13.7 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Aktualności
pogotowie_1.jpeg
Przemyskie Pogotowie ma 105 lat!

16 września br. odbyły się uroczystości związane z jubileuszem 105-lecia powstania pogotowia ratunkowego w naszym mieście. W rocznicowych obchodach tej najstarszej w województwie i jednej z najstarszych w Polsce jednostki ratownictwa wzięło udział wielu znamienitych gości, wśród nich Marszałek Sejmu RP Marek Kuchciński i podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia Marek Tombarkiewicz. W gronie zaproszonych gości znaleźli się także Poseł na Sejm Andrzej Matusiewicz, wicewojewoda podkarpacki Piotr Pilch, członek Zarządu Województwa Podkarpackiego Stanisław Kruczek, Prezydent Przemyśla Robert Choma, Przewodnicząca Rady Miasta w Przemyślu Lucyna Podhalicz, Zastępca Prezydenta Przemyśla Janusz Hamryszczak oraz Wiceprezes Spółki Exatel S.A. Rafał Magryś.

Kultura
plakat Grazyna Lobaszewska - z.jpeg
Grażyna Łobaszewska z Ajagore zainaugurują nowy sezon artystyczny na Zamku Kazimierzowskim

17 października o godzinie 19.00 na deskach Zamku Kazimierzowskiego wystąpi Grażyna Łobaszewska z zespołem Ajagore.

Edukacja i sport
children-1879907_960_720.jpeg
Wystartowała IX edycja „Akademii Bezpiecznego Puchatka"

największego bezpłatnego programu edukacyjnego o tematyce bezpieczeństwa skierowanego do uczniów I klas szkół podstawowych.  Zapraszamy szkoły z całego województwa podkarpackiego do udziału w tym bezpłatnym programie.

Rada Miejska
Posiedzenie Komisji Rewizyjnej

Posiedzenie Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej w Przemyślu odbędzie się w dniu 21.09.2017 r. o godz. 16.00 - w sali Nr 19 Urzędu Miejskiego w Przemyślu, Rynek 1.

Organizacje pozarządowe
Ogłoszenie - oferta Towarzystwa Muzycznego w Przemyślu

O G Ł O S Z E N I E

Oferta Towarzystwa Muzycznego w Przemyślu złożona w trybie art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2016r., poz.1817).

"Nasz Przemyśl"
np1.jpeg
Dr Leon Peiper adwokat z Przemyśla

aut. Zenon Andrzejewski, „Nasz Przemyśl”, grudzień 2007 (Nr 39)

Tak sygnował swoje słynne komentarze do kodeksów prawnych, z których w okresie międzywojennym korzystali profesorowie uniwersytetów, studenci wydziałów prawa oraz sędziowie, prokuratorzy, adwokaci, referendarze i rejenci w całej Polsce. Z Przemyślem związał się w roku 1893 i tu mieszkał przez 46 lat. Będąc prawniczym fenomenem i chlubą przemyskiej palestry, pozostawił też trwały ślad w życiu społeczno-kulturalnym miasta.

Strefa Przedsiębiorcy i Inwestora Zainwestuj w Przemyślu | Invest in Przemyśl

Inwestycje
6.jpeg
Rusza rozbudowa ulicy Wysockiego w Przemyślu, realizowana w ramach projektu pn.: „Rozbudowa i integracja systemu komunikacji publicznej na terenie MOF Przemyśl”

W środę, 23 sierpnia br., o godzinie 10 w zatoczce mieszczącej się przy Domu Pomocy Społecznej przy ul. Wysockiego w Przemyślu odbyło się spotkanie, podczas którego oddany został plac budowy pod kolejną inwestycję w ramach projektu pn. "Rozbudowa i integracja systemu komunikacji publicznej na terenie MOF Przemyśl".

Gospodarka
projekt_LPR_wstęp.jpeg
Konsultacje społeczne projektu „Lokalnego Programu Rewitalizacji Miasta Przemyśla na lata 2016-2023”

Prezydent Miasta Przemyśla przedstawia do konsultacji społecznych projekt „Lokalnego Programu Rewitalizacji Miasta Przemyśla na lata 2016-2023”, uwzględniający uwagi Zespołu ds. rewitalizacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego