Halowe Mistrzostwa Podkarpacia Młodzików i Dzieci

Ostatnim akordem  sezonu halowego na Podkarpaciu były Mistrzostwa Województwa  Młodzików /roczniki 2008-09/  oraz  Dzieci Starszych /roczniki 210-11/ i  Młodszych/rocznik 2012/. Dodatkowo w tych samych zawodach o swoje medale walczyli Młodzicy z Małopolski. Rekordową  ilość ponad  500 zawodników gościła hala Uniwersytetu Rzeszowskiego przy ul. Cichej 2B . O medale rywalizowała również  24 osobowa ekipa najmłodszych  adeptów  lekkiej atletyki z UKS „Tempo 5” , która  pomimo kilku kontuzji i niedyspozycji  czołowych zawodników  wywalczyła 13 medali /4 złote , 4 srebrne , 5 brązowych/.

 

Młodzicy U16  -  2 złote medale :

                             Stasiaczek Mateusz/2008/  -  skok wzwyż 180cm rek. życ. (3  

                              wynik na listach krajowych)  i wieloskok /10,75m/ 

Srebrny medal :  Bieńko Franciszek/2008/ - kula 5kg  /9,10m/

Brązowe medale : Wójcicki Paweł/2009/ -  600m /1,38,18min rek. życ./

                                 Goluch Michał/2009/ -  kula 5kg 8,18m

Pozostałe wyniki młodzików:

Kulpiński Bartłomiej/2008/  - 60m /6,63s rek. życ./

Mielnik Aleksandra/2008/  - 60mppł/10,223s/ i 60m /9,04s/

Kijowska Anna/2008/  - 60mppł/11,33s rek. życ.  , 300m /48,79s rek. życ./

Zając Weronika/2008/ - 1000m/3,25,87min rek. życ./

Stepaniak Aleksandra/2008/  - 1000m /3,54,11min/

Sztafeta mix w składzie: Kulpiński Bartłomiej/2008/ , Kijowska Anna/2008/ , Wójcicki Paweł/2009/ ,  Mielnik Aleksandra/2008/

Wyniki Dzieci U14 , U12:

2 złote medale :

                - Skawińska Martyna /2012/ - 60m / 8,88s/   i 200m /30,48s rek. życ. 

3 srebrne medale:

                -  Łaskarzewska Julia/2010/  - 60mppł/11,30s/

                -  Zając  Sabina/2010/  - 1000m/3,36,37min/

                -  sztafeta mix /2,03,08min/  w składzie:

                   Mazurek Maksymilian/2010/ , Łaskarzewska Julia/2010/ ,

                   Mielnik Igor/2011/ , Dudoń Aurelia/2010/

3 brązowe medale:

                 - Dudoń Aurelia/2010/ - 60mppł/11,34s/

                 - Zając Gabriel/2011/  - 600m/1,56,30min/

                 - Koza  Patrycja/2011/ - kula 2kg /8,08m/

Pozostałe wyniki dzieci:

Jach Marcin/2011/  - 1000m/3,39,85min/

Mielnik Igor/2011/  - 300m /48,80s/

Rejzer Róża/2011/ - 600m/2,03,72min/

Hendzel Łucja/2011/  - 600m/2,07,31min/

Łaskarzewska Julia/2010/  -  300m/50,45s/

Chudoment Martyna/2011/ - 60m/9,664s rek. życ./  ,  skok wzwyż/125cm/

Dudoń Aurelia/2010/  skok w dal/4,35m rek. życ./

Mazurek Maksymilian/2010/ skok w dal/3,98m/  ,  skok wzwyż/130cm/

Wajda Blanka/2011/ - 60m /9,61s/ rek. życ./   ,  skok w dal/3,78m/

Buk Aleksandra/2012/ - 60m /10,03s/   , 200m/35,53s/

Janiuś Maja/2012/  -  60m /10,45s/  , skok w dal/3,22m/

 

Tekst: Krzysztof Sugier

Zdjęcia: Krzysztof Sugier

 

 

Opublikował(a): Kamil Krukiewicz Data publikacji: 21-03-2023 12:00 Modyfikował(a): Kamil Krukiewicz Data modyfikacji: 21-03-2023 12:01

Na skróty