W pierwszym dniu wiosny rusza trening do Rowerowej Stolicy Polski.

Pierwszego dnia wiosny startuje oficjalny Trening do Rowerowej Stolicy Polski 2023. Od 21 marca do 21 maja mieszkańcy będą kręcić kilometry dla swoich miast i gmin oraz sprawdzać swoją formę przed decydującym starciem – czerwcową rywalizacją! W tym roku równolegle rozegrają się dwie rywalizacje, dla miast prezydenckich i dla gmin. W tej pierwszej grupie jest oczywiście także Przemyśl. 

Baner promujący akcję - rowerzysta w plenerze i tekst: ROWEROWA STOLICAPOLSKI
TRENING 2023 21 MARCA - 21 MAJA
Organizator BYDGOSZCZ
Sponsor strategiczny
Centrum ROWEROWE.pl
Fale Loki Koki. U
Patronat
UNIA METROPOLII POLSKICH
ZWIĄZEK MIASTPOLSKICH
Patronat medialny 
onet RZECZPOSPOLITA eska
medonet NOIZZ

Bawimy się po raz piąty

Miasto Bydgoszcz zaprasza do piątej edycji ogólnopolskiej zabawy rowerowej. Oficjalny trening miast to znakomita rozgrzewka przed czerwcowymi zmaganiami o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Mieszkańcy miast i gmin dołączając do treningu, poznają szczegóły zabawy i funkcjonowania darmowej aplikacji Aktywne Miasta. Zasady podczas treningu różnią się tym, że kilometry przejechane na rowerze sumują się dla wybranego miasta. W głównej rywalizacji natomiast obowiązuje przelicznik – przejechane kilometry są przeliczane na punkty uwzględniające wielkość miast. 

Coraz więcej aktywnych samorządów

W odpowiedzi na ogromne zainteresowanie samorządów, od tego roku do udziału w projekcie organizatorzy zaprosili wszystkie polskie gminy. Zarówno Trening jak i czerwcowa Rywalizacja będą miały postać dwóch równoległych konkursów, w wyniku których poznamy najbardziej rowerowe miasto prezydenckie oraz najbardziej rowerową gminę w Polsce. Rowerzyści mogą w aplikacji wybrać właściwą sobie rywalizację i dołączyć do zabawy.

Startujemy 21 marca

Zabawę rozpoczynamy od oficjalnej dwumiesięcznej rozgrzewki. Cały czas do akcji dołączają kolejne miasta i gminy. Do tej pory udział w rowerowym szaleństwie potwierdziło 49 miast: Biała Podlaska, Białystok, Bielsko – Biała, Bydgoszcz (Metropolia Bydgoszcz), Chełm, Chorzów, Elbląg, Ełk, Gniezno,  Gorzów Wielkopolski, Grudziądz, Inowrocław, Katowice, Kędzierzyn Koźle, Kołobrzeg, Koszalin, Krosno, Kutno, Legnica, Leszno, Nowy Sącz, Ostrołęka, Ostrowiec Świętokrzyski, Piła, Piotrków Trybunalski, Płock, Poznań, Pruszków, Przemyśl, Puławy, Racibórz, Radom, Rybnik, Siemianowice Śląskie, Sieradz, Skarżysko-Kamienna, Skierniewice, Stargard, Starogard Gdański, Suwałki, Świdnica, Tarnów, Toruń, Tychy, Wałbrzych, Włocławek, Zduńska Wola, Zielona Góra i Żory.

Lista gmin też stale powiększa się. Na dziś umowy podpisały i oficjalnie do zabawy przystąpiły: Brodnica, Jaworzyna Śląska, Lubiewo, Łobżenica, Margonin, Międzyzdroje, Ogrodzieniec, Otyń, Pelplin, Płońsk, Puszczykowo, Świerczów, Zaniemyśl i Zapolice.

zdjęcie smartfona z wyświetloną na ekranie aplikacją Aktywne Miasta

Dołącz do Treningu już dziś!

Kochasz cztery kółka? Lubisz zdrową sportową rywalizację? Szukasz atrakcyjnej formy rekreacji? Od dziś można dołączyć do Treningu w aplikacji Aktywne Miasta. Start 21 marca! Poniżej kilka wskazówek:

  • znajdź i pobierz bezpłatną aplikację Aktywne Miasta z właściwego dla siebie sklepu.
  • z menu wybierz „Rywalizacje”, następnie w zakładce „Ogólne” - Trening Rowerowej Stolicy Polski 2023 – UWAGA: albo dla Miast albo dla Gmin.
  • aby dołączyć do rywalizacji, z listy rozwijanej wybierz Miasto lub Gminę, dla której będziesz kręcić kilometry.
  • w kolejnym kroku wybierz grupę z listy lub zaproponuj nową grupę i razem z przyjaciółmi weźcie udział w zabawie!

ulotka opisująca sposób dołączenia do rywalizacji przez aplikację. Opis powtórzony w tekście informacji

Dlaczego warto?

Pobierając aplikację, zyskujesz darmowe narzędzie treningowe, dostęp do indywidualnych rankingów i historii swoich aktywności. Biorąc udział w rywalizacji, masz możliwość sprawdzić się w ogólnopolskiej rywalizacji, bawić się z przyjaciółmi i kręcić kilometry dla swojej małej ojczyzny w ogólnopolskim konkursie. Aplikacja Aktywne Miasta jest w pełni zintegrowana z aplikacją Garmin Connect, co umożliwia importowanie treningów. Zapisując się już teraz na trening na pewno nie przegapisz czerwcowej rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski.
Dla przypomnienia w ubiegłorocznym Treningu ostatecznie wzięły udział 53 miasta, prawie 15 tysięcy rowerzystów, którzy pokonali 2,3 miliona kilometrów. Łącznie wykonanych zostało ponad 175 tysięcy treningów.

Opublikował(a): Witold Wołczyk Data publikacji: 15-03-2023 12:51 Modyfikował(a): Witold Wołczyk Data modyfikacji: 15-03-2023 12:51

Na skróty