-1.9 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Aktualności
fot. Agata Czereba (2).jpeg
Razem przez życie od 50 lat… Piękny Jubileusz czterech par z Przemyśla [ZDJĘCIA]

Wiele emocji i wzruszeń dostarczyły uroczystości jubileuszowe czterech par z Przemyśla, które przeżyły wspólnie przeszło pół wieku…

 

13 grudnia br. w reprezentacyjnej sali Przemyskiej Biblioteki Publicznej odbyło się wyjątkowe spotkanie, podczas którego Prezydent Miasta Przemyśla Wojciech Bakun wraz z Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Urszulą Golec złożyli czterem szczęśliwym parom z Przemyśla, najserdeczniejsze życzenia wielu kolejnych lat w miłości, wzajemnym zrozumieniu, zdrowiu i nieustającym szczęściu.

 

Prezydent Wojciech Bakun wręczał medale za długoletnie pożycie po raz pierwszy. Przejęty i szczerze wzruszony podkreślił, że jest to dla niego największy zaszczyt. Zwracając się do Jubilatów, nie tylko gorąco gratulował im pięknego czasu i niesamowitej wytrwałości, ale też podziękował im za niestrudzone udowadnianie, iż słowa „I nie opuszczę Cię aż do śmierci” są czymś niezwykle pięknym i jak najbardziej osiągalnym.

 

Podczas uroczystości Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie otrzymali:

Krystyna i Mieczysław Komanieccy

Helena i Kajetan Chaliccy

Krzysztofa i Jerzy Siepiołowie

Bronisława i Stanisław Mahunikowie

 

Szacownym Jubilatom jeszcze raz serdecznie gratulujemy pięknej rocznicy. Pół wieku razem, na dobre i na złe, to największy powód do dumy i satysfakcji nie tylko dla Państwa, ale również dla Waszych dzieci, wnuków i prawnuków. Jesteśmy pełni uznania za konsekwencję i ogrom pracy, jakie wkładaliście Państwo w budowanie rodziny przez ostatnich 50 lat…

Drodzy Jubilaci! Życzymy Wam, abyście w zdrowiu i szczęściu, otoczeni gromadką roześmianych wnucząt przeżywali kolejne jubileusze. Niech dalsze wspólne lata przywołują wyłącznie dobre wspomnienia, a wszystkie chwile, które jeszcze przed Wami, były cudowne i pozbawione wszelkich trosk…

 

 

 

Tekst i zdjęcia: Agata Czereba

 

Rada Miejska
fot. Agata Czereba (13).jpeg
III Sesja Rady Miejskiej w Przemyślu VIII kadencji w dniu 17 grudnia 2018

Uprzejmie zapraszam na III (3) sesję Rady Miejskiej w Przemyślu, która odbędzie się w dniu 17 grudnia 2018 r. (poniedziałek) o godz. 17.00 w sali obrad nr 18 Urzędu Miejskiego w Przemyślu, Rynek 1.

 

Organizacje pozarządowe
PGS.jpeg
Kolejna Przemyska Giełda Staroci już w tę niedzielę!

Zwyczajny pchli targ? Nic z tych rzeczy! Przemyska Giełda Staroci, to prawdziwa kopalnia zupełnie unikalnych przedmiotów z duszą!

 

Meble, książki, obrazy, zegary, biżuteria, naczynia i inne bibeloty… Już w najbliższą niedzielę (16 bm.) prawdziwe „perełki” poprzedniej epoki szczelnie wypełnią kolekcjonerskie stoły.

 

Serdecznie zapraszamy zbieraczy, hobbystów, kolekcjonerów oraz wszystkich miłośników niebanalnych rzeczy na kolejną Przemyską Giełdę Staroci, która zgodnie z tradycją odbywać się będzie w godzinach od 7.00 do 13.00 w budynku I Liceum Ogólnokształcącego (ul. Słowackiego 21).

 

Do zobaczenia!

 

 

 

"Nasz Przemyśl"
Benschówna 1.jpeg
Z notatek przewodnika. Przemyskie Nekropolie. IRENA BENSCHÓWNA.

aut. Piotr Michalski, „Nasz Przemyśl”, grudzień 2018 (Nr 170)

Okazją do przypomnienia postaci sanitariuszki, legionistki Ireny Benschówny, bohaterskiej obrończyni Przemyśla w czasie walk polsko – ukraińskich toczących się w listopadzie i grudniu 1918r. jest przypadająca w tym roku setna rocznica jej śmierci w bitwie pod Niżankowicami, a także 90 rocznica budowy i poświęcenia pomnika nagrobnego ufundowanego przez działający w Przemyślu Związek Polek.

Strefa Przedsiębiorcy i Inwestora Zainwestuj w Przemyślu | Invest in Przemyśl

Inwestycje
Lipa_po_2.jpeg
Zakończenie prac przy nagrobkach powstańców, legionistów i żołnierzy

Zakończyły się prace restauratorskie i konserwatorskie przy zabytkowych nagrobkach powstańców styczniowych, listopadowych, orląt przemyskich, legionistów i żołnierzy polskich poległych w walce o odzyskanie niepodległości na Cmentarzach Przemyśla. Zostały one wykonane w ramach umowy o dofinansowanie zadań w ramach Programu wspierania opieki nad miejscami pamięci i trwałymi upamiętnieniami w kraju ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl