19 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Betlejemskie Światło Pokoju

   Komendant Hufca Ziemi Przemyskiej ZHP oraz Prezydent Miasta Przemyśla zapraszają mieszkańców miasta do udziału w uroczystości przekazania Betlejemskiego Światła Pokoju, która odbędzie się 20 grudnia (czwartek) o godzinie 12.00 na Rynku Starego Miasta.

   Betlejemskie Światło Pokoju po raz pierwszy zapłonęło w Europie w 1986 roku w Linz w Austrii, jako część wielkich bożonarodzeniowych działań charytatywnych na rzecz dzieci niepełnosprawnych oraz osób potrzebujących. Rok później patronat nad akcją objęli skauci austriaccy. Roznosili ogień z Betlejem do różnych instytucji - szpitali, sierocińców, urzędów, aby w czasie Bożego Narodzenia stał się żywym symbolem pokoju, braterstwa, nadziei i miłości. Od tego czasu ta piękna tradycja zatacza coraz szersze kręgi, obecna jest niemal w całej Europie i sprawia, że w wielu środowiskach i rodzinach, którym bliskie jest przesłanie Światła, na wigilijnym stole płonie ogień pochodzący z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem.

   Życząc wszystkim Państwu pełnych ciepła i radości Świąt Bożego Narodzenia, serdecznie zapraszamy do udziału w tym spotkaniu.

Opublikował:  | Data publikacji: 17-12-2007 15:22
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 23-02-2010 10:43