18 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

I Podkarpacki Konkurs Historyczny „Polska Piastów i Jagiellonów” w SP 6

30 listopada br. w Szkole Podstawowej nr 6 w Przemyślu odbył się I Konkurs Historyczny „Polska Piastów i Jagiellonów”. Był on przeznaczony dla podkarpackich szkół podstawowych, noszących zaszczytne imię Ojca Świętego Jana Pawła II, do których należy również przemyska „szóstka”. Organizatorom konkursu przyświecały dwa główne cele – rozwijanie zainteresowań wiedzą historyczną oraz zacieśnianie współpracy pomiędzy szkołami, którym patronuje postać jednego z najwybitniejszych Polaków wszechczasów.

   Do intelektualnej rywalizacji przystąpiło sześć drużyn. Oprócz gospodarzy byli to uczniowie z Rzeszowa, Sanoka, Zarzecza, Chałupek i Orzechowiec. Odpowiadali oni na różnorodne pytania dotyczące odległych czasów piastowskich i jagiellońskich. Przybliżali sylwetki niektórych władców tych dynastii, wymieniali najgroźniejszych wrogów  Polski tego okresu, przypominali dni chwały i dni klęsk państwa polskiego. Nad przebiegiem konkursu czuwała komisja, złożona z nauczycieli historii – opiekunów poszczególnych drużyn. Mimo wysokiego i wyrównanego poziomu, jury udało się wyłonić ostatecznych zwycięzców.

III miejsce zajęła reprezentacja gospodarzy, II miejsce przypadło w udziale uczniom z Orzechowiec, zaś zwycięstwo wywalczyła grupa ze szkoły w Zarzeczu. Wszystkim serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach konkursu.

JPGNULL

Opublikował:  | Data publikacji: 11-12-2007 14:36
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 11-12-2007 14:39