22 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Wystąpienia Prezydenta Miasta w sprawie nieruchomości przy ul. T. Kościuszki 5

   Prezydent Miasta Przemyśla Robert Choma zwrócił się do Prezydenta RP, Premiera, Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Wojewody Podkarpackiego z prośbą o pomoc w ostatecznym rozwiązaniu problemu własności nieruchomości położonej w Przemyślu przy ul. T. Kościuszki 5 i związanych z tym starań Związku Ukraińców w Polsce o jej zwrot.
   Trwające od dłuższego czasu spotkania i rozmowy nie przyniosły niestety rozstrzygnięcia w tej „bardzo istotnej dla Przemyśla i jego mieszkańców sprawy, która od kilku lat wpływa na stosunki narodowościowe w naszym mieście, a ma również swoje reperkusje międzynarodowe”. Prezydent podkreślił także pełną determinację władz samorządowych Miasta Przemyśla rozwiązania kwestii własności tej nieruchomości w sposób zadowalający obydwie strony i w myśl Rezolucji Rady Miejskiej nr 1/2007, czyli pod warunkiem zabezpieczenia interesu miasta w postaci stosownej rekompensaty.

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl