18 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Aktualności
Pary małżeńskie zgromadzone na sali narad Urzędu
Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego 8 par

W czasie pandemii ograniczenia z nią związane pokrzyżowały nasze plany związane z uroczystym uhonorowaniem par małżeńskich z Przemyśla, które przeżyły ze sobą 50 i więcej lat i uroczystości jubileuszowe odbywały się w wąskim gronie. Tym razem 10 czerwca mogliśmy gościć na Jubileuszu Złotych Godów aż 8 par, którym Prezydent RP nadał medale za długoletnie pożycie małżeńskie i spotkać się z nimi w gronie najbliższych. Medale wręczył Jubilatom Prezydent Wojciech Bakun z towarzyszeniem Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Urszuli Golec.

Kultura
Przemysl-BLZK2021_wstęp.jpeg
Bieszczadzkie Lato z Książką wraca do Przemyśla

Przemyskie Centrum Kultury i Nauki "Zamek" Wydawnictwo "BOSZ" oraz Przemyska Biblioteka Publiczna zapraszają na kolejne, 14. Bieszczadzkie Lato z Książką. Od 10 do 12 czerwca czekają nas spotkania autorskie m.in. z Łukaszem Orbitowskim, Jerzym Bralczykiem, Michałem Ogórkiem, Henrykiem Sawką. a poza tym, to co miłośnicy książek chcący uzupełnić swoją biblioteczkę lubią najbardziej - mini targi książki w Rynku Starego Miasta. Zapraszamy!

Edukacja i sport
Plakat imprezy z sylwetką motocyklisty wykonującego ewolucję
tekst: MISTRZOSTWA STREFY TRIAL
2021
Data: 12-13. 06.
Miejsce
Stok narciarski
w Przemyślu
Trial motocyklowy powraca do Przemyśla!

Trial Team Przemyśl i POSIR Przemyśl zapraszają na Mistrzostwa Strefy Południowo-Zachodniej w dyscyplinie TRIAL motocyklowy na Stok Narciarski w Przemyślu w dniach 12-13 czerwca br. Tym wydarzeniem wracamy do historii z lat 80 zawodów w naszym mieście.
 

Organizacje pozarządowe
logo pkb.jpeg
Ogłoszenie - oferta Przemyskiego Klubu Biegacza

na zadanie: Upowszechnianie kultury fizycznej poprzez organizację imprez sportowo-rekreacyjnych  pt. „Tropem Wilczym – Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”

"Nasz Przemyśl"
Defilada 24 Pułku Ułanów w Kraśniku
Z SIODEŁ Mości Panowie!

aut. Lucjan Fac, „Nasz Przemyśl”, grudzień 2011 (Nr 87)

W żadnym z krajów kawaleria nie miała tak wielkiego wpływu na jego historię i nie cieszyła się taką estymą jak w Polsce.

Strefa Przedsiębiorcy i Inwestora Zainwestuj w Przemyślu | Invest in Przemyśl

Inwestycje
kolej_linowa_3.jpeg
Dolna kolej linowa będzie remontowana

Na sesji Rady Miejskiej w Przemyślu 17 maja br. radni jednogłośnie podjęli decyzję o przyznaniu dotacji celowej na remont inwestycyjny dolnej kolejki linowej na przemyskim stoku. Przyznana na ten cel kwota wynosi 400 tysięcy złotych, natomiast 160 tysięcy złotych Przemyski Ośrodek Sportu i Rekreacji wniesie z własnego budżetu. Łączna kwota inwestycji wyniesie więc 560 tysięcy złotych. Oznacza to że już w czerwcu POSiR-owi  uda się uruchomić dolną kolej linową, która jest nieodłącznym elementem trasy przemyskiego stoku.