-0.7 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Aktualności
5a8848ef554d5_o_full.jpeg
Uwaga!!! Utrudnienia w Ruchu w dniu 17. 02. 2019 r. w rejonie starego miasta.

W niedzielę, 17 lutego br. w Przemyślu odbędzie się bieg uliczny „Zimowa Karpacka Piątka” , którego organizatorem jest Przemyski Klub Biegacza.

Kultura
film.jpeg
"Ziuk. Młody Piłsudski" ponownie w Przemyślu

11 listopada 2018 r. w Telewizji Polskiej odbyła się premiera pilota serialu "Ziuk. Młody Piłsudski", do którego zdjęcia były realizowane częściowo w Przemyślu. W marcu br. ekipa filmowa realizująca serial wraca do naszego miasta. Już dzisiaj zapraszamy do castingu dla statystów wszystkich, którzy chcą spróbować swoich sił w filmie.

Edukacja i sport
DSC_0076.jpeg
W Krainie Zdrowia

6  lutego 2019r. na uroczyste spotkanie pod hasłem ,,W Krainie Zdrowia” do  Przedszkola nr 9 im. Czytelników Życia Przemyskiego przybyli wyjątkowi goście:  Przewodniczący Rady Osiedla ,,Przemysława”- p. H. Hawryś, Inspektor Wydziału Edukacji – p. K. Bugera, koordynator Szkół Promujących Zdrowie - p. A. Kuźmiek, koordynator Przemyskiej Akademii Talentów w Szkole Podstawowej nr 5 w Przemyślu – p. G. Szamli, Przewodnicząca Rady Rodziców – p. A. Szanter.

Rada Miejska
fot. Agata Czereba (13).jpeg
VI Sesja Rady Miejskiej w Przemyślu VIII kadencji w dniu 18 lutego 2019

Uprzejmie zapraszam na VI (6) sesję Rady Miejskiej w Przemyślu, która odbędzie się w dniu 18 lutego 2019 r. (poniedziałek) o godz. 9.00 w sali obrad nr 18 Urzędu Miejskiego w Przemyślu, Rynek 1.

"Nasz Przemyśl"
Północna pierzeja przemyskiego Rynku. Fot. Dariusz Hop.jpeg
Przemyskie dzielnice i ich tajemnice (46) Stare Miasto cz. 14

aut. Dariusz Hop, „Nasz Przemyśl”, czerwiec 2009 (Nr 57)

 

Po opisaniu w poprzednim odcinku placu przed Urzędem Miejskim, zajętego dawniej w części przez nieistniejącą zabudowę zachodniej pierzei Rynku, jak również samej siedziby władz miasta, czas na przedstawienie losów najważniejszego placu Przemyśla oraz stojącej przy nim pierzei północnej.

Strefa Przedsiębiorcy i Inwestora Zainwestuj w Przemyślu | Invest in Przemyśl

Inwestycje
szkolenia_PPP_1.jpeg
Odbyły się warsztaty na temat możliwości realizacji inwestycji w formule PPP i nowoczesnego zarządzania infrastrukturą i usługami miejskimi.

W dniu 7 lutego br. w Urzędzie Miejskim w Przemyślu odbyły się warsztaty w zakresie nowoczesnego zarządzania miastem. Podczas całodniowego wydarzenia odbyła się dyskusja w trzech bardzo ważnych dla rozwoju Przemyśla obszarach: Partnerstwo Publiczno-Prywatne, Zarządzania infrastrukturą drogową oraz w zakresie utworzenia w Przemyślu Centrum Usług Wspólnych. Uczestnikami byli między innymi Wojciech Bakun Prezydent Miasta wraz z zastępcą oraz osoby odpowiedzialne za rozwój różnych obszarów miasta, prezesi spółek miejskich i innych instytucji miejskich oraz kierujący jednostkami organizacyjnymi Urzędu. Wydarzenie miało charakter wymiany dobrych praktyk i doświadczeń ściśle związanych z tematyką warsztatów.

Gospodarka
pit_2018_wstep.jpeg
Złóż swoje zeznanie podatkowe nie wychodząc z domu

 Złóż swoje zeznanie podatkowe nie wychodząc z domu w tym artykule o tym jak to zrobić w kliku prostych krokach. Od 15 lutego możesz usiąść wygodnie i sprawdzić swoje zeznanie podatkowe, które wypełnił za Ciebie urząd. Nie musisz szukać ubiegłorocznych PIT-ów, aby sprawdzić kwotę przychodu. Pomoże Ci Profil Zaufany o którym już niejednokrotnie pisaliśmy zachęcając do jego założenia.  Nowa usługa elektroniczna o nazwie  e-PIT to Twoje zeznanie podatkowe (PIT-37 lub/i PIT-38). W tym roku – po raz pierwszy! – wypełni je za Ciebie i udostępni urząd skarbowy. Nie musisz składać żadnego wniosku w tej sprawie. Od 15 lutego wypełnione zeznanie będzie na Ciebie czekało na stronie www.podatki.gov.pl.

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl