21 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Aktualności
życzenia_Dzień_Ojca_2.jpeg
Życzenia na Dzień Ojca

Drodzy Ojcowie,

Kiedy rodzą się nasze dzieci, cały świat się zmienia!

Kultura
fot_G_Karnas_18948.jpeg
14. Święto Fajki – ZAPRASZAMY!

Już od ponad 150 lat powszechnie wiadomo, iż pewne Stare Królewskie Miasto, jak Rzym leżące na siedmiu wzgórzach, nie tylko z malowniczych widoków słynie. W owym mieście bowiem w niepozornych warsztatach, dzieją się rzeczy niezwykłe… Przemyscy rzemieślnicy – fajkarzami zwani, tworzą fajki, jakie trudno opisać słowami. Na całym świecie fajczarze, kolekcjonerzy i koneserzy wiedzą doskonale, że takich fajek, jakie powstają w grodzie nad Sanem, nie kupią nigdzie. Wcale…

Edukacja i sport
Orlik RZ (1).jpeg
Kolejny puchar przemyskich Orląt. UKS Orlik triumfatorem XV Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Solidarności i Plaza Rzeszów

UKS Orlik Przemyśl (rocznik 2009) triumfatorem XV Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Solidarności i Plaza Rzeszów pod Honorowym Patronatem Jana Domarskiego.

Organizacje pozarządowe
Akcja StopPrzewodnik_czeka2019 gł.jpeg
STOP PRZEWODNIK CZEKA! – Przemyskie NAJ! - zwiedzaj, poznawaj, odkrywaj...

Każdego, kto chciałby odkryć uroki naszego pięknego miasta, poznać jego historię i zobaczyć to, co w codziennym zabieganiu umyka naszej uwadze - zapraszamy do udziału w akcji „STOP PRZEWODNIK CZEKA! – Przemyskie NAJ!”.

 

"Nasz Przemyśl"
Rajchel Zbigniew_wstęp.jpeg
Kierownictwo przemyskiej bezpieki (5)

aut. Dariusz Iwaneczko, „Nasz Przemyśl”, październik 2010 (Nr 73)

Po powrocie do władzy w PRL Władysława Gomułki i wraz z rozpoczynającym się procesem tzw. odwilży poststalinowskiej dokonano reorganizacji aparatu bezpieczeństwa. Podstawą tej reorganizacji była ustawa z 13 listopada 1956 r. o zmianie organizacji naczelnych organów administracji publicznej w zakresie bezpieczeństwa publicznego. Rozwiązano wówczas na mocy tej ustawy  Komitet ds. Bezpieczeństwa Publicznego,  a wszelkie sprawy związane z policją polityczną przesunięto do kompetencji Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Terenowe jednostki Służby Bezpieczeństwa organizacyjnie zostały włączone do struktur wojewódzkich i powiatowych komend Milicji Obywatelskiej. Na czele każdej komendy stał komendant, a jego pierwszym zastępcą był zastępca ds. bezpieczeństwa. W komendach powiatowych i miejskich MO utworzone zostały referaty ds. bezpieczeństwa kierowane przez zastępców komendantów ds. bezpieczeństwa KP MO bądź KM MO. W 1967 r. KP MO w Przemyślu przemianowano na Komendę Miejską i Powiatową MO. Pion służby bezpieczeństwa został w tym okresie znacząco uszczuplony personalnie.  W latach sześćdziesiątych jednak ponownie nastąpił powolny wzrost liczby etatów w SB, co miało też związek z intensyfikacją działań operacyjnych wymierzonych w Kościół katolicki oraz w środowiska opozycyjne.

Strefa Przedsiębiorcy i Inwestora Zainwestuj w Przemyślu | Invest in Przemyśl

Gospodarka
64487793_463603781083876_7293557331416055808_n.jpeg
Przemyślanie uczestnikami Kongresu dla Biznesu - Business Without Limits

Jak budować model innowacyjnej gospodarki? Jaką rolę w tworzeniu ekosystemu przyjaznego gospodarce powinny odgrywać poszczególne instytucje państwa, państwowe spółki, samorządy? oraz Czy partnerstwo MŚP z korporacjami jest możliwe? – To tylko niektóre z pytań, jakie padły podczas 6. Kongresu Business Without Limits.

 

13 i 14 czerca br. w G2A Arena Centrum Wystawienniczo-Kongresowym Województwa Podkarpackiego w podrzeszowskiej Jasionce, odbył się cykl spotkań, podczas których przedstawiciele świata nauki, biznesu, a także polityki i samorządu dyskutowali o tematach gospodarczych, mających wpływ nie tylko na rozwój naszego regionu, ale i całego kraju.

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl