20 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Aktualności
Wolyn_2020_wstęp.jpeg
77.rocznica Zbrodni Wołyńskiej

Prezydent Miasta Przemyśl, Dowództwo Garnizonu Przemyśl oraz Stowarzyszenie Pamięci Polskich Termopil i Kresów w Przemyślu zapraszają do udziału w uroczystościach upamiętniających 77. rocznicę Zbrodni Wołyńskiej. Uroczystości odbędą się w rocznicę Krwawej niedzieli 11 lipca. W tym dniu w 1943 roku nastąpił punkt kulminacyjny rzezi wołyńskiej, masowej eksterminacji ludności polskiej na Wołyniu przez OUN-UPA.

Edukacja i Sport
brave kids.jpeg
Zgłoś się do Brave Kids 2020

Fundacja Wymiany Kulturowej toTU toTAM oraz Centrum Kultury i Nauki Zamek zapraszają dzieci i młodzież w wieku od 8 do 17 lat do udziału w kolejnych warsztatach Brave Kids 2020 w Przemyślu. Podczas dwutygodniowych półkolonii młodzi artyści będą tworzyć spektakle finałowe Brave Kids wspólnie ze swoimi rówieśnikami oraz instruktorami artystycznymi Brave Kids w różnych miastach Polski.

"Nasz Przemyśl"
Zespół Nasze Cztery z Czołówki Teatralnej w 049.jpeg
W czasie wojny Muzy nie milkły

aut. Zenon Andrzejewski, „Nasz Przemyśl”, listopad 2011 (Nr 86)

Pochodziła z rodziny, której członkowie w czasie II wojny światowej czynnie walczyli przeciw nazistowskim Niemcom. Jej najstarszy brat, płk Karol Maresch, przeszedł cały bojowy szlak z 1. Dywizją Pancerną gen. St. Maczka jako dowódca 2. Pułku Artylerii Motorowej. Bracia Jan i Ferdynand (bliźniacy) działali na terenie Przemyśla w akowskiej konspiracji pod pseudonimami „Kosma” i „Damian”. Ona sama przeszła tułaczą gehennę, jaka była udziałem setek tysięcy obywateli polskich, których los rzucił na azjatyckie stepy Związku Radzieckiego, i jako ochotniczka wstąpiła do Armii Polskiej formowanej w ZSRR.

Strefa Przedsiębiorcy i Inwestora Zainwestuj w Przemyślu | Invest in Przemyśl

Inwestycje
kwrist_1.07.jpeg
Samorządowcy niecierpliwie czekają na Fundusz Inwestycji Lokalnych

O przekazanie projektu uchwały Rady Ministrów tworzącej Fundusz Inwestycji Lokalnych wnieśli samorządowcy podczas spotkania online KWRiST 1 lipca. Przekazali też wstępne uwagi co do podziału pieniędzy.

Gospodarka
baner_ekologiczny.jpeg
Rusza nabór ciągły na listę rezerwową do projektu pt. „Ekologiczny Przemyśl - wymieniamy źródła ciepła”

Prezydent Miasta Przemyśla informuje o rozpoczęciu naboru w trybie ciągłym na listę rezerwową do udziału w projekcie pt. „Ekologiczny Przemyśl - wymieniamy źródła ciepła” realizowanym w ramach poddziałania 3.3.1 Realizacja planów niskoemisyjnych - wymiana źródeł ciepła w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.