5.4 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Aktualności
Wyklęci_1marca_wstęp.jpeg
Za Polskę bez komunistów - Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

W ramach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, świętowanego również w Przemyślu, zapraszamy na obchody tego dnia do naszego miasta. W tym roku organizatorzy - Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych koło podkarpackie - skupią się głównie na Żołnierzach Wyklętych z terenu Rzeszowszczyzny oraz podokręgu przemyskiego, a także żołnierzach pochodzących z Przemyśla, a walczących w różnych miejscach w Polsce.

Kultura
plakat czar muz film_wstęp.jpeg
Zakończenie karnawału z muzyką filmową

Karnawał - sięgający swoimi korzeniami średniowiecza zachodnioeuropejski zwyczaj radosnej zabawy, który na naszym gruncie nabrał swoistego charakteru i polskiego wyrazu, narodowego temperamentu zgodnego z polską tradycją i obyczajem, ma swoje ugruntowane miejsce w kalendarzu imprez Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki ZAMEK.

 

Edukacja i sport
wilczym2017_wstęp.jpeg
Tropem Wilczym Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Przemyski Klub Biegacza w imieniu Fundacji Wolność i Demokracja zaprasza na przemyską edycję biegu  „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”, który odbędzie się 26 lutego br. na Zamku Kazimierzowskim.

Organizacje pozarządowe
Tydzień pomocy - 2017.jpeg
Tydzień Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem.

Informujemy, iż w związku  z  trwającym Tygodniem Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem  na terenie naszego miasta będzie można uzyskać bezpłatną pomoc świadczoną  przez psychologa oraz prawnika. W tym roku szczególna uwaga  zostanie zwrócona  na uprawnienia osób pokrzywdzonych, które wynikają  z ustawy  z dnia 7 lipca  2005 r. o państwowej kompensacie przysługującej ofiarom  niektórych czynów zabronionych. 

"Nasz Przemyśl"
FAC4.jpeg
Batory i Barany Węgrzy w Przemyślu

aut. Lucjan Fac, „Nasz Przemyśl”, maj 2007 (Nr 31)

 

Trudno, żeby ostatnie wydarzenie międzynarodowej rangi, jakie miało miejsce w naszym mieście nie skłoniło do refleksji, jak na przestrzeni dziejów układały się relacje między mieszkańcami Przemyśla i regionu, a Węgrami. Bo to, że „Polak Węgier dwa bratanki” to wszyscy doskonale wiemy. To, że jednym z najwybitniejszych polskich władców okazał się siedmiogrodzianin Stefan Batory to wie chyba każdy. Tak nawiasem, mówiąc bije na głowę swoją popularnością wszystkich elekcyjnych władców polskich, a pola dotrzymuje mu jedynie Jan III Sobieski.

Strefa Przedsiębiorcy i Inwestora Zainwestuj w Przemyślu | Invest in Przemyśl

Inwestycje
orange_3.jpeg
Władze Przemyśla i Orange Polska podpisały porozumienie o współpracy dotyczącej rozwoju sieci światłowodowej

Orange Polska zbuduje w Przemyślu sieć szybkiego światłowodowego internetu. Jeszcze w tym roku będzie mogło z niej korzystać ponad 7 200 gospodarstw domowych na terenie miasta. Do końca roku 2018 liczba ta wzrośnie do 15 600, czyli o kolejne 8 400 przemyskich gospodarstw domowych. Operator planuje przeznaczyć inwestycję w mieście blisko 16,4 mln. zł.

Gospodarka
weekend_za_pół_ceny.jpeg
Rusza II edycja akcji „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny”

"Polska zobacz więcej - weekend za pół ceny" to akcja o charakterze handlowym (sprzedaż usług poza sezonem) i promocyjnym (namawiająca do planowania wypoczynku poza sezonem urlopowym).  Wiosenna edycja już w weekend 31 marca - 2 kwietnia 2017