Zapraszamy na spotkanie z aktorem, satyrykiem, reżyserem Krzysztofem Materną

Przemyska Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie z aktorem, satyrykiem, reżyserem Krzysztofem Materną, które odbędzie się  13 czerwca 2023 r. o godz. 17.00 w PBP, ul. Grodzka 8. Spotkanie poprowadzi Andrzej Kurdziel.

Krzysztof Materna jest osobowością medialną, konferansjerem, producentem telewizyjnym, aktorem, reżyserem i satyrykiem. Znany przede wszystkim ze wspólnych występów z Wojciechem Mannem, z którym zwyciężył w plebiscycie „Polityki” na najważniejsze osobowości telewizyjne.

Jest laureatem dwóch Wiktorów za telewizyjny program MdM (1995, 1996). Przez lata Krzysztof Materna był dyrektorem artystycznym i reżyserem festiwali piosenki w Opolu i Sopocie. Współtworzył także programy emitowane na antenie radia czy telewizji „Spotkania z balladą" czy „60 minut na godzinę". Był twórcą, współtwórcą, współautorem, wykonawcą i współreżyserem cykli telewizyjnych, m.in.: „Mądrej głowie”, „Za chwilę dalszy ciąg programu”, „MdM”, „MdM po godzinach”.

Krzysztof Materna pisał  felietony  do pism: „Szpilki", „Impact" oraz do tygodnika „Newsweek Polska”.  Jest współautorem dwóch książek, wspólnie z Wojciechem Manem wydał „Podróże małe i duże, czyli jak zostaliśmy światowcami", a z Marią Szarejko „Przed Państwem Krzysztof Materna (dla przyjaciół siostra Irena). Przygody z życia wzięte".

Od roku 2020 pełni funkcję dyrektora artystycznego Tearu Bagatela w Krakowie.

Plakat zapraszający na spotkanie ze zdjęciem Krzysztofa Materny trzymającego mikrofon

Opublikował(a): Witold Wołczyk Data publikacji: 07-06-2023 09:07 Modyfikował(a): Witold Wołczyk Data modyfikacji: 07-06-2023 09:12

Na skróty