5 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Aktualności
Budżet Obywatelski Miasta Przemyśla 2021 - Grafika Logotyp
Budżet Obywatelski 2021 - Głosowanie

Wielu mieszkańców naszego miasta od kilku tygodni czekało na ten moment. Budżet Obywatelski 2021 wchodzi na ostatnią prostą. Prezydent Miasta Przemyśla zakończył już etap rozpatrywania odwołań ws. Budżetu Obywatelskiego. A my już dziś z ogromną radością prezentujemy Państwu listę projektów rozpatrzonych pozytywnie, na które już za kilkanaście godzin będziecie mogli oddać swój bezcenny głos oraz tych, które - niestety - nie zostały zakwalifikowane do kolejnej tury BO 2021.

Edukacja i sport
8_dycha_6.jpeg
Ósma edycja "Przemyskiej Dychy" za nami

522 biegaczy wzięło udział w ósmej edycji Przemyskiego Biegu Ulicznego "Przemyska Dycha" organizowanego jak zwykle przez Przemyski Klub Biegacza. W niedzielne przedpołudnie o godzinie 11.00 jego uczestnicy wystartowali sprzed Urzędu Miejskiego, ze względu na panującą pandemię, w kilku grupach. Jak zwykle obok biegaczy wzięły w nim udział osoby poruszające się na wózkach lub też z wózkami dziecięcymi, wioząc w nich najmłodszych uczestników biegu.

Organizacje pozarządowe
fot_G_Karnas_28415.jpeg
Efekt trzyletnich prac w formie wystawy Forum Rozwoju Przemyśla

Jeszcze do końca września mieszkańcy i turyści mogą zobaczyć wystawę przygotowaną przez Forum Rozwoju Przemyśla, stowarzyszenie od wielu lat działające na rzecz rozwoju Przemyśla oraz regionu. Tym razem członkowie FRP, po blisko trzech latach prac, przedstawia koncepcję przestrzenno - architektoniczną zagospodarowania terenów doliny Sanu, na odcinku od mostu kolejowego do wysokości Hotelu Accademia.

"Nasz Przemyśl"
Uroczystości odsłonięcia cmentarza – mauzoleum żołnierzy niemieckich w dniu 1 listopada 1916 r. przy ul. Przemysława, fot. ze zbiorów MNZP.
Historia zatrzymana w kadrze”. Galeria fotografii Muzeum Historii Miasta (33). Przemyskie cmentarze

aut. Jacek Błoński, „Nasz Przemyśl”, listopad 2011 (Nr 86)

Od wielu pokoleń w pierwszy dzień  listopada- Dniu Wszystkich Świętych tysiące mieszkańców Przemyśla przychodzą na groby swoich krewnych i bliskich osób. Dla katolików nie jest to dzień smutku, lecz uroczystość wspomnienia świętych oraz przypomnienie, że każdy z nas może poprzez swoje życie dążyć do doskonałości, a więc do świętości. Jest to więc także dzień wspomnienia naszych zmarłych krewnych, przyjaciół i wszystkich tych, których czyny mogą współczesnym pomóc odnaleźć się  w  obecnym świecie. Również następnego dnia w Dniu Zadusznym wspominamy tych, którzy odeszli, lecz wciąż żyjących w naszej pamięci. W ciągu tych dwóch dni przemyskie cmentarze, na co dzień pełne ciszy, wypełniają się gwarem rozmów, modlitwy, a wieczorem rozjaśniają się „złotym” migoczącym światłem tysięcy zniczy i świec.

Strefa Przedsiębiorcy i Inwestora Zainwestuj w Przemyślu | Invest in Przemyśl

Inwestycje
Budżet_logo.jpeg
Budżet Obywatelski 2021. Weryfikacja zgłoszonych projektów zakończona. Czas na… odwołania

Zgodnie z zasadami i trybem przeprowadzania konsultacji w sprawie Budżetu Obywatelskiego na rok 2021 przedstawiamy Państwu wykaz zadań zgłoszonych do rozpoczętej końcem lipca kolejnej edycji BO. W pliku, który  załączamy poniżej znajdziecie Państwo pozytywnie zweryfikowane oraz odrzucone (wraz z przyczynami odrzucenia i innymi uwagami) propozycje zadań, podzielonych na trzy kategorie.

Gospodarka
pfr_dla_biznesu.jpeg
Edukacja biznesowa do walki z kryzysem – PFR rusza z nową ofertą dla początkujących przedsiębiorców

Inspirujące Rozmowy o Przyszłości nowych technologii, praktyczne Vademecum Innowatora w formie podcastu o najważniejszych aspektach prowadzenia własnego start-upu oraz druga ścieżka profesjonalnych kursów online pt.: Jak pozyskać finansowanie ma rozwój firmy? – tej jesieni korzystając z nowej, bezpłatnej oferty edukacyjnej Polskiego Funduszu Rozwoju każdy ma szansę stworzyć i rozwinąć własny biznes.