracamy na Rynek Starego Miasta, by przez cały dzień doświadczyć mocy wrażeń – zwiedzania perełek miasta, ciekawych atrakcji turystycznych, a przede wszystkim doświadczenie klimatycznych koncertów! Nie zabraknie zabaw dla dzieci, aspektu charytatywnego na rzecz dzieci z niepełnosprawnością i ciekawych spotkań. 

Edukacja i sport
jeden z występów Przemyskiej Akademii Talentów
Podsumowanie 4. edycji Przemyskiej Akademii Talentów

7 czerwca br. w sali widowiskowej Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki ZAMEK odbyło się podsumowanie 4. edycji Przemyskiej Akademii Talentów. PAT to program, który realizuje Miasto Przemyśl, koordynowany przez Młodzieżowy Dom Kultury, mający na celu wspieranie talentów dzieci i młodzieży z publicznych przemyskich szkół i przedszkoli. 

Organizacje pozarządowe
Plakat wydarzenia z informacjami o atrakcjach - powtórzony w treści komunikatu. Grafiki kajaków
V Otwarte Dni Przystani Wodnej

Stowarzyszenie Róża Wiatrów serdecznie zaprasza 11 czerwca na Przemyską Przystań Wodną w ramach V Otwartych Dni Przystani Wodnej.

"Nasz Przemyśl"
Procesja franciszkanów z relikwiami św. Wincentego, rys. Jacek Błoński
Przemyskie legendy

aut. Jacek Błoński, „Nasz Przemyśl”, kwiecień 2012 (Nr 90)

Legenda czyli opowieść posługująca się elementami niezwykłości, czy też cudowności jest często związana z życiem świętych lub postaci historycznych. W danych wiekach dzięki legendom przekazywanym ustnie podczas spotkań przy rodzinnym stole lub ognisku słuchacze mogli zapoznać się z dziejami swojej miejscowości, rodów i państw. Snuta na wątkach apokryficznych lub ludowych, rozpowszechniona jeszcze w średniowieczu, opowiada o losach rycerzy, królów, czy też bohaterów z ludu.

Strefa Przedsiębiorcy i Inwestora Zainwestuj w Przemyślu | Invest in Przemyśl

Inwestycje
boccodrom_13.jpeg
Pierwszy w Europie kryty boczodrom

Ta dyscyplina od wielu lat zdobywała zwolenników w Przemyślu i w Polsce dzięki działalności UKS Gladiator i Tomaszowi Bandrowiczowi, jest zastępcą koordynatora bocce Olimpiad Specjalnych na region Europa/Euroazja. I to on wraz z Dyrekcją Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Nr 1 byli pomysłodawcami powstania w Przemyślu krytego toru do gry w bocce, nazywanego "boczodromem". Dzisiaj, 6 czerwca, obiekt został uroczyście otwarty.

Gospodarka
Prezydent i Stanisław Król na wspólnym zdjęciu w gabinecie Prezydenta
Produkuje ekologicznie i w Przemyślu

Wśród wielu spotkań Prezydenta Miasta na wyróżnienie na pewno zasługują te, w których biorą udział przemyscy przedsiębiorcy, a szczególnie ci, których działalność jest innowacyjna. 7 czerwca Prezydent Wojciech Bakun spotkał się ze Stanisławem Królem, wspólnikiem w przemyskiej firmie TTMB Sp. z o.o. Do spotkania być może nie doszłoby gdyby nie głośna akcja charytatywna sprzed paru miesięcy na rzecz małego Frania chorego na SMA - to w trakcie niej Prezydent wylicytował ekologiczne rozpałki produkowane właśnie przez tę firmę.