12 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Aktualności
vote-4461710_1920.jpeg
Zamknięcie sondy

Szanowni Państwo,

niestety zmuszeni byliśmy zamknąć udostępnioną kilka dni temu sondę dotyczącą nocy sylwestrowej w Przemyślu i użycia, bądź rezygnacji podczas niej z  sztucznych ogni. 

Kultura
fot_W_Wolczyk_mural_18.jpeg
Nowy mural w Muzeum Historii Miasta

18 października zakończył się projekt "Przemyśl to z Marianem" realizowany przez Stowarzyszenie Kreatywna Pozytywka razem z uczniami przemyskich szkół średnich w ramach programu Bardzo Młoda Kultura - podkarpackie 2019-2021 i dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury. Zwieńczeniem projektu był finał, który odbył się na ulicach Przemyśla i w Muzeum Historii Miasta, a efekt może oglądać każdy mieszkaniec i turysta odwiedzający arkady kamienicy Brzykowskiej będącej siedzibą Muzeum. To tam można zobaczyć mural wykonany metodą mozaiki ceramicznej przez Stowarzyszenie Kreatywna Pozytywka razem z młodzieżą.

Edukacja i Sport
fot_W_Wolczyk_bukiet_1.jpeg
Ekologicznie na scenie Zamku

Edukacja ekologiczna jest ważna dla nas wszystkich, jednak najlepiej świadomość konieczności ochrony naszego środowiska najlepiej rozwijać od najmłodszych lat. Urzędnicy z przemyskiego magistratu zajmujący się ochroną środowiska wiedzą to i dlatego po raz kolejny zaprosili najmłodszych przemyślan do udziału w spektaklu teatralnym, który w sposób zabawny, roztańczony i rozśpiewany uczy dzieci z przedszkoli i szkół co to jest ekologia, jak segregować śmieci, co robić aby nasze najbliższe otoczenie nie zostało skażone przez człowieka. A ten piękny, interaktywny spektakl pt. "Bukiet Kwiatów" na scenie Zamku Kazimierzowskiego zaprezentował krakowski Teatr Kultureska.

Organizacje pozarządowe
znicze_Niżankowice_wstęp.jpeg
Zapalmy znicze w Niżankowicach

1 listopada, dzień kiedy odwiedzamy groby naszych bliskich, już blisko. Przy wielu polskich mogiłach mogą jednak nie zapłonąć znicze, a chce to zmienić Stowarzyszenie Linia 102.pl. Jego członkowie po raz czwarty organizują akcję społeczną "Zapalmy znicze w Niżankowicach" i zapraszają do udziału w niej wszystkich chętnych.

"Nasz Przemyśl"
bez tytułu 2.jpeg
Wielka manifestacja roku 1982 przy Kamiennym Moście

aut. Jacek Błoński, „Nasz Przemyśl”, wrzesień 2010 (Nr 72)

Dwadzieścia osiem lat temu we wtorek 31 sierpnia 1982 roku w wielu polskich miastach wbrew woli gen. Wojciecha Jaruzelskiego i WRON (Wojskowa Rada Ocalenia Narodowego) Polacy postanowili uczcić drugą rocznicę porozumień sierpniowych. W kościołach podczas uroczystych mszy świętych modlono się „o Ojczyznę wolną”, a także za dusze zamordowanych  górników i innych ofiar krwawych represji  ze strony SB i MO. Pamiętano również o tysiącach ludzi, którzy ośmielili przeciwstawić słowo i ideały wolności i demokracji przeciw czołgom i zomowskim pałkom.

Strefa Przedsiębiorcy i Inwestora Zainwestuj w Przemyślu | Invest in Przemyśl

Inwestycje
Malhowice_3.jpeg
Przebudowa drogi do nowego przejścia granicznego

Modernizacja i przebudowa drogi Przemyśl - Malhowice staje się faktem. Na ponad 6 kilometrowym odcinku drogi wojewódzkiej Nr 885 prowadzącej od granic naszego miasta przez Hermanowice i Malhowice do granicy państwa Ukrainą jeszcze w tym roku mają się rozpocząć prace, których wykonawcą jest firma STRABAG Sp. z o.o. Symboliczne wbicie łopaty odbyło się 26 września w pobliżu wspomnianych Malhowic, skąd widać miejsce gdzie prawdopodobnie w przyszłym roku rozpocznie się budowa nowego przejścia granicznego Malhowice - Niżankowice.

Gospodarka
MZK fot. Agata Czereba (1).jpeg
Nowy rozkład jazdy przemyskich autobusów - informacja dla mieszkańców

Wprowadzamy pierwszy etap usprawnień w funkcjonowaniu przemyskiej komunikacji miejskiej. Obecny rozkład jazdy obowiązuje od kilkunastu lat i dotąd wprowadzane w nim były tylko nieznaczne korekty, przez co jest on niefunkcjonalny, a co za tym idzie – znacznie obniża atrakcyjność usług MZK.

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl