Spotkanie konsultacyjne w ramach BO2024

Przypominamy, że już od 1 sierpnia mieszkańcy Przemyśla będą mogli zgłaszać swoje propozycje zadań do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego na 2024 rok. Każdy pomysł jest ważny, każdy się liczy, oczywiście nie każdy będzie mógł być wprowadzony w życie np. ze względu na koszty, albo prawo do terenu, na którym pomysł miałby być zrealizowany. Właśnie tym wątpliwościom, szczegółom regulaminu budżetu partycypacyjnego naszego miasta było poświęcone spotkanie konsultacyjne, które odbyło się wczoraj popołudniu w Urzędzie Miejskim.

 

Spotkanie konsultacyjne BO2024.jpeg

 

Na podstawowe, ale i też bardziej szczegółowe pytania zebranych w sali narad mieszkańców oraz przedstawicieli radnych i zarządów osiedli odpowiadał Bartłomiej Barszczak - Kierownik Biura Prezydenta Miasta - jednostki nadzorującej procedurę tworzenia Budżetu Obywatelskiego - wspierany przez przedstawicieli innych wydziałów zaangażowanych w realizację projektów. Uczestnicy przedstawiali także pierwsze pomysły, które chcieliby zgłosić do Budżetu Obywatelskiego na przyszły 2024 rok. Już dzisiaj zapraszamy do opracowywania projektów, które będzie można składać od 1 do 20 sierpnia. To przede wszystkim możliwość bezpośredniego decydowania przez przemyślan o tym, jakie inwestycje i wydarzenia pojawią się w naszym mieście, a dla samorządu najlepsza informacja, jakich rozwiązań mieszkańcy oczekują.

 

Szczegóły oraz wzory wniosku do pobrania znajdziecie Państwo tutaj:

PDFUchwała Nr 922023 Rady Miejskiej w Przemyślu z dnia 19-06-2023 w sprawie Budżetu Obywatelskiego Miasta Przemyśla-1.pdf (869,20KB)

Formularz zgłoszenia zadań do Budżetu Obywatelskiego Miasta Przemyśla 2024:

DOCXFormularz zgłaszania zadań do Budżetu Obywatelskiego Miasta Przemyśla.docx (23,55KB)

Oświadczenie dotyczące udostępnienia i wykorzystania nieruchomości (gruntu) do celów realizacji projektu Budżetu Obywatelskiego

DOCXZałącznik nr 5 922023.docx (7,39KB)

Kategorie strony: Inwestycje
Opublikował(a): Maciej Wolański Data publikacji: 19-07-2023 10:03 Modyfikował(a): Maciej Wolański Data modyfikacji: 20-07-2023 14:55

Na skróty