0 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Aktualności
ZIMA_pRZEMYŚL.jpeg
Przemyśl gotowy na przyjście zimy

Synoptycy zapowiadają, że już w najbliższy weekend możemy się spodziewać znacznego obniżenia temperatury i opadów śniegu. Takie warunki, jak zwykle powodują wiele problemów, a przede wszystkim stwarzają zagrożenie dla osób bezdomnych oraz innych potrzebujących. Jak co roku przedstawiamy Państwu wykaz przydatnych kontaktów instytucji, które pomogą w rozwiązaniu zimowych problemów.

 

Edukacja i sport
1605624280169.jpeg
Ola Makar druga w 1. Grand Prix Podkarpacia!

14 listopada br. w Ustrzykach Dolnych odbył się 1 Grand Prix Podkarpacia Młodziczek – Młodzików w tenisie stołowym. Podczas zawodów znakomicie spisała się reprezentująca nadsańskie miasto Aleksandra Makar. Młoda i niezwykle obiecująca zawodniczka Nurtu Przemyśl, zajęła 2. miejsce w zawodach wojewódzkich.14 listopada br. w Ustrzykach Dolnych odbył się 1 Grand Prix Podkarpacia Młodziczek – Młodzików w tenisie stołowym. Podczas zawodów znakomicie spisała się reprezentująca nadsańskie miasto Aleksandra Makar. Młoda i niezwykle obiecująca zawodniczka Nurtu Przemyśl, zajęła 2. miejsce w zawodach wojewódzkich.

Organizacje pozarządowe
biala_wstazka-768x270.jpeg
Zaangażuj się w kampanię „Biała Wstążka 2020”

Specjalistyczny Ośrodek Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie w Korytnikach serdecznie zaprasza każdego mężczyznę, młodego chłopaka, nastolatka, dorosłego i seniora do zaangażowania się w tegoroczną edycję kampanii społecznej  „Biała Wstążka’ 2020” na rzecz przeciwdziałania przemocy w rodzinie – mężczyźni przeciwko przemocy wobec kobiet.

"Nasz Przemyśl"
Okładka „Jednodniówki”, fot. z arch. M.Duma..jpeg
Przemyscy powstańcy

aut. Marcin Duma, „Nasz Przemyśl”, listopad 2011 (Nr 86)

Miesiąc listopad to szczególny czas, w którym wspominamy i odwiedzamy groby naszych bliskich, przyjaciół, znajomych. Spacerując alejkami przemyskich cmentarzy, uświadamiamy sobie, ile osób zasłużonych dla Przemyśla jest tutaj pochowanych. Wielu z nich swoją działalnością w różnych dziedzinach życia społecznego zapisało się na zawsze w historii naszego nadsańskiego grodu w sposób szczególny. Działali i tworzyli w różnych okresach, także tych najcięższych, kiedy naszej ojczyzny nie było na mapach, a wszelkie przejawy polskości były krwawo i surowo karane.

Strefa Przedsiębiorcy i Inwestora Zainwestuj w Przemyślu | Invest in Przemyśl