Elektryczne Śmieci zamieniamy w las

W poniedziałek 8 maja, w samo południe, przy ulicy Sobótki 23,  przedstawiciele samorządu Miasta Przemyśla wraz z  uczestnikami Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz przedstawicielami Fundacji Odzyskaj Środowisko zasadzą 141 drzew. Nasadzenia odbędą się w ramach programu Polska Stolica Recyklingu, w którym miasto zdobyło prestiżowe wyróżnienie.

Elektryczne Śmieci zamieniamy w las

W 2022 roku Przemyśl walczył o tytuł Polskiej Stolicy Recyklingu. W grywalizacji udział wzięło 80 miast z całego kraju, a dzięki zaangażowaniu mieszkańców miasto zdobyło „Bon na Elektryczny Las”. Przemyślanie oddawali elektroodpady do czerwonych pojemników, ale korzystali również z infolinii 572 102 102 i formularza online. W ramach programu mieszkańcy przekazali do recyklingu ponad 14 000 kilogramów elektrośmieci. „Cieszę się, że dziś wspólnie możemy świętować sukces miasta zazieleniając kolejne miejskie tereny. Elektryczny las  w postaci 141 drzewek będzie nie tylko stałym przypomnieniem, by segregować elektryczne śmieci, ale przyniesie ze sobą wiele korzyści. Jedno drzewo wytwarza ilość tlenu potrzebną dla czterech dorosłych osób” – podkreśla Kinga Rodkiewicz z Fundacji Odzyskaj Środowisko.

baner promujący akcję, zdjęcie sadzonki drzeaw i tekst: SADZIMY ELEKTRYCZNY LAS
w Przemyślu
nasadzenia w ramach programu
POLSKA STOLICA RECYKLINGU
PSR
polska
stolica
recyklingu
&
fundacja
odzyskaj
środowisko
MB Recycling
elektryczne
MAYAV
AURAEKO
Organizacja odzysku sprzętu
elektrycznego i elektronicznego
Lasy Państwowe

Drzewa w mieście

Każde drzewo w mieście ma sens. Poprawia estetykę, obniża temperaturę, pozytywnie wpływa na bioróżnorodność oraz poprawia stosunki wód gruntowych. To tylko niektóre plusy drzew w naszym otoczeniu. Lasy były naturalnym otoczeniem człowieka, zanim zbudowano wielkie miasta gdzie na małej przestrzeni mieszkają tysiące osób. Dlatego warto tworzyć w miastach zielone przestrzenie, parki nawet niewielkie, punktowe nasadzenia, które pomagają w relaksie i zachowaniu równowagi psychicznej w natłoku codziennych obowiązków.

Edukacja ekologiczna w praktyce

Wspólne sadzenie drzew to świetna okazja do tego, by przypominać o tym, że nasze codzienne postawy mają ogromny wpływ na środowisko naturalne. Wkrótce ruszy druga edycja programu Polska Stolica Recyklingu, w której znów zmierzą się ze sobą miasta oraz instytucje oświatowe i jednostki miejskie. „Gratuluję mieszkańcom Przemyśla determinacji na rzecz ochrony środowiska naturalnego i zapraszam do grywalizacji w 2. edycji. Udział w Polskiej Stolicy Recyklingu jest dowodem na to, że tworzymy dziś „smart community”, która wyróżnia się wysoką świadomością ekologiczną” – podkreśla Krzysztof Kieszkowski z Fundacji Odzyskaj Środowisko.

Kategorie strony: Gospodarka
Opublikował(a): Witold Wołczyk Data publikacji: 05-05-2023 15:18 Modyfikował(a): Witold Wołczyk Data modyfikacji: 05-05-2023 15:18

Na skróty