-1.9 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Aktualności
fot. Agata Czereba (1).jpeg
W Przemyślu uczczono 155. rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego

Dziś mija 155 lat od powstania styczniowego - uznawanego za największe narodowe powstanie w historii Polski…

Edukacja i sport
fot. Agata Czereba (33).jpeg
Za nami Victor Polish Junior – największa badmintonowa impreza w Europie

Przez cztery dni - od ubiegłego czwartku (18 stycznia), do niedzieli (21 bm.) 160 młodych badmintonistów z całego świata walczyło w Przemyślu nie tylko o medale, puchary i nagrody pieniężne, ale przede wszystkim o jak największe zdobycze punktowe do rankingu Europejskiej Federacji Badmintona. Właśnie to, w kontekście Mistrzostw Europy Juniorów, które we wrześniu br. odbędą się w stolicy Estonii Tallinie, miało największe znaczenie.

 

Rada Miejska
Wystąpienie Przewodniczącej Rady Miejskiej

do Prezesa Zarządu PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w sprawie organizacji obsługi pasażerów

Organizacje pozarządowe
anti-drugs-2353346_960_720.png
Rozstrzygnięto konkurs ofert na realizację zadania w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii w Przemyślu na 2018 r.

Informujemy, iż został rozstrzygnięty konkurs ofert na realizację zadania publicznego w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii w Przemyślu na 2018 r.

"Nasz Przemyśl"
npp3_wstęp.jpeg
Przemyśl Bolesława Śmiałego

aut. Lucjan Fac, „Nasz Przemyśl”, luty 2008 (Nr 41)

 

Byłby on na pewno dorównał swymi czynami czynom przodków, gdyby nie kierował nim pewien nadmiar ambicji i próżności.

-Gall Anonim-

Strefa Przedsiębiorcy i Inwestora Zainwestuj w Przemyślu | Invest in Przemyśl

Inwestycje
Euroterm buduje ogromną halę logistyczną (5).jpeg
W Przemyślu powstaje wielomilionowa inwestycja - Euroterm buduje nowy magazyn logistyczny

13 grudnia br. Prezydent Miasta Robert Choma zwiedzał plac budowy nowej hali przemyskiej firmy Euroterm, będącej obecnie jednym z największych na Podkarpaciu dystrybutorów systemów instalacyjnych i grzewczych. Po obiekcie oprowadzali Prezydenta założyciel firmy Józef Martowicz oraz jego synowie – aktualnie główni zarządzający firmą  – Michał i Łukasz Martowiczowie.

Gospodarka
no smog.jpeg
Certyfikat redukcji niskiej emisji dla MPEC

22 stycznia br.w sali narad UM w Przemyślu odbyło się spotkanie w sprawie przyznania Certyfikatu Jakości dla Ciepła Systemowego dostarczanego przez MPEC w Przemyślu Sp. z o.o. Wziął w nim udział Prezydent Miasta Przemyśla jako właściciel Spółki, członkowie Rady Nadzorczej MPEC oraz przedstawiciele największych i najważniejszych odbiorców ciepła. Wręczenie certyfikatów poprzedziły prelekcje Adolfa Mirowskiego z krakowskiego Instytutu Certyfikacji Emisji Budynków Sp. z o.o. na temat jakości powietrza w Polsce, a także prezentacja wyników analizy oferowanego przez MPEC w Przemyślu Ciepła Systemowego w kontekście walki ze smogiem oraz idei certyfikacji.

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl