17.2 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Kultura
ck off - zajawka.jpeg
Dziś w Kinie Centrum rozpoczyna się Festiwal Kina Niezależnego CK OFF!

 XI edycja Festiwalu Kina Niezależnego CK OFF odbędzie się w dniach 26 – 27 maja 2017 w Kinie Centrum w Przemyślu. Festiwal organizowany jest w formie konkursu, którego celem jest wspieranie i propagowanie artystycznej wizji i wyobraźni niezależnych twórców filmowych.

Edukacja i sport
Dzień wyszywanki - 25.05 (12).jpeg
Dzień Wyszywanki w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Markiana Szaszkewicza w Przemyślu

W czwartek (25 bm.) w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Markiana Szaszkewicza w Przemyślu odbyły się uroczyste obchody Dnia Wyszywanki, na które zaproszono wielu znamienitych gości.

Rada Miejska
Porządek obrad XLI (41) sesji Rady Miejskiej w Przemyślu zwołanej na dzień 25 maja 2017 r.

Uprzejmie zapraszam na XLI (41) sesję Rady Miejskiej w Przemyślu, która odbędzie się w dniu 25 maja 2017 r. (czwartek) o godz. 9.00 w sali obrad nr 18 Urzędu Miejskiego w Przemyślu, Rynek 1.

Organizacje pozarządowe
2017_06_03plakat_4decades_wstęp.jpeg
Wybierz się na koncert i wspomóż bezdomne zwięrzeta

Zapraszamy Was na wyjątkowy koncert charytatywny rockowego zespołu 4decAdes, z którego dochód w całości będzie przeznaczony dla podopiecznych Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Orzechowcach. 3 czerwca 2017, godzina 19.00. Klub Niedźwiadek - Przemyśl Wstęp: od 5 zł (jeśli ktoś wrzuci więcej do puszki to tym lepiej dla zwierzaków).

"Nasz Przemyśl"
Kopiec Tatarski. Fot. Dariusz Hop.jpeg
Przemyskie dzielnice i ich tajemnice. ZNIESIENIE

aut. Dariusz Hop, „Nasz Przemyśl”, maj 2007 (Nr 32)

 

Zniesienie trudno nazwać typową dzielnicą chociażby z tego powodu, że znajduje się tam niewiele domów. Zobaczymy tam natomiast tajemniczy Kopiec Tatarski, XIX-wieczne forty i największą inwestycję ostatnich lat – stok narciarski. Górujące nad całym miastem położenie i przepiękna panorama sprawiają, że Zniesienie jest bardzo atrakcyjnym zakątkiem naszego miasta. Było takim już w XIX wieku, gdy przemyślanie, podobnie jak dzisiaj, chętnie odwiedzali to widokowe wzgórze.  

Strefa Przedsiębiorcy i Inwestora Zainwestuj w Przemyślu | Invest in Przemyśl

Inwestycje
Kmiecie_wstęp.jpeg
Park sportowo – rekreacyjny Kmiecie oficjalnie otwarty

20 kwietnia br. odbyło się oficjalne otwarcie Parku sportowo – rekreacyjnego Kmiecie, inwestycji zrealizowanej w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Przemyśla na 2016 rok.  Prace budowlane zakończyły się jeszcze w ubiegłym roku, jednak dopiero teraz aura pozwoliła na krótką uroczystość, na którą zaprosił dzieci i młodzież z pobliskich placówek oświatowych i władze miasta Zarząd Osiedla „Kmiecie”.

Gospodarka
UWAGA! W dniu 31.05.2017r. upływa termin do dokonania opłaty za korzystanie z zezwolenia na sprzedaż alkoholu

Prezydent Miasta Przemyśla przypomina przedsiębiorcom, prowadzącym sprzedaż napojów alkoholowych, iż w dniu 31 maja 2017r. upływa termin do dokonania opłaty za korzystanie z zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych.