Piąta przysięga wojskowa w 20 Przemyskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej

W minioną niedziele 21 maja br. przed Pomnikiem Niepodległości w Medyce osiemnastu nowych terytorialsów złożyło przysięgę wojskową. Jest to już piąta przysięga w 20 Przemyskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej od momentu powołania 15 czerwca 2022 r. Dowódcy 20PBOT Pana Pułkownika Daniela Błotko.

20 Przemyska Brygada Obrony Terytorialnej w ciągu niespełna jedenastu miesięcy istnienia sformowała dowództwo brygady, 201 batalion lekkiej piechoty, kompanie dowodzenia oraz kompanię logistyczną. Od początku swojego istnienia prężnie uczestniczy w różnego rodzaju wydarzeniach na terenie miasta Przemyśla i Powiatu Przemyskiego.

„Jestem przekonany, że wszyscy składający przysięgę w dniu dzisiejszym żołnierze rozpoczynający pełnienie terytorialnej służby wojskowej z dumą i honorem wypełnią swoje zobowiązanie wobec Ojczyzny i munduru. Ufam, że będziecie chlubnie podążać drogą wytyczoną przez bohaterskich Żołnierzy Armii Krajowej, Żołnierzy Niezłomnych, bohaterów Polskiego Państwa Podziemnego. Wierzę, że Wasza determinacja w służbie i wzorowa postawa będzie powodem do dumy dla Waszych bliskich oraz mieszkańców Waszych miejscowości oraz całej Ziemi Przemyskiej.” – powiedział Pan Pułkownik Daniel Błotko Dowódca 20 PBOT.

DSCF3340.jpeg

Mimo, że wczoraj zakończyło się szkolenie podstawowe uroczystą przysięgą wojskową to 20 Przemyska Brygada nie zwalnia tempa i już prowadzi nabór na kolejne szkolenie, które rozpocznie się 24 czerwca br. w ramach projektu „WAKACJE z WOT” osoby zainteresowane terytorialną służbą wojskową chcący uczestniczyć w tym projekcie proszone są o kontakt z Szefem Mobilnego Zespołu Rekrutacyjnego 20. PBOT w Przemyślu pod numerem telefonu +48 501 676 296 lub mogą stawić się osobiście w Punkcie Rekrutacyjnym 20 Przemyskiej Brygady zlokalizowanym  w Urzędzie Miejskim w Przemyślu. Nabór prowadzi również Wojskowe Centrum Rekrutacji w Jarosławiu pod numerem telefonu 261 165 252.

 

24 czerwca br. odbędzie się w 20 Przemyskiej Brygadzie OT również druga tura 3 edycji projektu „TRENUJ z WOJSKIEM”. Zapisy prowadzi oficer Sekcji Współpracy Cywilno-Wojskowej 20 Przemyskiej Brygady Obrony Terytorialnej Pan kpt. Piotr Klein pod numerem tel. +48 792 234 150 lub mailowo pod adresem email: piotr.klein@wot.ron.mil.pl - decyduje kolejność zgłoszeń, ilość miejsc ograniczona. Kwietniowe wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem mieszkańców Przemyśla i okolic.

 

Zdjęcia: szer. Piotr GDULA 20PBOT, GCK Medyka

Opublikował(a): Maciej Szeremeta Data publikacji: 22-05-2023 15:56 Modyfikował(a): Maciej Szeremeta Data modyfikacji: 22-05-2023 16:11

Na skróty