3 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Aktualności
important-1702878_1280.jpeg
Przejście piesze w Medyce jednak ZAMKNIĘTE

W imieniu Prezydenta Miasta Przemyśla informujemy, że wbrew informacji, która pojawiła się wczoraj (26 bm.) na stronie internetowej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, ruch dla  pieszego przejścia granicznego w Medyce NIE ZOSTANIE w najbliższym czasie WZNOWIONY.

Edukacja i Sport
fot. A. Czereba (14).jpeg
Koronawirus. Przemyskie place zabaw i siłownie zewnętrzne zostają zamknięte

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców naszego miasta, w związku z wciąż rosnącym zagrożeniem epidemicznym, przemyski magistrat zdecydował, iż do odwołania zostają zamknięte wszystkie miejskie place zabaw oraz siłownie na świeżym powietrzu.

Organizacje pozarządowe
tpd.jpeg
TPD apeluje - Ufundujmy komputery potrzebującym uczniom - pokonajmy koronawirusa!

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci rozpoczęło zbiórkę środków na zakup komputerów wraz z dostępem do Internetu i niezbędnym doposażeniem, które zostaną przekazane najbardziej potrzebującym uczniom z naszego terenu.

"Nasz Przemyśl"
1.jpeg
„Historia zatrzymana w kadrze”. Galeria fotografii Muzeum Historii Miasta (29) „Kaisermanower” w Twierdzy Przemyśl

aut. Jacek Błoński, „Nasz Przemyśl”, lipiec 2011 (Nr 82)

W dniu 5 września 1880 roku specjalny pociąg cesarski wjechał uroczyście na peron udekorowanego dworca przemyskiego. Gmach dworca ozdobiony herbami najważniejszych miast Galicji: Przemyśla, stołecznego Lwowa i starego królewskiego Krakowa, oraz herb Królestwa Galicji i Lodomerii. Na słabym wietrze łopotały cesarskie chorągwie z dwugłowym czarnym orłem, zgromadzone na dworcu i w jego najbliższej okolicy tłumy krzyczały:  - Niech żyje cesarz! – lub też dla podkreślenia przywiązania mieszkańców królestwa Galicji do najjaśniejszego pana wielu przemyślan gromkim głosem, ile sił w płucach zapewniało o swojej lojalności wobec korony: - Król z narodem, naród z królem!

Strefa Przedsiębiorcy i Inwestora Zainwestuj w Przemyślu | Invest in Przemyśl

Inwestycje
infografika_1.jpeg
Konkurs NCBR na innowacje w urządzeniach grzewczych. 200 mln zł do rozdysponowania

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach tzw. Szybkiej Ścieżki chce wesprzeć innowacje w obszarze urządzeń grzewczych. Do 30 kwietnia wnioski mogą składać producenci oraz konsorcja przedsiębiorców lub konsorcja przedsiębiorców z udziałem jednostek naukowych. Dla mikro i małych przedsiębiorstw możliwe dofinansowanie może wynieść nawet do 80% na badania przemysłowe oraz do 60% na prace rozwojowe.

Gospodarka
Pakiet-ochronny-4.jpeg
Pakiet ochronny dla przedsiębiorców z terenu Przemyśla [AKTUALIZACJA]

Informacja dla najemców gminnych lokali użytkowych

Prezydent Miasta Przemyśla informuje, że z uwagi na aktualną sytuację związaną z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego opracowywane są rozwiązania, które pomogą przedsiębiorcom wynajmującym lokale użytkowe od Gminy Miejskiej Przemyśl.

Wsparcie udzielane będzie na wniosek przedsiębiorcy, który ze względu na istniejące zagrożenie epidemiczne musiał zawiesić prowadzenie działalności w wynajmowanym lokalu.

Przygotowywane rozwiązania będą obejmować: