22.5 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Aktualności
05.jpeg
Prawdziwe klasyczne piękności na przemyskim Rynku

Dziś, tj. 19 lipca br., Przemyśl stał się kolejnym - i ostatnim przystankiem dla uczestników  25. Jubileuszowego Międzynarodowego Rajdu Klasycznych Samochodów „Podkarpacie 2017”.

Właściciele klasycznych piękności przybyli na przemyski Rynek tuż przed godziną 9.00 i do godziny 15.00 prezentować będą swoje motoryzacyjne perełki. W tym czasie Przemyślanie mogą podziwiać prawdziwe cacka, wśród których znalazły się między innymi: pierwszy model Porsche 256, kabriolet Mercedes 190 SL, przedwojenny maleńki Opel czy niezwykle ciekawe angielskie modele marki Triumph.

Edukacja i sport
soccer-183684_960_720.jpeg
Ruszył program „Wakacje z trenerem osiedlowym”!

Już kolejny rok z rzędu Urząd Miejski w Przemyślu zaprasza najmłodszych mieszkańców naszego miasta do wzięcia udziału w programie „Wakacje  z trenerem osiedlowym”.

Program „Wakacje z trenerem osiedlowym” to zupełnie bezpłatne zajęcia, zorganizowane z myślą o dzieciach i młodzieży spędzających wakacje w Przemyślu. Zajęcia (głównie sportowo-rekreacyjne), odbywać się będą przez najbliższe dwa miesiące na dziesięciu przemyskich osiedlach oraz klubowych i miejskich obiektach sportowych.
Podczas „Wakacji z trenerem osiedlowym” najmłodsi Przemyślanie będą mogli wziąć udział między innymi w: zabawach na krytej pływalni, strzelnicy LOK, przejazdach kolejką linową i całorocznym torem saneczkowym, wycieczkach rowerowych i pieszych, turniejach sportowych itp.

Rada Miejska
wak2.jpeg
Liga Maluszka

W finałach nasi najmłodsi piłkarze stoczyli "bój" o Puchary Przewodniczącej Rady Miejskiej Przemyśla Pani Lucyny Podhalicz.

Organizacje pozarządowe
Szymon Kowalski - zajawka.jpeg
II Piknik Charytatywny dla Szymona Kowalskiego

W niedzielę, 16 lipca br. na stadionie Czuwaj-u,  punktualnie o godzinie 15.00 rozpocznie się Piknik Charytatywny, który drugi rok z rzędu organizowany jest z myślą o Szymonie Kowalskim - 11-letnim przemyślaninie, który dzielnie walczy z nowotworem pnia mózgu. Jednak, żeby ta nierówna walka była dla chłopca przynajmniej troszkę łatwiejsza, Szymon i jego mama potrzebują naszego wsparcia…

"Nasz Przemyśl"
benedyktynki_poczt02.jpeg
W upalny czerwcowy wieczór

aut. s. Agata Jamińska OSB, „Nasz Przemyśl”, czerwiec 2007 (Nr 33)

Opactwo Sióstr Benedyktynek na Zasaniu, jego początki i historia ściśle łączą się z rozwojem położonej na lewym brzegu Sanu dzielnicy Przemyśla. By umożliwić zamieszkałej tu ludności łączność z kościołem, bez konieczności stałego przeprawiania się przez San, kapłan katedralny w początkach XVII w. wybudował tu kaplicę pw. Świętej Trójcy, zamierzając powierzyć opiekę nad nią jakiemuś męskiemu zakonowi, ale jak notuje kronikarka:- „ku jego wielkiemu strapieniu, żaden męski zakon przyjąć tego nie chciał”. Zwrócił się, więc „w desperacji” do konwentu Panien Benedyktynek w Jarosławiu. A one „ofertę” przyjęły i tak zaczęła się historia burzliwa i piękna benedyktynek w Przemyślu.

Strefa Przedsiębiorcy i Inwestora Zainwestuj w Przemyślu | Invest in Przemyśl

Inwestycje
SP 14.jpeg
Szkoła Podstawowa nr 14 im. Zjednoczonej Europy będzie miała salę gimnastyczną

Projekt Gminy Miejskiej Przemyśl dotyczący zadania „Budowa sali gimnastycznej wraz z zapleczem przy Szkole Podstawowej nr 14 im. Zjednoczonej Europy” otrzymał dofinansowanie ze środków Ministerstwa Sportu i Turystki w ramach Programu Rozwoju Infrastruktury Szkolnej.

Całkowita kwota dofinansowania w latach 2018-2020 wyniesie 2 164 000 zł, przy kosztorysowej wartości zadania 6 567 748 zł. To kolejna po budowie sali przy I Liceum Ogólnokształcącym im. Juliusza Słowackiego w Przemyślu (Centrum Rozwoju Badmintona) inwestycja samorządu Miasta ze wsparciem Ministerstwa.

 

 

 

 

Gospodarka
office-1209640_960_720.jpeg
154 kolejne, nowe firmy dzięki wsparciu Przemyskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A.

Dzięki wsparciu Przemyskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A., od grudnia 2016 roku do czerwca 2017 roku założonych zostało na terenie województwa podkarpackiego 154 firm.