23.5 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Aktualności
meteorologiczne-alert-uniwersal.png
Burze z gradem

IMGW-PIB OSTRZEGA podkarpackie, burze z gradem po południu 23.04 i w nocy 23/24.04, opady deszczu do 25 mm, porywy wiatru do 70 km/h.

Kultura
vox_2.jpeg
IV edycja Przemyskiej Młodzieżowej Wiosny Chóralnej

Jak co roku, wiosną, Przemyśl rozbrzmiewał śpiewem chóralnym. Śpiewem trudnym, wymagającym nie tylko predyspozycji głosowych, ale także żelaznej dyscypliny, setek godzin spędzonych na  próbach, poświęcenia i zaangażowania. Takie oto wyzwanie  podejmuje spora grupa  młodzieży – uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i licealnych, a bywa, że także studentów, którzy  wiosną zjeżdżają do rodzinnego miasta, aby śpiewać w chórze, którego kiedyś byli stałą częścią. 

 

Edukacja i sport
Ogólnopolski konkurs stypendialny dla uzdolnionych uczniów romskich

Stowarzyszenie Centrum Doradztwa i Informacji dla Romów w Polsce ogłosiło, w ramach zadania powierzonego przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji – „Ogólnopolski konkurs stypendialny dla uzdolnionych uczniów romskich”.
W
konkursie ufundowane zostaną stypendia i nagrody Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji obejmujące rok szkolny 2017/2018:

 

Rada Miejska
Porządek obrad LV (55) sesji Rady Miejskiej w Przemyślu zwołanej na dzień 26 kwietnia 2018 r.

Uprzejmie zapraszam na LV (55) sesję Rady Miejskiej w Przemyślu, która odbędzie się w dniu 26 kwietnia 2018 r. (czwartek) o godz. 09.00 w sali obrad nr 18 Urzędu Miejskiego w Przemyślu, Rynek 1.

Organizacje pozarządowe
pen-631321_960_720.jpeg
OGŁOSZENIE - Oferta Związku Ukraińców w Polsce Oddział w Przemyślu

złożona w trybie art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (tekst jedn.: Dz. U. z 2018r., poz. 450) na realizację zadania publicznego pn. 100 Lat Niepodległości RP i praw człowieka – od Wilsona, Daszyńskiego do WATCH DOCS.

"Nasz Przemyśl"
Muszla św. Jakuba jako oznakowanie Drogi św. Jakuba..jpeg
Szlak Jakubowy

aut. Jakub Sadowy, „Nasz Przemyśl”, grudzień 2008 (Nr 51)

Od kilku lat na terenie naszego kraju prowadzone są działania zmierzające do odtworzenia polskiego fragmentu Drogi św. Jakuba - trasy łączącej się z europejską siecią szlaków  prowadzących do Santiago de Compostela w Hiszpanii. Miasto, w którym znajduje się grób św. Jakuba, w XII w. stało się jednym z najważniejszych, obok Jerozolimy i Rzymu, miejsc pielgrzymkowych dla chrześcijan. Na jednej z planowanych tras Szlaku Jakubowego w Polsce znalazł się również Przemyśl.

Strefa Przedsiębiorcy i Inwestora Zainwestuj w Przemyślu | Invest in Przemyśl

Inwestycje
remont_Rybi_1.jpeg
Ruszył remont Rybiego Placu

Ruszył remont największego parkingu w Przemyślu, zlokalizowanego na Rybim Placu. Wykonawca - Zakład Budowlano Instalacyjny Kowal s.c. - wszedł na plac budowy 3 kwietnia. Prace będą podzielone na dwa etapy, aby zapewnić funkcjonowanie parkingu podczas remontu nawierzchni. Ostateczny termin zakończenia prac to 31 maja br., jeśli jednak pozwoli na to pogoda powinien zakończyć się wcześniej.

Gospodarka
EXATEL_1.jpeg
Przemyśl i EXATEL projektują Smart City

Jakie problemy mieszkańców i samego miasta może rozwiązać Smart City? Jak wdrażać technologię, aby przede wszystkim odpowiadała na realne potrzeby Przemyśla? Jak zaplanować rozwój miasta w dłuższej perspektywie? Na te i inne pytania odpowiadają uczestnicy zorganizowanych przez EXATEL warsztatów dla Urzędu Miejskiego w Przemyślu. 

Pierwsze z dwóch planowanych warsztatów, które ma miejsce 19 i 20 kwietnia, to element zamówionego przez władze miasta audytu. Jego efektem mają być rekomendacje dotyczące zakresu i sposobu wdrożenia rozwiązań Smart City w Przemyślu.

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl