20 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Kultura
wincent_piknik.jpeg
Zapraszamy do wspólnego świętowania Dni Patrona Miasta Świętego Wincentego

Wielkimi krokami zbliża się Wincentiada - czyli jedno z najważniejszych wydarzeń organizowanych rokrocznie w naszym mieście. Święto, które odbywa się w przestrzeni Rynku Starego Miasta, już na trwałe wpisało się na kartach kulturalnego kalendarza miasta, gromadząc rzesze mieszkańców, turystów, artystów różnych dziedzin sztuki oraz wystawców. Impreza skutecznie aktywizuje działające w nadsańskim grodzie grupy kulturalne i artystyczne.

Edukacja i sport
classroom-2093744_960_720.jpeg
Odważne i przemyślane decyzje władz. Rekrutacja do szkół bez problemów!

Przemyśl jako jedno z nielicznych miast w Polsce, doskonale poradziło sobie z tegoroczną rekrutacją młodzieży do szkół średnich

Organizacje pozarządowe
Logo Karta Seniora.jpeg
Zaproszenie partnerów do udziału w programie Przemyska Karta Seniorów

Uprzejmie informuję, że na terenie miasta Przemyśla wdrażany jest Program „Przemyska Karta Seniora”, który oficjalnie wejdzie w życie z dniem 1 października 2019r. Jednakże już teraz zapraszam Państwa do zapoznania się z jego głównymi celami, a następnie – z chwilą uruchomienia Programu w naszym mieście – do współpracy, wierząc, że udział w nim zwiększy grono Państwa klientów, a także wzmocni wizerunek i zaufanie do firmy...

"Nasz Przemyśl"
bez tytułu 2.jpeg
Wielka manifestacja roku 1982 przy Kamiennym Moście

aut. Jacek Błoński, „Nasz Przemyśl”, wrzesień 2010 (Nr 72)

Dwadzieścia osiem lat temu we wtorek 31 sierpnia 1982 roku w wielu polskich miastach wbrew woli gen. Wojciecha Jaruzelskiego i WRON (Wojskowa Rada Ocalenia Narodowego) Polacy postanowili uczcić drugą rocznicę porozumień sierpniowych. W kościołach podczas uroczystych mszy świętych modlono się „o Ojczyznę wolną”, a także za dusze zamordowanych  górników i innych ofiar krwawych represji  ze strony SB i MO. Pamiętano również o tysiącach ludzi, którzy ośmielili przeciwstawić słowo i ideały wolności i demokracji przeciw czołgom i zomowskim pałkom.

Strefa Przedsiębiorcy i Inwestora Zainwestuj w Przemyślu | Invest in Przemyśl

Inwestycje
budżet_obywatelski_info.jpeg
Propozycje zadań do BO 2020 tylko do końca tygodnia!

Zostało jeszcze tylko parę dni, aby zgłosić swoje propozycje do Budżetu Obywatelskiego Miasta Przemyśla na 2020 rok. Zgodnie z harmonogramem ostatnie formularze powinny dotrzeć do Urzędu Miejskiego do 25 sierpnia. Zachęcamy do zgłaszania swoich pomysłów wszystkich przemyślan, wystarczy 30 osób popierających projekt w jednej z trzech kategorii: ogólnomiejskiej, osiedlowej lub o charakterze prospołecznym, kulturalnym, oświatowym, czy sportowym.

Gospodarka
baner_ekologiczny.jpeg
Informacja o terminie podania ostatecznych list rankingowych w ramach naboru uzupełniającego do udziału w projekcie pt. „Ekologiczny Przemyśl - wymieniamy źródła ciepła” - Poddziałanie 3.3.1 RPO WP (kotły gazowe i kotły na biomasę)

W związku z licznymi zapytaniami, Prezydent Miasta Przemyśla informuje, że ostateczne listy rankingowe w ramach przeprowadzonego naboru uzupełniającego budynków zakwalifikowanych do udziału w projekcie pt. „Ekologiczny Przemyśl - wymieniamy źródła ciepła” w zakresie Poddziałania 3.3.1 RPOW WP na lata 2014-2010 (kotły gazowe i kotły na biomasę) zostaną opublikowane niezwłocznie po zakończeniu wszystkich weryfikacji technicznych w budynkach zgłoszonych do udziału w projekcie.

 

 

W kwestii ustalenia dokładnego terminu przeprowadzenia weryfikacji technicznych w budynkach będą się z Państwem kontaktowali pracownicy firmy Ekosfera Energia Odnawialna Spółka z o.o.

 

 

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl